Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Молба към Миро за коментарнови  
Автор lovewith (непознат )
Публикувано24.10.04 13:32



Риалити шоу "Big Brother"



Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: lovewith]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.10.04 11:53



Ще изкоментирам щом ме молиш. Би ли ми казала, първо, защо обръщаш молбата си към мен именно? И второ, защо от хилядите възможни неща за коментиране, намираш Big Brother за особено важно?



Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: Mиpo]  
Автор lovewith (непознат )
Публикувано25.10.04 12:31



Аз съм м34.
Защото това е любимия ми клуб.
А ник Миро, ми е любимия ник.
Навсякъде се коментира, където и да отвориш.
Любопитство.



Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: lovewith]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.10.04 14:34



Вярно, че навсякъде се коментира Big Brother. Бях в Испания и във Франция, когато предаването започваше и беше в пика си. След първата година интересът спада и предаване лека-полека изчезва. За да се появят други повече или по-малко различни "реалити" шоута.

Аз обаче в двете страни да съм го гледал сумарно максимум 15 минути. Просто не ми беше интересно. Първо, камерите предават най-външната част на човешките взаимоотношения. Второ, повечето от хората, които са там, живеят в повърхността си. И в резултата се получава повърхностно отразяване на повърхностни действия. Но за това пък са разточени във времето. И трето, зрителят е пасивен наблюдател.

Във Франция предаването беше под името Loft Strory и ето една гледна точка по него:




Всъщност, ДИРът е също форма на риалити шоу. Само дето тук хората споделят по-интересни неща от вътрешния си живот. Даже ми е направило впечатление, колко хора са споделяли тук неща, които на живо не биха споделили и с най-близки хора. А пък в окултните клубове се засягат и далеч по-фини неща ... Пред една камера всичко това би било останало невидимо. И трето, все пак тук може да се общува и да има обратна връзка.

Най-интересното реалити шоу е обаче живота. Има всичко каквото трябва в него... И всички хора са участници в него. А има невидими същества, който ни наблюдават точно като в Big Brother. Така, че не забравяй, че и ти си участник в Big Brother .





Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: Mиpo]  
Автор lovewith (непознат )
Публикувано25.10.04 16:03



Благодаря за отговора.
Зрителят донякъде е пасивен наблюдател.
Нали точно той ще решава кой да напусне къщата и да спечели голямата награда.
А хората вътре са подложени на изпитание - кой от тях ще спечели наградата /нали затова са вътре/. Сумата не е малка - това значи максимум усилия от всеки. Сигурно яко се напъват и не са само повърхностно използват всичко в себе си.
Има ли полза от това риалити за масата, народа, нацията и ..
И дали хората, които са вътре - не са много, много внимателно подбрани, за да отговорят на изискванията на масата.
За мен това риалити е връх в маркетинга и комуникацията.



Тема може ли да питам?нови [re: lovewith]  
Автор Cy (аз съм урод)
Публикувано25.10.04 22:18



защо, след като те интересува само мнението на Миро, не го питаш с бележка или в кю-то, ами пускаш тема във форума?

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: може ли да питам?нови [re: Cy]  
Автор lovewith (непознат )
Публикувано26.10.04 08:24



Включи се и ти.

Исках да чуя мнение от някои които се занимава с ОШО.



Тема благодаря, но [re: lovewith]  
Автор Cy (аз съм урод)
Публикувано26.10.04 10:52



биг брадър ми е скучен

Пък и не се занимавам с Ошо

лек ден

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: lovewith]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.10.04 15:14



Кажи ми, какво ти дреме в крайна сметка кой ще напусне и кой ще остане в къщата? Все пак, не ти, а някой друг ще спечели голямата награда. И от тази гледна точка, гледащият е пасивен наблюдател – някои ядат, а той гледа отстрани. И си остава гладен, но с впечатление, че е участвал.

Тъй като жена ми беше следила на времето първото издание на съответната емисия, вчера я попитах за експертно зрителско мнение. Та, обърни внимание на следните неща.

Хората ще се напъват, но това е довреме. След няколко седмици, всеки се разголва такъв какъв то е. И ако е повърхностен, не може да го скрие по никакъв начин.

Естествено, че хората са много внимателно подбрани. Но за да има някой желание да се кандидатира в такива предавания със сигурност няма да блести с голяма интелигентност. Като гледам данните на повечето, те са безработни и това им е като форма на препитание/работа. Естествено, не е у нужна голяма интелигентност за масовата публика. Някой в Йога клуба се кефеше, че имало жена, която се занимавала с йога в групата. Ако тази жена прави често асани и медитира в предаването, ще е от първите които ще бъдат изхвърлени. Естествено, ако не прави съответните асани с оскъдно облекло

Та, във Франция, една жена и един мъж са стигнали до финала, където са спечелили наградата – голяма къща за неколкостотин хиляди евро. Жената е била определено най-красивата и най-секси. Още в самото начало направила фурор в предаването като правила секс с един мъж в басейна. В следващите дни обаче мъжът нещо се разкайвал и я отбягвал, а тя умело включила емоционалният елемент на прелъстена и изоставена, и въпросния мъж скоро бил изхвърлен от публиката. Та, освен базовите физически и сексуални данни, за публиката е нужно и чувства.

Мъжът пък който стигнал до финала в началото се влюбил в една друга жена и с нея станали двойка, т.е. били все заедно. В началото това работело добре, защото това било "събитие", но после на хората им писнало да виждат двамата непрекъснато заедно, а и когато правели секс се покривали с одеялото през глава. И жената в двойката, която била симпатична, но нищо повече, била изхвърлена в един момент за нейно най-голямо учудване. Докато мъжът останал, защото наред с физическите си качества, имал и специфичен, автентичен и малко бунтарски характер. Бил интересен.

Такива емисии би трябвало да са интересни само за подрастващи хора. За останалите би трябвало да са скучни. Но хората ги гледат с интерес, защото просто НИКОГА НЕ СА ЖИВЕЛИ ПЪЛНОЦЕННО! И смисълът на такива емисии, както и на разни филми като "Дързост и красота" или "Гулденбургови", е да КОМПЕНСИРАТ това, което хората не са изживели и им липсва. Хората не са имали свободни и пълноценни сексуални контакти и за това сексът винаги ще ги привлича във филмите. В едно сексуално-свободно общество, нещата биха били коренно различни. Същото е и с чувствата на хората – ако можеха да изживяват дълбоки влюбвалия, както и да изразяват всякакви други чувства и най-вече да живеят цялостно, интересът към такива предавания би бил почти нулев.

От гледна точка на търсещия и себепознаващия се човек е важно самият той да участва пълноценно в Живота. Не би имало проблем да види какво правят и други хора като него, но всичкото това с цел самият той да навлезе още по-дълбоко в тайните на Живота и в самия себе си.

Кажи ми в заключение, ама съвсем честно и откровено, какво на теб ти интересно в тази емисия?


П.П. Не знам дали такива емисии са върхът на маркетинга и комуникацията, но те просто предлагат това, което искат хората (масовата публика).



Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: Mиpo]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано26.10.04 18:49



Представям си ако поканят даоска двойка и те се изцепят на всеослушание с един кратък шестчасов(да кажем) сексуален контакт, веднага ще ги изхвърлят...ама първо мъжа.

А, познай що?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.