Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пред Празното Огледало II - Хуанджи  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано05.10.12 13:11



Приветствам, пред празното огледало, ветеранът Хуанджи.



Мисля, да си говоря с него, за безумни нощи, страстна любов, невероятен секс и за това, как да се отворим пред Бога, Цялото, или в женският му еквивалент, ВЕЛИКАТА.Надявам се, Хуанджи да приеме поканата.

Разбира се, че всеки минаващ от тук, може да се включи в този задушевен разговор.

И така, медитираме, в чистите си апартаменти - къщи-квартири (където няма нищо излишно, може би само ароматичните пръчки, да са станали два пъти повече, отколкото е нужно), отказваме се се от алкохол, месо, тютюн, всъщност, от какво още е прието да се откажем? Именно, от онова същото, от самия свой живот.Кой е казал, че е нужно да се отречеш от всичко телесно? Да не би да живеем в прозрачния свят на мислите и илюзиите, в някакво подобие на рай? Огледай се наоколо, вслушай се в усещанията си.Ние се състоим от плът и кръв, и тази плът и кръв си искат своето, дори да знаем хиляди начини, как да я умъртвим. Аз пък знам, 1001 начина, как да я възродя.
И с удоволствие, споделям, най-действеният начин да избегнеш страха пред смърта.За да престанеш да се страхуваш от смърта, трябва тотално да се отдадеш на секса.Всеки оргазъм, е репетиция за смърта, и едновременно, нов урок за настоящия живот, живот на пълни обороти.
Човек, който се страхува от любов и страст, едновременно се страхува и от смърта, но и живота му не го радва.
За да може, чрез секс, да преодолееш страха пред живота и смърта е недостатъчно, просто да се” изпълнява съпружеския дълг”, а е необходимо напълно потапяне в чувствата си, гмуркване от засилка, един в друг и изплуване, но вече на противоположния бряг на блаженството.Богополучената смелост на страста, противоположно на глупавата смелост на безумеца, позволява на човека, да изправи гърба си, да отхвърли от раменете си тежеста от ежедневната неувереност и тревога, и да получи от живота всичко, което му се полага, без остатък.
А някои се резвличат с духовност. Преусърдстват с всякакви си там духовни упражнения и започват да излизат навън.И ето, че се сещат, че никаква стая, никога не е имало.А през цялото време, докато им се е струвало, че тихо и мирно си живеят вътре живота си, в действителност са били на вън! Те са били отвън! Те винаги са били навън, плували са в безграничното пространство на съзнанието, но са се увлекли от това, което става вътре.Потънали в трагедиите на дребните си животи - и ето, че забравят за собствената си необятност.

И тогава тези хора, едни такива, духовни хора, започват да мислят, че стаята – е лоша, защото тя, разбира се, е ограничена.И решават, че да живееш, е лошо.А да получаваш удоволствие – е още по- лошо.Чукането? Ми и то в никакви врати не влиза.Ако след смърта стаята се сменя, какъв е смисъла да рипаш?

Да, болшинството е запецнало вътре, посветило е живота си на мнимоста, на изменчивото виждане, което рано или късно ще им натрие носа, и ето, че се крият зад опънати усмивки и жалка любов.Или пък, се измъкват на вън, веднъж и завинаги, искат да домидитират до пустотата и да се домолят до небесата - или до нещо си, което смятат за „добро” и „духовно”, - за да захвърлят тези страдащи неудолетворени тела, да се измъкнат и навеки да се успокоят, там – на вън.

Според мен, е много по-интересно, да бъдеш едновременно и отвътре и отвън. Ти как мислиш?

Ето, ние седим пред комповете си, дори не се докосваме един друг - отворени, като мъж и жена, живи с любов, открити като любов, даряващи любов. И това е секс , истински секс.Всеки миг, може да бъде пълен с живот, когато даряваш и приемаш любов, без да криеш нещо и отстраняваш.
А теб, Хуанджи, вълнува ли те още нещо , освен секса и смърта?



