Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано22.02.12 18:44



Точно! Няма значение по каква причина се занимаваш, може да е най-смешната или егоистична, практиките са така направени, че те зареждат с първоначалната енергия, която е достатъчна, за да направиш един по-трезв избор.

Всеки е започнал поради неправилната причина. Важното е дали е продължил и как се е развил.

Освен това, добрите системи решават основни за всички хора проблеми - балансират емоциите, укрепват здравето. Може човек да не напредне повече от това, но ще знае как да води здравословен и щастлив живот.

Най-лошо е да имаш погрешни мотиви и да не правиш нищо, само защото те ти дават фалшивото усещане за знаене, за интелектуално знание. Накрая, един ден, ще се събудиш стар, нещастен и болен и ще осъзнаеш, че си си загубил времето в глупости. Това е тъжно!

Моя любим класически пример: Нуждата от любов. Много хора я преследват, включително я търсят и в духовните пътища. Но това е илюзия, по-добре човек да събере малко енергия, да бъде здрав и уравновесен, пък тогава да решава какви приоритети има. А за това са нужни 2-3 гоини. Никой не иска да отдели 2-3 години! Тъжно е, да пропилееш един цял живот, заради мързел и нежелание да инвестираш 2-3 години. Гледам, че в повечето системи са толкова курсовете за семейни и светски хора. Имам наблюдения и над цели семейства, които са минали подобни практики и как това им е помогнало и им помага.

___________



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: mo32®]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано22.02.12 18:50



смятам, че старост НЕ Е = на сенилност, слабост, болест.
т.е. нещо като нинджите - те доколкото знам не могат да вдигат по 200 кила, ама си апат гема.

п.п. значи според вас, всички старци, като в случая с Вонегът доброто здраве е въпрос само на генетика и няма нищо общо със съзнанието, тъй като не са практикували нищо, но ако е болен то това не е въпрос само на генетика, но и на недостатъчно съзнателност и енергия ...... това не е ли двоен аршин?

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано22.02.12 18:52



Под практика, никъде не съм споменал - медитация.
Па то цяла тема под практика, освен практика нишо друго не споменавате - практиката да не е сръбска музика и танци?

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 19:48



Ти сега да не се разкисна, че те обезценихме?



Преживей го някак и остави хората да си практикуват, па ако щат и сръбска музика с танци.



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 20:03



Пропускаш нещо, хиляди години хората са се занимавали с тези неща, практикували са, опитвали, бъркали и са записвали и предавали опита си. Така са се родили различните системи.

Ние не сме измислили нищо, имало е стотици по- умни от нас поколения назад във времето, които са наместили жалоните. Имаме възможност да пробваме как е по- добре и преценяваме. Казваме какво мислим. Ако ти специално имаш питающа нужда да се самоубеждаваш, че практиката е лоша, ок. Воала, ще ти дадем извинителна бележка за килимчето и ще те освободим по медицински причини.





Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано22.02.12 20:17



Ами аз ще си обада дали имам или нямам нужда от вашата практика, само дано някак си, някога разбера каква е тя - до тук единственото заключение, което мога да направя е, че е дълбока тайна и заобикаляте всякакви опити да разбере човек, какво толкова практикувате. (освен писане

)

п.п. па ако практиката ви е сръбска музика, то в целата държава е пълно с практикуващи, ма нещо не всички ми изглеждат толкова здрави - естествено, може преценката да ми куца.

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.02.12 20:32



перфектното здраве изобщо не е задължителна формула за интензивна съзнателност. - сорка - е. Едновременно е следствие от, но и предпоставка за интензивна съзнателност.

Малко материал за осмисляне

:
Значението на латинската дума meditatio първоначално е включвало всякакъв тип, както умствено, така и физическо упражнение, много по-късно думата придобива значението на съзерцаване, съзерцание и като такава е позната в западната философска традиция.

от

:)))))

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...

Редактирано от L.L. на 22.02.12 20:33.



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 21:35



Ъ, това ли било, ти си се почувствал поканен? Хич и въобще не съм мислил да ти предлагам бря, взех отношение по разказа на жената, щото каза че е играла асани.



Под практика разбирам не само от йога, но даоска, Кастанеда, суфи, Ошо и всякаква друга. Кой от където го хапе кученцето.

Имам няколко системи по които съм работил, които едва ли ще ти говорят нещо. Сега и най- често съм на Класическата система по Шивананда, плюс Петимата тибетци и част от Шестте йоги на Наропа, пранаяма, бандхи, мудри и т.н.
Добавям физическа активност и прилагане на принципите във всичко през целият ден.

Разбира се, не трябва да забравяме и сръбската музика, таферните приятели, добрите жени и най- вече - кебапчетата. Не е проблем да сменя музиката с всякаква друга, а кебапчетата със задушени зеленчуци. Но веселото е, че уж разчупените на думи, на живо често се оказват доста спечени и еднообразни.



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 21:40



Извън това и по повод медитация - термина всъщност е самяма, които процес включва дхарана, дхяна и самадхи в едно. Ако се разбере какво е дхарана, ще се разбере и всичко останало.





Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствие [re: mo32®]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 21:43








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.