Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дао и Ошонови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано13.02.12 11:47



Нека първо има резултати, пък после ще се грижим за привързването към тях.



___________



Тема Re: Дао и Ошонови [re: mo32®]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.12 11:48



А, анджък, последната инстанция.





Тема Re: Дао и Ошонови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано13.02.12 11:55



Препоръчваш ми я за втори път.



___________



Тема Re: Дао и Ошонови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано13.02.12 12:02



Аз сега я чета, кога съм ти я препоръчвал преди, че не помня, извинявай. Пичът ще има семинар в Зала 1 на НДК сега в събота, аз ще ходя, купил съм си билет за тогава. Напълно сериозен съм за книгата, чете се на един дъх и е Йога от най-висш пилотаж!



Тема Re: Дао и Ошонови [re: huanji]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано13.02.12 12:03



Атман, Ошо, Дао - все думи, които да са претекст на желанието да спорим и да се налагаме.





Тема Re: Дао и Ошонови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано13.02.12 12:15



Да разкажеш дали ти е харесал семинара.



___________



Тема Re: Дао и Ошонови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано13.02.12 12:16



ок



Тема Re: Дао и Ошонови [re: бeз ycилиe]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.12 13:14



Няма да ми пипаш думичките.





Тема Лао, дао, мамата си ебалонови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано13.02.12 13:32



Имах си една мечта, като Българските политици гордо да закича медальонче от всека една партийна власт, ама уви ....

Това дао дека нищо не може да рече човек за него, звучи баш като богът, който не требе да споменаваме напразно и онзи другия, чието стотно име е резервирано само за вътрешни-наши ора - е на и атманът, за него не знаех, да не би от там да иде и аман, щото аман от тази тайнственост на многознанието.

Да си беше мълчал Лао, непросветените немаше и да чуем за дао - така мистиката на цялото учение и интимното му предаване от ученик на ученик, и от мъж на мъж, щяха да останат незасегнати. Но тъй като съм разбран човек ще се застъпя за вазе - ето на: а е Миро ти немаш ли си друга работа, че да скверниш свещенния кивот на хорицата - не видиш ли, че на всеки километър са поставени агенти на ДС (дао сигурност), та ме караш и мен сега да си блъскам главата у капачката на бурканЯ. Що правиш такива номера, докато човек ходи по голяма нужда да му гасиш лампата - знаеш, че покрай шита, има и една хуйня, дека оратата се плашат от нея. (особено в тъмното) ..... то си е за страх де.

п.п. съжалявам, поради разбираеми причини няма как да отправя забележка на Ошо, ама що ми се струва, че и Лао нещо ви пречи.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Дао [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано13.02.12 16:48



Не е важно какво си чел, нито толкова какво си практикувал, а какво виждаш в теб и около теб.

Това за бебешора не е лошо. Дао-то се получава, когато се усещаш в хармониия с всичкото, което се случава. В случая дечурлигът може да не иска да яде даже и F-23 да му докараш. Може да повръща, да плаче, да се смее, да бърка в контакта с вилицата, да се разболява, да не оздравява. Даже Господ може да си го прибере не когато ти си го планирал. А в света освен бебешори, има още милиард неща, които те карат да правиш това или онова.

Ако действието ти е естествено и "тече" значи усещаш Дао. Хм, даоистите (не тези върлите, които не знам откъде се пръкват) казват "Неправейки нищо, нищо не остава ненаправено". Не е чак толкова сложно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.