Тема Re: Пред Празното Огледало II - Хуанджи [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано05.10.12 17:26



Хари ОМ!

Гледам, а?...пак гледам, пак а?...

Като чета как хаотично ме търсиш, не мога да тичам като побеснял по етажите, само и само да си говорим. Затова ти предлагам да се видим...на по пържолка и да ти дам оторизация. Като ще ме дисектираш, искам поне да си в десятката и да ми е интересно.



Другата седмица?



Тема Re: Пред Празното Огледало II - Хуанджи [re: huanji]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано05.10.12 17:36



Я кажи първо, какъв е критерия, да вляза в десятката?
Пържолката не ми звучи, толкова изискано, като да кажем - пуешко, но няма де се ограничаваме във вкусовете...Храненето е също сексуален процес, така че всеки може да го усвоява, смила, абсорбира...и изхвърля, според собствените си усещания.
Това, за другата седмици, звучи много пространствено...Би ли се застопорил на едно място?
Хари Ом Тат Сат!

Редактирано от vidiya на 05.10.12 17:37.



Тема Re: Пред Празното Огледало II - Хуанджи [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано05.10.12 21:43



Критерият е да бъдеш безапелационна, да ме застреляш от упор така, че само да хлъцна и да следвам промяната.



Ще гледам да ти помогна в благородното начинание. В момент на повишена енергия, търсиш да извадиш най- доброто от нас. Аз още се уча на това...

Хе, таман ще се застопоря най- после, но това е дълга история... Ще ти пиша за ден.



Тема Re: Техника за развиване на любовта към себе си [re: huanji]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано06.10.12 16:12



Докато днес лежах на плажа, се сетих, че преди да отидем на вечеря, не е лошо да те поканя на кино.


Предлагам ти, да гледаме, един филм, която аз много обичам.Както и режисьорът му, Люк Бесон, чиито филми, за мен са"изповеди на нежното сърце".Ще ти разкажа, малко, за филма Angel-A / Анжела (2005):

...И така : Кой от нас, поне веднъж не се е самосъжалил ? Всеки от нас, поне веднъж се е почувствал пълно нищожество.Но сме успявали да излезем от това състояние, чрез самобичуване, а на героят на Люк Бесон, не му се отдава.28 годишният, Андре, затъва в собствената си лъжа и неувереност в себе си. Той лъже.Той лъже всички.Но най-тъжното е, това, че той лъже себе си.Той крие вътрешната си красота от целия свят и не може да види красотата на света.А той живее в Париж..Париж... Поговорката :«Да видиш Париж и да умреш» едва не се превръща в реалност за Андре.той възнемерява да се самоубие.А защо не? Той е затънал до уши в мръсотия.Той е длъжник на цял Париж.Но все пак се надява на нещо добро.Когато се кани да скочи от моста, той забелязва прекрасна блондинка, която също има намерение да скочи във водата.Тя скача в Сена.Андре я спасява.А тази красавица, се оказва – Ангел.
И не си струва, да забравяш, че този филм е за любовта.За безкрайната любов, към окръжаващият те свят и към близките ти хора. Но все пак, е добре да започнеш от себе си. Обичайки себе си, ти откриваш вратата за другите. И те могат също да те обичат!
Да, като правило, такива филми не са касови.Хората не искат да плащат пари за кино, което те кара да погледнеш в себе си и да видиш там не съвсем приятни неща.Хората не искат да се видят от страни, не искат да се освободят от лъжите, депресиите, самосъжалението, защото са свикнали с всичко това, а неизвестното – плаши.А е толкова просто да се освободиш!Ключът към свободата, е любовта.
В този филм, намерих, една отлична техника за развиване на любовта към себе си.Ти си Любов.И не ти е нужен, някой от вън, който да ти „даде”това усещане за Любов.Обаче, ако такова разбиране не присъства, научи се първо да обичаш себе си.Именно противоречието и протеста към себе си, пораждат и отричането на света наоколо..Застани пред огледалото и погледни, колко много от всичко има в теб – и гняв, и любов, и радост, и тъга.Приеми се Цялостно.

