Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Бутни падащиянови [re: agrimonia]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.12.06 19:54



Ницше просто е използвал естествения подбор като философска категория!
Вълкът като изяжда болните и недъгавите говеда е изключително полезен за природата! Обаче ако недъгавите говеда се овълчат става една антиприродна ситуация, каквато е ситуацията в Европа след 325 година, до 1945! Християнство в действие!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Бутни падащиянови [re: Darth_Vader™]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано29.12.06 19:58



"Ницше просто е използвал естествения подбор като философска категория! "
Така е, иначе не виждам как е щял да изгради теорията си за свръхчовека.



Тема Re: Апокалиптонови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано29.12.06 20:01



Да идеята за свръх човека


Тя е доста тежка и трудно смилаема но е безобразно вярна

Според мен той едва ли е имало буквалното унищожение на слабите, но определено е бил отвратен от една християнска идея, от която и аз лично чуствам погнуса
Това е идеята за спасението, че без бог човек неможе нищо
Че непремено трябва да се грижиш за другите да им се натрапваш да помагаш
Това е ужасно вредна идея защото тя стимулира човешкия мързел
Свикнеш ли да помагаш постояно на хората ти им отнемаш от възможноста да се развиват да се усъвършенстват да израстват
Ти ставаш затворник на едни вечни деца


Човека е слаби търси лесното, за това и слабите и нисшите духом са привлечени към христянството защото то им служи като патерица в живота Те не искат да пораснат искат да останат вечни деца на които някой да им помага и да ги плаши с дявола ако не слушат

Аз бих се позовал и на един друг автор любим на хенокса явно и не само на него Ерих фром и неговата книга бягство от свободата Просто за човек е ужасно непосилно и стряскащо да носи отговорност да бъде личност Няма по страшно нещо за човека от това да приеме, че е сам и че независимо дали е болен и съкат трябва да се справя сам с живота за може да израстне

Тази мисъл е непосилна за всеки дори и за мен
Но мен това и ме вдъхновява в езичеството, там няма спасение няма състрадание ти си сам и израстваш каквото и да ти струва това, болка, самота.
Всичко това е просто една илюзия когато пораснеш ти става все по ясно просто всичко е страх от неизвестното и отговорноста
Веднъж приемеш ли я осъзнаеш ли я ти нямаш нужда от бог, ти си в бог и бог е в теб



Тема Re: Апокалиптонови [re: БoянlYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.12.06 20:23



В отговор на:

Просто за човек е ужасно непосилно и стряскащо да носи отговорност да бъде личност Няма по страшно нещо за човека от това да приеме, че е сам и че независимо дали е болен и съкат трябва да се справя сам с живота за може да израстне



И такива слаби нищожества си търсят фюрер, който да поеме отговорността за действията им! И да им кава какво да правят, защото подобни боклуци нямат собствено мислене! Така се ражда едкстремизмът- религиозен или политически! Единият намира изява в монотеистичните религии, а другият във фашистко-комунистическите идеологии!
А истината е вътре в човека, станал вече Свръхчовек, както рече Заратустра!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Апокалиптонови [re: БoянlYl]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано29.12.06 20:44



"Свикнеш ли да помагаш постояно на хората ти им отнемаш от възможноста да се развиват да се усъвършенстват да израстват"
Ти си завършен даоист





Тема Re: Апокалиптонови [re: agrimonia]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано29.12.06 20:59



А аз почвам да се впечатлявам от връзката между гностицизъм и даоизъм, която предеш окт известно време!
Изглежда наистина съм бил посбъркал малко с прибързаната си оценка за твоята прохристиянска нагласа!

Това е един от малкото случаи, когато се радвам, че съм сбъркал!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Апокалиптонови [re: Darth_Vader™]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано29.12.06 22:53



Радвам се, че си прогледнал





Тема Re: Апокалиптонови [re: agrimonia]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано29.12.06 23:27



Дано да не съм прогледнал през розови очила...





Тема Re: Апокалиптонови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.12.06 15:11



И пич той не е идеолог на нацизма

Така ли? Бил е член на национал-социалистите.

третия райх е черпил вдъхновение просто защото е великолепна

това си беше чисто и просто признание и то не за друго, а за това колко правилно съм ви забелязал със Сабата, че сте нацисти. Просто ви личи от писанията. Брутални, злобари, мразещи кротоста и смирението, които са правите пътища към свят живот. Затова мразите християнството без нищо да ви е нарпавило, само защото сте агресивни нацисти. Анатема ви!!!
А Хънтингтън е тъпанар. Затова ти и харесва. Просто както каза Дарт Вейдър геополитиката е тъпа наука, също се отнася до политологията. Нехуманна активност.

Какъв е подходът при нацистите и екзистенциаелистите?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Апокалиптонови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.12.06 15:17



Ти си поредния заблуден човечец който си мисли, че ще научи нещо за света като се захване с политология. Това, пак казвам, е занимание за плебеи и простаци, за шудри, ако предпочитате арийска терминология.
Не знаех, че отношението на комунистите към геополитиката е такова, но първо - то е правдано от социалистическа гледна точка и второ - са прави.
Най-много обаче се кефя на твоето признание, че хората които преди са се занимавали с научен комунизъм сега се захванаха с политология. Така е, уверявам всеки, който не вярва - пък и ти си на моето мнение.

Tова няма нищо общо с идеологиите, а е чисто историческия анализ от гледна точка на геополитиката. - тука лъжеш нагло! Самата геополитика (политология) е идеология на капиталистическия Запад.

Действия крепят Вселената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.