Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Молба към Миро за коментар  
Автор lovewith (непознат )
Публикувано24.10.04 13:32



Риалити шоу "Big Brother"



Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: lovewith]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.10.04 11:53



Ще изкоментирам щом ме молиш. Би ли ми казала, първо, защо обръщаш молбата си към мен именно? И второ, защо от хилядите възможни неща за коментиране, намираш Big Brother за особено важно?



Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: Mиpo]  
Автор lovewith (непознат )
Публикувано25.10.04 12:31



Аз съм м34.
Защото това е любимия ми клуб.
А ник Миро, ми е любимия ник.
Навсякъде се коментира, където и да отвориш.
Любопитство.



Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: lovewith]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.10.04 14:34



Вярно, че навсякъде се коментира Big Brother. Бях в Испания и във Франция, когато предаването започваше и беше в пика си. След първата година интересът спада и предаване лека-полека изчезва. За да се появят други повече или по-малко различни "реалити" шоута.

Аз обаче в двете страни да съм го гледал сумарно максимум 15 минути. Просто не ми беше интересно. Първо, камерите предават най-външната част на човешките взаимоотношения. Второ, повечето от хората, които са там, живеят в повърхността си. И в резултата се получава повърхностно отразяване на повърхностни действия. Но за това пък са разточени във времето. И трето, зрителят е пасивен наблюдател.

Във Франция предаването беше под името Loft Strory и ето една гледна точка по него:




Всъщност, ДИРът е също форма на риалити шоу. Само дето тук хората споделят по-интересни неща от вътрешния си живот. Даже ми е направило впечатление, колко хора са споделяли тук неща, които на живо не биха споделили и с най-близки хора. А пък в окултните клубове се засягат и далеч по-фини неща ... Пред една камера всичко това би било останало невидимо. И трето, все пак тук може да се общува и да има обратна връзка.

Най-интересното реалити шоу е обаче живота. Има всичко каквото трябва в него... И всички хора са участници в него. А има невидими същества, който ни наблюдават точно като в Big Brother. Така, че не забравяй, че и ти си участник в Big Brother .





Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: Mиpo]  
Автор lovewith (непознат )
Публикувано25.10.04 16:03



Благодаря за отговора.
Зрителят донякъде е пасивен наблюдател.
Нали точно той ще решава кой да напусне къщата и да спечели голямата награда.
А хората вътре са подложени на изпитание - кой от тях ще спечели наградата /нали затова са вътре/. Сумата не е малка - това значи максимум усилия от всеки. Сигурно яко се напъват и не са само повърхностно използват всичко в себе си.
Има ли полза от това риалити за масата, народа, нацията и ..
И дали хората, които са вътре - не са много, много внимателно подбрани, за да отговорят на изискванията на масата.
За мен това риалити е връх в маркетинга и комуникацията.



Тема може ли да питам?нови [re: lovewith]  
Автор Cy (аз съм урод)
Публикувано25.10.04 22:18



защо, след като те интересува само мнението на Миро, не го питаш с бележка или в кю-то, ами пускаш тема във форума?

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: може ли да питам?нови [re: Cy]  
Автор lovewith (непознат )
Публикувано26.10.04 08:24



Включи се и ти.

Исках да чуя мнение от някои които се занимава с ОШО.



Тема благодаря, нонови [re: lovewith]  
Автор Cy (аз съм урод)
Публикувано26.10.04 10:52



биг брадър ми е скучен

Пък и не се занимавам с Ошо

лек ден

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: lovewith]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.10.04 15:14



Кажи ми, какво ти дреме в крайна сметка кой ще напусне и кой ще остане в къщата? Все пак, не ти, а някой друг ще спечели голямата награда. И от тази гледна точка, гледащият е пасивен наблюдател – някои ядат, а той гледа отстрани. И си остава гладен, но с впечатление, че е участвал.

Тъй като жена ми беше следила на времето първото издание на съответната емисия, вчера я попитах за експертно зрителско мнение. Та, обърни внимание на следните неща.

