Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Естествено общуваненови [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано12.04.13 21:46



....Какво би се променило в теб, ако можеше да отидеш там? И какво като не си се родила там? Там - е от вън.Ти си бъди - вътре....тогава навсякъде си - ТУК. Те нямат -там. Те имат - тук и сега.Защото са естествени и будни.
Когато Ошо говори за удобството, той има пред вид комфорта, вътре в теб, за душевен комфорт...да наблюдаваш чрез наслада и комфорт, а не чрез болка и неудобство.. За това неговият подход към Випасана, има етикетче - ВИП

...като нашия клуб... А повърхностния комфорт, който Ошо съвсем съзнателно демонстрира е именно за ....големия звяр -умът, на него му е интересно какво има на повърхноста...
По време на дъжд, в тъмната нощ, влез в тази тъмнина, като форма на формите.

Редактирано от vidiya на 12.04.13 21:57.



Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано12.04.13 21:54



А ако филма е по реален случай? (((:

п.п. щом се налага да помниш, то значи неизменно и ще забравяш - за това казват, че глупавите си записвали.

п.п.2 м/у другото и аз не схванах какво искаше да кажеш с аборигените, ама дай някакво по арно Сега, баш па това ...... да ме изгони жената, щото не съм носил риба, бата у Сегато, нещо не ми се нрави.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Редактирано от exaybachay на 12.04.13 21:55.



Тема Re: Естествено общуваненови [re: exaybachay]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано12.04.13 22:07



В текста пропусна главната думичка.МЕДИТАЦИЯ. Тя е на Ошо и се казва -Фантазия.

.Умът ти е хванал на повърхноста, думата -кино.А ти -опитай, да го гледаш - медитирайки.
За парахите....Учи се от тях. И в тази наша действителност, жена ти едва ли ще те глади по кратунката, ако само лежиш на розовия си диван... и дремеш като котак...разсъждавайки за нещата извън теб...заслушан в историйките, които умът ти ехидно разказва... при това, точно тук и сега.

Редактирано от vidiya на 12.04.13 22:10.



Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано13.04.13 00:02



За парахите....Учи се от тях.
т.е. ако ти носа по една кошница с риба секи ден, нема да ме изритваш от розовия диван, а ще ме гладиш по кратунката и аз дремуцайки в небрежно блаженство, в отговор ще мъркам като котарак :D

п.п. сега да не речеш, че не си парахкиня - не се признава. :P

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано13.04.13 10:39



Питам се те ако дойдат да живеят в нашия свят дали биха се справили? Ще могат ли да останат тук и сега или нямат да издържат и ще се върнат обратно...Ти защо не отидеш да живееш там- ще бъдеш естествена и може би ще станеш будна? Няма да се налага да носиш дрехи или да си губиш времето в спане


Ошо всеки си го тълкува, той не е отишъл да живее в гората, избрал е да бъде в двата свята, аз мисля че има в предвид и двата комфорта .
Благодаря ти за отпускането в тази прекрасна мелодия...



Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано13.04.13 10:41



Това с филма съм го пробвала-така е...Пробвала съм също от техниките на Ошо да повтарям "аз сънувам и аз съм"....-много бързо се отнасям...



Редактирано от fromnowhere на 13.04.13 14:24.



Тема учене на живонови [re: fromnowhere]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано13.04.13 15:20



Не знам дали има някой тук, който смята, че само с книги се постига разбиране, нито пък да не прави очевидната разлика между общуване на живо и примерно по интернет. Поне за мен същината на темата е, че може да се учим във ВСЕКИ момент. Най-малкото, защото ние сме във всеки момент с нас самите на живо. Стига, разбира се, отношението към нашия собствен център да не е виртуално.

Понеже подхвана темата за реални ситуации и безспорните предимства при ученето в тях в сравнение с книги, нека да се задълбочим в тази посока. Пробвала ли си да ходиш в Ошо групи на живо и какви са ти впечатленията от ученето там? И въобще, ако искаш сподели, как се опитваш да направиш по-реални нещата, които си харесала в книгите на Ошо?



По-долу е моят принос по темата. И аз като теб обичам ягодите, но тази година реших да ги обичам малко повече включвайки и грижата за тях. Хм, общуването с ягодите, които растат, е съвсем реално… И човек може да се „храни“ от него пред още да ги е изял . Ето как изглеждаха тези дружки преди седмица.







Тема Re: учене на живонови [re: Mиpo1]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано13.04.13 16:22



Чела съм книгите му и съм правила част от техниките му...Опитвам се да бъда наблюдател на самата себе си, на действията си, на поведението си, на мислите си и да стигна до там, че да харесвам това което виждам

...
Къде ги гледаш тези ягоди, за сега изглежда се грижиш добре за тях . Да, ти реално ги гледаш( ако това на снимката са твоите ягоди ) и се надявам и реално да ги изядеш(насладиш) когато узреят.За сега остава реалната грижа за тях, а насладата ще почака



Тема Re: Естествено общуване [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано13.04.13 16:28



В аборигените, виждам нещо общо с малките деца. Те са красиви, спонтанни, естествени, но не осъзнават кои са те самите. Просто нямат никаква осъзнатост. Живеят радостно, в сега, но тяхната радост в сега е неосъзната.. Ако се култивират – цивилизоват, ще изгубят спонтанността си и – съществото си.

В обществото, в което живея, се изисква определена личност (идва от думата личина, което означава – маска, спомни си древногръцкия театър, където актьорите са носели маски , наречени -"persona"- личина, защото звукът идвал изпод маската). Затова, ако в нашето общество, тръгна по съществото си т.е.- гола, хората няма да ме разберат, за това нося дрехи.

Да, харесва ми да бъда естествена, но под това разбирам и способноста да си „слагам” личноста, когато това е нужно на обществото, което ме окръжава.Тя ми действа като смазка, помага ми, защото около мен има хиляди хора .Ако нямам тази „смазка”, постоянно ще се блъскам или „претривам”. Е тази смазка ми е полезна: прави живота ми гладък.

И моята личност, ми върши работа, когато общувам с другите, но става преграда, когато общувам – със себе си....когато се докосвам до самото съществуване.

Тогава всички мои действия, остават на повърхността, а извън границите на всяко мое действие – е голото ми същество .... и тогава осъзнавам това не – правене в действието, това не – движение в движението.

И затова казвам: Реалноста –е з моето същество.В мен, в този момент, тук и сега, независимо дали е -интернет, извън него или в джунглата.

ПП. По този начин, отговарям и на приятелчето ми, Стушко




Редактирано от vidiya на 13.04.13 18:15.



Тема Re: Естествено общуване [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано13.04.13 16:30



Разкажи за "отнасянето", ако имаш желание...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.