Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Взаимодействие на противоположноститенови [re: Mиpo]  
Автор P_T_R ()
Публикувано24.11.04 22:19



Мисля, че дискусията тук е от ЕЗОТЕРИЧНА гледна точка,
а не от светска /екзотерична/...

И ако продължим в екзотеричен аспект обсъждането,
тогава фактът, че нямам нищо против последователките на Сафо,
предполагам не ме прави хомофоб.





Тема Re: NATURALIA NON SUNT TURPIAнови [re: Mиpo]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 06:47



имаш ли дете?
така ли го учиш?
представям си как ще го възпиташ



Тема Re: причината за хомосексуализма?нови [re: Fire walker]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.11.04 21:17



Е, кажи ми накратко, де. И как човекът е разбрал, че е така. Даже за момента не ми казвай аргументацията. Ето целувка за труда.



Тема Re: Взаимодействие на противоположноститенови [re: P_T_R]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.11.04 21:36



Не знам как ги раздели нещата езотерични и екзотерични в дискусията? Аз обаче никъде не видях твои аргументи защо наричаш хомосексуализма "неестествено нещо"? Може за някой хомосексуалист, или хермафродит, или амеба, или за някое безтелесно или извънземно създание ти да си неестествен, но в крайна сметка всичките същества (вкл. и теб) ги има и са ЕСТЕСТВЕНИ.




Тема Re: -нови [re: -]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.11.04 21:42



ти си ми дете.
как те уча?
и възпитавам ли те?
но пък те прегръщам.




Тема Взаимодействие на противоположноститенови [re: Mиpo]  
Автор P_T_R ()
Публикувано26.11.04 17:31



Приеми моите почитания, но
"...не ми е интересна нито причината, нито темата..."

Предлагам ти /без капка ирония/ като виден апологет на Ошо,
да измислиш медитация в негова чест :
"Взаимодействие на противоположностите"

(На Микрокосмическо равнище
Божественото придобива

)



Тема Re: за онова Ошо филмче и за хомосексуализманови [re: Mиpo]  
АвторCмokчe (Нерегистриран)
Публикувано28.11.04 23:15



Здравей Миро,

Мисля че няма нужда да търсим причината за хомосексуалността. Това е все едно да търсиш причината на живота и причината защо сме хора, а не коне например. Това, че съществуват е факт и единственото, което ми се струва най-разумно е да ги приемаме – така както всички останали форми в природата. Всъщност ти си на същото мнение мисля .

Написах доста дълги неща разсъждавайки по въпроса, както и за влиянието на медиите върху избора на партньор, което ми се оказа, че е много силно. Не говоря за хората, които съвсем ясно осъзнават сексуалната си ориентация, а за тези – чувствителни млади хора, които не са наясно още кое ги привлича повече. Стигнах и до извода, че това е отново свързано с илюзията за стабилност и сигурност и някаква романтичност, която ни е втълпена по един или друг начин от филми и книги. А това пък на свой ред е свързано с неумението ни да си седим здраво на краката и да си бъдем самодостатъчни или самозадоволени. Хаха...то май това последното е причината за всичките ни неволи и ако го можехме, щяхме да сме просветлени

Всъщност може би най-необходимият ни отговор е на въпроса, как да постигнем това постоянно щастие, което май на малко хора се отдава. Лошото е, че всичко е навързано и ако не те спрат първите две неща, винаги ще се намери трето.
Та до какъв извод стигнах:
1) поставяне под въпрос на цялата ни ценноста система и осъзнаване на автоматизмите ни
2) премахване на всякакви принципи и реагиране в реално време, без никакви оценки
3) и други, но горните като основни – не ми се задълбочава.

И след това дойде конкретния въпрос – как ?

Да, наблюдаването помага, но поне аз стигам до ситуации, когато в един момент спирам да си вярвам...а това пък води след себе си лавинообразно цял куп други проблеми. А спирам да си вярвам, защото виждам, колко много глупости има насложени в главата ми. И така, аз се парализирам и не мога да действам, спирам и не зная какво да направя, страх ме е, че нещо мога да объркам – начина по който нормално бих реагирала вече съм видяла като безсмислен, а тук се връща моята така “обичана” система от оценяване и разделяне на добро и зло. Глупаво е наистина. Много добре го разбирам. А на всичкото отгоре, като не зная какво да направя и от едната крайност отивам в другата, която в последствие се оказва също толкова глупава, както и предната. В крайна сметка си затварям очите и правя това, което ми се стори най-добро за момента. Излиза не лошо...но пък от тук излиза, че колкото и да ти се променя гледната точка за света, ти не трябва да спираш да вярваш в себе си и ако не можеш – то поне да вярваш в нещо или някой, който ти помага да вървиш напред.Хмм...не знам..
Та исках да те питам, можеш ли да дадеш малко светлина по въпроса т.е. как бих могла да избегна тези ситуации или ако знаеш нещо като техники...разбирай какво би могло да се направи, за да преминат по-лесно горните две точки, дето изброих - та да имам да си човъркам главата с него...та току виж ми се изяснило какво да правя

Хаха...ама понякога се чудя, от толкова различните неща дето ти пращат хората, как успяваш да разбереш, какъв им е аджеба проблема, като те самите на са наясно...хех...
Както и да е....

