Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:25 01.06.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Доколкото знам....нови [re: boxer]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано14.12.04 20:59



Според мен си е само окабеляването проблема. Единственото нещо което ще липсва е датчика за външна температура.

Дебитомера според мен няма връзка с бордовия компютър, датчика за скоростта също. т.е. от тези датчици сигнал ходи към ECU-to, пък то си подава сигнал към бордовия компютър след това, но май само за скорост.

Има два вида бордови компютри, като търговците не правят разлика между тях ( в 100% от случаите нарочно) и им казват и на двата "бордови компютър".

Първия модел е с два големи дисплея и показва външна и вътрешна температура (или само външна + часовник).
Втория модел си е истински, показва много неща, като разход, изминати км, пропътувано време и т.н. Мисля че бяха общо 7-8 неща.



Тема Re: Доколкото знам....нови [re: PeteRHR]  
Автор Бaтe Beco (Vectra 2.0i CD)
Публикувано14.12.04 23:09



Май най-рационалното е да се опитам да намеря някой колега с бордови и да пробвам дали ще тръгне на моята кола. Първо обаче трябва да потърся има ли букса изобщо нейде зад часовника. Тва ще е малко кофти, щото не мога да си представя къде точно би трябвало да се намира. Ако има окабеляване-другото ми се струва по-разрешимо като проблем. Пък ако си има дебитомер-друго не ми и трябва. Ех мечти!

Всичко е въпрос на гледна точка!


Тема Re: Доколкото знам....нови [re: Бaтe Beco]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано15.12.04 11:07



То ако нямаш дебитомер, няма начин тази кола да запали изобщо...



Тема Re: Доколкото знам....нови [re: Любитeл]  
Автор Бaтe Beco (Vectra 2.0i CD)
Публикувано15.12.04 14:32



Е пали си нормално, значи има. Мерси за информацията!

Всичко е въпрос на гледна точка!

Редактирано от Бaтe Beco на 15.12.04 14:33.



Тема Re: Доколкото знам....нови [re: PeteRHR]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано15.12.04 14:55



Да, и аз мисля, че окабеляването е единственият проблем. Просто би трябвало всичката необходима информация да си я има вече в ECU-то - нали точно това му е една от основните задачи, да контролира подаването на горивото.

Само не разбирам за какво е необходим датчик за температурата?!

Everything louder than everything else...


Тема Re: Доколкото знам....нови [re: Dakota]  
Автор Бaтe Beco (Vectra 2.0i CD)
Публикувано15.12.04 15:59



Защото примерно мойта Вектра няма датчик за външната температура(на околната среда), а бордовото компютърче има такава функция.

Всичко е въпрос на гледна точка!


Тема Re: Доколкото знам....нови [re: Бaтe Beco]  
Авторacтpa1.8нз (Нерегистриран)
Публикувано15.12.04 17:22



Ей колко важна тая външна темп. леле един термометар шибнете на капа дето мерцедес си слагат ембелмата .

С окабеляването какъв е проблема??? В книгата ми за астрата има всичките схеми включително и борда. Въпроса е еку-то имали готова информация нужна за борда ако да то остава само да се погледне кой пин с кой пин съответсва на борда и екуто и нещата стават елементарни а който иска външна темп. нека си купи един датчик и е готов.



Тема Re: Индикатор на разхода за Vectra Aнови [re: jivko]  
Автор Adam Opel ()
Публикувано15.12.04 17:51



kakto ti kaza astra 1.8,govorime za bord komputer.Az imam takova neshto na miastoto na chasovnika pri drugite vectri.Lichno na men tazi extra mnogo mi haresva i ako sluchish na kola s takova neshto si e ok.Do kolko otchita tochno,moje da se spori.NO v obshti linii e blizko do istinata.ako se montira dopulnitelno obache to triabva i da se saobrazish i s drugi funkzii.Imash sredna skorost,vunshna temperatura,hronometur,koito mnogo ne ti triabva,ima i edna gotina opzia,a tia e benzina ,koito imash v rezervoara za kolko km ste ti stigne(pokazva priblizitelni za izminavane km pri sushtoto tempo na karane)
Po prinzip bord komp.imat 2.0 (2000 16v)dvigateli.Vizdal sum dopulnitelno slozen bord komp i na 1.6.(na edin ot el tehnizite v AXON)
Ako ti e kef da si slagash neshto,slagai go.Ne robuvai na horskoto mnenie!



Тема хронометърнови [re: Adam Opel]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано15.12.04 19:20



Хронометърът се използва при спрял автомобил за показване на литри в минута (l/m) разход.

Everything louder than everything else...


Тема Re: хронометърнови [re: Dakota]  
Автор Бaтe Beco (Vectra 2.0i CD)
Публикувано15.12.04 19:46



Мен честно казано ме притеснява дали мойто ЕКУ изобщо събира тая информация, която се показва на бордовия. Датчиците-както и да е, те по-лесно могат да се сложат, особено тоя за външна температура. Ама ако ЕКУ-то не става за целта, цялата процедура става твърде тежка.

Всичко е въпрос на гледна точка!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.