Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 26.05.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Гасне на празен ход, особено в движениенови  
Автор NetBuster (Bad Mada facka)
Публикувано06.01.05 23:30



Тия дни имах проблеми с паленето, смених дистрибуторна капачка, обаче проблемите не се свършиха. Гасненето на празех ход си остана.
Стъпковото моторче за празния ход е добре /действа/.
На студено пали по-лесно и по-лесно успявам да задържа празния ход /с плавно отпускане на педала на газта/, а когато се стопли двигателя задължително преди кръстовище се започва игра с педала на спирачката и на газта с един крак. Понякога угасва и се излагам като кифладжия по кръстовищата. Този проблем го има независимо дали съм на газ или на бензин.
От какво може да бъде това?
П.С. Двигателя е C20NE

Редактирано от NetBuster на 06.01.05 23:32.



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: NetBuster]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 00:26



Da pukna dano... Az sym s Opel Vectra 2.0l.... liatoto ia vzeh...
predi 4 dena pochna da pravi SYSHTIA PROBLEM.
Na benzin samo ia karam... ... Utre shte hodia da ia vidiat kakvo i e...
Dali na samite Vectri zimata ne im vliae zle?



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: tokata]  
Автор Бaтe Beco (Vectra 2.0i CD)
Публикувано07.01.05 01:10



Как зимата ще им влият зле?! Те да не са правени, за да седят на витрина на топло. Макар че би било здравословно за тях, имайки предвид ръждата дето ги погва зимата. Моята също прави проблеми зимата с обороти. Придърпва. Само на студено и влажно. Започнах да отстранявам причините. Ама нямам пари да ги отстраня всичките наведнъж. Иначе все нещо трябва да е прецакано. Нормална кола от -40 до +55 примерно трябва спокойно да можеш да си я караш. При други температури извън тия граници хич няма да ти е до колата
Колкото до конкретния проблем-нека някой по-компетентен от мен се изкаже, че не ги разбирам много двигателите и електрониката.

Всичко е въпрос на гледна точка!


Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: Бaтe Beco]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано07.01.05 09:03



Това моторче за празен ход трудно може да се диагностицира на външен вид. Официалните вносители си имат Tech1 (или там както се казва) и може да му задават определени обороти и прочитат реалните в момента. т.е. Колата работи на ниски ~850, задават му 3000об/мин и се вижда как двигателя ги достига (бавно, бързо, колебае се около тях). След това се задават ниски и пак се гледа какво става.

Та в сервиз може да ти кажат дали моторчето е читаво, това че е чисто не осначава че работи. Моето е чисто, когато го тествах си излизаще щока при подаване на контакт и се прибираше след изключване от контакт. Но в сервиза точно на този тест не се държеше както трябва. Трябва да купувам ново, но засега се крепи това и ще отлагам още малко.



Тема Различно е устроена инжекциятанови [re: PeteRHR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.01.05 09:39



С18НЗ е моноинжекцион AC DELCO Multec.

C20NE е пълна инжекция BOSCH.

Регулирането се извършва от различни устройства - моторчето за празния ход при моното и пълните инжекции е абсолютно различно.

При колегите с пълните инжекжции доколкото знам трябва да се чисти доста често (примерно всеки месец) защото с напредване на възрастта на мотора все по-бързо се задръства от маслените изпарения...




Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: NetBuster]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано07.01.05 10:05



И аз съм със същия мотор
Съвета ми е да свалиш моторчето за празен ход и хубаво да го промиеш с коресилин(но не с АМБ) или с бензин-(при мен при първите няколко изплаквания беше с цвят на Кока-Кола).След това почна почна да си пали отраз.Изчистих го преди 3-4мес.Сега обаче пак понякога не ще да пали от раз.Така че трябва да се почиства поне веднъж на 2 месеца.
Въпреки това на мен никога не ми е гаснела по светофарите.Веднъж запали ли-край!



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: boxer]  
АвторBush (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 11:48



Момчета, извинете за некомпетентния въпрос, но къде се намира това моторче, да го прегледам на моята кола? C20NE



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: Bush]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 14:35



да не говоря глупости, ама е вдясно от "жилото" за газта.



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: Бaтe Beco]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 14:38



Ей сега се връщам от сервиза със сменен термостат и почистено и прегледано двигателче за регулиране на празния ход. Не е от това.
Колата си придърпва. На ниски обороти се тресе страшно понякога :(
Ще видим дали пак ще ми гасне.
Във вторник съм на диагностика.
И това с придърпването започна точно по Коледа когато падна снега



Тема Re: Гасне на празен ход, особено в движениенови [re: boxer]  
Авторtokata (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 14:44



Ама чакай, то какво общо има с паленето?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.