Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 03.05.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Акумулатор за Опел Корса 1.2 ?  
Авторлюбo (Нерегистриран)
Публикувано22.12.09 16:26



Здравейте! Какъв акумулатор да взема за Опел Корса 1.2 ? Стария е Magneti Marelli 12 V 45Ah 210A. Казаха ми на едно място,че по каталог трябвало да е 55Ah ,а на друго 44-45Ah?!? Стария съм го сложил да се зарежда,той е затворен (неможе да се долива).Ако става ок, ако не, какъв да купя?



Тема Re: Акумулатор за Опел Корса 1.2 ?нови [re: любo]  
Автор kopeeц (непознат )
Публикувано22.12.09 16:36



При мен на Кадет 1.4NZ акумулатора по каталог си е 44 Ah. За твоя двигател няма проблем да сложиш и 55 Ач, ако имаш мерак и къде да го събереш.
Аз от доста години карам с Искра, което може и да не е най-доброто, но ме изкарва по пет години.



Тема Re: Акумулатор за Опел Корса 1.2 ?нови [re: любo]  
АвторAstrio (Нерегистриран)
Публикувано22.12.09 21:23



Точно Magnet Mareli, като хванеш от двете страни и дръпнеш силно излиза един цял капак, който запушва едновременно всички клетки и си доливаш колкото трябва. Този капак се държи от лепенката с надписите. Трябва усилие, защото тапите, дето стърчат от този капак са плътно набити в отворите. Доливаш си водица ако има нужда и си караш спокойно. Тия "необслужваемите" са такава басня. Отвори го както ти казах и ще видиш, че е съвсем нормален акумулатор, само, че отворите на всяка клетка не са запушени с тапи с резба, а по описания начин.



Тема Re: Акумулатор за Опел Корса 1.2 ?нови [re: Astrio]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано15.01.10 21:12



Любо, оригинално на Корса 1,2 са монтирани 44 Ah ниски акумулатори, не е нужен по - голям капацитет. Въпросът е в началния пусков ток, повечето акумулатори дават 330 - 400 А.
След дълго обикаляне по магазините за авточасти си взех Bosh S4, 44 Аh, 133 лв. необслужваем, три години гаранция, 440 А убийствен пусков ток. Няма нищо общо със стария ми Монбат, който изкара едва три години, накрая не държеше ток след пълно зареждане и 24 часа. Български акумулатор няма да сложа повече!



Тема Re: Акумулатор за Опел Корса 1.2 ?нови [re: Tarbox]  
Автор filidor ()
Публикувано16.01.10 21:42



Че какво е им на българските акумулатори ? 2002 г. като почна зимата стария акумулатор на Кадета каталяса и си купих български ( мисля , че беше на Монбат , но не съм сигурен) .2008г лятото продадох колата , а акумулатора си беше пушка. Сега Астрата от лятото я карам с Искра 60Ач - по-евтин в Чирпан не намерих. Много е важно как караш колата. Има едни селски шофьори - изкарват си колите в петък вечер като си отиват на село и в неделя ги прибират. Това им е карането. На дълго карат на лято - до морето (евентуално).Стоенето на колата в гаража скапва акумулатора. Ако работи редовно акумулатора - да се разрежда и зарежда , при правилна експлоатация ще служи безпроблемно дълги години.
А на Корсичката 44Ач с добър стартов ток и стигат , при тия скъпи акумулатори няма смисъл да се харчи за по-голям колегата.



Тема Re: Акумулатор за Опел Корса 1.2 ?нови [re: любo]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано17.01.10 19:30



моят акумолатор беше български и изкара 11 години на москви4а





Тема Re: Акумулатор за Опел Корса 1.2 ?нови [re: любo]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано18.01.10 06:56



Имаше добри бълтарски акумулатори преди 25 - 30 тодини, също на Лада съм карал по 7 години без проблеми. Но технологиите напреднаха доста, а фирмите ни не ги възприеха, работи се по старите, даже с цел поевтиняване на производството си изтъниха оловните решетки, оттам и намалява количеството на активна маса по тях. Докарва се до положение да опада малко след изтичане гаранционния период, рязко падат капацитета и пусковия ток при студено време.



Тема Аз пък веднъж...нови [re: любo]  
Авторpибapя (Нерегистриран)
Публикувано19.01.10 20:00



Аз пък веднъж хванах 30 кила шаран. Ей какви шарани имаше навремето



Тема Re: Аз пък веднъж...нови [re: pибapя]  
Автор filidor ()
Публикувано19.01.10 20:53



А златна рибка случайно не си ли хващал?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.