Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 09.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: б.м]  
Автор v5rov (новак)
Публикувано15.10.10 17:17



Повечето ми приятели карат с газови инжекциони монтирани от един и същ майстор и всички до един са доволни. Така, че другата семица слагам и аз ГИ пък после ще споделя как е. Докато карах астрата (Х16 ХЕЛ) на газ за 60к съм спетил поне 3000 лв. Вярно е, че беше с обикновена газова и включвах на газ когато аз искам, а сега ще трябва да я чакам сама да превключва, но ще поживеем , ще видим.



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: v5rov]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано16.10.10 15:02



айде и аз да кажа.....че нещо много странни неща се изписаха....
Астра Г х14хе с газов инж БСМ - разход газ в сф - 12
извънградско 6-7,5 според как и къде
След като останах недоволен в началото от дългото чакане за прехвърляне на газ, намалих драстично темп на прехвърляне на 13!!!градуса и зимата си позволявам да я оставя още 1 мин да се позагре..
така вече 3та година..
между другото се оказа че при монтажа са ми взели отоплението на изпарителя от дроселовата клапа и това се оказа неудачно решение и буквално преди 2 седмици си го преправих и съм доволен - има разлика!
ТА конкретно - средно годишно сипвам по около 50-60лв бензин!!!
ПОзволявам си в периода май-август колата само да пали на бензин - направена е така че пали и веднага прехвърля, т.е. през целият летен период харча около 2-3литра бензин!!!
Та така!

.карам средно по 10000 на година...както и да го смятам съм избил газовия вече 2 пъти...честно казано нямам какво да се коментира иам ли смисъл няма ли.
Следваща ми стъпка е слагане на ТАП..та да видим ще падне ли още разхода.

Редактирано от PRlNCEZANDOR на 16.10.10 15:05.



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор Явор (ентусиаст)
Публикувано16.10.10 17:01



Много интересно, колега, че газовия ти инжекцион може да даде разход 6-6.5 извънградско. Карах С14НЗ доста дълги години и не ми е давала под 7 разход извънграда, а аз извънграда карам с 80-90. В града ми е давала много добър разход. Под 10 е падала. В града карам на не много високи обороти - 2000-2500. Явно при по-високи обороти гори повече.

Що се отнася до аванс коректора аз много съжалявам, че не сложих един. 35 лева струва. Не е скъп чак толкова и според мен щеше доста да подобри нещата. Ето в този сайт има:

. Колега, знам че 14ХЕ-то е мъка на ниски обороти и даже по някой път трудно потегля..... А същевременно съм чувал, че с адванс процесора се усеща подобрение на ниските обороти. Така че според мене би трябвало да има ефект при тебе. Чудно как изобщо още слагат газови инжекциони без ТАП.

Редактирано от Явор на 16.10.10 17:05.



Тема Re: Неща, които за които газаджиите мълчатнови [re: Явор]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано16.10.10 19:02



Да, разхода ми е падал до 6 извън когато съм карал бавничко и спокойно с още един човек до менч, инае когато съм с още 3ма и багаж, работат е съвсем друга. Граското понеже съм си ам, режима е все един и същ, не ми се вярва особено да съм падал под 12.
ТАП се усеща осезаема на ниските защото предварението бензин/газ е с най голямо отклонение точно в диапазона 1000-3500 оборота, след това компа увелиава предварението и без това и към 4000 вее самото подавано от колата предварение на бензин е добро и за газ- така знам аз!
Факт е е х14хе е утрепан на ниски обороти - от отва обае идва по-ниският му градски разход - в сравнение с Ц16НЗ който съм карал доста дълго на астра Ф..мога да кажа е има разлика особено на бензин май е над литър!!!
Така че нека кажем че има някакъв смисъл от тази мудност., може би
ТАП за този мотор за съжаление не е толкова евтин..към 100лв си е...сега търся някакви по ниски оферти ще видим



Тема аз пак не разбрахнови [re: б.м]  
Авторшмиep (Нерегистриран)
Публикувано16.10.10 19:37



Колега б.м., бъркаш за извънградското поради факта, че ти караш малко такова. Точно там е силата на АГУ-то.



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: шмиep]  
Авторб.м (Нерегистриран)
Публикувано18.10.10 12:33



кажи какво точно бъркам. аз давам точни цифри за моят пробег -> 1:1
аз го смятам така
на бензин -> 6.4 *2.17 = 13.89
на газ -> 7.5*1.25 = 9.38 т.е. разлика от 4.50лв. в най-добрия случай на 100км.
пробега извънгр. ми е около 1000км средно на месец. аз за мен съм си направил извода - ако карах главно извънградско не бих се занимавал изобщо с газ.
с всички тези постове искам само да обърна внимание на тези, на които им предстой да слагат ГИ - първо да прочетат, да драснат 2 сметки на белия лист и тогава да слагат.
единствената причина да сложа газ беше че за да се придвижвам в сф. си давах половината заплата....



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: б.м]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.10.10 13:17



Е - накрая те разбрах и аз



За 12000 км годишно не си струва да слагаш газов инжекцион.




Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: imitev]  
АвторGocho (Нерегистриран)
Публикувано18.10.10 15:11



Че кой нормален човек навърта повече с личната си кола в България? Другото са бакшиши, шофьори на баничарки които с това си изкарват хляба т.е. тва са професионалисти.



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: б.м]  
Автор v5rov (новак)
Публикувано18.10.10 19:52



Цитирам :"средния ми разход - градско бензин/газ - 11 / 12.4 ; извън - 6.4 / 7.5", Значи средния ти разход (при съотношение в километрите 1:1) на бензин е 8,7/100 или в пари 18,88 лв. Съответно на газ среден разход 9,75/100, а в пари - 12,19 лв. Излиза че за 100 км спестяваш 6,69 лв. Аз карам по 12 к на година в съотношение 1:1 - излиза, че ако сложа ГИ ще спестявам на година по 802,80 лв. Каква друга сметка да правя?

Редактирано от v5rov на 18.10.10 19:56.



Тема Re: аз пак не разбрахнови [re: v5rov]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.10.10 20:24



в5ров - сметката че ти трябва бензин за да подгряваш рейката на инжекциона.

И икономията вече не е 802,80 лв., ами 600 лв. примерно.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.