Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:21 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема визуализация  
Авторvladnomad (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 02:37



Здравейте, Ошо фенове!
Имам конкретен въпрос- Има ли клуб или място в София или други градове в България, където хора с вашите или сходни интереси се събират да общуват на живо?
Благодаря ви предварително за вниманието





Тема Re: визуализациянови [re: vladnomad]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.04.08 00:37



Да



Тема Re: визуализациянови [re: Mиpo]  
Авторvladnomad (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 01:11



Конкретен въпрос-конкретен отговор, на повече не се и надявах


Благодаря ти все пак за вниманието!



Тема Re: визуализациянови [re: vladnomad]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.04.08 15:46



Ако те интересува нещо по-конкретено, бъди по-конкретен и ти в изложението на мотивите си.


П.П. Нещата се случват именно, когато надеждата си отиде...



Тема Re: визуализациянови [re: Mиpo]  
Авторvladnomad (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 19:03



Ок, ще конкретизирам мотивите си-предпочитам когато общувам, да виждам събеседниците си. В момента пътувам често между София и Варна и ако в тези градове съществува отворен кръг от хора, които се събират на определено място да разговарят, да обменят идеи, сходни на вашите в този форум, на мен ще ми бъде любопитно да ги посетя. Ако кръгът е затворен, то нека си остане такъв-това не ме интересува.
Друг мотив-когато преди 15г. започнах да чета Ошо и да разговарям за него във Варна и Пловдив, ме считаха едва ли не за сектант. През последните години бях извън България, затова ми е интересно как се е развило отношението към Ошо през времето, а и да видя български 'Ошоисти', ако мога така да се изразя, на живо, защото тогава трудно ги откривах :о)

Трябва да уточня, че в момента не се интересувам от семинарите, които са заплатени. Не ги отричам, напротив приветствам ги, но сега търся друга форма на общуване.
Надявам се, че бях по-конкретен :о)
Ако имаш някаква информация, ще съм ти благодарен да я споделиш!



П.П. Нещата се случват именно, когато надеждата си отиде...

П.П. 'Значи трябва да се предам с будност', ако ми позволиш да цитирам нашия обичан и отричан Ошо





Тема Re: визуализациянови [re: vladnomad]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано23.04.08 22:55



Привет и от мен!

Когато имаш път към София, обади се и ще се видим, за мен също е по-важно живото общуване и винаги ми е интересно да срещам, разговарям и опознавам различни и нови хора! Пък който иска може да се присъедини!
Между другото имам една Ошовска приятелка от Варна!

Спокойна нощ и да не пропусна прегръдките по Ошовски!



Тема Ошо ентусиастите в Българиянови [re: vladnomad]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.04.08 17:23



Благодаря за разяснението.



Няма затворени Ошо клубове. Но понеже те също не са и институционализирани под форма на някаква Българска Ошо партия, Секта на свидетелите на Ошо или Общество на младия ошовист с фиксирано помощение, устав и работно време, те са в повечето случи НЕФОРМАЛНИ, т.е. различни приятели и групи, които медитират по различни поводи и се срещат и общуват.

Има една малко по-формална група, която кани разни хора от Пуна за семинари и поддържа Жълтата къща за традиционните Ошо медитации и линкът й е в заглавната тема тук на клуба накрая на разделите Медитация и Организации.

Що се отнася до дейностите на Ошо ентусиастите в България, препоръчвам ти да видиш темата линкната в същата заглавна страница тук , където съм описал това, на което съм бил свидетел от края от 89 г. до към 97г. Впрочем, ако ти може да добавиш нещо към нея, тя е отворене и си добре дошъл в нея, какво и в клуба тук. След това и аз съм почти изцяло в чужбина, но когато се прибирам в България се виждам почти винаги с различни приятели, с които сме се запознали покрай Ошо. Следващите 2 седмици ще съм в София така че, ако искаш, се обади и може да се видим. Ако ми оставиш координатите си (тук или на и-мейла в профила ми) мога да ти съобщя, ако решим да организираме приятелска среща или медитации.

Вярно, че общуването на живо е по-пълноценно, но пък един интернет форум като този е особено практичен за среща на хора разделени временно географски и времево, но пък със сходни начини на възприемане на света.



П.П. А и виждаш как благодаренеи на клуба срещна за сега поне 3ма, човека, които може да видиш и на живо. Впрочем повечето от пишещите тук се познаваме и общуваме на живо и извън форума.



Тема Re: визуализациянови [re: inti]  
Авторvladnomad (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 00:05



Здравей!
Благодаря ти много за вниманието! Ти така да се каже провлачи крак в тази тема и внесе свежа положителна енергия


Много ще ми бъде приятно да се срещна с теб и с твойте Ошовски(звучи много академично,но ми харесва) приятели.
От вторник следващата седмица смятам да съм в София, така че може да се уточним. Ето ми имейла за допълнителна връзка- vladjelev@yahoo.com

Имаш една голяма Ошовска прегръдка и от мен
До скоро, надявам се!



Тема Re: визуализациянови [re: vladnomad]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано25.04.08 10:24



O.K. ще пиша!

