Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: дpeвeн]  
Авторdevstven (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 22:28



Skypi dreven,ne znam za Miro,no ima takiva mladi,4etqshti i obyrkani
mom4eta,koito s radost biha po4erpili,dokolkoto e vyzmojno,ot tvoq opit otnosno
Sytvorenieto,Jivotyt i Smyrtta.Spodeli kak v tvoq jivot e nastypila qsnota otnosno tezi vyprosi.I bydi iskren ili




Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: devstven]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 00:06



Яснотата по тези въпроси настъпва бавно- стъпка по-стъпка. На принципа на синхронността" , ако си чувал за нея. Когато си задаваш някакъв въпрос и ти е необходим отговор се появяват хора, книги или знаци, които ти дават отговора, макар и в повечето случаи завоалиран. Важно е да се научищ да четеш тези знаци.Колкото до сътворението обърни се към квантовата физика- в последните години има достатъчно обосновани теории за това. Дори беше присъдена и нобелова награда за отриването на най- малките частици- кварки.За смъртта е ясно- тя просто е раждане в друго измерение. А смисълът на живота- той е различен за всеки- в зависимост от степента му на духовно развитие. В крайна сметка всички сме част от едно цяло- от това енергийно поле наречено Абсолют, Бог , Висш разум или както искаш го наречи. Целта е да уеднаквим вибрациите си с това цяло и да се съединим отново с него. Няма разлика между физическия и духовния / квантов/ свят. Всичко е енергия, която вибрира с различна честота. Спомни си Айнщайн. Енергията е равна на масата по скоростта на светлината на квадрат. Затова не може да се улови от сетивата ни. Тук мога да ти развия цялата квантова геория, но няма да има време и място. Най- важното във физическия свят е да бъдеш в хармония със себе си, да се наслаждаваш на мига, на настоящето, да бъдеш буден и живееш с отворени очи- както казва и Ошо. Но всичко това е строго лично и интимно изживяване и без собствен изстрадан опит не може да се усвои така лесно. Нужни са години лутане, търсене, болка, удоволствие, за да усегиш , че си близо до смисъла.



Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: дpeвeн]  
Авторdevstven (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 19:19



Zvu4ish mi kato Miroblagodarq ti,makar,4e tezi neshta gi znaeh



Тема За Древния приятелнови [re: дpeвeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.05 00:17



Здравей скъпи Древни приятелю,

Благодаря ти за полезните съвети. Явно много си научил и успя доста добре да ме усетиш. Само за възрастта ми малко не позна – 18г. е една прилична възраст за търсещ духа човек. Да не забравяме, че нашият вожд и учител Ошо (да се свети името му) на 21г. е вече свършил тази работа.

Ще ми разкажеш ли за квантово/духовния свят? И как това, че Е=м.с^2 те прави щастлив? Аз съм чел малко из ДИРа за елементарни частици, та ще ми интересно да ме научиш по въпроса, ако желаеш.

Явно си много напреднал щом си си задал такива задълбочени въпроси за Сътворението, както и тези за Живота и Смъртта. Разкажи, какво разбра и не се притеснявай да говориш конкретно за да ме ориентираш по този сложен Път.

Ние тук най-много някоя дребна медитацийка за "бог да прости" да направим и разбира се малко домашна тантра. Ако ти може да ни предложиш нещо друго, кажи си цената и сигурно ще се спазарим. Надали ще сме много платежоспособни, но съм чувал че човек, който е срещнал Смъртта става щедър, така че вярвам в доброто ти сърце. Научи ме на каквото можеш.




