Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:48 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: дpeвeн]  
АвторBT (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 14:43



Понятието време може да съществува единствено благодарение приемането за константа скоростта на светлината - 300 000 км в секунда. Обърни се към теорията на относителността на Айнщайн. Мисля, че си вътре в много неща и няма да ти бъде трудно.
Поздрав с



Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: BT]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 22:53



Да, имам представа за теорията на Айнщайн, но търся определение на времето не като линейна величина, а в контекста на съществуването/ възможно ли е паралелно такова?/ и духовнота еволюция.



Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: дpeвeн]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.01.05 01:28



Важното е, че може да се събира в точка.



Тема Re: Среща със Смърттанови [re: Mиpo]  
Автор konopar ()
Публикувано25.01.05 13:32



Какво друго състояние на будност? Определено се иzменя гледната то4ка,примерно като zнае6 4е 6те умре6 еди кога си (скоро) веднага се променя отно6ението към света, това zа малките радости което го каzва Боби,4е иzведнъж zабеляzва6 колко е хубаво вси4ко и как преди в ежедневния си спринт не си го zабеляzвал,zаради раzни важни не6та които иzведнъж ти се струват сме6ни и неzна4ителни като цели. Това ли иска6 да каже6 или не6то друго?



Тема пояснителни въпросинови [re: дpeвeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.01.05 15:56



Пред да коментирам по същество би ли ми отговорил на следните въпроси за да разбера по-добре написаното от теб:

1. Пишейки горното на какво се базираш – на прочетени неща, на опит или на разсъждения? И в каква степен всяко едно, ако са няколко.

2. В какво виждаш ПРАКТИЧНИЯ му смисъл?

3. Обясненията ти за "квантовата памет" на фините тела са твърде общи. Би ли се пояснил?





Тема Re: Среща със Смърттанови [re: konopar]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.01.05 16:08



Това, което казваш е само първата част.

Втората част е да видиш смъртта около теб и сега без непременно да е нужно да умираш скоро. Да я видиш и усетиш как присъства реално във всяко нещо и процес... Как дадена мисъл, чувство, желание, форма умират ... И как този Конопко, който ми писа горният постинг е на практика умрял вече...

Трета част е да разбереше смисъла й на смъртта. Не само човек да се стряска от нея, а да я РАЗБЕРЕ. Защото без нея животът не е достатъчно пълен.





Тема Re: пояснителни въпросинови [re: Mиpo]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 20:19



ЗДравей Миро, до тези изводи относно прераждането едва ли можеш да стигнеш чрез медитация или техники. Тук говорим чисто теоретично какво преминава и се усъвършенства при движението от живот в живот.Стигнал съм до тези истини на база многобройни публикации- книги, статии, систематизация, разсъждения, отсяване на мои и чужди мнения.Мога и по- подробно да систематизирам тази квантова памет на фините тела.Ошо не се спира подробно на тази тема/ поправи ме ако бъркам/.Сподели твоето мнение и забележки. В неделя ще се опитам да конкретизирам.



Тема Re: За Древния приятелнови [re: Mиpo]  
АвторБ. (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 13:30



".....18г. е една прилична възраст за търсещ духа човек. Да не забравяме, че нашият вожд и учител Ошо (да се свети името му) на 21г. е вече свършил тази работа."
Коя работа?
Да намери духа ли :)?!
Че то туй работа за свършване ли е?
Намираш духа, просветляваш се (така ли му викахте) и туй то - цял живот ..... помагаш, учиш другите, просветляваш - ти си избрания!
Нали знаеш че всичко е движение, процес, няма завършени работи, застой, навсякъде всичко се движи, твори. Вземи здравето примерно, здрав си и точка, така ли :). `ми то здравето ако е отсъствие на болест, тогава - нали трябва непрестанно, винаги да си нащрек, на ръба, да работиш. Вземи будността например, която така упорито афишираш, че е станала пословична - бидейки вчера или на 21 години пробуден, утре няма ли нужда да участваш в процеса на будност?!



Тема Re: За Древния приятелнови [re: Б.]  
АвторПpaв cи (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 14:13



Процесът не спира. Развитието продължава. Много просветлени учители са го казвали, и то в прав текст.



Тема Re: Среща със Смърттанови [re: Mиpo]  
Автор konopar ()
Публикувано28.01.05 16:23



От теzи 3 не6та май само първото представлява раzлика, другите 2 се наблиудават и в нормалното състояние на будност. в смисъл и аz така съм си раzсъждавал 4е не6тата постоянно преливат от едната противоположност в другата и не съм сестряскал от нея,понеже теорети4ески няма от какво да се стряска6,но както каzват хората 1 е на теория дуго на практика, първата 4аст може така да те раzтресе 4е да ти опада цялата маzилка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.