Много поздрави и чао!
П.С. Хехе...ама как го улучих точно на една страница ;)...Само че се сетих, че това всъщност не го пиша за клуба....т.е. не зная къде бих могла да го вмъкна и дали го интересува някого. А мен ме интересува, та в крайна сметка ми е все едно къде ще ми отговориш – по мейл или в клуба. Досега можех да влизам регистрирана да чета поне, след като не мога да пиша, но тук в мрежата отново са направили промени и вече мога да чета само като анонимен



Тема Абстрактното е разбираемо.нови [re: Mиpo]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано29.11.04 10:09



Само, че... от определен момент нататъка става конкретно.
Целият ти живот протича от абстрактно към конкретно - това става с помоща на узнаването.

Запитай се, като дете колко много неща са ти били абстрактни, неща които към момента са ти напълно конкретни?

В даото питам изцяло за конкретни неща,... и не виждам връзката м/у даото и настоящия форум, че да се оплакваш.

Нима Ошо не е манипулатор?
Можеш ли да го отречеш. след като за него това е най-големият комплимент.
И как да не се извърта като фурнаджийска лопата, като за него това е основния приом за разчупване на праволинейността на мисленето?

Използва сократови техники.
Знаеш ги нали?
Ако трябва ще ги припомня.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Покана за несъгласните с Ошонови [re: Mиpo]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано30.11.04 00:08



Моето мнение е фиксирано, бързо се нервирам и имам трудности при четенето на една страница манипулативен текст (уморявам се да изваждам съдържанието от техниката, както и обратното), най накрая едва ли мога да се аргументирам. Защо това е така? Биолозите биха казали, че са генетични заложби, социолозите, че така съм бил формиран в средата си, а други просто биха ме нарекли тъп гъз и всички те ще са прави.

Казвам, бях предупреден и какво от това?

А сега, наздраве.

Не познавам нищо на Ошо, освен това което е направил с част от участниците в този клуб, което от своя страна ми дава достатъчно основание да имам мнение.
Не сматам(и не само за Ошо), че си заслужава да развивам нещо което може би нямам (за себе си със сигурност знам, че нямам неща подобни на дух и душа). Т.е. за мен развиването на духовноста на хората е нещо толкова неохдимо за тях колкото и развиването на интензитета на светимостта им, но да оставим това, в повечето от подобни учения или практики се предпоставя относителността на критериите добро-лошо, правилно-неправилно, като след това се по един или друг начин следовниците им биват убеждавани, че има правилен начин, който би довел до верния път в развитието им (!?), чудел съм се как става така, хем относитено, а от друга страна и някак си детерминирано. По късно си отговорих, но отговора ще запазя за себе си защото съм абсолютен егоист и не виждам защо да ти го давам.
Има и още един проблем, след като някой ми пробутва някакви идеи винаги си задавам въпроса "Кому е изгодно?", допускам две положения този който ми пробутва съответните идеи искренно вярва в тях (значи се е заблудил и може да му се покаже къде бърка, а ако не ще да се поправи да се остави) или не вярва в тях, но поради някаква причина се е заел да ме убеждава. В последния сучай са възможни няколко варианта, който дихонотомично можем да разделим в две групи: рационални подбуди (пари, т.е. някой създава потребност в дадена група хора от нещо което не им трябва, и/или дори не съществува, после им го продава в една или друга форма, власт кара съответните хора да вършат неща които биха удовлетворявали някакви негови потребности, да кажем кара ги да мъкнат камъни за настилката в двора му, с претекст каляване на волята, да кажем), ирационални подбуди, бидейки такива не бих могъл да дам примери или да ги опиша, многобройни са и са лично индивидуални подбуди.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Взаимодействие на противоположноститенови [re: P_T_R]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.11.04 14:34



Щом не ти е интересна темата, защо тогава се включи ? Но пък "божествените приложения на микрокосмическо ниво" не са никак лоши и само заради това да е пак си е заслужавало.

Благодаря за предложението за "измисляне на медитация", но надявам разбираш, че не ми е работа да измислям медитация на всички хора.

Така и не каза впечатленията си от Ошовите медитации? След месец съм в София и може да се видим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.