Тема Re: За Миро и неговото егонови [re: Mиpo]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 12:29



Привет Миро,
радващо е, че си търсещо момче, при това с добър стил и език. Само че и ти като твоят учител Ошо едва ли ще се пребориш с егото си. Наблюдавам менторската ти позиция в сайта, непрекъснато даваш съвети, критикуваш, одобряваш. Дори усещам, че имаш авторитет сред хората във форума. Тук не става въпрос да се правя на по-интелигентен и по умен, или да водим празни спорове. Чел съм доста повечко от теб. Да оставим образования , владеене на езици, пътувания по света и т.н. Годините ми са два пъти и половина повече от твоите , така че количественото натрупване все оказва някакво влияние. Колкото до просветлението, ако беше такъв едва ли щеше да стоиш в този форум повече от 2 години. Питаш ме за квантовата физика и щастието. Именно с тази цел зададох и въпроса дали Ошо е бил щастлив?Ошо може и да е бил просветлен, но как се е чувствал извън миговете на медитация, Когато" океанът се е разтварял в капката". Тези моменти имам впредвид. В останалото време е четял, беседвал с ученици, като не е желаел да бъде прекъсван. Излиза, че през цялото време извън медитация той е вглъбен в себе си, някъде далеч. Какъв е смисълът от физическото му превъплащаване и какво го е отличавало от тези свещеници, откъснати от реалния свят, на които толкова много се присмива?Да, Ошо си е Ошо- имал е много последователи, осъзнат , гениален, това е вярно. Но какво би станало с такива като теб и около теб.Аз минах по този път, не съм станал просветелен, но в един момент се почувствах вглъбен, откъснат от всички наоколо. Веднага ще опонираш- пътят към върха е за самотници, тълпата остава долу.Както казва любимият на Ошо Ничше. Така е, но пак ти напомням- ние не случайно сме във физически тела. Мисля, че ще достигнем хармонията , ако можем да съчетаем това себеосъзнаване с ежедневните човешки радости- залеза, полъха на вятъра споделената любов. Тогава може би ще можем да говорим за щастие.Така че не го взимай толкова присърце Ошо.Използвай полезното, но остани себе си. Утре ще се появи някой другг като него. Пак ли ще го следваш сляпо?. А за несъгласието. Всичко, абсолютно всичко може да се обърне с краката нагоре. Той самият ти го доказва с всеки ред. Вземи , която и да е негова книга и разгледай нещата от друг ъгъл.Нямам под ръка в момента книгите му, но примерно за брака и развода. Другата му любима тема. Че не разводът , а сключването на брака трябва да мине под строг тест от обществото. Да, зная, че Ошо е против намесата на обществото в съкровената любов, но какво ново предлага той- нищо. Именно при сключване на брака държавата не може да поставя препятствия, защото любовта тогава е силна и няма да се спре пред нищо. А при развода се защитават правата предимно на децата, затова и спънките са повече. Само, че Ошо говори за синхрон на характери, философства върху любовта като абстрактно понятие. Или осъждането на Исус. За него той е луд човек, който повтаря като обезумял, че е син Божи. Брътвежите му "Прости им Господи! Те не знаят какво вършат" са на ненормален човек"., който в крайна сметка е нарушил действащи закони според Ошо справедливо е получил наказание. А не изпада ли Ошо в подобна ситуация няколко века по- късно?. Не нарушава ли и той законите на щата Орегон. Само че сега позицията му е друга.Навсякъде хули, обижда. Това не е позиция на просветлен човек, който владее себе си, а на гневен и флустриран . Както ти казах Миро, ако седнеш можеш да обориш всичко написано от Ошо. Не мога да те уча на медитация. Може и да си по вещ в тази област. Всеки сам намира пътя си. Но дано след още 20 години не се озовеш в ситуация да си са самотен, неразбран и отчаян мъж, заобиколен от томове литература, мъж, който продължава да се лута и търси себе си. Успех момче!



