Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: unity]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано16.02.12 17:44



Не писах, за да разразим спор.
Сакън!



Но някои привидяни като конфликти моменти стоят между вас. Сигурно моите 90% непромененост са причината вие тук да не сте се разбрали по същите тези теми все още за толкова дълго време:)
То конфликтът като конфликт винаги е вътрешен. И за да се разреши, трябва да се изкара наяве.
Примерно, аз много време подскачах по отношение на Миро, но в един момент му дойде времето и прегледах отношенията ми с него и причината да подскачам. Писах му тук, защото нещата засягат и него. С други потребители конфликт нямам, просто си пиша агресивно. Тия, които ме познават на живо, знаят, че не съм злобен, нито пък си налагам мнението. Интернет е друга територия, тук общуването си има други изкривявания, част от които описах.


Иначе - не знаех, че имало цял модел на поведение - "влизам рядко, всичко е същото".
Ще те разочаровам, може би, но е класика, да не кажа клише. Подтекстът е, както при всяко самомнение - аз съм различен от вас, вие сте си същите, при това не сте променили най-лошите си страни.

И за да не решиш, че пак те нападам лично, ще кажа, че всичко казано по-горе се отнася в пълна сила и за моя милост, че и още толкова отгоре. Почти невъзможно е човек да се промени, да не говорим за неща като "за една нощ", но това не пречи да полагаме усилия в нужната посока.

Пак ме е ударила логореята... Отивам на фитнес, че май няма само приказки да излезе напрежението!

___________



Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: mo32®]  
Автор unity ()
Публикувано16.02.12 18:23



Може и да има такъв елемент на сравнение в полза на клиширания рядковлизащ, но повярвай ми, не съм го търсила в този случай. Най-малкото, защото отношенията ми с хората, които пишат тук, не са кофти, напротив. Нали уж трябва да имам мотив, задължително користен, за да кажа такива слова...Е, да, ама нямам.
За промяната...всички се променяме, но понякога вкостеняването е по-сериозно, когато сме в рамките на една система. Не ме питай откъде знам:) И пак няма субективен фактор в тези думи. Познавам достатъчно личности, чиито постъпки са в сериозна контра на дългогодишните им практики. Да не се бъркаме, моля, че човек, който не е със стадото, видиш ли, бил свободен интерпетатор или непременно имал личен мотив. Но това е отхвъркване в друга тема:)
Та, само казвам, че Exaybachay, с който си общувате някак снизходително и комуто сякаш слагате невидими щампи относно нивото му, си е в час човека. Не го познавам, нито пък имам основание да заемам някаква страна.
И всеки, който изказва критика ли следва да се отхвърли от позицията на: "Аз знам всичко, какво ще ми казваш пък ти"? И задължително ли, ако симпатизирам на хора, не трябва да им изказвам критично мнение, защото щяли били да си помислят, че се поставям по-високо от тях? Да не се окаже, че тук всички са супер тънкообидни?


А за агресивното писмено и "благото" живо присъствие, какво да кажа. И на мен ми е по-лесно така, но работя по въпроса и напредвам, надявам се:))


Редактирано от unity на 16.02.12 18:25.



Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: unity]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано16.02.12 18:30



Аз пък не виждам причина "да се разбираме" по какви да е теми. Това да не е групата от детската градина, където "другарчетата" трябва да се "разбират" (разбирай потискат), защото нямат друг избор? Напротив, смятам, че всеки е свободен да изразява себе си, както намери за добре. И без това клубовете имат достатъчно правила за поведение, при нарушаването на които следва бан, та сега остава и да потиснем хубавичко и малкото останала естествена жизненост, за да създадем една добре захаросана среда за инвалиди. Не е здравословно това.

п.п. Извинете ме, ако е така:). - Не, изобщо не те извинявам, ти и само ти си виновна за всичко, защото си центъра на вселената, без съмнение!

... Представяш ли си? Щото аз не.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: L.L.]  
Автор unity ()
Публикувано16.02.12 18:37



Ми нищо подобно нямах предвид. Да не кажа, че мисля тъкмо обратното на това, което си ми приписала.
Но пък също изказах свободно мнение - от центъра на моята вселена, разбира се:)



Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано16.02.12 18:50



Пишейки този пост, имай предвид, че я съм разбрала 10% от твоя, я не. От там идват тези недоразумения от рода "(извинявам се, че пак ще сме заедно - просто за примера)" - ами... ??? гхххххх, не знам, нямам нещо против теб, просто винаги съм смятала, че осъзнаването е индивидуална работа и тук да слагаш двама в един кюп... е неуместно, доколкото всеки е сам със себе си... пред Буда....



но усещането, ефекта, въздействието можеш ли да го опишеш или може би е невъзможно?

Да го кажа така... все едно ми даде един модел, егрегор, позиция на възприятие на света, която включва в себе си и настроение, и чувство, и мисли, и отношение, и намерение, и физическо усещане.... наречи го вид медитация, ако щеш... Една такава съвкупност, която е неразривна и към която впоследствие се оказа, че прибягвам в критични моменти или пък, когато срещам трудности от каквото и да е естество.... Хм, може би това да е идеята на будисткото "убежище", знам ли, ей сега ми хрумна... Та, този "пакет" - използвайки го, се балансирам и зареждам. И дори само споменът за човека е в състояние веднага да извика това усещане/настроение/състояние.
Нещо такова...примерно.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: unity]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано16.02.12 18:53



Супер!
...Аааа... какво съм ти приписала?? Че тази работа с 10-те % е сериозна.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: L.L.]  
Автор unity ()
Публикувано16.02.12 19:50





Ми, че съм искала да сме като овце и пр. Виж, с черните овце по-мога да се съглася, ама с белите и по калъп сресани, никога не сме били ок. Може това също да идва от усещането ми за център на вселената...кой знае. Може да е едно от ограниченията ми, което припозвам като разширение.
Смятам, че е предателство срещу същността ни да се посветим на стадно светоусещане. Ако не се стремим към собствения си център, лесно ще намерим нечий чужда за опора. И от това винаги ме боли, когато го видя навън. Сега...кое в мен го боли - егото ли, този, който се идентифицира с дугите ли, не коментирам, защото нещата имат куп страни. Просто споделям съвсем искрено.



Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: L.L.]  
Автор unity ()
Публикувано16.02.12 19:57



Понякога се подхлъзваме върху идеята, че не можем сами и някой трябва да ни превъзпита, а този акт на предателство към себе си, се случва да наречем дори и ученичество. Според мен истинските ученици не се намират под път и над път, така че правенето на да кажем йога практики под нечие ръководство все още не е ученичество.



Тема Re: Дао <> даоски практикинови [re: unity]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано16.02.12 20:03



Ааааха.

И от това винаги ме боли, когато го видя навън. Сега...кое в мен го боли - егото ли, този, който се идентифицира с дугите ли, не коментирам, защото нещата имат куп страни. - не мисля, че е нужно да коментираш, достатъчно е да си наясно. Простата логика говори, че ако нещо няма аналог в нас, няма как да кореспондира, т.е. да предизвиква отговор под формата на болка. ... Което ме навежда на мисълта за една книга - "Болката, като път". Интересна е идеята принципно, защото болката, като вид реакция (наша) също е път навътре, към себепознание. "Кой е този, който изпитва болка?" може да бъде ключов въпрос и обект на медитация. И начин за откриване на собствения център.
Просто идеи. Отвсякъде може да се тръгне навътре. Наистина отвсякъде.



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Дао <> даоски практики [re: unity]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано16.02.12 20:10



Случва се, да. Но ... никога не знаеш кой кой е в чуждата съдба.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.