Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 25.04.24 
Автомобили
   >> Opel
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема трудно включва заднанови  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 10:03



Колеги от извесно време трудно включва задна скорост.
Така изръмжава понякога,че сърцето ми се къса. На дръгите няма проблем.
За смяна ли е кутията или да се опитам да натегна жилото на съединителя.



Тема Re: трудно включва заднанови [re: ico]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 10:29



Az li4no ne sam imal Opel deto da niama problem s zadnata, ako podava6 mejdinna gaz da se izravniat oborotite 6te vliza lesno.



Тема Re: трудно включва заднанови [re: RadioDJ]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано05.07.04 11:47



И при мен "хърка" задната.

Това нещо неможе ли да се оправи като се регулира малко съединителят?
При мен в момента отделя много ниско.



Тема Re: трудно включва заднанови [re: ico]  
Автор Bat Jorko (BrightSide Jedi)
Публикувано05.07.04 12:44



За трудното включване - когато лоста на скоростите НЕ МОЖЕ да влезе в позиция "задна скорост".

Проблема е в избирача на скоростите - едно механизъмче с лостчета и ябълковидни връзки. Намира се над скоростната кутия.

Има втулки, които се износват, луфтовете се увеличават и там каквото е (лостче, палец) не може да уцели позицията на задната скорост.

Тоя номер ми го прави понякога. Пак понякога и "прихръкват", но дали това е причината в твоя случай, не мога да бъда абсолютно сигурен. Но поне е една идея.



Тема Re: трудно включва заднанови [re: PeteRHR]  
Авторицo (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 12:49



Благодаря за отговорите. И при мен като че ли отделя ниско ще натегна малко
жилото на съединителя да видя дали ще има промени.



Тема Re: трудно включва заднанови [re: RadioDJ]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано05.07.04 14:26



Колега,каква междинна газ при задна скорост,какво изравняване на обороти на място.Това последното на майтап ли си го писал?



Тема Hi4 ne e maitap,нови [re: Milky]  
АвторRadioDJ (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 14:39



nakratko zadnata se vkliu4va bez priharkvane po slednia na4in

1.spira6 na mqsto,
2. izkliu4va6 ot skorost, podava6 gaz dokam 2000 ob., puska6 gazta i vklu4va6 zadna bez da 4aka6 oborotite da padnat do prazeh hod.

Testvai ako ne mi viarva6, a za6to se podava mejdinna gaz ne mi se obiasniava



Тема Re: Hi4 ne e maitap,нови [re: RadioDJ]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано05.07.04 17:49



Така вече е по-добре описано.Аз те разбрах какво искаш да кажеш още в началото,ама уточних,защото това не е междинна газ,а просто повдигане на оборотите на място(форсиране на място),а междинната газ се използва при движение на автомобила,обикновено при връщане на по-ниска предавка,за да се изравнят (поне доближат оборотите)на двигателя и на трансмисията,с цел по-плавно (без удари в трансмисията) превключване.Не оспорвам,че по описания от теб начин не се включва по-лесно задна предавка,но какви обороти се изравняват на място-не мога да разбера?
Не се заяждам,а просто уточнявам нещата.
Успехи!



Тема Re: трудно включва заднанови [re: Bat Jorko]  
Автор astra_fen_mititaki (0908)
Публикувано05.07.04 22:26



spored men e tvarde vazmojno da e ot izbira4a, za6toto az sma smenil cqlata sistema po t. nar. IZBIRA4 i ve4e nqmam problem sa zadnata!!!Dosta se orasih no ve4e vsi4ko e OK.

USPEH



Тема Re: трудно включва заднанови [re: astra_fen_mititaki]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано06.07.04 07:48



Smeniaite vtulki ako ima goliam luft peperudata ama ne pipaite shlicite che posle nemoij gi dogodi posmurtno , a inache prihurkvaneto si e na suedinitel ima i edin chalum kato neshte da vleze zadna vkluchvash na 2 ra i posle zadna ... pochti vinagi stava

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.