А това, е груб превод, на любими диалози, както и фрагмент от филма със самата техника ( не че няма субтитри, просто ми се иска, да ти подаря тези диалози и тук)

"Тя - Аз съм тук, за да ти отворя очите.
Аз съм – твоето отражение.
Твоят образ. Аз – съм ти.
Той - Курва, с ръст 180?
Тя- Да.Малко.От вътре.
Той -Но аз не съм жена.
Тя- Жена си. Наполовина.
Ти дори си повече жена, отколкото мъж.
Именно на това дължиш чувствителноста си,хумора си, душевноста си.
Това са все женски качества.

Мъжете са - ловци.
Е, а ти не си подходящ за лов.В действителност, от мъжкото, само лошото си получил.
Лъжи, амбиции, зависимост от чуждо мнение.
Ти се страхуваш да се изложиш, страхуваш се да обичаш.
Той- Ти виждаш всичко това в мен?
Тя - Всичко.
Честно признавам, ти безумно ми харесваш вътрешно.
Той - Но имам проблем с външноста.
Тя -Не, ти се интересуваш от мен, значи, започваш да се интересуваш от себе си.
Той - Аз не съм интересен.
Тя -Я стига!Напротив.
Ти си умен, очарователен.
Той- Не ми се подигравай.
-Тя - Честна дума!
Точно ти казвам.
Всичко това е вътре в теб.
Постарай се да го пуснеш на вън.
Той- Аз се старая, старая се.
Това не е просто.
Тя - Напротив,много е лесно.

Сега ще видиш: (ето фрагмента с техниката)



И текста:

Тя- Погледни в огледалото.
Какво виждаш?

Той - Аз виждам...
Красиво момиче.
Тя -Благодаря.
А до нея, кого виждаш?
Той - Ами, не знам.
Тя -Умник!вече е по-добре.
Той -Така ли мислиш?
Тя -Да, преди ти виждаше само боклук, а сега го няма.
От тук и извода:
Ти си изчистил всичко от вътре.
Сега е нужно да запълниш този празна мида.
Не я оставяй така.

И така, погледни добре, пред себе си.

Мило лице.
Какво интересно има в него?
Той - Нямам представа.
Тя -Погледни внимателно в очите.
Какво виждаш там?
Той -Доброта.
Тя - Вярно.Прелива даже.
Какво още? Гледай в очите!
Той Ами... Като, че ли стават.
Тя - Именно,те са красиви.
А какво още има в тях?

Той -Ами в тях има като че ли и нежност?
Тя-Да, разбира се, пълно е.
А любов?
Той -Да,пълно е там с любов.
Препълнено даже.
Тя - Тогава, трябва да я пуснеш на вън.
Обясни ми се в любов.
Той -Какво?
Тя - Обичаш ли ме?
Той - Да. В смисъл...изпитвам към теб определени чувства, но това е сигурно приятелство, което..

Тя - Обичаш ли ме или не?
Той - Аз те обикнах.От първата секунда.
Тя - Ето.Тогава, кажи го.
Той - Доста ми е трудно.
Тя- А знаеш ли защо?
Той -Не.
Тя -Защото не са ти казвали това, нали?
Трудно е да даваш любов, без да получаваш нищо в замяна.
Той -Да.
Тя - Аз те обичам, Андре.
Ето.Ти получи любов.
Сега можеш и на мен да дадеш малко.Твой ред е.
Той- Обичам те, Ангел – А, или както и да се казваш там.

