Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 07.06.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: б.м]  
Автор filidor ()
Публикувано18.10.10 22:46



Колега , напоследък спрях да правя сметки. Гледам какво остава в джоба. Едно лято карах Астра 1,6 еко на бензин. Какво да ти кажа - окото ми все в километража и оборотомера. Върви здраво , ама прави водовъртеж в резервоара.Бях станал най-примерния водач. При извънградско со кротце , со благо - 6/100 бензин. Преди това с Кадета и сега с Астрата на газ същото разстояние - под 7,5 /100 газ. Ей , това е моята сметка . Иначе карам около 12000км годишно и на газ ми излиза по-тънко ( с колко точно, не мога да кажа)



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: filidor]  
Автор v5rov (новак)
Публикувано19.10.10 09:56



Ясно е, че ще се дават пари и за бензин и спестените пари няма да са толкова. Просто малко се заядох за темата на колегата, че няма смисъл от поставяне на ГИ

. Освен това парите за ГИ са от баща ми, който има по-голям мерак от мене за газификация, щото да се вози повече и той на новата придобивка. Иначе много ми харесва едно мнение, мисля че беше на imitev от преди време, че като караш на газ, не се пестят пари, защото просто караш повече. И с мнението на filidor по-горе също съм аабсолютно съгласен. Както казах малко изпаднах в заяждане с тези изчисления.



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: v5rov]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано19.10.10 20:50



Возенето повече със "спестени" пари значи само едно -неправилно избрана според паричното ти състояние кола. А като се калкулират и парите за по-чести и изненадващи ремонти и преебания двигател то естествено си на загуба.





Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: v5rov]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано19.10.10 20:54



Правиш и сметка за един тъп монтаж на ГИ-то (лотария си е) и ядовете които береш с него.Преебаването на бензиновата система поради фактическата неработа на системата-изпечени дюзи,възможност да ти изгори помпата и т.н. и т.н.



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: v5rov]  
Автор filidor ()
Публикувано19.10.10 22:07



Няма лошо колега. Бензин , газ - това си е личен избор на всеки и въпрос на финансови възможности(най-вече).
Пък татю като ще те спонсорира , слагай ГИ. Ако не си доволен винаги можеш да караш на бензин.





Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: Gocho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.10.10 22:18



Повечето газови инжекциони си пръскат през някой такт бензин - точно за да не се задръстват дюзите. Караш с 10 литра бензин в резервоара за да не се задържа и да се разделя на фракции и си готов.

Те хората са го измислили отдавна.




Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано20.10.10 01:32



Повечето с газови инжекциони в БГ берат адски ядове с тях поради куча марка и неправилен монтаж. Ако трябваше да избирам от две злини т.е. на пълна инжекция да слагам ГИ или обикновенно рапам обикновенно. За човек който знае кво бърника то е по-доброто решение.В случая даже финансовия аспект не е водещ,а надежността.



Тема Re: ти май си си чесал езика?нови [re: пaнтaлeй]  
Автор cwetalin (Учен в Kadett)
Публикувано20.10.10 11:12



АГУ-то е едно такова нещо, дето като му видя лепенката и знам че цървула пред мен кара икономично, което значи че не поглежда дали има спирачки даже и гледам да бягам.

Покани:


Коледни картички:

Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: ombo]  
Автор cwetalin (Учен в Kadett)
Публикувано20.10.10 11:13



Карам коли с двигател 2.0 и 3.0 литра. И определено икономията е майка на мизерията за повечето газаджии.

Покани:


Коледни картички:

Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: cwetalin]  
Автор Явор (ентусиаст)
Публикувано20.10.10 13:23



Хубаво, че тия дето карат на бензин поне не карат икономично






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.