Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 13.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Перверзиите - по съществонови [re: Mиpo]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано18.11.04 13:43



Брилянтно! Изключителен интелект



Тема NATURALIA NON SUNT TURPIAнови [re: Mиpo]  
Автор P_T_R ()
Публикувано20.11.04 21:51



Въобще интересна ми е духовната причина за хомосексуализма.
...не съм срещал достатъчно задълбочено и обосновано обяснение


Хари Ом

...Из "духовните" сайтове, единствено в гореспоменатия съм срещал "обяснение" на хомосексуализма. Затова ви насочих вниманието към него. Защото заявявате, че ви е "интересна причината".

А на мен въобще не ми е интересна нито причината, нито темата.
Но тъй като ме питаш - ще ти отговоря :
Смятам НЕЕСТЕСТВЕНИТЕ НЕЩА за перверзни, а ЕСТЕСТВЕНИТЕ за нормални.
NATURALIA NON SUNT TURPIA букв.:"Естествените неща не са срамни"
ЛИЧНОТО МИ МНЕНИЕ за Хомосексуализма, е че то е една АТИПИЧНА/извратена/ ФОРМА НА ПОЛОВО ВЛЕЧЕНИЕ.

/Ако погледнеш ICQ-то ми, ще узнаеш моята специалност/

Освен това смятам, че поне за едно нещо авторите на споменатия сайт са прави - както в Тантра, така и в Даоизма хомосексуализма няма място !!!
Изключвам Нео-тантристите, които го приемат/ може би за да продадат повече от книгите си и да има по-голяма посещаемост на семинарите им ?!/

"Вътрешната форма" на Тантра /"Пътят на дясната ръка"/ и
"Външната форма" на Тантра /"Пътят на лявата ръка"/
имат една и съща цел - "Обединяването" на "Шива" и "Шакти",
а не на "Шива с Шива" или "Шакти с Шакти".

Ом Тат Сат





Тема Re: NATURALIA NON SUNT TURPIAнови [re: P_T_R]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.11.04 21:32



Приемам гледната ти точка по темата, Пепи, моята обаче е коренно различна. Хомосексуализмът не е болест. Ако си познавал такива хора, както мъже, така и жени, ще се убедиш в горното нещо. Хомосексуализмът е привличане на хора от един и същи пол. Забележи, че не става дума само за физическо или сексуално привличане, а и за емоционално и прочие такова, по начин точно, по-който на теб ти харесва една жена. И това НЯМА НИЩО ОБЩО със ситуацията, в която един ниско съзнателен мъж е възбуден и за него няма значение дали ще мастурбира в жена, в ръката си, с някой друг мъж или прочие произволна дупка.

Малко ми е странно да обяснявам такива елементарни неща в 21ви век. Апропо, един кандидат за Евро Комисията на име Бутильоне не беше разбрал тези неща и това му струва предния месец бъдещия пост. Въобще, все едно, че трябва да доказвам, че и черните и жълтите хора имат право на Тантра и Дао.

И понеже хомосексуализмът съществува, значи е ЕСТЕСВЕН и Тантра и Дао го приемат.

И напълно съм съгласен с твоето изказване: NATURALIA NON SUNT TURPIA букв.:"Естествените неща не са срамни". Даже бих добавил, че и "не-естествените" неща не са срамни, но това би било по-сложно за разбиране .





Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: Cивия вятъp]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.11.04 09:08



Само да вметна за "ошовистките западни светила"...Подозирам,че не си бил нито на техни семинари, нито на подобни извън България, водени от терапевт от какъвто и да е вид. Защото ако беше направил някое от тези неща, щеше да си в състояние да оцениш невероятно високото ниво на което са тези "светила".Живея в чужбина от доста време вече и мога да ти кажа,че каквито качествени групи съм посетила в БГ, тук изобщо няма.А не живея в Гвиана.....Човек понякога си играе с диаманти и не знае, с какво си играе..Ошо имаше една притча за това, впрочем...Накарай някой да ти я разкаже.Дано откриеш диаманта някога....

Лисата на пари е крайно неприятно нещо...но парите са много хубаво нещо.И това,че някой иска да му се плати поне за самолетния билет като идва тук не е материализъм, а е щедрост защото тези неща, които те правят, на запад струват по 2-3 хиляди долара на ден.Хонорар, а не пари отиващи за билет и кисело мляко...Така че не прехвърляй горчивината си от материалните проблеми върху терапевтите.Щото за всеки страничен наблюдател е ясно какво те яде.

Mens agitat molem

Тема Re: за Мирчо отнови [re: Meн]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.11.04 09:19



това,че ти не схващаш не значи нищо повече от това, че ти не схващаш...

дай совбодно и иди пий един чай

Mens agitat molem

Тема Re: за онова Ошо филмче и за хомосексуализманови [re: xyaнджи]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.11.04 09:26



"обетите" за мен са като вечерите не случайно в Библията е казано-"нека думата ви да бъде-да, да, и не, не , а другото е от лукавия".Вскякави обети и клетви са супер глупаво нещо, отричащо еволюцията и промяната и базиращи се на его и твърдоглавие, и нямащи капка връзка с духа.

а да не говорим колко глупава идея е да се отречеш от секса за да се свързваш с бога, видите ли.....

колкото по се отричаш, толкова по ще те гони...както е повече от видно от практиката във буквално всяка религия където има целибат.Католически свещеници изнасилващи моченца, православни монаси масово съвкупляващи се помежду си...и прочие......

Mens agitat molem

Тема Re: причината за хомосексуализма?нови [re: Mиpo]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.11.04 09:30



мда:) хубави въпроси...

аз срешнах задоволително и логично обяснение в теорията на Вилхелм Райх.Много задоволително.Само не ме карай да я обяснявам тук...Добра книга за четене е-Фунцкията на Оргазма.Можеш да видиш и Александър Лоуен.

Mens agitat molem

Тема Re: Перверзиите - по съществонови [re: интepecнo]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.11.04 09:42



правилно ли разбирам,че хомосексуалните практики според теб водят до падение на съзнанието и прераждане в животинското царство?

ъъъъ....поне межу жени като е има ли милост, да знам ше се прераждам ли като кучка, коза или крава или имам шанс да се родя пак човек?,И всъщност ако съм спала с равен брой жени и мъже дали това ще помогне да се преродя поне като цигане или дори един "страшен грях и падение" стига за да мина в животинското царство?



просто не е истина на какво ниво мислят някой хора....

Mens agitat molem

Тема Re: Перверзиите - по съществонови [re: noname]  
Автор Fire walker ()
Публикувано24.11.04 09:44



уджасссссс..нямяло дори кучка да се родя, ми дух, при това гладен!!!!!



Mens agitat molem

Тема Re: за онова Ошо филмче и за хомосексуализманови [re: Fire walker]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.11.04 21:13



Трансформацията е реалност. С нейна помощ, много неща са възможни.

Иначе, думите ти не оспорвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.