Тя - Ти си прав. Повтори това, но без име.
Той - Обичам.
Тя - А сега , погледни себе си внимателно и кажи това.
Той - Не мога.
Тя - Можеш.
Погледни се.
Не ти стига усещането, че те обичат, че си нужен.Не виждаш ли, че заслужаваш грижа и внимание? По-смело! Не отказвай на израненото си тяло, което толкова дълго и безропотно те търпи.Кажи му, че то си има свой смисъл, свое място.Дай му това, което заслужава.
Той - Аз...
Те обичам, Андре.
Обичам.

P.S. А все пак, е приятно, когато от небесата ти теглят шут отзад, за да осъзнаеш, всичко онова, което не е съвсем наред.
И аз те обичам, Хуанджи...А ти? Обичаш ли се?

линк в Замунда:

Редактирано от vidiya на 06.10.12 17:01.



Тема Re: Техника за развиване на любовта към себе си [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано07.10.12 08:52



Може да се окаже, че това което виждаш в мен е просто един средноаритметичен образ за мъжете, който носиш в себе си. Затова ти казвам, на твоя страна съм и искам да те предпазя от хаотично стреляне, при което само от джентълменство да се чувствам длъжен да си приписвам всички формални психологически проблеми за които се сетиш. И накрая да се чудиш кой точно е огледалото...



Прекрасно знам, че съм ти предизвикателство, но освободи се от предразсъдъците и бъди чиста емоция. Погрешно смяташ, че ще достигнеш до мен чрез дясното полукълбо. Просто това не е твоят метод.

И сега жокера:
Ти?...кой си ти? Аз?...кой съм аз?



Тема Re: Отпусни се... [re: huanji]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано07.10.12 11:55



Може да се окаже, че това което виждаш в мен е просто един средноаритметичен образ за мъжете, който носиш в себе си.
Аз се проявявам чрез тялото си, заради самата себе си. И чувствам любовта си и я наблюдавам.Това е моята любов, моят собствен Безлик, енергиен МЪЖ, който никога няма да ме напусне заради това, че се проявява чрез друго тяло и въпреки това,че се проявява само през нечие тяло.Той си е в мен, половинката от моята - Цялостност.


Прекрасно знам, че съм ти предизвикателство, но освободи се от предразсъдъците и бъди чиста емоция
Нямам предразсъдъци, защото не те съдя, не те обвинявам.Моите емоции - не съм аз. Прието е , думите „емоции” и „ чувства”, да се използват като синоними.Това е – грешка, защото между преживяването на емоции и чувства, има пропаст.
Искаш ли да видим, в какво е тяхното различие , особенно, когато става дума за любов, защото тогава можем да надникнем в собствената си психика и да започнем истински, да отговаряме сами за себе си? Знаейки, разликата между емоция и чувства, бихме могли да разберем, какво се случва с нас.
Чувствата - са израз на това, което става тук и сега, а емоциите – са безсъзнателното ехо от нашето минало, т.е. за събития, които вече са се случили.Чувствата са осъзнати, а емоциите се проявяват на безсъзнателно ниво.Движимият, от емоциите си човек, е склонен да обвинява.
Чувствата дават сила на сърцето, а емоциите усилват – егото.Чувствата те сближават с този, когото обичаш, а емоциите – те отдалечават.От тук става ясно, че чувствата и емоциите, имат абсолютно различна природа и ни дават противоположно виждане на реалноста.Посредством чувствата, ние разширяваме енергията си и се усещаме леки и пълни със сили.Чувстваме близоста, с онези, които обичаме и това, че живота ни подкрепя.Когато изпитваме емоции, става обратното – стягаме се, напрягаме се, усещаме тежест и страдаме от отчаяние.Това е съсипващо.Струва ни се, че света ние обърнал гръб, а този, когото обичаме, ни е изоставил.
Аз съм повече от моите емоции.
Когато емоциите ме звалдяват, помня, че аз – не съм моите емоции.
Освен това, емоциите обичат да си отмъщават, за това се пазя да не ми дърпат юздите.
Следващиете препоръки, ще ти помогнат да отличиш, емоциите от чувствата, според техните различни характеристики:
- Емоцията предизвиква усещане за разединение;
Чувството – обединява.
- Емоцията е несъзнателна;
Чувството се изразява осъзнато.
- Емоцията, обикновено е свързана с миналото;
Чувството се преживява в настоящето.
- Емоцията обвинява и напада:” Ти винаги/ ти никога...”;
Чувството признава:”Аз чувствам, че ми е нужно..”
Емоцията еднакво се повтаря от година на година;
Чувството винаги се изразява по нов начин.
Емоцията измъчва;
Чувството, бидейки изразено, пробужда в нас живот и придава сили.
-Емоцията – е представител на егото;
Чувството е представител на сърцето.
- Емоцията остава вътре много дни;
Чувството се изразява много бързо.
И сега жокера:
Ти?...кой си ти? Аз?...кой съм аз?

