Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Събуждане и развиване на Духанови [re: Avantura]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано14.11.04 13:42



"ума не се отъждествява повече с обектите" - какво искаш да кажеш? моят ум изобщо не се отъждествява с обектите. например като гледам някоя маса дори за момент не си помислям, че и аз съм маса. не знам някой да се отъждествява със съседа си отдолу или с вратата на хола... би било достра странно.

"В основата на ума, какъвто го познавате, стои това съзнание." - а какъв го познаваш ти?



Тема Re: :))нови [re: :))]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано14.11.04 13:47



ако се веселят е добре :))

на мен ми се струва странно да се веселя с миро, но вкусове разни, така че нищо не мисля.



Тема Re: :))нови [re: Cивия вятъp]  
АвторOшo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 14:27



А ако си го надскочил всичко това, ще се смееш,
а няма да питаш хората защо ги дразни.

Щом виждаиш дразнение, това е твоето скрито и подтиснато дразнение.

Така казва Ошо.



Тема Re: :))нови [re: Oшo]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано14.11.04 15:13



всъщност попитах защо ви вълнува миро, нищо не съм казал.

нищо не съм надскочил и обичам да питам :))

ти чел ли си нещо от Карлос Кастанеда?



Тема Re: Следване на (просветлен) учителнови [re: :-)]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.11.04 21:07



Това, че всеки на всеки може да ни е учител е ясно и предполагам, че надали някой го поставя под съмнение. Попитах те ти, или някой друг бил ли е (или готов ли е) да се отдаде ЦЯЛОСТНО на някого (духовен Учител има предвид). Предполагам, виждаш разликата в двата случая. Ако си примерно с Исус Христос предполагам няма да му кажеш "Добре, учи ме, но нека и аз да те уча"?



Тема Перверзиите - по съществонови [re: Mиpo]  
Автор P_T_R ()
Публикувано15.11.04 21:22









Тема Re: Перверзиите - по съществонови [re: P_T_R]  
Авторинтepecнo (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 09:12



Много интересно и полезно четиво.
Аз стигнах до някои много важни изводи, които искам да споделя с вас.
Излиза, че стимулирането на простатата , което се получава при анален секс, води до REVERSED KUNDALINI. А това води да деградация на личността, психиката и невъзможност за будно съзнание.

Веднага обаче тук ми възникна един въпрос:
В много книги по даоски и тантрически секс се дава едно упражнение за свиване и отпускане на аналните мускули (до 100 пъти!), което също стимулира механически простатата. И резултата би трябвало да е същия - REVERSED KUNDALINI!!

Ашвини мудра, която се споменава е само свиване на мускула и задържане в това състояние със засилено внимание в тази област. Това е съвсем различно нещо от горното упражнение и резурлтата не е стимулиране на жлезата.
Ако ги пробвате и двете неща, веднага ще усетите разликата.

Друго интересно е, че REVERSED KUNDALINI се получава при силен стрес, страх и психични проблеми.

Същото важи и за жените, нищо че там при тях няма жлеза. Но с подобни упражнения се възбужда втората чакра, което води до същите отрицателни резултати. Защото се знае (и Ошо често го е споменавал), че кундалини се намира под тази чакра и с никакви сексуални методи не може да се активира!!



Тема Re: Перверзиите - по съществонови [re: интepecнo]  
Авторnoname (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 18:37



Има и по-лош вариант, до който водят тия техники. Това е прераждане като гладен дух, в царството на нисшите духове. Те ще търсят непрекъснато хора и животни, които се занимават със секс, за да черпят от тяхната енергия.

Искам да ви кажа, че при всяеки, който се занимава със секс, обикалят такива нисши същности от астралния свят и черпят от енергията им!

Има безопасен начин, но няма да говоря за това. Който знае, си знае...namigam]



Тема Re: Перверзиите - по съществонови [re: интepecнo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.04 15:54



Добре си дошъл .

