Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: L.L.]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 11:47



Аз лично не ги бъркам.





Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано22.02.12 11:48



Кърт Вонегът е царя на сладките приказки и не напразно като направил 80 лазарника осъдил Pall Mall за лъжата, че тютюнопушенето значително съкращавало живота.

Може ли да дадеш линк към източник, който да потвърди това? Искам да прочета как е осъдил Pall Mall.

Благодаря предварително!

___________



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.02.12 11:53



Знам.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: mo32®]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано22.02.12 12:31



Е то едва ли е възможно да осъдиш някоя фирма с подобно обвинение, както се казва системата няма да го позволи - дори да го прочета в медия няма да го повярвам, но е всеизвестен факт, че му се е искало и е отправял открити закани.



п.п. сега видях, че се отнасяло за Brown & Williamson (по аналогия, че нали все Pall Mall пушел)

--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано22.02.12 13:09



не напразно като направил 80 лазарника осъдил Pall Mall за лъжата, че тютюнопушенето значително съкращавало живота.

Фирмата няма значение, просто исках да обърна внимание на факта как се получават митовете и легендите. Има огромна разлика между това, някой да зави в интервю, че има намерение да съди компания, защото лъжели за рака и цигарите, и това да го направи. А ти направо го каза като факт.

Подобен е механизмът и с духовните алабализми: някой си казал нещо, друг разбрал друго и после тръгва една история...

Разбираш ли защо думите не струват много?

Мисля, че и сам си се усетил, защото вторият ти пост е различен от първия.

Не бях запознат с историята за Кърт Вонегът и цигарите, единствено приложих логика, която ме накара да се усъмня. После потърсих факти и като не намерих, помолих теб за такива. Човек винаги трябва да проверява всичко, което получава като информация, независимо от колко силен като авторитет източник идва тя. Винаги! Да се вярва безрезервно в нечии думи, само защото звучат красиво или пък искаме да им повярваме е възможно най-глупавото нещо! Няма значение дали е Буда, Лао Дзъ или Ошо. Всичко под ножа на личната проверка!!!


И тук се връщаме към темата - Дао е практическо учение и за да може човек да говори за него, трябва да говори от личен опит. Не е достатъчно да повярваш в Дао, трябва да имаш опит в неговото усещане и изживяване, а пътят към това са различни практики.

___________

Редактирано от mo32® на 22.02.12 13:17.



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: mo32®]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано22.02.12 13:19



Е сори баце, ама самата система е митологично лъжлива - как да го направи, като то е невъзможно, а насреща имаме факта, че човека е доживял до дълбока старост дънейки по три кутии цигари на ден. А как се казваше онзи писател, който и той цял живот на хероин, и пак изкарва до завидни старини. Как ще ми впишете вашите твърдения, че йогата била светия граал на вечното здраве и дълголетие - колкото е мит моето, толкова е мит и вашето, нещо с което не само себе си залъгвате, но правите това и с други хора.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.02.12 13:29



Как ще ми впишете вашите твърдения, че йогата била светия граал на вечното здраве и дълголетие - къде пък видя някой да го твърди това? Или и то, като горното за Кърт Вонегът?



Става въпрос за разликата между думи и дела, между араламбене и действия, а това е тема, далеч надхвърляща коя да е конкретна система за развитие на човешкия потенциал.

И какво се правиш на 6 без 10? Ти динамичната медитация само на книжка ли я чете, за да усетиш ефекта от нея?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано22.02.12 13:30



йогата била светия граал на вечното здраве и дълголетие - колкото е мит моето, толкова е мит и вашето

Твоето е невежество.

Информирай се, има официална класификация на СЗО за типовете хора, според заболеваемостта. Хуанджи ти го каза с прости думи, аз ти давам и официален източник. Малък % от хората имат здрави гени и организъм, способен да понесе много натоварвания, устойчив на болести. Ще те излъжа за точната цифра, че университета ми е малко далеч вече, ама беше нещо като 2-3% макс. Вземи някой учебник по социална медицина, няма начин да я няма тая класификация, а мен сега не ми се рови.

Факт е, че останалите 90 от хората имат някаква средна устойчивост на заболявания и износване на организма, като все си имат някакво слабо място, където първо ги удря.

Освен това, твоите мнения са чудесен пример за това, как всеки вярва в това, което му изнася. Но нещата са такива, каквито са, а не такива, каквито искаме да бъдат. Твой е изборът към къде клониш.

___________

Редактирано от mo32® на 22.02.12 13:31.



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано22.02.12 13:57



къде пък видя някой да го твърди това?
В поста на джито - обясненията за облъчванията.

Наистина ли не можете да проумеете, че първо самата съзнателност е лек - второ, че съзнателноста освен да се кълчотиш е и виждането на красотата, и трето, че перфектното здраве изобщо не е задължителна формула за интензивна съзнателност.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствие [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 14:40



Е, къв кючек да ти намеря вече и аз не знам.



Говоря от личен опит и хубавото на опита е, че може да бъде проверен. Освен това, всеки е напълно свободен да си взима сам решения и да си живее живота както му е угодно. Факт обче е, че след малко ще водя майка ми на болницата, щото грипа мамата си джаса, а детито вече ходи по доктори. Като вдигнеш 40 града температура и почне да ти се повдига, определено няма да ти е до сладки приказки...

Лично аз не съм правил аналог между здраве и съзнателност. Напротив, конкретно казах, че с медитации и такива неща по- добре да не се разправяме, че тук и без това всички са се намедитирали кай, че ли са яли семки. Та това си е твоя аналогия.

И въобще всеки който си мисли, че е съзнателен за всичко или е просветлен, е с определена по- лека или по- тежка диагноза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.