Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.02.12 13:38



А относно това "натрупано количество енергия" - има ли обективен начин да се установи? Защото говориш и пишеш с твърдото убеждение, че знаеш за какво говориш и пишеш - "има повече енергия" - е, добре, сподели в какво се изразява това имане на повече енергия? Къде е обективното установяване и къде започва субективизма в преценката?

А баш те това питам и аз - ма то толкова ми и интелекта на мене, даже не мога да се изкажа разбираемо.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: mo32®]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.02.12 13:44



Казах ти, че физическите проявления са следствие, а ти дори не попита НА КАКВО са следствие.
Е питам де, питам - това питам даже цяла тема и освен едно "следствие на практики", друго не виждам. Мантак Чия само съм го чувал като име, не знам изобщо какво сте си споделяли преди тука - та ...?

п.п. поне стигаме до извода, че не всеки здрав и гъвкав човек е чак толкова съзнателен, което респективно означава и обратното, че не всеки съзнателен или да речем, с много енергия човек е чак толкова гъвкав и здрав (т.е. може да се намерят по-гъвкави и здрави хора от него, а да не са на неговото енергийно ниво) - бъркам ли нещо?

--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 16.02.12 14:00.



Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.02.12 13:47



Джи и към теб - коригирай ....

Явно медитацията не е толкова успешна т.е. и практиките, така както нети-нети, което явно е било Ошо-вия метод?


п.п. и моля те - не само теб, остави просветлението на мира, хич не го знам какво е и слабо ме интересува.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.02.12 13:53



Установяваш най-вече по ефекта, който има присъствието на този човек за теб.
Примера с гаджето и другия човек е приличен - кой е ефекта L.L. можеш ли да ми разкажеш за него. Имаш доста повече опитност от мен т.е. ако двамата се разхождаме безцелно по една улица (извинявам се, че пак ще сме заедно - просто за примера) и се спънем в краката на един буда, ти ще имаш повече .... да кажем шанс, да го разпознаеш от мен, но кой е ефекта ....... той само си седи човека - дали е гъвкав и здрав, трудна работа да установим ей така, ще трябва да го накарам да се кълчоти.

Присъствие - това е добре, винаги съм твърдял, че действителноста е присъствие, но усещането, ефекта, въздействието можеш ли да го опишеш или може би е невъзможно?

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Дао и Ошонови [re: shshtt]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.02.12 13:58



чия е мисълта?
Хареса ти нали

- виждаш ли и аз имам склонноста, да си самосъздавам тайни, точно за това рекох на Миро, че ревнувам .... защото ето на, ти ме питаш, но истината е, че не искам да казвам ...... да ти споделя, егото понякога ми се струва по-уникално от самото съществувание, колкото повече го разглеждаш, толкова повече не можеш да повярваш в него.

Ще реча на човека, че питаш за него, ако поиска нека сам дойде и си обади - па ще видим, може и да ми намели нещо на главата ...... то е непредвидимо, та ..... подир по-късно пак ще ти пиша.

.....................................................................

Оки - значи имам една френдка Мимето се казва, много хубав човек да ти кажа, та скоро се вземахме .... то по-скоро аз я примолих и тя шантавата взе, че се съгласи. Та ми рече да ти дам линк към сватбата, ала на гледай : (търсиш моя ник)


п.п. да не си помислиш, че те занасям - наистина от нея чух въпросния израз. (авторски е - без претенции за патент и право ... че с тази аста, да не е да ме емнат бопаджийте сега)

--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 16.02.12 14:24.



Тема Re: Наблюдение и Стопнови [re: shshtt]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано16.02.12 14:51



Миро, много ти благодаря! Извинявай, че чак сега, но като се вкисна ставам неразговорлива.
Метода изглежда страхотен, остава и да събера сили да го опитам.

Той Миро най-вероятно па, че ти пише, ма нали съм на всяка манджа мерудия да се обада.

Щом си неразговорлива ти вече имаш силите за да пробваш - погледни го така, човек който е гладен вече се движи към храната, храната може и да я няма, но той не я мисли, хич не му е до разговори, предполагам си усещала страхотен глад нали, спомни си дали в него момент ти се занимава с приказки или просто искаш да се нахраниш, нищо друго не те интересува в този миг.

Ти вече си в стопа за това не ти се говори - просто го опитай ... и тука идва другия момент, когато апетита идва с яденето.
Вече ти стърже shshtt - пробвала си какво ли не, за да задоволиш това стържене и знаеш, може да е някъде дълбоко в теб, но ти вече знаеш, че всичко което си опитала не върши кой знае каква работа, опитай сега това, може това да е твоята кухня.

