Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Mиpo1]  
Автор shshtt (ентусиаст)
Публикувано20.02.12 19:10



От разбирането до промяната пътя е много дълъг и може никога да не бъде извървян.

Виж сега, аз правя всичко което е по силите ми в момента да медитирам, старая се, но нищо не се получава. Гледам да не се обезкуражавам, защото нямам нищо за губене - в най-лошия случай ще ми остане гимнастиката и общата култура за Ошо.
Опитвам се да се наблюдавам, виждам че се разсейвам в свои мисли и не съм изцяло в танца, но е уморително 40 мин да танцувам, краката ме заболяват - не съм на 20 г и 40 кг. После в следващите 20 мин. лежа неподвижно, но не знам какво да правя с мислите си и започнах да си следя дъха, за да не се отплесвам съвсем.
Със Стоп ситуацията е още по-трагична - съвсем забравям за него, но утре ще опитвам пак.


За хубавото и вредното. Отказах цигарите преди година и половина (винаги изтръпвам като го казвам защото знам колко е крехко), но алкохола и преяждането не мога - засега не съм открила заместител, който да ми носи поне частичка от кефа на тези неща. Ако мога да не прекалявам с тях, проблема изчезва. И както виждаш мъча се да си променя мисленето.

:)


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: shshtt]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано20.02.12 19:28



Я кажи какво си чела от Ошо до сега?

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: shshtt]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано21.02.12 23:58



Ако позволиш, от разбирането до промяната, пътят е много кратък, почти мигновен. Виж, обаче, пътят до разбирането е често малко по-дълъг от този, който изглежда.

Май взимаш медитацията като работа/задължение/горчиво хапче… Хм, „всичко по силите ми”… Съвсем друго би било, ако я правиш с кеф. На мен лично Натарадж ми е малко вяла. Иначе има всякакви други ошови медитации с танцуване, където танцът е по-як и не гледам часовника, кога ще свършат. Хм, обикновено хората започват с Динамична или Кундалини медитации и наоколо сме писали много за тях.

За хубавото, вредното и за това „отвъд”. Някой попитал Ошо каква медитация да направи за да спре пушенето, а Ошо му отговорил „О, пуши си спокойно. Ти си губиш целия живот, дали ще умреш 2-3 г. по-рано или късно, какво значение има.”

На друг отговорил „Не съди пушенето, а пуши цялостното. Пуши и медитирай. Когато пушиш не прави нищо друго (ТВ, кафе, приказки, четене, ядене), а само пуши с максимално ВНИМАНИЕ. Наблюдавай и усещай всичко в процеса на пушенето… Разбери пушенето. Ако после ти харесва – пуши си, ако не – недей.”

Горното може да прилагаш и към останалите неща, с които се бориш. Но при Ошо и в неговите подходи НЯМА борене. В други подходи има и е твоя воля да си избереш.

П.П. Хм, това, което носи кеф повече от споменатите неща е да се къпеш в енергия. Като начало става и със сексуална енергия. Има разни практики за това.



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано22.02.12 00:36



Ех как не съм бил роден да го срещна аз този човек мамка му стара - че цигара без кафе, ракия без мезе и жена без сиси на кой ще му хареса .... циганска сватба ма без оркестър. Ала на и Джито - сръбска музика ми пуща, рекох нещо бира, кебапчета, нема братче, трънки даже нема.

п.п. виж това за умирането по-рано/ късно съм го срещал и преди - и е добро.

--------------------
.... не заслужавам!


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 07:56



Насал бе наборе,





Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 08:08



Духът обаче, от къде ще го вземеш, не знам...





Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: shshtt]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 10:03



За да си играеш редовно упражненията се иска воля, но тя не е насилие над тялото. Напротив, всичко се изпълнява леко, като се държи сметка за моментните биоритми на тялото, външната среда и т.н. В един момент можеш да увеличиш, да дадеш интензитет, в следващият да намалиш.

Ако я караш когато ти е кеф да играеш, а когато не, да пропускаш, то непременно все няма да си на кеф. В Йога се казва, че по- добре да играеш в съкратен вариант, но да не пропускаш( с изключение на боледуване). Умът е инструмент, тялото също и те подлежат на възпитание. Яж безсолно няколко месеца и вкусът ти ще се промени трайно. Приучвай умът и тялото към практиката и те ще свикнат с нея.

За медитация не говоря, понеже това, което се води медитация в класическият вариант изисква знания и ниво, без които или няма да има ефект, или той ще бъде плачевен. Иначе, от танци, хора и сладки приказки не се пострадва и е хубаво да се забавлява човек.



Тези дни щерката я хвана зъл грип, с тежка клиника. Майка ми се зарази и тя и голям зор видяха. Ние с жената сме под постоянно "облъчване" (а този грип е силно контагиозен), но не сме болни. Не казвам, че йогите никога не боледуват, но значително по- рядко и по- бързо минава. Това в случай, че практикуват. Докато с приказки не се получава. Даже и с много сладки приказки пак не става...



Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано22.02.12 11:29



Даже и с много сладки приказки пак не става..
Това не е съвсем вярно - Кърт Вонегът е царя на сладките приказки и не напразно като направил 80 лазарника осъдил Pall Mall за лъжата, че тютюнопушенето значително съкращавало живота. А човека освен практиката "сладки приказки" не съм чувал да е правил друга.



--------------------
.... не заслужавам!

Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствиенови [re: huanji]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано22.02.12 11:34



Ама, защото непрекъснато се бърка насилие с усилие. Пък то, ако беше едно и също, нямаше да има две думи. Плюс, че всички системи, които са свързани с легенди за безсмъртие, чудеса или феноменални трансформации са свързани с полагане на продължително и немалко усилие. Кой знае що така...



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Наблюдение и Стоп като ...удоволствие [re: Exaybachay]  
Автор huanji ()
Публикувано22.02.12 11:47



Едно на хиляда, ако си от този ген, добре.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.