Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Ориенталистика
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ориенталистиканови  
Автор Noc (добряк)
Публикувано08.04.10 21:56



България разполага с третия по големина архив на османски документи в целия свят.
Българските ориенталисти, арабисти, синоисти, османисти и пр. са професионалисти от световна величина и имат какво да си кажат.
На мен ориенталистиката ми е хоби.
Надявам се да създадете клуб, в който да мога се занимавам с хобито си и да споделяме интересна информация.

Ако такъв клуб бъде създаден, има голяма вероятност безкрайните великобългарски кавги в клуб "история" да останат без гориво и да се прекъсне нуждата постоянно да се трият мнения и теми там, да спадне емоционалния градус и въобще да се добрува за клубовете.
Аз се надявам да стана втори по ранг модератор, след някой, които има професионално образование по темата. Иначе не умирам от желание да модерирам, доста зает и разсеян съм.




Редактирано от Noc на 08.04.10 22:04.



Тема Re: Ориенталистиканови [re: Noc]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано08.04.10 23:44



Дай Боже да има!



Тема Re: Ориенталистика [re: Noc]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано09.04.10 20:25



Привествувам идеята ,защото при позитивно развитие на клуба лично се надявам на полезни за мен контакти и информация .

Не виждам обаче начин в този желан от мен клуб ,да се избегне това което наричате "великобългарски кавги".Уви,там -в Ср.Азия-,се търси произхода на старите българи. Е и тогава ? Темата ще бъде табу ?





Тема Re: Ориенталистика [re: Cтapинap]  
Автор Noc (добряк)
Публикувано10.04.10 08:41



Не, не мисля. Спрямо Ориента ние сме от Запада, съответно българин, който се занимава с Ориенталистика, е широко скроен човек, който има добри познания както по българска, така и по западна и източна история, т.е. в клуба е най-вероятно да се съберат интелигентни хора, което значи, че кавгите ще са по-малко и по-културни. От друга страна едва ли не всеки българин има зашеметяващи познания по прабългаристика, така че тук няма нищо изненадващо.



Тема Re: Ориенталистиканови [re: Noc]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.04.10 21:36



Добре звучи. Нека да видим колко още потенциални клубари ще подкрепят идеята(нямам предвид вечно готови да подкрепят всякакви инициативи летящи холандци-еднодневки) и ако това се случи, след необходимият минимум време ще направя клуба.



Тема Re: Ориенталистиканови [re: Noc]  
Автор glishev (Immoderatus)
Публикувано13.04.10 05:58



Аз съм "за". Във форумите тук има няколко души, дето чаткат от проблематиката и от време на време ще могат и да пускат по нещо адски добро.
Аз пък с кеф бих ги чел.



Тема Re: Ориенталистиканови [re: Noc]  
Автор kovshegub (член)
Публикувано14.04.10 12:37



Твърдо подкрепям идеята. Често ми е липсвало мястото да побъбря за Монголия, Иран или Турция без да ме атакува някоя откачалка. Съответно очаквам да науча доста, защото по много въпроси съм бос.



Тема Re: Ориенталистика [re: kovshegub]  
Автор Noc (добряк)
Публикувано14.04.10 14:57



Дотук 5-ма





Тема Re: Ориенталистиканови [re: Noc]  
Автор spanishcaravan (i know you can)
Публикувано15.04.10 00:25



с мен, шестима.
и аз подкрепям.



Тема Re: Ориенталистиканови [re: kovshegub]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.04.10 17:30



Подкрепям заради бъдещите интерсни четива :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.