Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 06.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема През празното огледало...II - Миро  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано24.09.12 19:55




Точно така- имаше...Пред празното огледало, всеки член на клуба ще има време да се вгледа в себе си, както и да бъде видян от другите.Към човека пред огледалото, членовете на клуба имат право да задават въпроси, излагат мнения, поставят искания, съобразно съдържанието на клуба.
И така, като модератор на клуба, да седнеш през празното огледало, приканвам да седнеш, първо ти:( настани се удобно, вдишай-издишай...)

- Какво виждаш сега в него?

ПП. Не забравяйте, че всеки е добре дошъл да бъде огледало на Миро

Редактирано от vidiya на 24.09.12 20:04.



Тема Re: През празното огледало...II - Миро [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано25.09.12 00:25



Това ми напомня на първите кадри от БГ сериала „Под Прикритие”и въпроса там към един човек омотан с жици „Името ти Мартин Христов ли е?”

От жици обаче няма нужда, защото това, което съм научил от Ошо и това което ми харесва е Под Откритие.

Какво виждам в празното огледало? Виждам много слоеве, обвивки, същности... Това за което стана въпрос в съседната тема за Тантра Виждането: завъртиш малко бутона на виждането и едно е на фокус, после още малко и друго се появява и т.н. И всичко е заедно.

Като завъртя малко повече този бутон виждам, че това са дрехи... Не мога даже да кажа че са мои дрехи, защото са такива на всички хора. Дали са ми нещо назаем и временно...

На кого обаче са го дали? Въртя още бутона и ... Гледам, гледам... Тъкмо видя нещо и рано или късно се разтапя като сладолед по голо женско тяло... Кой знае, може твоите въпроси и присъствие да ми помогнат да видя нещо ново.





Тема Re: През празното огледало...II - Миро [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 09:17



Добре, сега премести фокуса и концентрирай вниманието си като усетиш докосването на сладоледа, по твоето тяло...Опитай вкусът му, вдишай аромата..Какво виждаш сега?



Редактирано от vidiya на 25.09.12 09:24.



Тема Re: През празното огледало...II - Миро [re: vidiya]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 19:48



Понеже в съседната тема за свободата, явно бушуват страсти, пълни с въпроси към теб, премествам фокуса на вниманието ти, от конкретната тактилна практика, в която те бях повела, към няколко,емблематични за теб, думички: Дълбоко, Проникване, Просмукване, Прегръщане, Целуване и разбира се, Цялото и Медитирай, които са се превърнали в твоя виртуална визитна картичка.Към думичките, ще прибавя и безкрайната ти любознателност, към женската сексуалност.

И така, въпросите ми са два:

1.Какво имаш пред вид, използвайки тези думи, особенно, в контекста на женската сексуалност?


2.Как оправдаваш зле прикритата непоносимост към теб ?

Редактирано от vidiya на 25.09.12 19:53.



Тема Проникване-Просмукване-Прегръщане-... [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано25.09.12 21:05



Тези думички могат да могат да бъдат интерпретирани както в чисто сексуален план, така и като духовни принципи. Всъщност, първият план помага на втория и обратното. И това им е хубавото.

И ако на първия план нещата би трябвало да са ясни за всеки, то на втория може би трябва да се кажат няколко думи. Да вземем думата „Проникване”. Сядаш, изпразваш си съзнанието от мисли, медитираш и оставаш само този принцип. П р о н и к в а н е..... Усещаш го във всичките му аспекти: от физически, механичен, сексуален, та до това как се прониква в новото, непознатото... Всякакви визуализации на проникване са от полза...

След това пренеси цялото усещане в ежедневието за дни, даже седмици, носи този принцип в теб и го наблюдавай в различни ситуации. Ще видиш още колко нови усещания ще се открият. Ключът прониква в ключалката на врата ти... Вилицата в кашкавала ти... Вятърът прониква в косите ти... Слънцето през затворените клепачи... Звук на щурец (или бормашина) в ухото ти... Мисъл в ума ти, Чувство в сърцето ти...Проблясък в съзнанието ти... Самият ти ставаш лека полека Проникване.

След това вземи Просмукване. Хм, каква е разликата между Проникване и Просмукване? Сипваш кофичка вода на пясъка или в градината и виж какво става... Лопатата прониква в земята/пясъка, а водата се просмуква... Минава през най-малките пори... Влиза навсякъде...

След това същото и с останалите принципи, които са доста различни: Приемане, Прегръщане, Целуване, Медитиране, Цялото... Даже докато пиша ми е приятно да се потопя за малко във всеки един от тях.





Тема Re: Above the night [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 21:28



Включвам музикална пауза, докато Миро, вероятно медитира, върху женската сексуалност, в която дълбоко прониква, просмуква, целува, прегръща, приемайки я за инструмент на Цялото и която, подмина, в току-що споделеното..




ПП. Миро, допълни отговора на въпроса, плз..

Редактирано от vidiya на 25.09.12 21:49.



Тема (не)поносимост [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано25.09.12 22:09



2.Как оправдаваш зле прикритата непоносимост към теб ?
Не ми е нужно да оправдавам чуждите действия, всеки си носи сам отговорност за тях. Ако ме питаш за моето отношение, за мен важното е аз да мога да се понасям. А хора недоволни от нещо в живота има навсякъде (в България са даже малко повече). Живи и здрави.