Усмивки!



Тема Re: Ошо ентусиастите в Българиянови [re: Mиpo]  
Авторvladnomad (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 10:41



Изненадан съм приятно от отношението и подадената ръка! Благодаря ти!
Прочетох препоръчаните страници и се радвам,че по това време е имало позитивни, действащи хора, докато аз живеех малко по различен живот. Но такъв е бил моя път и аз не съжалявам!
Както казах и на другия участник по темата, ще бъда в София от вторник следващата седмица и ще се радвам да се видим , а също така и с твойте приятели неформалисти


Това е имейла ми за допълнителна връзка-vladjelev@yahoo.com

До скоро!

П.П. Ще взема да повярвам в старите поговорки- казват, че 'добра дума, всички врати отваря'



Тема Re: визуализациянови [re: Mиpo]  
Автор cuddly ()
Публикувано25.04.08 23:14



ама защо трябва надеждата да си отиде, за да се случват нещата?
липсата на надежда не е ли безнадеждност?






Тема Re: визуализациянови [re: cuddly]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.04.08 23:21



Защото с отиването на надеждата си отива и привързването към резултата.





Тема Re: визуализациянови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.04.08 00:13



Което не значи, че ситуацията безнадеждна.





Тема Re: визуализациянови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.04.08 00:15



Точно.





Тема Re: Ошо ентусиастите в Българиянови [re: vladnomad]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.04.08 00:15



Влад, ще видим с Инти и разни други да организираме нещо и ще те държим в течение.

А ако искаш да споделиш в темата за Ошо ентусиастите впечатленията от такива в твоя град навремето (или пък други по-късно някъде по света), ще ми е интересно.

Не точно благата дума отваря вратите тук, а директно изразената твоя съпричастност към Ошо естествено провокира споделянията на други такива. А на мен лично ми хареса, че беше директен и необидчив.



До скоро



Тема (без)надежностнови [re: cuddly]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.04.08 00:24



Мила cuddly, с надежда или в безнадеждност, все ще си някъде в бъдещето, а не тук и сега. Пребивавайки цялостно в момента и ... нещата се случват от само себе си.





Тема Re: Ошо ентусиастите в Българиянови [re: Mиpo]  
Авторvladnomad (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 17:40



Здравей, Миро!
Мисля, че за споделяне няма толкова много неща около мен, може би моят път извън България, но това е друга и дълга тема.
Иначе аз съм от Варна и първата книга на Ошо попадна в мен, когато отидох да следвам в Пловдив. Там четях и разговарях с двама, трима души за Ошо, а останалите ни считаха за леко луди. Тогава осъзнах за себе си, че може би пък малко лудите са нормалните, а пълно лудите са гениите на това объркано общество, затова си останах малко луд и досега


Трябва да уточня, че не съм някакъв ревностен последовател на Ошо. Просто чрез неговите книги се отвориха други хоризонти за мен, за което ще го уважавам винаги!
Благодаря ти и за поканата да се включа по-активно в този клуб. Обещавам да го направя, когато почувствам нужната необходимост.
Иначе тук ми харесва как си 'чешате езиците'
Ако Ошо ви наблюдава отнякъде, мед ще му капе от душата
Сега изчезвам в планината до вторник и се надявам да се видим след това някъде!

До скоро!



Тема Re: визуализациянови [re: cuddly]  
Авторvladnomad (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 18:13



Здравей! Много се зарадвах да видя, че пропагандираш този сайт-forthenature.org
Мисля, че все повече хора в тази страна трябва да осъзнаят и да се включат активно за тази кауза, защото българската природа е наистина в голяма опасност!
Сега, ако ми позволиш да споделя нещо и по твоя въпрос, защото добре се вписва в тази тема.
Когато надеждата отстъпи място на вярата и любовта, и хората освен да се надяват, започнат да действат и отстояват своите възгледи, то тогава настъпват положителните промени и липсата или не на надежда остава на заден план!
Така че вярвай, обичай и дерзай!
Рила ни е Мила





Тема Re: визуализациянови [re: vladnomad]  
Автор юю (новак)
Публикувано28.04.08 01:02



Поздравява те човек, който не е ошовист, но който смята, че Ошо е един от най-великите учители на миналия век. Да умреш на 58 години и да оставиш такова проникновено слово, е подвиг. Между другото, той е изпълнен с благоговейни чувства към един четвърт българин - Георги Гюрджиев, за който във форумите - нито дума! Успех във визуализацията!



Тема Георги Гюрджиевнови [re: юю]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.04.08 18:21



По каква линия Гюрджиев е 1/4 българин? Ако той е допринесъл за развитието ти, нищо не пречи ти да пуснеш тема за него, примерно тук, и да споделиш впечатленията си от него. Други биха те допълнили.


П.П. Определението "ошовист" ми е смешно. Примерно, аз не се определям като такъв.



Тема Re: визуализациянови [re: юю]  
Авторvladnomad (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 00:04



Благодаря ти за вниманието! А ти не желаеш ли да се визуализираш с другите в клуба?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.