Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Естествено общуваненови [re: mo32®]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано15.04.13 16:43



Преди време взимах под внимание повече приказките- по- приказливите и надерени с дар-слово успяваха да ме "омотаят" и "запленят" (наивната ми черта).С времето и опита който трупах и ситуациите в които ме поставяше живота започнах да гледам какво правят хората, а не само какво говорят.

Сега срещам хора, слушам ги и първият въпрос ,който възниква в ума ми е :" А дали е така?.."Голяма част от хората съм ги определила ( колкото и в книгите да се казва да не се прави

) като "въздухари"...



Тема Re: Естествено общуваненови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано15.04.13 22:12



Важна е не играта, а осъзнанатостта..С тази дума живея сега.

И още ....- важни са хората, до които, когато се приближиш, лихорадъчно сваляш социалните си маски.





Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: Mиpo1]  
Автор ckитoмa (seeme)
Публикувано19.04.13 20:02



Да, така е, не отричам, че всяко общуване е реално. Във всеки момент, в който от мен излезе нещо - реплика, поведение, коментар, то е отражение на нещо в мен. И във всеки момент, в който отсреща ми реагират, то е в отговор на това, което са видели в мен и, в доста по-голяма степен, на това, което се случва в главата на човека отсреща (той и затова ги вижда нещата, и чува, по точно определен начин, не е задължително истините ни да съвпаднат - тази, която изкарвам навън, и тази, която възприема).
Въпросът е, че за мен общуване означава това, което казвам, да бъде чуто така, както го казвам, и от моя страна - да чуя и да разбера какво ми казват. Иначе просто си разменяме реплики и въздействия. Т.е. за мен реалното общуване е свързано с реално разбиране, за което се иска да се задълбочиш малко, да попиташ, да искаш да знаеш. Другото е бла-бла... днес времето е чудесно, птички пеят, честита пролет!... И в този смисъл, ако общуването на живо/ по телефона/ не-знам-си-още-как... ми дава повече разбиране, то това го прави една идея по-реално.



Тема Re: учене на живонови [re: fromnowhere]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано20.04.13 12:49



Извинявай, нямаш ли някакво по-човешко име/ник, че това от „От никъде“ не става много за обръщение?



Ягодите за сега са вътре, но след седмица-две отиват на балкона. По-долу има снимка на една такава предварителна екскурзия. Видия хубаво ти е описала процеса на Тантра с природата. Ако въпросът беше само до яденето им, щях да ги купувам от магазина и то в доста по-големи количества отколкото ще даде това гърне. Но на мен ми беше интересен процеса на отглеждането им след много години на пасивен наблюдател как растат в градината и как ги ям. А и гърнето като го видях също ми хареса и понеже имах и условията всичко си дойде на мястото, когато вътрешно звънче звънна... Това е пример за общуване със Заобикалящото ни и аз му се наслаждавам сега без да чакам да узреят ягодите.

А ти на какво се наслаждаваш в живота?





Тема Re: учене на живонови [re: Mиpo1]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано20.04.13 19:31



Относно името специално за теб ще добавя и това - Shalini- за да ти бъде по- приятно да се обръщаш към мен.



Да ти кажа тези ягоди от магазина хич не струват.
Бях извън страната години и там бях принудена да си купя от магазина - очите ми гледат- едни сочни, червене, големи...и по представата ми за вкуса който имах от на баба градината ми се пълнеше устата със слюнка. Не издържах и си купих, повече не повторих! Даже не ми се описва...така минаха години в които не вкусих ягоди, сега съм тук и им се наслаждавам .Дано се грижиш добре за тях за да не останеш само с насладата по отглеждането им и вкусването на плодовете да почака .

Наслаждавам се на себе си, на красотата на природата, на слънцето, на партньора си, на детето си....



Тема Re: учене на живонови [re: Mиpo1]  
Автор timberwolf ()
Публикувано21.04.13 07:52



Извинявай, нямаш ли някакво по-човешко име/ник, че това от „От никъде“ не става много за обръщение?

from now here



Тема Re: учене на живонови [re: timberwolf]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано21.04.13 09:37



Благодаря за обяснението

..., но явно някои не го схващат така, и за това не ме бърка да добавя и второто .



Тема Re: учене на живонови [re: fromnowhere]  
Автор timberwolf ()
Публикувано21.04.13 10:24







Тема Re: учене на живо [re: timberwolf]  
Автор Shalini fromnowhere (непознат)
Публикувано21.04.13 18:38



Когато слагах ника се доверих на вътрешния си глас...мерси все пак ,че ме светна за оригинала

...



Тема Re: Виртуално и реално общуване [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано21.04.13 22:45



Чудесно е, че навлизаме навътре и заменяме (реалното) общуване с (реално) разбиране. Да, не всяко общуване, било на живо или по интернет, води непременно към разбиране. Моят опит показва, че за да има по-голяма вероятност да разберем другия е съществено да се опитаме да разберем първо нас самите… Въобще, общуването с другия минава първо през общуването с мен.

Като се потопиш дълбоко в себе си виждаш, че няма принципна разлика между мен, теб и всички останали. Моите желания, стремежи, виждания, разбирания са като тези всички хора. Само трябва да се види, че човешките възможности са доста по-големи, отколкото някои си мислят. Или пък се самоограничават.

Тогава в общуването с другите хора НЯМА празни реплики. Каквото казваш, го казваш от центъра си. Защото на теб самият ти харесва така. Предлагам и на теб фразата на Гурджиев, която предложих на Мо по-горе „Животът е реален, когато аз СЪМ“. Наблюдавам ефекта й с години и е необятен...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.