Бих отговорила, кратко и ясно:Намери ме в себе си.

От друга страна, въпроса не е конкретизиран, като посока за разглеждане -духовна, интелектуална?
Ако ме питаш, коя съм аз, би трябвало да ме попиташ и дали зная защо съм дошла на този свят. Отговорът на този въпрос, всеки трябва да търси сам, някъде в труднодостъпните дълбочини на душата си и да извика на откровен разговор интуицията си, висшето си Аз, Същноста си.
Отговорът на този въпрос, е невъзможно да намериш отвън, отговорът трябва сам да си спомниш, вглеждайки се в себе си, защото това знание изначално е заложено в мен, още предида се родя.Иначе, какъв е смисълът във въплъщението ми? Аз съм решила да бъда в това тяло, аз съм си избрала тези родители, държавата, в която да живея и аз съм си поставила цел – аз вървя по този свят за...???
Аз съм-многомерен човек....Същност, отиваща в безкрайният океан от вибрации, и проявена като малка точка на планетата Земя...Аз все още се уча да опознавам този свят.Той ми е приятел и безумно красив, той е създаден за мен.Тук опасностите и страховете се раждат от мен, защото в тъмното, не мога да видя всичко.Покрай мен минават гигабайтове непознати усещания, просто нямам с какво да ги почуствам.
Но аз съм способна да видя Слънцето, там е бялата светлина...която като дъга се влива в естеството ми, изпълвайки ме с Любов.. с потока от вълшебни звуци, водопада от възхитителни аромати, сноповете искри, с разноцветни цветове от които е изтъкан този свят.

Аз лежа на плажа и гледам небето.
Аз се къпя в любовта на планета Земя.

Аз съм слънчев лъч? Аз съм сензорен датчик? Не!
АЗ СЪМ - ТРАНСФОРМАТОР НА ЛЮБОВТА !
АЗ СЪМ - ГЕНЕРАТОР НА ЩАСТИЕ!!!

Дошла съм на този свят за да произвеждам височайши вибрации, необходими за Космоса. От тях, Великата, плете този съвършен, приказен свят, изпълвайки го с моята Светлина и Любов.
Моята цел – е да бъда Щастлива !
И за това съм родена!

До сега, съм ти задала, само два въпроса, но имам чувството, че не искаш да ми отговориш...поне тук.Да бъде така!Сега, просто се отпусни, Хуанджи.Главното в Тантра, е тоталното отпускане.

Благодаря ти

Редактирано от vidiya на 07.10.12 12:20.



Тема Re: Отпусни се... [re: vidiya]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано07.10.12 12:42







Тема Re: Отпусни се...нови [re: vidiya]  
Автор huanji ()
Публикувано07.10.12 23:26



Скъпа Видя, що не вземеш да млъкнеш малко, че ми наду главата.



Хайде, ела да се поразходим...





Тема Re: Fake to real......нови [re: huanji]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано08.10.12 10:38





......Get Real...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.