Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Оръжия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: iosarian]  
Автор organizator (една жена)
Публикувано07.03.05 11:45



Не стига, че не идваш на Герена ами си и "нулево толерантен"!
Мисля, че любовта към оръжието и оръжезнанието са две различни неща - любовта към оръжието е удоволствието да стреляш, удоволствието да побеждаваш, удоволствието да разбираш тънкостите на оръжезнанието, удоволствието да можеш да научиш някого така добре, че дори и олимпийски шампион да го направиш, удоволствието да менажираш тази дейност, но и удоволствието без да си спец в нито една от тези области да се поровиш в сайтове и книжки, да гръмнеш за кеф, и да си почешеш езика на едно кафе в клуба - и виртуалния и реалния. Ти си готин човек - не обявявай нулева толерантност, а обяснявай и колкото по-малко хора засегнеш докато обясняваш истини, толкова повече научени ще има. Познаваш нашия оръжейник Чвдар Калоферов - смятат го за един от асовете в оръжезнанието, има 11 патента в областта - сигурна съм, че никой не го е чул да се подразни от незнанието и некомпетентността на някого - сяда и разговаря и доказва и в такъв спор хем няма обидени, хем се получава добър резултат - има хора от този клуб, които ще го потвърдят. За това - по-спокойно животът е хубав защото е различен... И стига си ми обещавал - вдигни се и ела на Герена - може да сме конкуренция, но сме лоялна конкуренция



Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: iosarian]  
Автор T.RexМодератор (свестен луд)
Публикувано07.03.05 21:39



кво се палиш, бре Йоска... безсмислена декларация правиш...
щото (1) и досега не си бил особено толерантен към инако(натебе)мислещите... 8)
(2) пък и нищо не ти пречеше и преди и сега да си пускаш "опровержение" на нечие мнение...

още повече, откак го създадохме този клуб (както и други в Дира и Нета), той винаги е бил и място за себеизтъкване и избиване на комплекси...
това едва ли ще успееш да промениш, приятелю... 8)

а Иво е прав, че и в Нета и в списания... такива откровени простотии пише, и освен тва пари струват...

да ви кажа една смешка: оня ден, като четох за роботите СУОРДС, в уважавания от мен www.military.com писал някой, че се оборудват с 6-мм ракетни установки...
и докато си мисля, "баси новите ракети-моливчета..." се сещам (и виждам на снимка в друг сайт), че става въпрос за нормални 66-мм ракети... ама някой (предполагам не автора) изял едната шестица...
и една сюрия "компетентни" сайтове, списания и вестници (вкл. български) преписаха статията 1:1 с 6мм-те ракети... чест прави на някои други, които пак преписаха статията, ама изтриха този ред с размера на ракетите... 8)

аз лично бих бил благодарен, ако някои ми казва винаги когато греша... стига да е аргументирано и с приличен тон...

само набързо ще вмъкна, че съм забелязал още от създаването на клуба, всеки който за първи път влезе тук се опитва веднага да блесне и непременно да покаже колко е "компетентен", предизвиквайки само снизходителни усмивки у някои...
малко (или много) по-късно (за някои обаче никога) идва осъзнаването, че темата е необятна, че не може човек всичко да знае... че и други хора са компетентни (и то понякога повече) и започва да е толерантен и да си мери приказките...

еех... ако всички станат такива ще бъде такъв живот... само си викам дано... 8)




Тема Re: ОБЯВЯВАМ НУЛЕВА ТОЛЕРАНТНОСТнови [re: T.Rex]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано07.03.05 22:04



Декларацията ми е по простата причина че дълго време само четях и се подсмихвах под мустак .... Разбира се - в случея говорим за общи термини и знания а не з мнението а-моя-пистолет-е-по-хубав Последното е супер-мега гига субективно .... Говориме за явни нонсенси или изопачаване на информацията по начин който може да бъде превратно тълкуван

Si vis pacem,para bellum.


Тема Re: Айде не на нас тия американизми!!нови [re: Yank1911]  
Автор Avtobus (непознат )
Публикувано19.03.05 01:05



Човекът не казва, че ще избива лъжльовците и раздувките, а че няма да ги жали в критиките си!
Какво му е догматичното на това?
Това е форум по сериозна тема, а не дъвка, та всеки да я тегли както му падне!



Тема Рейс, айде да не ставаме корективинови [re: Avtobus]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано19.03.05 09:51



Който почне да се взема прекалено насериозно в повечето случаи просто става смешен.

А липсата на чувство за хумор си е сериозен човешки недостатък...



Тема Re: Рейс, айде да не ставаме корективинови [re: ДoнKиkoт]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано19.03.05 10:47



точно пък аз да нямам чуство за хумур

Si vis pacem,para bellum.


Тема Re: Рейс, айде да не ставаме корективинови [re: iosarian]  
Автор ДoнKиkoтМодератор (Не Кихот :-))
Публикувано19.03.05 11:30



Ти си еманацията на това чувство!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.