Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?  
АвторBeдpocт (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 23:50



Здравейте,

Т.к. отвреме на време zабеляzвам енергията си в тялото, ми се иска да обсъдим как и zа какво всеки от нас иzполzва сексуалната си енергия. Как подхожда с нея в ли4ния си живот, при раzли4ни ситуации. Къде е границата, когато тя ни контролира или ние нея. Как ни се отраzява фиzи4ески, емоционално, ментално раzликата в коли4еството, ка4еството, движението й в някоя посока/zастоя, неЩо друго..Ще се радвам да споделите ваШия ли4ен опит. Аz съЩо Ще го направя теzи дни.





Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергнови [re: Beдpocт]  
Автор mo33 (ентусиаст)
Публикувано03.04.08 15:22



За сънуване и за подхранване на жизнеността



Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Beдpocт]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 19:27



Реално погледнато, сексуалната енергия е еманация на самият живот и се използва за живеене.



Ако в процес на съзряване, голяма част от нея е канализирана за сексуални цели, то е поправимо и освободената част може да се използва за съграждане на действителността. В смисъл, че медитацията твори, а енергията поддържа устойчива медитацията. Взаимно са свързани.



Тема До къде може да ни заведе сексуалната енергиянови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.04.08 16:31



Мило зеленичко Ведричко, защо я забелязваш въпросната енергия само ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ? Тя все пак е през цялото време, и в теб, и в мен, и във всеки един от нас.

И ни служи и за живеене.

В горния контекст въпросът ти би трябвало да бъде "аз контролирам живота си" или "животът ме контролира"? Как мислиш? Един hint: когато мислиш, че контролираш нещо е твърде възможно въпросното нещо да те контролира.

Та вместо да гледаме през призмата на това кой кого контролира, ми се струва по-добре просто да опознаваме нещата (въпросната енергия в случая), да ги усещаме колкото се може по-често и по-дълбоко, да търсим дълбоко корените им във всяко едно действие... Т.е., просто да медитираме на тази енергия.

И медитирайки над нея, поне на базата на моя опит, виждам, че тя може да ни заведе много дълбоко в нашата човешка същност и да ни отключи врати за това как сме устроени, как функционираме и какъв е нашия потенциал.

Та освен тревичките на повърхността, които са по-очевидни, не забравяй да се вгледаш и в дълбоките корени "под земята", които именно движат въпросните тревички.





Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Beдpocт]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 10:00



В отговор на:

Автор: Beдpocт
Тема: Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?

Здравейте,

...Ще се радвам да споделите ваШия ли4ен опит. Аz съЩо Ще го направя теzи дни.


Хайде споделяй де ?





Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.04.08 21:19



...освободената част може да се използва за съграждане на действителността. В смисъл, че медитацията твори, а енергията поддържа устойчива медитацията.

Струва ми се, оба4е, 4е не zа съграждане на действителност (което съЩо е въzможно), но zа иzраzяване/отраzяване на действителността, я иzполzва един осъzнат 4овек.

Пътникът цитираШе по едно време _ пътят не води на никъде, важното е да не се отклоните ...



Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Beдpocт]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 21:24



Точно за съграждане, а пътят няма отношение.





Тема Re: До къде може да ни заведе сексуалната енергиянови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.04.08 22:17



Така е, да





Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.04.08 22:21



Може ли с пове4е иzре4ения, 4е трудно схваЩам?



Тема Re: Как и zа какво иzполzваме сексуалната си енергия?нови [re: Бpaxмaн]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано08.04.08 22:50



То хубаво, 4е се бях наканила, ама ми секна вдъхновението. А сега де

На теб, ако ти е доШло, давай




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.