Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: (не)харесване и (не)спонтанностнови [re: ckитoмa]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано07.10.13 20:41



Не че астрологията е лоша, но нерядко хора занимаващи се с нея развиват погрешното впечатление за самопознание (или познание на други хора). А това познание е факт, когато може да виждаш принципите на астрологията относно себе си и света наоколо БЕЗ астрология. Човек живее с някого от години (или със себе си от много години) и ако не вижда директно нещата, които астрологията би му казвала, значи има някакъв проблем с виждането.

Ако диалогът е „официален“ или формален със сигурност трябва много повече. Но аз под диалог в случая имам предвид дълбоко сливане… Единение... На желаещият с желаното и средствата за това. И разните духовни практики и наблюдения, за които сме говорили наоколо са именно предпоставка за навлизане по-навътре в нас. Където в един момент може да видим, че това което на повърхността са отделни елементи (нуждаещи се от диалог) са всъщност клони на едно и също дърво.

Различаването на това което подлежи на промяна и това, което – не, е най-интересното от живота, защото предполага непрекъснато ОБЩУВАНЕ/ДИАЛОГ на всякакви нива с околното... Но ако такъв що-годе диалог и единение няма първо вътре в нас, цялата ни енергия ще отива за вътрешни борби и нищо няма да чуваме и виждаме от околното. За това е хубаво да започнем диалога от нас и лека–полека да го разширяваме.

Практично погледнато, ако искаш започни тема „Защо не се харесвам“ и се опитай да опишеш най-същностното в нея. Използвай това, което хората ще ти кажат, както и твоето последващо виждане, като огледало. И наблюдавай ежедневно и даже ежеминутно темата БЕЗ да съдиш… Само наблюдение кое как е… Това наблюдение разтапя леда…


П.П. Апропо, ако забележиш нещо ново по темата за ревността, не се колебай да се включиш. Смисълът на тези теми е човек периодически да прави преглед на това е което е виждал/смятал в дадено направление и да забелязва дали има развитие. Така осъзната промяната в едната посока ще ти помага и в други посоки.



Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: Mиpo1]  
Автор LikeABird (;))
Публикувано09.12.13 23:26



интересна тема





Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: LikeABird]  
Автор Миро1Модератор ()
Публикувано10.12.13 19:15



Здравей. След като си дошла насам и след като темата те е заинтересувала, сподели и твоето мнение по нея.





Тема Re: Виртуално и реално общуваненови [re: Миро1]  
Автор LikeABird (;))
Публикувано12.12.13 22:31



Така че виртуалното общуване се оказва съсвсем РЕАЛНО.


ми аз съм съглаше...


(днес твърде ми се спи за да съм многословна)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.