Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Духовност и пари ... и Дух и Умнови [re: Sinaya]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано17.12.04 15:27



явно си приличате по нещо с Миро.

сивия вятър ти казва нещо без думи. дано го "усетиш"



Тема Re: Духовност и пари ... и Дух и Умнови [re: Sinaya]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано17.12.04 17:48



Знак е, знак е, да четеш в "Йога"...и да дойдеш утре на купона.



Тема Re: Здравей Миро,нови [re: Sinaya]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.12.04 18:09



Забеляза ли с кои пръст си докосвала клавиатурата за първи път през деня и за първи път в ДИРа тези дни ? Очевидно знакът говори, че не си го правила с правилния. Ако поне в това ми изказване не си съгласна с мен, виж обясненията за неотварящите се линкове

.

А иначе – просто бъди будна и усмихната



Тема Re: FireWaterнови [re: moon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.12.04 18:13



"Катарзисни медитации" е точно ИН ЯН. Ако искаш, добави едно тире и го приеми като "катарзисни-медитации" или пък "катарзис->медитация"

Как си?



Тема Re: FireWaterнови [re: Mиpo]  
АвторFireWater (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 19:25



Правил съм доста техники, но най-интересните преживявания са бивали, когато просто се отворя за Съществуванието, без да си мисля, че нещо знам. А напоследък ми се струва, че различията между нас са по-скоро терминологични. Отдаване или осъзнаване... може пък и да е все едно в дълбочина. Това, което не си разбрал обаче - или аз не съм се изразил точно - е, че добрата диета е само една от предпоставките. По-често към нея прибягват болните, много от тях се подобряват, но обикновено не успяват да стигнат нивото на здравите. Това обаче не означава, че е все едно какво ще ядат - те ще са още по-зле, ако не се съобразяват с храненето. Също и здравите ще са по-добре при правилно хранене, но те обикновено подценяват този въпрос. считат, че болните са болни, защото се подлагат на разни диети, а това (с изключение на психичните хранителни разстройства) е именно поставяне на каруцата пред коня. Човек е единно психоенергийнотелесно цяло и като такова се влияе много - особено на този етап - от храната. Даже подозирам, че духовните концепции и техники се възприемат по различен начин при различно харнене и всеки си мисли, че е прав!
Хрумна ми и още един въпрос - не мислеш ли, че Динамичната има и чисто физически противопоказания - хернии, спадане на вътрешни органи, склонност към кръвоизливи? Хайде ще ги нищим тия неща след Нова година.
Весели празници!



Тема Re: Духовност и пари ... и Дух и Умнови [re: Cивия вятъp]  
Автор Sinaya (foxy lady)
Публикувано21.12.04 22:44



Не го "усетих"
Пробвай с думи.....може и на друг език

"...Защото си лепнал на растежа етикета 'неприятност', а на застоя - 'сигурност'."


Тема Re: FireWaterнови [re: FireWater]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.12.04 22:51



Отдаване, осъзнаване, опознаване ... зависи от мащаба с който ги наблюдаваш, но това може да са 3 различни етапа, а не само припокриващи се думи.

Естествено, че ДМ, като всяка друга физическа дейност, има противопоказания и особено за хора със здравословни проблеми. Тъкмо наскоро с един човек обсъждахме практично извън форума как да прави първия етап след като има синузит и му е нудобно да диша обилно през носа. Така че е винаги въпрос на СЪЗНАТЕЛНО прилагане.

Всеки ден и миг е празник и да ти е честит



Тема Re: FireWaterнови [re: Mиpo]  
Авторmoon (Нерегистриран)
Публикувано22.12.04 12:21



Добре съм, аз винаги съм добре.
А стилистичната фигурка както и да я окрасявам-отзад, отпред...и перце да и бодна, както казва една стара мъдрост, откъдето и да се погледна, задника все отзад. Строго погледнато си е оксиморон. Онова със стрелкичката не го промъквай лекинко, защото съвсем променя нещата.

Ти как си?



Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: Cивия вятъp]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано29.12.04 01:55



Матея 8:20 Лисиците си имат леговища, и небесните птици гнезда; а Човешкият Син няма где глава да подслони.

Когато видите УЧИТЕЛ обкичил се със СЛАВА и БОГАТСТВО, знайте, че той не е нито Соломон, нито Исус.

Иоана 7:18 Който говори от себе си, търси своята си слава; а който търси славата на Онзи, Който Го е пратил, Той е истински, и в Него няма неправда.

Как може да сложиш copyright на думите на Бог ?
Бог не ми направил пари с учението,не би продал Любовта.

Тук ще си позволя да цитирам един мой приятел :
"Би ли дошъл Бог да си направи бизнес от Учението Си?
Би ли си направил издателска къща за да печели със Словото Си?
Би ли поставил Бог copyright на Думите си?
Ще постави ли Бог име на Учението Си, и ще именува ли Своите Си с друго име, освен с Любов?
Ще постави ли Бог правила в постигането на Любовта, освен белегът за нея в Доброто, което правите на човека?
Ще си направи ли Бог палати от които да проповядва Любовта си към бедните?
Ше постави ли цена на написаното Слово, което те да не могат да платят?
Ще иска ли Бог да ви е ВОДАЧ, или ще иска да ви е Приятел?
Ще се радва ли Бог на името си, изречено със страхопочитание, или ще се радва на Любовта поднесена от Приятел?"



Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: Mиpo]  
Автордpeвeн (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 21:22



Миро, ти вероятно си младо момче. Четящо и доста объркано. Всички теми, автори , по които дискутираш са ми познати.Изградил си определени позиции по отделни въпроси на духовното и мислиш, че си постигнал познанието и себеосъзнаването. А всъщност си един лутащ се човек, който посещава всевъзможни курсове, чете безразборно, участва във форуми, различни сайтове и изобщо не се е откъснал от егото си.Напомняш ми на мен самият преди 10 години. Обичах да размишлявам, да философствам на чаша питие пред приятели. Бях минал през всички религи, издадени езотерични книги, пълнех цели бележници с размишления. Докато се изправих лице в лице със смъртта. След като се разминах с нея живея нов живот и осъзнах наистина духовните неща и стойностните.Естествено, че всеки философ или идея могат да се оборят в някакъв аспект. Но като цяло Ошо наистина провокира нестандартното мислене, освен това е не само аналитичен, но и поетичен- пр. "книгата "Заратустра- Богът , който умее да танцува".Отговори си първо на въпросите за Сътворението, смисъла на живота и смъртта. Другото е по- лесно. Успех приятелю!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.