Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано06.04.13 20:55



По-скоро бих казал, че има общуване, което ти въздейства и общуване, което може да се окаже само формално такова.

При години открих, че ако общувам с човек и се фокусирам само върху него, общуването и взаимното въздействие е ограничено. А ако го възприемам като общуване с Цялото, т.е. че Цялото общува с мен посредством човека (или някакво друго явление), то общуването и партньорството става много по-дълбоко, многопластово и въздействащо. Апропо, след това и възприемането ми за ревност изчезна.



Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: Mиpo1]  
Автор ckитoмa (seeme)
Публикувано11.04.13 20:48



Понякога Цялото ми идва твърде поучително.



Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: fromnowhere]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано12.04.13 10:50



..Сетих се за един пример

...Да вземем ягода ( който каквото харесва и обича)- гледам я на картинка и с въображението си представям как отхапвам сочната ягода, усещам аромата, сладкия вкус в устата си, малките жълти семчици по зъбите си...отварям очи и осъзнавам, че преглъщам само слюнката си, а апетът стои...всички тези усещания стават истински ако изядеш реално тази ягода и оставаш сит ( при мен обаче само с една ягода няма да стане )...
Това е прост пример, с взаимоотношенията е по- сложно!
Мисля, че докато живота стане прост е много сложен.



Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано12.04.13 14:06



Ако Цялото е някаква теоретична концепция – вероятно ще е така. В контекста на тази тема, виж следното му приложение и въплащение.

Общуваме с теб на живо, но ти тъкмо излизаш от болницата, където са ти казали нещо важно (може да е симптом за тежка болест, че ти няма нищо или че си бременна). Може преди това в работата ти да се е случило нещо важно (да са те уволнили или повишили), да си гледала покъртителен филм, близки хора да са ти споделили нещо съдбоносно за тях, да вали дъжд от седмици или да е чудесно слънчево време, да си влюбена или разлюбена, да си гроги или пълна с енергия... И нашето общуване формално може да е едно също външно погледнато, но на практика ще е коренно различно във всичките горни случаи. Цялото е сборното понятие на всички външни и вътрешни сили, които ти влият непрекъснато и чийто резулат е, че дадено общуване с един конкретен човек се превръща в общуване с цял един контекст от множество сили, взаимодействия и хора.

П.П. А пък ако наблюдаваш още повече, може да откриеш, че горният ансамбъл не е толкова случен, колкто може да изглежда на пръв поглед... Може да откриеш, че във всеки момент ти се казва нещо и общуването е съвсем реално.



Тема Виртуални желания и реално задоволяваненови [re: fromnowhere]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано12.04.13 14:27



Следвайки примера ти, колко хора ядат/имат реално любими неща, но все остават недоволни и незадоволени искайки и нещо друго.



П.П. Предполагам, че не си срещала Ошо реално на живо, но предполагам, че той е променил живота ти много повче от стотици хора, които си срещала реално на живо.



Тема Re: Виртуални желания и реално задоволяваненови [re: Mиpo1]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано12.04.13 14:46



Така е- човек все иска и иска...,но мисля, че благодарение на желанията и исканията човек постига. Що се отнася до недоволството и незадоволяването на хората- повече благодарност...


Така е - не съм срещала Ошо на живо и да, той е променил възгледите ми, но промените в живота ми настъпват от реални ситуации в които попадам и хора които срещам. Когато само четеш книги, мислиш си че разбираш това което се пише( всеки си тълкува нещата по своята глава ) , мислиш че ги знаеш нещата и точно така правиш и ти ,но когато дойде реална ситуация и видиш своето поведение и реакция и си даваш сметка( ако си я дадеш и видиш), че не е като по книга
П.С това ,че пиша във второ лице не значи че се отнася конкретно за теб..такова ми е изразяването,така протекоха мислите



Тема Re: Естествено общуваненови [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано12.04.13 18:45



Какво казва, Ошо за това?
Ягодката е дете на природата...В красотата на природата няма нищо особено.Тя е особена, защото следва своята естественост, защото естественоста е ключът към източника на живота: да спиш, когато ти се спи, да се събуждаш, когато си се събудил, да ядеш, когато си гладен, да спиш, когато си уморен....да общуваш, когато ти се общува.Това казва, Ошо и сочи Пътя, навътре, в При Родата.
Ама , коя При Рода? Не, не тази, която те заобикаля, а тази, която е в ТЕБ. Да течеш във вътрешната си природа тотално е естествено, там е истината и онова, което наричаме - съдба.
Моят живот, е само едно клонче, от вековният дъб, който расте в гората. Аз просто разбрах това. Клончето от това дърво е времето на моят живот.
Какво остава? Да се наслаждавам на живота – тотално.. . Да бъда благодарна, на това, което имам. Друг път няма. Другият път –е смърт за При Родата в мен!
За моята При-Рода, няма значение на къде ще вирее - в интертет или извън него, защото е в мен, а аз съм -реална

и точно Сега, реших да пообщувам реално с теб

Използвах думата "трябва" ,защото мисля, че много малко хора успяват да живеят в Сега.Това "трябва" е за хора които са си поставили някакви цели в живота, които искат да постигнат, но все още на са.Например ,ако един човек е просветлен (надявам се сега да не се отвори тема за просветлението
Ако искаш, виж този линк
Как мислиш, че живеят тези хора.Струва ми се, точно-в Сега.Не отварям тема за просветлението, защото тези хора - нямат нужда да го търсят.Те просто -СА. - себе си, в сега.

Редактирано от vidiya на 12.04.13 19:41.



Тема Re: Естествено общуваненови [re: vidiya]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано12.04.13 19:12



Да, така казва и съм съгласна с това което казваш и ти. Също така си спомням, че Ошо пише да се пазим от фантазиите и евентуален духовен, илюзорен свят който можем да си сътворим и пак да пропуснем реалността. Как ще разбереш тънката граница от това което си фантазираш че е вътре в теб и това което наистина е в теб?! Може цял живот да се откара във фантазии...говоря така защото съм малко склонна да потъвам

, а се старая и на реална обективност(мисля необходима за живота). Харесвам постовете ти, те са като "духовен пътеводител" ,но за просветлени . Аз все още не съм, както казах красиви книги, красиви думи, но важното накрая е това което на теб се случва и това как Ти се държиш и отнасяш с живота, твоето поведение, твоето отношение...



Тема Re: Естествено общуване [re: fromnowhere]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано12.04.13 19:31



...сега прочетох и статията...какво да правим като не сме се родили там

(не че не можем да отидем). Ошо е искал да съчетае и духовно и материално, да не се отказаваме от удобствата.



Тема Re: Естествено общуване [re: fromnowhere]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано12.04.13 21:24



Всичко е нереално. Пробвай това, докато гледаш филм. Това е хубава медитация. Просто се опитай да помниш, че това е нереално. Продължавай да помниш, че това е нереално, а екрана-монитора-празен. И ще видиш, че в течение на няколко секунди, можеш да помниш и отново да забравиш, отново това става реалност. Когато забравяш себе си, фантазията става - реалност.Когато си спомняш, че Ти, си реална, ти се „изтръскваш” и екрана става нереален, и всичко, което се случва –

става нереално.
как Ти се държиш и отнасяш с живота, твоето поведение, твоето отношение...

Старая се да не спя




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.