Хората ще се напъват, но това е довреме. След няколко седмици, всеки се разголва такъв какъв то е. И ако е повърхностен, не може да го скрие по никакъв начин.

Естествено, че хората са много внимателно подбрани. Но за да има някой желание да се кандидатира в такива предавания със сигурност няма да блести с голяма интелигентност. Като гледам данните на повечето, те са безработни и това им е като форма на препитание/работа. Естествено, не е у нужна голяма интелигентност за масовата публика. Някой в Йога клуба се кефеше, че имало жена, която се занимавала с йога в групата. Ако тази жена прави често асани и медитира в предаването, ще е от първите които ще бъдат изхвърлени. Естествено, ако не прави съответните асани с оскъдно облекло

Та, във Франция, една жена и един мъж са стигнали до финала, където са спечелили наградата – голяма къща за неколкостотин хиляди евро. Жената е била определено най-красивата и най-секси. Още в самото начало направила фурор в предаването като правила секс с един мъж в басейна. В следващите дни обаче мъжът нещо се разкайвал и я отбягвал, а тя умело включила емоционалният елемент на прелъстена и изоставена, и въпросния мъж скоро бил изхвърлен от публиката. Та, освен базовите физически и сексуални данни, за публиката е нужно и чувства.

Мъжът пък който стигнал до финала в началото се влюбил в една друга жена и с нея станали двойка, т.е. били все заедно. В началото това работело добре, защото това било "събитие", но после на хората им писнало да виждат двамата непрекъснато заедно, а и когато правели секс се покривали с одеялото през глава. И жената в двойката, която била симпатична, но нищо повече, била изхвърлена в един момент за нейно най-голямо учудване. Докато мъжът останал, защото наред с физическите си качества, имал и специфичен, автентичен и малко бунтарски характер. Бил интересен.

Такива емисии би трябвало да са интересни само за подрастващи хора. За останалите би трябвало да са скучни. Но хората ги гледат с интерес, защото просто НИКОГА НЕ СА ЖИВЕЛИ ПЪЛНОЦЕННО! И смисълът на такива емисии, както и на разни филми като "Дързост и красота" или "Гулденбургови", е да КОМПЕНСИРАТ това, което хората не са изживели и им липсва. Хората не са имали свободни и пълноценни сексуални контакти и за това сексът винаги ще ги привлича във филмите. В едно сексуално-свободно общество, нещата биха били коренно различни. Същото е и с чувствата на хората – ако можеха да изживяват дълбоки влюбвалия, както и да изразяват всякакви други чувства и най-вече да живеят цялостно, интересът към такива предавания би бил почти нулев.

От гледна точка на търсещия и себепознаващия се човек е важно самият той да участва пълноценно в Живота. Не би имало проблем да види какво правят и други хора като него, но всичкото това с цел самият той да навлезе още по-дълбоко в тайните на Живота и в самия себе си.

Кажи ми в заключение, ама съвсем честно и откровено, какво на теб ти интересно в тази емисия?


П.П. Не знам дали такива емисии са върхът на маркетинга и комуникацията, но те просто предлагат това, което искат хората (масовата публика).



Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: Mиpo]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано26.10.04 18:49



Представям си ако поканят даоска двойка и те се изцепят на всеослушание с един кратък шестчасов(да кажем) сексуален контакт, веднага ще ги изхвърлят...ама първо мъжа.

А, познай що?



Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: Mиpo]  
Автор lovewith (непознат )
Публикувано27.10.04 11:41



Гледаме го заедно цялото семейство /жена ми и двама сина/.
Дава алтернативи на поведение на подрастващите.
Стана въпрос в клуба за маските.
Наблюдават маски.
А относно 6-часовия сексуален контакт - ами стинг и повече го прави
но все още не са го изхвърлили. И защо трябва да ги изхвърлят - това не разбрах.
Ако живеят пълноценно няма да има интерес към подобни предавания.
Точно това ме вълнуваше ..
Много ми допадна това изречение.



Тема Познах!нови [re: xyaнджи]  
Автор Cy (аз съм урод)
Публикувано27.10.04 11:44



защото му избързва часовника?
шест кратки (да кажем) часа...

