Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано13.04.13 16:31



Видя, това което се опитвам да ти кажа е че постовете ти ми наподобяват книгите на Ошо- чета ги с удоволстие. Това за което пишеш, за това състояние на Сега е прекрасно, както и всичко което говори Ошо, но той е Постигнал и говори от собствен опит. Аз как да говоря за състоянието на просветление ако не съм просветлена- мога да си сътворявам красиви истории и състояния , но докато не позная няма как да зная

. Ти за да говориш така или си постигнала или говориш за това състояние от книгите на Ошо(и каквото си чела още). Ако си постигнала е чудесно, но тогава се питам какво правиш тук в клуба! Усмихвам се на мислите които минаха през ума ми сега докато пиша , а те са- представи си просветления Ошо да пише в клуб . Аз поне не мога за сега
Поздрави



Тема Re: учене на живонови [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано13.04.13 16:35



Е, ама нали виждаш, Миро се наслаждава на самият процес...Тантрува с При -Родата в себе си и извън него, така като гледам по реакцията на ягодките му....май му отговарят със същото...Мда...взаимна любов на практика





Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано13.04.13 16:35



Отнасянето е че повтарям(мисловно) фразите например "аз съм тук" да кажем 5 мин. и после забравям, ума ми отлетял с други мисли

. После пак се сещам и отново и така...Както вече написах опитвам се на този етап на бъда наблюдател на себе си и да харесам видяното- това е комфортно за мен.



Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано13.04.13 16:40



Как успяваш Видя? Аз имам малък проблем със себе си да слагам тези маски, но нямам силата на Ошо да съм пред всички каквато съм. Хората сме и различни същества...



Тема Re: Естествено общуваненови [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано14.04.13 04:40



Как ли? Играейки...

Когато се научиш да играеш ролите си, ти ставаш свободен..

Каква е трудноста да играеш роли? Трудности възникват от това, че си пръвързан към определена роля – смяташ я за своя личност. Играейки постоянно една и съща роля, ти се отъждествяваш с нея до такава степен, че друга ти се струва невъзможна. Просто трябва да разхлабиш оковите, които те приковават към миналото и да се движиш към нова роля. Да влизаш в нови роли е хубаво. Само си помисли, това е само роля, игра, в която играеш.

В твоето/моето същество няма личност.Нашето същество няма роли. То може да играе всякакви роли, но то няма характер. За това вътрешната свобода е толкова красива. И така, просто бъди актриса. В един филм актьорът играе една роля, в друг –друга. Може би, сутрин актисата влиза в една роля, а вечер – в друга. Тя просто се изплъзва от една рола и влиза в друга – без всакакво затруднение, защото знае, че това е само игра.

Такъв трябва да е живота. Човек трябва да е способен лесно да влиза в роли и да излиза от тях, без да бъде привързан към нито една. И ти ще започнеш да чувстваш, че в теб възниква свобода и започваш да чувстваш истинското си същество. ....Обикновено хората остават винаги ограничени в една и съща роля.



...в играта

Играй ролята си, наслаждавай и се – това е толкова забавно. Но се отнасяй леко към нея. Не си струва да се безпокоиш за нея.

Каквато и роля, да играеш в определени обстоятелства, играй я с всички сили, с целият си потенциал - тотално. Но когато е приключена – не е важно, дали си постигнал резултат или си се провалил, - не се оглеждай, движи се по-нататък. Има и други роли, които ти предстои да изиграеш. Успехът или провалът не значат нищо; съществува само осъзнаването, че всичко е игра.

Когато животът ти се изпълва с осъзнаване, ти си ставаш свободна, нищо не те сковава и към нищо не си привързана. И нищо не може да те окове. Ти носиш маски, но сега знаеш, че това са маски; не ги считай за истинското си лице. И можеш да сваляш всяка маска, защото вече знаеш, че това е маска – и нищо повече. Просто я слагаш и сваляш. И тогава можеш да видиши истинското си лице.А да знаеш истинското си лице означава да знаеш всичко, което си струва да знаеш.

Поздрави

Редактирано от vidiya на 14.04.13 04:43.



Тема Re: Естествено общуваненови [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано14.04.13 11:40



Тук ще получиш моят отговор






Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано15.04.13 10:01



Отново си го написала като по книга

.Какво мога да кажа, освен Да така е хубаво да се прави -разбиране, осъзнатост и пак разбиране...теориите на идеите ни са красиви...
Представи си един убиец, той на повърхността върши своите убийства отнемайки свободата на други индивиди , после се прибира в къщи , потъва в своето същество и се чувства добре, свалил е своята маска, всичко е оставил навън и вътре си е постигнал мир и спокойствие. После решава да смени маската с тази на изнасилвач или крадец, но вътре в него всичко е наред- цари тишина...По теорията за маските би трябвало всичко да е в реда на нещата, той би трябвало да е Постигнал себе си.
Виждам искрените ти и добри намерения да помогнеш и аз имам такива подтици. Имаше една мисъл, която мисля гласеше: "Пътят към ада е осеян с рози( добри намерения)"- размишлявала ли си върху нея? Аз-да. Бях много наивна (може би още съм ) и когато откриех нещо което може да помогне на човек да постигне истината за себе си и да облекчи живота си , все се втурвах( като дете) да "помагам", но се "прибирах" в себе си само с разочарованието. Подтика към това да искаш да помогнеш и да бъдеш добър е силен - и върху това съм "медитирала"-предположенията са ми, че или така сме се родили с такъв инстинкт (като при моите наблюдения -не мисля, че всички хора го имат или поне не така развито) или идва от Егото- да се чувства значимо, че върши нещо...
Ти тук в клуба маската на гуру ли си решила да сложиш (съдя го по постовете ти)?Преди време исках да срещна учител , който да ме насочва (беше във времето когато бях наивна) сега разбирам, че може би нямам нужда от такъв, че живота се явява твоят най-голям учител!
Поздрави Видя с едно от любимите ми!




Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано15.04.13 11:39



Аз рядко не се съгласявам с теб, ама па ако все съм съгласен, нема кво да си кажеме.

играй я с всички сили, с целият си потенциал - тотално
"и така до края на света" или поне докато се пренапрегнеш и изкукаш тотално. Дори един актьор - професионален актьор - в даден момент се чувства износен, а и така изглежда, от твърде многото роли, които е изиграл, при все, че знае много добре, че това е просто игра, че персонажа не е той, че това са просто маски. Нашето същество може и да няма роли, но във всеки момент, дори не по личен избор ние сме в роля - измъкването от този кръговрат изглежда невъзможно, сваляйки маски, ние играем ролята на "сваляне на маски" и никакво истинско лице не се намира така. (или поне при мен тази фатка не се получава)

Да играеш роли е забавно дотогава, докато можеш и да не ги играеш - когато станат задължение, когато станат ежедневие и се превърнат в твой бит, тогава това е орис, проклетия и измъчва. Човек може да излезе от роля, от всички роли, когато вече знае истинското си лице - и тъкмо в това е проблематиката, излизаш от роля, за да си себе си, но не знаейки себе си, просто попадаш в поредната роля, автоматично.

Не може да е така - свободата не би трябвало да се нуждае от учене, по-скоро е обратното, ако се нуждае от нещо, то е от отучаване, да се отучиш да играеш ролите си.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Ако бях Гуру на клуб Ошо, бих изрекла... [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано15.04.13 12:58



Ти тук в клуба маската на гуру ли си решила да сложиш (съдя го по постовете ти)?

Ха-ха-ха

Разкошен въпрос! Благодаря!

Ако бях Гуру на клуб Ошо, бих изрекла...

Но не съм, а съм просто –писец ( електронен). Почти лето-писец и есеноно-писец за това, как еснта бързао идва, и, възможно,зимно-писец , въпреки, че ми е най-добре да бъда пролето-писец.

Според заключенията на бла-бла сферата в клуба ми се мислеше, по-скоро –чувстваше, а най-вече –медитираше. (говоря за петък )
Още едно денонощие медитирах, и написах новата тема (В мен, под кожата ми.. в неделя, като старт -за понеделник), защото чрез медитацията, можеш да си изясниш онова, което не се поддава на разума.

Изллагам по ред:

Отначало много мислиш, после се опираш в мислите и чувстваш-медитираш.

И ето, какво почувствах.Темата -В мен, под кожата ми..)

То е като след 20 години пушене и 20 месеца- изхрачване. Те –минаха. Няма смисъл да се обръщаш на опаки.

Защо мисля така? Защото прилича на сублимация. Изхвърляне на напрежението чрез формулировки. Цялата пара преминава в съскане, натиска – в бла-бла-бла, самоизразяване и рефлексиране, носталгия по онова, което още не е изветряло.

За това, предпочетох да „излея” енергията си, като разкажа, как живее Ошо, под кожата ми, как тече по вените ми и как тупка в сърцето ми и как дишам чрез него.

Натрупах си съдържанието ( това, което отлежа) и повиших градуса му и се явих гола - по същество.

Пиша от Душа, когато не мога да не напиша.

Пиша безплатно и без надежда на монетизация.

Посветила съм се да творя Живота си.
.........................................................................................
ПП. Благодаря, за поздрава от приятелчето ми Бруно Ройтер...

Редактирано от vidiya на 15.04.13 13:01.



Тема Re: Естествено общуване [re: fromnowhere]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано15.04.13 13:24



Постоянно тръгвам и все се връщам към простия факт, че не е важно какво говори/пише един човек, а какво прави. Крачката между мислите и действието може да е малка, но може и да е непреодолима.

Цялото Дао се изчерпва в един принцип, този на естественото действие, чрез не-действие, не-правене или безупречно действие, празнота, липса на желание, необвързаност с резултат.

Срещам се постоянно с много хора и всеки е със свой собствен и уникален мироглед. Ако човек стои само на ниво думи. Проблемът е, че 99,9% от хората, които срещам, не живеят по този мироглед. Просто красиви приказки, които заместват действието с бездействие. Не-действие = действие без усилие, естествено действие, но не и на бездействие.

Всички ние правим много неща, имаме много проблеми, но като се тегли чертата, всичкото усилие, всичката похабена енергия, в това число и красивите приказки, са безполезни. Нито ставаме по-здрави, нито сме по-жизнени, нито по-щастливи.

А все си мисля, че ако поне тия три простички неща ги няма, значи човек просто бездейства, независимо дали се къса от напразно щуране и решаване на проблеми или стои като пън.

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.