Може би ще ти е интересно, ако прегледаш в недалечните архиви, как повечето от непонасящите хора са били на другия полюс. При все, че моето действие и отношение не се е променило с нищо. Нито пък имаме общ бизнес или някакво вземане-даване. Или, има все пак един малък детайл: задавах им въпроси. Хм, като твоите: „Защо правиш това?”, „Какво усещаш тук?” и т.н. Нямаш си представа как с времето някои хора се нервират на такива въпроси. И забележи, че съм ги задавал на хора, които са декларирали, че са търсещи, че искат да им се задават въпроси, че се учат. При това без да търча по някого по клубове и да го гоня с въпроси. Само, който доброволно е идвал. Така че става като с копчето при Тантра виждането. Завъртиш копчето на въпросите (хм, проникването

) малко повече и ... някой ти се разсърди. C’est la vie.

На мен лично ми е интересно да общувам с хора, с които колкото и да въртя копчето, ще са приемащи, усмихнати и обичащи. Точно както аз съм с тях през цялото време. Та внимавай, че и на теб неминуемо ще ти завъртя копчето... Още повече като и ти ме питаш сега. Но пък си заслужава 10 или 100 човека да ти се е разсърдят и да намериш един несръдливко!



Тема Re: Интереса към женската сексуалност [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано25.09.12 22:24



Та внимавай, че и на теб неминуемо ще ти завъртя копчето...
На макс? Що ли не ме е страх...
Сега обаче, предпочитам да те оставя да къкриш на бавен огън в маринатата от моите въпроси :
Какво полезно откри, за себе си, като мъж,и какво все още търсиш, задавайки директни въпроси към дамите , свързани с женската сексуалност? ( отбележи, че трети път споменавам тези две думички)



Редактирано от vidiya на 25.09.12 22:26.



Тема женската сексуалност - На браздата [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.09.12 23:23



За женската сексуалност и всичките тези принципи е нужна цяла тема или даже повече. Да вземем Просмукването. То е описано в началото на езотеричния текст „На браздата” от тантра учителя Елин Пелин.

Като заваля дъжд, та цяла неделя! Тихо, кротко, ден и нощ. Вали, вали, вали – напои хубаво майката земя, па духна тих ветрец, очисти небето и пекна топло есенно слънце. Засъхнаха нивята. Оправи се време –– само за оране.
--------------------

Земята е женският принцип, жената. „На браздата” – разбираш.

Като заваля дъжд, та цяла неделя
Колко много неща, за това което питаш, само в тези няколко думи! Дъждът, който завалява, е мъжкото внимание. То усеща жената и се пропива в нея навсякъде. В съседната тема за Усещането, Докосването и Виждането „дъждът” беше 2 ч, а тук учителят Елин Пелин казва цяла седмица. Или по-точно „неделя”. Неделя значи недеяние, неправене... Неслучайно първият български Ошо санясин се казва Свами Недялко. Хм, цяла седмица само дъжд...

Тихо, кротко, ден и нощ.
Тихо, кротко, без проникване. Но както казва Лао Дзъ казва
„Непрониквайки, нищо не остава непроникнато”
(Стих Х, ред Y)
При това ден и нощ!

Вали, вали, вали – напои хубаво майката земя
Това е същественото, да се напои жената с внимание на всички нива, във всяка клетка и фибра за да може да се отвори... Твърда земя не се оре.

па духна тих ветрец, очисти небето и пекна топло есенно слънце.
Като се очисти небето на съзнанието и пеква слънцето на озарението, това е знак, че времето наближава.

Засъхнаха нивята.
Много важен текст. Някои може да бързат докато е мокро. Но сексуалната енергия е хубаво да започне да се абсорбира, да се поема. Когато започне да засъхва – тогава е момента.

Оправи се време –– само за ...
Усети!





Тема Re: женската сексуалност - На браздата [re: Mиpo1]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано27.09.12 01:10



Чудесен разбор на езотеричният текст, но очаквам да споделиш твоята лична опитност в това направление.
Пример, дори с картинка и описание:

Прекрасна гола жена, бавно върви под дъжда.Наоколо е мокро и кално, но тя, потънала в себе си, не се смущава от това.Пречистващият порой, прави по-ярка вътрешната светлина, която тази жена излъчва.Във фигурата се усеща лека, светла тъга, отзвук от някакви минали страдания.Те са я пречистили и са я променили и тя не се страхува да бъде сама. Сега е влязля в себе си, в емоциите си, но се чувства там спокойно и комфортно , мислейки : ”Всичко е в миналото, пречиствам се. Спокойно вървя през дъжда, живея ”тук и сега”, нося състоянието си.Всичко си има своята ценност.Водата пречиства, тъгата ме прави по-мъдра, а потапянето в себе си, ми дава ясно ВИЖДАНЕ”.
1.Според теб, в какво се изразява нейната сексуалност? В голотата, в мислиге или и двете характеристики взети заедно?
Малко музика, за медитация по темата:

2.Случвало ли ти е да си мислиш, че някой те притежава?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.