Тема Сре6тата със смърттанови [re: дpeвeн]  
Автор konopar ()
Публикувано10.01.05 19:45



4есто съм си мислел zа сре6тата със смъртта и zа хората които живеят на високи обороти и 4есто са блиzо до нея, zа промяната в самурая след първата му битка 1 на 1 с някой където не6тата са 50% на 50%. Като zнам 4е най вкоренения инстинкт е тоzи zа оцеляване,това е май най важната zада4а на егото. Сигурно промяната наистина е много дълбока след сре6тата със смъртта. 4есто съм се 4удел дали не е по добре да се поеме по някой опасен път,където вероятността да я сре6тне6 е по голяма,но винаги съм се дърпал наzад . като се zамислия 4е има хора които ме оби4ат и какво би им при4инила една сре6та с летален иzход ..... еми кофти това о6те не е zа мен

Може ли да раzкаже6 zа сре6тата



Тема Re: Сре6тата със смърттанови [re: konopar]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 21:36



Знаеш ли приятелю, не ми се връща към тази тема. Само ще ти споделя , че до 39 си година бях човек, който постигаше всичко в този живот с лекота. Така наречените родени победители- имам две висше образования, чудесно семейство, престижна работа. Бях изпитал всички удоволствия в живота. Дори не бях влизал в болница- спортувах, четях много. Задавах си всички въпроси , които и вие тук дискутирате, още на 20 годишна възраст.С лекота печелех спорове в компании, приятелите ми ме обичаха.Знаех всичко за Битието, прераждането, медитациите , или поне си мислех, че зная. И един ден ми казаха, че сърцето ми е увредено- вероятно от грип. Даваха ми 2-3 месеца живот. Подложих се на тежка сърдечна операция в клиниката на д-р Чирков, която за моя радост излезе успешна.Сега отново съм пълноценен човек. Само че тези мигове, когато чаках операцията , а и възстановяването ми след това ме накара да осъзная, че щастието е съчетание между духовното израстване и простите човешки радости. Именно затова и се обърнах към Миро, като представител на тези будни мочета и момичета, които са тук.Исках да му кажа да не бъде така умозрителен, да запази свежестта на младостта си. Точно това иска дасподели и Ошо- да се наслаждаваме по всякакъв начин на красотата и прекрасното в нас и около нас.Всичко при него е игра, всяка дума може да се промени, да се обърне значението и, да и се придаде нов смисъл.Това е хубавото при него- непрекъснатото предизвикателство към всички и най- вече към него самия. Той е един истински хедонист, а не скучен мъдрец.Но света е многообразен- има толкова чудесни книги, които могат да ни дадат нов поглед към всички тези въпроси. Аз споменах за Толе и "Силата на настоящето", мога да добавя философ като Бердяев, относно квантовата физика "Физика на душата" на Амит Госвами.Всеки ден живота ни поднася нови и нови знаци по пътя ни към себепознанието. Важно е да ги усещаме. Успех приятелю!



Тема Re: За Миро и неговото егонови [re: дpeвeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.01.05 00:03



Не ме интересува да споря или да убеждавам някого в нещо си. Ако ти задам по-надолу въпроси, то ще е с цел да те усетя по-добре. Може да приемеш, че си ме надспорил по всички теми. Благодаря, че споделяш неща за теб .

Прав си, че едва ли ще се преборя с Егото ми, просто защото въобще не се боря с него. И не виждам смисъл да се боря с някаква част от мен. Напротив, опознавам нещата в мен и ги приемам.

Да ти призная, Ошо не ме интересува. Като питаш дали Ошо е щастлив, се сещам за една история относно Дженифър Лопез, където я питат как се грижи за задника си и тя отговаря, че той е достатъчно голям за да се грижи сам за себе си. Та, и Ошо е достатъчно голям да се грижи сам за своето щастие и нито ме е оторизирал да говоря от негово име, нито ме е питал за съвет по въпроса. Мен ме интересува да се грижа за МОЕТО щастие и само за това имам акредитация да говоря.

