Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: I've got you under my skin.нови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано02.06.13 22:04



Свиря, свиря и удоволствието е мое… Край няма… Гмуркайки се в теб, кожата ти е останала някъде далеч на повърхността... Всъщност, гмуркай се в теб, се гмуркам в мен.





Тема Re: мъртви цветя и живо градинарстваненови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано02.06.13 22:09



Подробности има, колкото искаш в темите наоколо, но някой просто трябва да ги прочете. Може да започнеш с темата за Ошо ентусиастите в БГ.

Ти обаче пак си затваряш очите за нещата, които те питам и пак трябва да ти се вадят думите с ченгел. Хм, а ако те бях попитал за някоя книжна теория, щеше да изпишеш цял ферман и да кажеш как другите/кастанедистите си заравяли главата в пясъка… Не знам какви практики правиш, но виждаш в случая ефекта им върху това да говориш за себе си.





Тема Re: Възможни ефекти върху другите от нечие "събличане"нови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано03.06.13 03:00



В последните ти думи присъства моята особа - разбира се, може и да очакваш, че не забелязвам, ала това ще е "леко" глупаво.

Не се справям с медитациите - толкова ли неясно го написах. А по темата каквото имаше за казване го казах вече и не виждам от какво да се възползвам.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: мъртви цветя и живо градинарстваненови [re: Mиpo1]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано03.06.13 14:24



Кажи нещо конкретно за учителите си, които, както сам каза, са първо поколение ученици на Ошо.

После ще продължим.

___________

Редактирано от mo32® на 03.06.13 16:50.



Тема Re: Възможни ефекти върху другите от нечие "събличане"нови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано07.06.13 18:43



Медитацията по същество е Виждане, виждане на това, което става в теб и около теб. Нещо екзистенциално те гложде (примерно отношенията ти с другия пол) и стремежът да го разбереш ще те води съвсем практично към медитация.

Медитацията не е нещо, което трябва да се прави по задължение с надеждата един ден завали златен дъжд. Ако имаш нужда от медитация, самата нужда ще те води и ще ти помага. А пък ако не, има хиляди начин човек да проспи живота си и не е нужно да се насилва. Както се казваше в казармата „всяко непроспано време е загубено”.

Разните практики (които в нашите бедни западни езици ги наричаме със същата дума „медитация”) са просто помощно средство за медитацията, за Виждането. И при тях сигурно сам е трудно в началото и сигурно е хубаво да се правят в групи и с различни хора. Но не определена група или човек (примерно Видия) би трябвало да е важното за теб, а стремежът към себепознание. С много хора ще се срещаш и ще се разделяш по Пътя си… Когато си готов за нещо, Цялото винаги ще ти намери нужните хора, които да ти помогнат.



Тема Re: мъртви цветя и живо градинарстваненови [re: mo32®]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано07.06.13 18:51



Какво конкретно те интересува за тях? Нормални хора са. Усмихнати и споделящи. Били са дълги години в ашрама на Ошо и всеки от тези 5-6 човека по свой начин, като благодарност към Ошо, искаше да сподели с нас това, което е научил там. Повечето от тези, които споменах в темата, даже и не вземаха пари. И на свой ред, аз и други хора правим същото.

Думите на Ошо много малко сме коментирали, защото книги има достатъчно и Ошо е описвал всичко подробно и е отговарял на хиляди въпроси. Като човек прочете няколко десетки и види нещата от различни гледни точки, би трябвало да се справи с интелектуалната/умствената страна. Общуването с въпросните саняси на Ошо беше ценно, защото ни въведоха в най-различни Ошо медитации и въобще към възгледа на Ошо към живота и неговите практични всекидневни измерения на „тук и сега”. Иначе, ако човек остане само на ниво „интелектуално разбиране на книги” и не се топне в алхимията на медитациите и различните взаимодействията, ще изпусне най-същественото от Ошо, което е отвъд ума.

По-късно бях в различни групи и центрове по света и съм правил там същите медитации и се чувствах като у дома си.



Тема Re: Възможни ефекти върху другите от нечие "събличане"нови [re: Mиpo1]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано09.06.13 18:58



Може би при някои хора, нуждата е достатъчна, за да ги води - не знам, но при мен този номер не става. А цялото може и да ми е пратило хората, които да ми помогнат, но може би аз не съм си изиграл картите както трябва.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Възможни ефекти върху другите от нечие "събличане"нови [re: exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано09.06.13 23:37



При всички хора нуждата е водещата за действието. От тук и приказката за Неволята.

Възможно е при теб нуждата да е някъде другаде, а медитацията да е нещо второстепенно... По различните духовни групи поне така е с 50% от хората. Няма нищо лошо, важното е човек да осъзнае това, което иска НАИСТИНА. От там насетне няма значение как играеш картите или как викаш Неволята.



Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано11.06.13 12:19



В теб, под парфюма ти, там където годините не съществуват - честит рожден ден мy precious.



биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Тема Re: В Мен, под кожата минови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано11.06.13 12:35



ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕе ....това е ...при това без фотошоп.Направо далдиса под кожата ми

..Благодаря ТИ, за търпението, уважението, романтичността, галантността...и смелостта да обичаш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.