1. Духовност е действие или състояние свързано с Духа и неговото развитие. А какво е това Дух, малко по-нагоре в същата тема вече ме питаха и отговори в постинга "Събуждане и развиване на Духа".

2. Как, по-какви начини и защо дърпам сексуалната енергия нагоре съм описал относително подробно (за тези форуми) в двете си теми

и .

3. Аз се занимавам главно с Даоски методи за култивиране на сексуалната енергия. Обаче никъде не казвам, че САМО те работят. Щом на теб ти вършат работа други методи - чудесно. Ще се радвам да споделиш тук твоя опит примерно с въпросната ашвини мудра. Интересно ми откъде знаеш, че САМО с този метод ставало и друг няма?

Що се отнася до масажите на простатна жлеза, те съществуват в някои даоски методи и за това ги споменах.

Защото има доста хора, които се интересуват точно от това, а не от истинската йога.
Ами всеки се интересува от това, което иска. Ти обаче как определяш коя йога е истинска? Някой упълномощил ли ти е да говориш от името на "истинската йога"?

Всеки може да провери въздействието на тези (ХОМОСЕКСУАЛНИТЕ) техники върху себе си. Но не ви го препоръчвам, защото падението в съзнанието е голямо
Първо, ти проверил ли си ги тези техники? Второ, на мен лично те просто НЕ са ми интересни, защото Цялото е решило в този живот да бъда хетеросексуален.

Казваш:
"целият подход на Тантра, както аз я разбирам и както аз разбирам, че и Ошо я разбира",
- абсолютно погрешно, не се сравнявай с Ошо, ами вземи го прочети, защото се вижда че не си го чел!
Казах какво казва Ошо по въпроса за кундалини и секса:)))

Къде видя в изказването ми че се сравнявам с Ошо? Казвам как аз го разбирам. Ти, ако си на друго мнение – обоснови се подробно.

Що се отнася до четенето на Ошо книги, надали си чел повече от мен (ако искаш да проверим ). Но това, че съм чел повече негови книги от теб, нищо значи и не е аргумент. Както и не е и аргумент да извадиш един цитат извън контекста от книга на Ошо и с това да се аргументираш. Ошо в книгите си е говорил ЗА всичко и ПРОТИВ всичко и е хубаво да видиш нещата в тяхната ПЪЛНОТА. А пък като видиш дали Ошо е забранявал сексуалните контакти в ашрама си, мисля че спорът става излишен.

-1. това които си мислиш че правиш не е тантра
-2.това, което усещаш че е добре за теб, е просто задоваляване та твои желания. Нищо повече!

-1. Никъде не казвам, че това, което аз правя е Тантра. Това е МОЕТО виждане за Тантра! Ако искаш, както се разбрахме с Некрос преди време в неговата чудесна тема , можe да я наречеш Миро-Тантра. Дай си обаче сметка, че това, което ти правиш също НЕ е Тантра, а просто Интересно-Тантра . И в това няма нищо лошо и аз не те осъждам за него.

-2. С второто ти твърдение, обаче съм напълно съгласен и се радвам, че стигнахме до консенсус на финала. Да, това, което правя е задоволяване на моите желания и нищо повече! Гледам да ги задоволя най-пълноценно давайки си сметка за целия им контекст! Не забравяй, че ти също правиш ВСИЧКО, вкл. и ашвини мудра, защото именно ИМАШ ЖЕЛАНИЕ за ТОВА!




Тема Re: Перверзиите - по съществонови [re: Mиpo]  
Авторинтepecнo (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 21:26



знаех си, че така ще ми отговориш

ясно, че това си е твоето разбиране за тантра, Ошо, духовност и прерверзии
но това не е истинската тантра, истинската духовност и правилното разбиране на Ошо(а са си перверзии:)))

затова и нямам желание да говоря с теб.
просто няма за какво


вече не-интересно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.