преди време сред колегите ми се разгоря сериозна дискусия за това колко са 15см... Организирахме масово препитване на всички присъстващи и определено жените бяха с доста по-реалистични предположения от мъжете:))) А целия спор тръгна от това, че един колега беше решил да си купува порше и всички го разубеждавахме- "къде с такава ниска кола из софийските дупки?!", а той- "аз съм си намерил специален "висок" модел". "Е, колко висок?"- "Ами, петнайсет сантиметра..."

Изобщо, вие мъжете с мерните единици понякога сте.... големи реалисти

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: Молба към Миро за коментарнови [re: lovewith]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.10.04 17:18



Ами маски има навсякъде около нас. Съседи, колеги, приятели, роднини... Даже имаме още по-близо на разположение – в нас самите. И най-важният им аспект не е между нас и другите, а между нас и нас самите.

Чисто практично погледнато, смисълът на ТВ предаванията би трябвало да е да те научи на нещо или да провокира да научиш нещо. Т.е. самият зрител да е стане по един или друг начин участник и да си зададе въпроси за СОБСТВЕНОТО си поведение в разните ситуации. Тук в клуба това дискутираме, когато НИЕ, и всеки един конкретно, е участник в дадено действие какво и защо би направил в дадена ситуация. Стинг понеже го няма тук и 5х6 часа да прави секс, не виждам какво да го коментираме. Изхвърлянията са от зрителите в Играта, а в Живота изхвърлянето го прави Смъртта.



Тема Хуанджинови [re: xyaнджи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.10.04 17:36



Ти нали беше зает тези дни, но като стана въпрос за секс виж как се освободи . Което е чудесно и се радвам да те видя.

Както току що декларирах, Су е по-напред от мен и не мога да се меря с нея в отгатването.

Иначе ми е интересно, как доста хора свързват (явно или неявно) даоския секс с продължителността. Не че продължителността не се получава, но тя е следствие на други неща в процеса. И най-хубавото няма нищо общо с нея ... А това най-хубаво е именно абсорбирането на сексуална енергия... Другото механично е само генерирането й, но това е ясно на всеки как става.



Тема Re: Хуанджинови [re: Mиpo]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано27.10.04 20:49



Ам'чи това го казах с висока доза чувство за хумор, ама не ме познавате и затова не схванахте.

Нито секса, нито даосите са центъра на вниманието, а майтапа. Кой мъж ще даде жена му да гледа, какво могат да правят хората, при положение, че той...абе веднага ще гласува "вън" за майстора. А, защо и жената ли?...ама женската завист също не е за подценяване.

А преди да пиша тук, писах на друго място. Следователно не съм дошъл за секса, което значи, че печелиш едно "Да го духаш", което можеше да ти спестя, но така и така си го помислих, пък ти не си чак такъв гарван, че да се ядосаш...рекох да те поздравя.



Тема Re: Познах!нови [re: Cy]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано27.10.04 20:53



Абсолютно верни неща пишеш. Обичам психологията.

По този повод се сетих защо жените не могат да се научат да паркират...ами защото цял живот ги учат, че "това" било двайсет сантиметра...



Тема Re: Хуанджинови [re: xyaнджи]  
Автор Cy (аз съм урод)
Публикувано27.10.04 21:49



ти сериозно ли мислиш, че ако една жена от средната статистика гледа как друга прави секс 6 часа, ще й завиди?! Ох, тия мъже...

към поздрава се присъединявам

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: Хуанджинови [re: Cy]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано27.10.04 22:10



Не, достатъчно е да гледа, че на друга й е добре.





Тема Друг поглед към Тай-чи символанови [re: xyaнджи]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.10.04 20:45



Начинът ти на поздрав много ми хареса и ако и други йоги го възприемат би ми било много интересно .

Що се отнася до чувството на хумор, то винаги е добре дошло, но може би тантриското или даоиското да е малко по-различно от йогийското . Виж примерно гледната точка за тай-чи символа на едни колеги руснаци даоисти.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.