п.п. и да споделяш после - доста неща са парадоксални, нямането на сили е просто друг вид сила ... друг вид на самата сила, безсилието е голяма сила.



--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: Exaybachay]  
Автор unity ()
Публикувано16.02.12 16:18



"поне стигаме до извода, че не всеки здрав и гъвкав човек е чак толкова съзнателен, което респективно означава и обратното, че не всеки съзнателен или да речем, с много енергия човек е чак толкова гъвкав и здрав (т.е. може да се намерят по-гъвкави и здрави хора от него, а да не са на неговото енергийно ниво) - бъркам ли нещо?"

Напълно прав си, но не настоявай:)) Тук си има роли и те са вкоренени.
Иначе са готини хората, списващи, но всеки си има някакво убеждение и съответстващото му самомнение. Има си и агитки и пр.
Не наливам масло в огъня, просто си е така, поне засега. А иначе - и ти си написал ценни неща, и Миро, и Хуанджи, и Мо, ама личният момент пречи на всички (с изключение на теб) да напипат ценните зрънца в "противниковото" разбиране.
Отдавна не пиша по форуми, но надничам понякога, с надеждата, че са дошли по-добри времена. Обаче промяната в нас, хората, настъпва бавно или по-скоро - при всеки с времето си.



Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: mo32®]  
Автор l Love the easy chics ()
Публикувано16.02.12 16:32



Стара българска ДАО приказка за психотронна зомбилизация на простолюдието/фрагмент/



Прощавай, брате! - рекъл му царят. - Важна работа ме кара да те викам. От горна земя е дошъл голям юнак, той уби халата, която ни пречеше да черпим вода, и сега иска да си отиде, а не знае как да се изкачи на горната земя.

Царят на животните рекъл:

- Навръх планината, където живея аз, има два луди овена: един чер и един бял: те се бият, та земята се тресе. Когато се ударят с челата, белият полита чак до горната земя, а черният - чак до тая под нас. Ако юнакът успее да се хване за белия овен, той ще го отнесе на горната земя.

Момъкът се сбогувал с царя и тръгнал с брата му. Старецът живеел навръх една висока планина, в пещерен дворец. На тая планина имало широка поляна, отстрани на поляната се спускали стръмни пропасти, дъното им не се виждало. На тая поляна се биели двата овена. Царят на животните извел момъка на поляната, дал му една миризлива трева и му казал:

- Когато видиш, че слезе белият овен, ти ще му хвърлиш тревата и като почне да яде, ще се пъхнеш под него и ще се вкопчиш за вълната на гърба му. Но недей се лъжи да се качваш на гърба му, нито пък си подавай главата, защото, като почне да се бие с черния овен, от рогата и от устата му излизат пламъци, ще изгориш. Дръж се здраво за руното му и той ще те отнесе на горната земя. Като полети нагоре, той ще усети, че му тежи нещо, и ще рече: "Каквото има на мене, да падне!", но ти не се отпускай, а щом стигне на горна земя, овенът ще рече: "Каквото има на мене, да се държи!" - ти тогава се пусни.




Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: unity]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано16.02.12 17:02



Тук си има роли и те са вкоренени.

Скоро писах в съседен форум за ролите. там не споменах една много важна - тая на хората, които все казват, че влизат рядко и нищо не се е променило. В тая връзка: ама личният момент пречи на всички.

Ето ти и научно обяснение, според експерименталната психология: текстът, като начин за пренасяне на информация, може да пренесе средно около 7-8% (макс. 10%) от това, което авторът му е имал предвид.

Сиреч, пишем си непознати хора и само 10% от написаното, което ти си имал/а предвид стига до четящите те. Съответно, когато ти четеш някого, останалите 90% са плод на твоето моментно настроение и ниво на осъзнаване и разбиране. Сиреч, ако с години влизаш и виждаш, че никой не се променя, според твоите критерии, то означава, че онези 90%, които зависят изцяло от теб и оформят твоето възприятие, не са се променили.



всеки си има някакво убеждение и съответстващото му самомнение.
Това е така и най-хубавото е, че всеки сам си обира последствията от собствената си "правота".

___________



Тема Re: Дао <> даоски практики [re: mo32®]  
Автор unity ()
Публикувано16.02.12 17:08



Ок, съгласна:) Не писах, за да разразим спор.
Не съвсем всичко е останало същото и не съвсем всички. Но някои привидяни като конфликти моменти стоят между вас. Сигурно моите 90% непромененост са причината вие тук да не сте се разбрали по същите тези теми все още за толкова дълго време:) Извинете ме, ако е така:).
Иначе - не знаех, че имало цял модел на поведение - "влизам рядко, всичко е същото". Но приемам да съм в общия знаменател, ок. Мир да е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.