Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано22.02.12 23:58



А подводничарите трето



--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано23.02.12 00:02



Точно така! Ти решаваш как ще излезеш в открито море - с надуваемо канапе или...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 23.02.12 00:03.



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано23.02.12 00:07



А в откритото само та дуа ветъра - карам по бреговата линия на тънко, па и като ме лепне морската, да има стабилна суша малко.



--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано23.02.12 10:52



Не знам нарочно ли, случайно ли, си попаднала баш на Сахаров(това е от книгата му - "Йога бе зучител". Не съм видял друг да разкрива механизма на самияма, но точно в тази книга нещата са само схематични(не описва какво е дхарана, по- скоро говори за двете степени на кевали и то пак схемтично), има много повече, което дава на други места. Цялата визия изисква да се отдели доста време и някой да помага в определен момент, понеже ако не обхванеш всичко с един поглед, а виждаш само фрагменти, няма да се получи.





Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано23.02.12 11:57



понеже ако не обхванеш всичко с един поглед, а виждаш само фрагменти, няма да се получи.

И като се прибави и практика... ето защо няма време за повече от едно учение и задълбоченото му изучаване.

___________



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано23.02.12 14:08



има много повече, което дава на други места
Това пак същия човек имаш предвид нали т.е. Сахаров или ... говориш за някой друг?

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано23.02.12 15:52



Да, Борис Сахаров. Всъщност, единият учител на моят учител беше ученическа последователност от Сахаров, а другият Венци Евтимов.



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: mo32®]  
Автор huanji ()
Публикувано23.02.12 16:03



Нямаме толкова време, поне що се отнася до реално приложение. А за една система се знае едв акогато се играе по- продължително време. Може за обща култура да се опита и в краен случай да се вземе по нещо. Но дори и да се вземе, то ще трябва да се върже към останалата практика, което не всеки може да направи.

Примерно от Мантак Чия има конкретни неща, които ми се връзват. Видях и семинара, но честно казано предпочитам от теб да науча каквото ми трябва, вместо да си губя времето със семинари за ширпотреба.

Като гледам как тук се препоръчва всеки да си пробва, импровизира и прави каквото му скимне, без да държи сметка за опита на хората по въпроса, за обосновката на практиката, с какво се връзва, анатомия, физиология и т.н. Значи или практиките са водица от която глава не боли, или просто хората си карат на сладки приказки.





Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано23.02.12 17:54



Право в целта!



Нямаме толкова време, поне що се отнася до реално приложение. А за една система се знае едв акогато се играе по- продължително време. Може за обща култура да се опита и в краен случай да се вземе по нещо. Но дори и да се вземе, то ще трябва да се върже към останалата практика, което не всеки може да направи.

Няма какво да допълня.

Като гледам как тук се препоръчва всеки да си пробва, импровизира и прави каквото му скимне, без да държи сметка за опита на хората по въпроса, за обосновката на практиката, с какво се връзва, анатомия, физиология и т.н. Значи или практиките са водица от която глава не боли, или просто хората си карат на сладки приказки.

Началните практики са по щадящи, макар като видях как една жена крещеше истерично от Йога Нидра, изпаднала в състояние, близко до сомнамбулство... Риск винаги има, но в общия случай е минимален. По натам нещата са малко по-други, но пък за да има опасност, човек трябва бая енергия да е събрал, та да се притеснява от токов удар.

Примерно от Мантак Чия има конкретни неща, които ми се връзват. Видях и семинара, но честно казано предпочитам от теб да науча каквото ми трябва, вместо да си губя времето със семинари за ширпотреба.
Единствено мога да споделя моя опит, който не е много голям. Далеч съм от подготовката на хора, които само с това се занимават.

___________



Тема Tao/Osho Masaнови [re: Mиpo1]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано07.06.12 13:41



Срещал съм доста хора, които намират за полезно да практикуват дао/цигун практики и Ошо медитации.

Ето един пример с

.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.