Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 09.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: действие тук и сеганови [re: Shalini fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано29.04.13 09:39



Нагледно за това, как красивите идеи те отклоняват от истината в дълго пътешествие.






Тема Re: действие тук и сеганови [re: Mиpo1]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано29.04.13 10:43



Благодаря за споделянето- това вече е по темата и е нещо реално, което ти се е случило, макар вече да е останало в миналото.



Нямам проблем с шефове, защото нямам такива. Ползвах само пример от ежедневието на масовия човек ( което не значи, че в миналото не съм имала) Това което се опитвам да направя в живота си е балансиране на ежедневна реалност с духовността т.е. примесване на двете, а не потъване в едното или другото.... И аз се опитвам да ползвам всичко като средство за опознаване на себе си- дали се получава, показва вътрешното ми усещане за това, опитвам се да си бъда сама съдник .

В тази тема засягам повече реалността, а в другата (под кожата) наблягам на вътрешната си духовност...-после препрочитам и двете, забърквам един хубав омлет и се наслаждавам

Поздрави



Тема Re: действие тук и сеганови [re: Shalini fromnowhere]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано30.04.13 23:59



Външното (материалнoто) и вътрешното (духовното) вървят заедно в реалното. И във всяка тема се опитваме от различни ъгли да видим тяхното взаимодействие.

Истории като горната колкото искаш, но пълнотата им се вижда, ако разкажа всичките детайли по тях (още 10 по колкото изписах), защото тези детайли са всъщност коренова/кръвоносна система от множество „тук и сега” и именно тяхната сума дава усещане за насочване в определена посока. На мен лично ми е интересно от множество истории какви практични изводи си правя за Пътя на Познанието и за действито ми в различни нови ситуации.

В по-предния постинг спомена, че за да се влюбиш си била готова за това. Какво значи да си готова за влюбване? Не ти ли се е случвало да се влюбваш без да си готова?





Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: Mиpo1]  
Автор ckитoмa (seeme)
Публикувано03.05.13 22:38



Не съм много сигурна за празните реплики. Наблюденията ми са, че повечето хора не могат да стоят на тихо - повечето споделят, че като са сами си пускат радио/телевизия, за да им шуми нещо, а като са с още някой в стаята, се чувстват длъжни да приказват. Аз лично съм на ти с тишината през повечето време и ми е малко дразнещо, когато търсят диалог с мен, просто за да запълнят ефира, защото им е неудобно или пък самотно.
Какви възможности имаш предвид?



Тема Re: действие тук и сеганови [re: Mиpo1]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано12.05.13 12:54



Ще използвам повода да постна една статия за "влюбването". Няма да коментирам статията, предлагам я като информация, която всеки да реши сам за себе си дали е полезна или е за изхвърляне

.Статията е просто гледна точка, не е задължително да се заема позиция на "за" или "против".

Под "готова за влюбване" визирах хормоналните промени които настъпват в организма ни- на определена възраст той става "готов за това", когато осъзнато започваш да си даваш сметка за случващото се с теб.


Ето статията:

Д-р Хелън Фишър, антрополог и биолог, разгада скрития код на емоциите, които се крият в отделянето на хормони в организма на всеки човек.

Тя е прекарала години в изучаване на науката на влюбването и е автор на книгата "Защо той? Защо тя?" (Why Him? Why Her?).

Според нея всеки човек се оказва, един от четири основни типа личност – откривател, строител, директор, или парламентьор и всеки от тези видове се ръководи от различни химически системи в мозъка.

Водени от биологията, ние сме привлечени към партньори, които допълват нашата личност.

Учени са изследвали 40 хиляди мъже и жени и са направили някои заключения защо определени хора си пасват, а с други отношенията са проблематични.

Ето няколко акцента от нейните теории за това какви са причините за влюбването:

Психологията: Какви са перфектните условия за влюбване?

Според д-р Фишър влюбването най-често се случва по време на житейски преход. Може да става въпрос за нова работа, за съкращение, за преместване в нов град, за завършване на образованието и т.н. Опасните времена също мотивират мозъка да мисли за любов. По време на сегашната икономическа криза, много хора се завърнаха към основните човешки нужди от любов и споделяне. Все пак няма твърди и ясни правила.

Защо предпочитаме определен човек пред друг?

Според авторката човек може да седи в една стая, в която всички са от една и съща среда, имат сходно ниво на интелигентност, образование и физическа привлекателност, но това не означава, че той ще се влюби във всички тях, защото няма да усети „химията" с абсолютно всички.

Според изследванията на Фишър, базирани на това как всеки организъм отделя хормоните допамин, серотонин, тестостерон и естроген има четири основни типа личности.

Типажи:

Хората, които Фишър нарича „откривателите" имат високи нива на допамин и като резултат се стремят към новости и са творчески настроени. Тези хора търсят за връзка някой като себе си.

Вторият тип са „строителите", които са семейно ориентирани и най-стабилни като хора. Те имат най-високи нива на серотонин. Те търсят в живота си помощник - друг строител. Браковете между такива хора са най-солидни.

Теорията, че противоположностите се привличат важи само за последните два типа - „директора" и „парламентьора". Тези видове гравитират един към друг. Директорите са конкурентни и решителни, поради високите нива на тестостерон.

"Парламентьорите" имат много естроген, което ги прави нежни, общителни, състрадателни и склонни на компромиси.




Тема Re: действие тук и сеганови [re: Shalini fromnowhere]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано12.05.13 22:09



Фишър, като я видя как запрята ръкави и се чудя за къде се засилва - овце ли ще дои, лозето ли ще копа.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: действие тук и сеганови [re: exaybachay]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано13.05.13 09:03







Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано16.05.13 15:33



Хора всякакви и всеки отговоря за собственото си поведение.

Възможности, които се отварят, когато си в Тишината си. Необятни… защото не съм им видял граници. Изпълващи… защото няма самота, а изпълненост. Хармонични… защото всичко си е на мястото. Екстатични… защото, хм потопи се в тях.





Тема Re: влюбване тук и сега [re: Shalini fromnowhere]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано16.05.13 15:40



А СЕГА готова ли си за влюбване? Нещо ще ти попречи ли, ако то се появи днес или утре? Хм, пътуваш си целеустремено към Варна и изведнъж, сърцето ти трепва и …

И както в съседната тема призова за споделяне, какво е твоето усещане за влюбването? Статията на Фишър става както сама казваш за информация, но да видим споделянето на Шалини за влюбването.





Тема Re: Виртуално и реално общуване [re: Mиpo1]  
Автор ckитoмa (seeme)
Публикувано22.05.13 19:46



Хубаво говориш. :)
Трудно ми е с концентрацията, но пък ще взема да пробвам по-упорито този път, знам ли.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.