Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТ  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано04.03.05 21:42



по отношение на мненията изказвани клуба и от тук натакък ще коригирам всяко изопачаване или неистина (не казвам лъжа) написана в тук. Нека се опитаме да бъдем малко по прецизни в изказванията си - хора тепърва прохождащи в оръжието четат този форум и написаното много авторитетно тук може да доведе във вредни изопачавания и неверност на техните знания.... Съзнавам че повечето хора сред нас са ентусиасти но моля ви - не пишете нещо което сте си въобразили или са ви го казали вчера - поровете се из литературата и тогава пишете. Всякакви некомпетентни мнения мнения ще бъдат остро и нетолерантно критикувани от мен или от хора които ще помоля да отговорят в областите в които не се чуствам компетентен - сиреч ще им пращам въпросите и после ще ги поствам от мое и от тяхно име. На който не му отърва да не ме чете.
Искреннно ваш капитан Йосариан .....
и още нещо - АКо нямам какво да правиш - не го прави тук , ако нямаш точна информация - просто си я запази"

Si vis pacem,para bellum.

Редактирано от iosarian на 04.03.05 21:44.



Тема Re: искрено приветставам ...нови [re: iosarian]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано04.03.05 21:57



... решението ти
така трябва да бъде

именно за това е форум .. за да се пишат и оспорват мнения и твърдения
и това е най-хубавото на форумите, защото може да научиш нещо

всъщност ... ти винаги си правил това което написа
само тона ти е бил .. различен



"Съдбата обича смелите!"

Редактирано от lvo lll на 04.03.05 22:04.



Тема Re: искрено приветставам ...нови [re: lvo lll]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано04.03.05 22:25



Нека обясня досега не поправях доста мнения за да не влизам в излишна полемика възприемана от мнозина като друбнаво заяждане ... Вчера говорих обаче с едно момче което е аджамия и чете тука ..... и да ти кажа честно горкия му сринах самочуствието щото прещеше врели некипели... И се оказа че ги е прочел тука - днес ми прати линкове. Така че ако искаме да сме авторитетен форум - моля бъдете така добри и не пишете неверни твърдения.

Si vis pacem,para bellum.


Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: iosarian]  
Автор liavata pchela (непознат )
Публикувано04.03.05 22:31



Предполагам,че намеренията ти са искрени и доброжелателни,но нима това не е форум в който всеки регистриран може да изкаже мнение ида прочете такова.Бъди сигурен ,че компетентните и осведомени участници си личат,а лично на мен в началото ми хареса приятелския и щеговит тон на дискусиите,ако превърнем форума в сухо изреждане на данни и цифри ,мисля че ще изгубим.Точно не дотам компетентни изказвания предизвикват най-разгорещени дебати и предизвикват включването на повече членове в тях,а че това те дразни е разбираемо, но блажени са жадните за правда и знания.Амин.Бръмча на секви полимерни и цветно и чернометални пищофи.ПОЗДРАВИ ОТ ПЧЕЛАТА.Чакам с кеф огън и жупел.



Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: liavata pchela]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано04.03.05 22:35



Въпроса не е в неосведомените мнения а в това как се коригират нали? По добре да накърниш чуствата на един отколкото да оставиш 10 човека с неверни знания ....

Si vis pacem,para bellum.


Тема RАйде да не ставаме догматицинови [re: iosarian]  
Автор Yank1911 (ентусиаст)
Публикувано04.03.05 23:09



Форума не е задочен институт за оръжия. Всеки е чувал погрешни мнения, дори и нагли лъжи от наивни хора или мошеници.

Ами ако всички знят, че мненията публикувани тук са абсолютни аксиоми, какво ще стане ако нещо се прокара през цензурата без да се забележи? То е същото като тотален gun control - практически невъзможен.



Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: iosarian]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано04.03.05 23:16



Какво е станало, бе Йоска?
Нещо конкретно?



Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: Borislav]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано04.03.05 23:56



ами както обясних по горе - с един младеж говорих и реших че си измисля някой неща - оказа се че ги чел една част от глупостите тука ....и ми прати линкове - смял съм се шъ знаеш

Si vis pacem,para bellum.


Тема Re: искрено приветставам ...нови [re: iosarian]  
Автор bobos (потребител)
Публикувано05.03.05 01:45



Ti sega si osvetlil samo Ajamiata deto e do6al pri teb.Nie pak 6te se lutama v carstvoto na mraka i senkite, dai tia linkove oprovergai gi -
da proglednat slepite.....



Тема Re: едва ли би се обидил ...нови [re: iosarian]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано05.03.05 09:30



... някои ако бъде поправен

даже .. повечето теми са писани .. за да бъдат поправени
т.е. като молба за мнения и .. искат да чуят няколко гледни точки

въпроса е до тона ... ако поправянето има откровени заядания и безцелно демонстриране на "знания" ... тогава си е дребнаво заяждане

но едно ... спокойно излагане на теза, мнение или оборване на твърдение
си е ... направо супер, няма кои да се обиди, даже ще е благодарен за това че е поправен, защото целта му е била не да каже нещо дето знае в клуба, а да научи нещо


а доколкото .. това момче ..
проблема си е негов защото приема всичко като чиста монета
но .. живота ще го научи .. да си сверява източниците на информация ...
всъщност ... той го е направил .. като е дошъл при теб

аз пък съм чел страхотни глупости за оръжия във весник "Всичко за оръжието"
хайде все пак ... ние сме анонимен форум в Интернет .. и всичко е позволено
а там хората се подписват с имена и титли, после редактор ги е чел ... и пак има смешни неща



"Съдбата обича смелите!"


Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: iosarian]  
Автор organizator (една жена)
Публикувано07.03.05 11:45



Не стига, че не идваш на Герена ами си и "нулево толерантен"!
Мисля, че любовта към оръжието и оръжезнанието са две различни неща - любовта към оръжието е удоволствието да стреляш, удоволствието да побеждаваш, удоволствието да разбираш тънкостите на оръжезнанието, удоволствието да можеш да научиш някого така добре, че дори и олимпийски шампион да го направиш, удоволствието да менажираш тази дейност, но и удоволствието без да си спец в нито една от тези области да се поровиш в сайтове и книжки, да гръмнеш за кеф, и да си почешеш езика на едно кафе в клуба - и виртуалния и реалния. Ти си готин човек - не обявявай нулева толерантност, а обяснявай и колкото по-малко хора засегнеш докато обясняваш истини, толкова повече научени ще има. Познаваш нашия оръжейник Чвдар Калоферов - смятат го за един от асовете в оръжезнанието, има 11 патента в областта - сигурна съм, че никой не го е чул да се подразни от незнанието и некомпетентността на някого - сяда и разговаря и доказва и в такъв спор хем няма обидени, хем се получава добър резултат - има хора от този клуб, които ще го потвърдят. За това - по-спокойно животът е хубав защото е различен... И стига си ми обещавал - вдигни се и ела на Герена - може да сме конкуренция, но сме лоялна конкуренция



Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: iosarian]  
Автор T.RexМодератор (свестен луд)
Публикувано07.03.05 21:39



кво се палиш, бре Йоска... безсмислена декларация правиш...
щото (1) и досега не си бил особено толерантен към инако(натебе)мислещите... 8)
(2) пък и нищо не ти пречеше и преди и сега да си пускаш "опровержение" на нечие мнение...

още повече, откак го създадохме този клуб (както и други в Дира и Нета), той винаги е бил и място за себеизтъкване и избиване на комплекси...
това едва ли ще успееш да промениш, приятелю... 8)

а Иво е прав, че и в Нета и в списания... такива откровени простотии пише, и освен тва пари струват...

да ви кажа една смешка: оня ден, като четох за роботите СУОРДС, в уважавания от мен www.military.com писал някой, че се оборудват с 6-мм ракетни установки...
и докато си мисля, "баси новите ракети-моливчета..." се сещам (и виждам на снимка в друг сайт), че става въпрос за нормални 66-мм ракети... ама някой (предполагам не автора) изял едната шестица...
и една сюрия "компетентни" сайтове, списания и вестници (вкл. български) преписаха статията 1:1 с 6мм-те ракети... чест прави на някои други, които пак преписаха статията, ама изтриха този ред с размера на ракетите... 8)

аз лично бих бил благодарен, ако някои ми казва винаги когато греша... стига да е аргументирано и с приличен тон...

само набързо ще вмъкна, че съм забелязал още от създаването на клуба, всеки който за първи път влезе тук се опитва веднага да блесне и непременно да покаже колко е "компетентен", предизвиквайки само снизходителни усмивки у някои...
малко (или много) по-късно (за някои обаче никога) идва осъзнаването, че темата е необятна, че не може човек всичко да знае... че и други хора са компетентни (и то понякога повече) и започва да е толерантен и да си мери приказките...

еех... ако всички станат такива ще бъде такъв живот... само си викам дано... 8)




Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: T.Rex]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано07.03.05 22:04



Декларацията ми е по простата причина че дълго време само четях и се подсмихвах под мустак .... Разбира се - в случея говорим за общи термини и знания а не з мнението а-моя-пистолет-е-по-хубав Последното е супер-мега гига субективно .... Говориме за явни нонсенси или изопачаване на информацията по начин който може да бъде превратно тълкуван

Si vis pacem,para bellum.


Тема Re: Айде не на нас тия американизми!!нови [re: Yank1911]  
Автор Avtobus (непознат )
Публикувано19.03.05 01:05



Човекът не казва, че ще избива лъжльовците и раздувките, а че няма да ги жали в критиките си!
Какво му е догматичното на това?
Това е форум по сериозна тема, а не дъвка, та всеки да я тегли както му падне!



Тема Рейс, айде да не ставаме корективинови [re: Avtobus]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано19.03.05 09:51



Който почне да се взема прекалено насериозно в повечето случаи просто става смешен.

А липсата на чувство за хумор си е сериозен човешки недостатък...



Тема Re: Рейс, айде да не ставаме корективинови [re: ДoнKиkoт]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано19.03.05 10:47



точно пък аз да нямам чуство за хумур

Si vis pacem,para bellum.


Тема Re: Рейс, айде да не ставаме корективинови [re: iosarian]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано19.03.05 11:30



Ти си еманацията на това чувство!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.