Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: айде, и аз го гледахнови [re: cuddly]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.12.06 01:21



Не знам. Ако забеляза, някои държаха ножове и бяха окървавени. вероятно някакви обети - в Центр. Америка са си падали да жертват и собствената си кръв и плът...



Като цяло филма е доста елементарен и аз друга идея, осевн че маите са били изроди, не видях в него...
Е, като изключим задължителното американско внушение, че с "тоталинаризма" и "тероризма" борбата требе да се води безспирно в името на демократичните ценности!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 26.12.06 01:25.



Тема Re: Апокалиптонови [re: boadicea]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано27.12.06 11:25



Гледах филма! Как да го опиша?! До такава степен ме грабна, че дори не си изядох пуканките. Мел наистина е гений. Дори, когато се лееше кръв не можех да откъсна очи от екрана. Спиращ дъха филм!

Но...от гледна точка на историческите факти...мммм....

Доколкото имам спомен градовете на маите са били отдавна обезлюдени, когато идват конкистадорите. Няма данни за глад, нито археологически доказателства за големи епидемии. Особено ме изуми сцената, в която тичаха през царевицата. Редици царевица, като в Средния Запад.....само дето индианците не са я отглеждали в редици, а на нещо, като големи гнезда. За оръжията не съм специалист, но доколкото имам спомен боздуганите са били далеч по-големи. Никъде не видях и златни накити за лице, каквито са носели висшите класи на маите. Зъбите само на жреца, който вадеше сърцата бяха изпилени и с нещо като инкрустации. Военният вожд, който ги плени си беше с класическа Холивудска усмивка. А и доколкото забелязах царя в града беше европеец със светли очи.
Финалната сцена, когато идват европейците ме изуми. Изглежда само маиските воини се изненадаха, когато видяха корабите. Нашият герой не. Или само в това племе не е бил известен мита за белия бог, който ще се върне или.....
Сигурно ще се сетя и други неща, но тези ми направиха най-силно впечатление.
Що се отнася до Боговете на маите, да мнозинството са били доста хмм...кървави. Дори в митологията им главният бог се жертва, за да спаси света. Но жертви не са принасяни само на Кукулкан. Дори би трябвало, ако има суша да се принасят жертви на Бога на дъжда!



Тема Re: Апокалиптонови [re: Morrigan*]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано27.12.06 17:04



Всъщност белите би лтрябво отдавна да бяха там, защото епидемията от шарка от къде беше дошла?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Апокалиптонови [re: BlackWolf]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано28.12.06 11:54



Хммм...ами шарката не идва ли след като белите са дошли в Мексико?! И аз се чудих каква е тази шарка. Но във финалната сцена с европейците и корабите, останах с впечатлението, че индианците ги виждат за пръв път. Нали и жената на героя попита Какви са тези?! Но не си спомням да е имало европеец, издигнал се за цар преди идването на Кортес.

А и между другото, нямаше ли твързе много пера в костюмите на аристократите???

Редактирано от Morrigan* на 28.12.06 11:57.



Тема Аз също го гледах.нови [re: BlackWolf]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано28.12.06 11:58



И не виждам какво ревете срещу филма а Гибсън.

Като цяло филма е доста елементарен и аз друга идея, осевн че маите са били изроди, не видях в него..
Е, не е ли прав? Виждате защо е било нужно християнството - за да прекъсне изродщината на тия изроди и да ги цивилизова малко по малко. Сега стандартът им на живот е доста пъти над онзи по времето на мнимото им суеверно самоуправление.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Аз също го гледах.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано28.12.06 12:44



e да, прав си, тогава са си пускали кръв ритуално и са се колели в името на езически богове, а сега само се шибат с бодлива тел по гърбовете в чест на християнския! напредък! прогрес!

Wikipedia - The Googler's Guide to the Galaxy

Тема Re: Аз също го гледах.нови [re: firefox]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано28.12.06 12:45



Много ясно, стигнали са до идеята за самоусъвършенстването. Все пак е по-добре отколкото насила да "усувършенстваш" другиго?!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Аз също го гледах.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.12.06 13:17



Знаеш ли как ми се иска да те усъвършенствам някой път





Тема Re: Апокалиптонови [re: Morrigan*]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано28.12.06 23:28



Ами ако разгледаш стенописите, ще видиш, че всъщност май бяха малко...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Аз също го гледах.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано28.12.06 23:30



Абе метличке, колкото и да се били изроди маите, с християнската изродщина не могат да се сравняват. Щото сте си изроди до ден днешен.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.