Казваш, че давам съвети, критикувам, одобрявам... Предполагам си даваш сметка, че в няколко си постинга до сега, ти правиш същото по отношение на мен? При това без да ме познаваш. На мен, обаче, ми харесва такова отношение и една от причините за аналогичното мое действие е да насоча именно кармичните потоци по съответния начин. Ако искаш, мога да ти дам съвети и на теб, но понеже не си изразил такова желание, не изпитвам нужда да го правя непременно. Чувствай се поканен, обаче.

Моето мнение е че притежаването на дипломи, четенето на много книги, владеенето на езици, многото пътувания, възрастта и прочие още неизказани от теб достойнства са ДРЕБОЛИИ незаслужаващи особено внимание. Казвам това НЕ СЛУЧАЙНО и при нужда, мога да се аргументирам. Но предполагам, че ти и сам разбираш това в контекста на духовното осъзнаване.

Смисълът на настоящата тема не е да оборваме/защитаваме Ошо. Нали разбираш, че той не е тук и малко го интересува. Смисълът е да изложим и съпоставим различни гледни точки, които вълнуват всеки един от НАС дълбоко и реално в живота му. Та, от написаните от теб неща за Ошо, има ли нещо, което да е наистина от важно значение за теб? За да му обърна внимание.

Още 2 опознавателни въпроса към теб, ако позволиш. Никак ли не си медитирал или, ако имаш някакъв опит по въпроса, би ли го споделил? Това "самотен, неразбран и отчаян мъж, заобиколен от томове литература, мъж, който продължава да се лута и търси себе си" твое усещане ли е в момента?


П.П. Би ли казал някакво нормално име за обръщение? Така контактът би бил по-нормален и приятелски.



Тема Re:нови [re: Mиpo]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 21:22



Здравей Миро, приятелю! Почвам отзад напред. Вероятно повече няма да пиша в този форум. Но , когато имам време ще се връщам и ще чета с интерес написаното от всички Вас. Не е важно как ще ме наричаш Боби, чичо Боби .Мисля, че си разбрал защо те провокирах. Аз наистина съм впечатлен от момчета като теб- на такава възраст, толкова мислещи. Като гледам връстниците си едва ли и един процент си задават тези въпроси. Това го казвам без никаква ирония и с най- голямо уважение.Исках да ти покажа , че нещата имат много измерения и че могат да се погледнат от различен ъгъл. Ошо и всеки друг може да се оспори, обори, но той наистина ми харесва като мислител- затова и продължавам да го чета, но не само него, нито пък съм му такъв яростен фен.Колкото до самотата и визията ми за теб след 20 години- да бил съм и сега често изпадам в такива ситуации. Медитацията помага, но когато работиш, имаш семейство, за което да се грижиш/ да не повтарям темата за безкрайните желания / нещата стават сложни. Въпросът е как да бъдеш щастлив , буден , осъзнат през целия ден. Това , което си написал на мъжа с проблемите в къщи " не забравяй да не фокусираш твърде много вниманието върху повърхността на жена си, а дълбоко в/ зад нея/ което е еквивалетно в теб самия, за да усетиш смисъла на цялата ситуация" как ти звучи? Твърде нелепо, още повече от човек, който не познава толкова добре нито жените, нито семейния живот. Помисли си какво би правил Ошо в такава ситуация с деца, жена, непрекъснато изискващи. Дали би бил Ошо.? Затова ти казвам, че вероятностите пред теб са две. Трудно се играе на два фронта. Аз се убедих. Затова поставих и проблема за щастието. А иначе бих те попитал и като гледам май никой няма представа какво се преражда от човека? Мислил ли си върху тази тема, когато ми говориш за карма и прераждане? Или за времето?Желая ти здраве и просветление приятелю!



Тема Re:нови [re: дpeвeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.01.05 15:31



Здравей Боби,

Изчакай няколко дена, че след 2 ч. взимам TGV влака за Брюксел от Gare du Nord в Париж. Може да се окаже, че някои неща са малко по-различни отколкото биха се сторили на някого на пръв поглед .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.