Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 28.04.24 
Спорт
   >> Олимпийски игри
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема И пак да повторим: КУР за БНТ и КУР за комерса!нови Отговор на мнението
Автор Bosko Balaban (стрелец)
Публикувано15.08.04 00:14



Винаги съм смятал, че целта на Олимпиадата е да популяризира кубертеновия принцип, а БНТ като обществена телевизия би трябвало да прокарва тази велика олимпийска идея и чак тогава да мисли за комерсиалните облаги, но не би...

Пълните нещастници отново ни лишават от солта и пипера на този уникален спортен форум Олимпиадата, а именно представянето на малките състезатели, малките държави и малките спортове.

Защо не показват онези състезатели, за които все още важи кубертеновия принцип? Вместо това ни занимават с някакви анаболни боклуци и разпалено разискват вечната дилема дали ще подобрят някое рекордче и дали ще вземат трета-четвърта-пета олимпийска титла (може би, ако са се назобили достатъчно), сякаш малко им гледахме изкривените мутри цял сезон из Евроспорт и другите бездарни спортни телевизии.
Гледаме надпреварата на химиите, докато истинските последователи на олимпийския принцип - онези състезатели, дошли от гъза на географията, за да участват и да представят държавите си - остават в сянката на камерите.

Защо не показват онези по-малко популярни спортове, за които Олимпиадата е може би единствения шанс да станат известни сред аудиторията? Вместо това ни пробутват някакви треторазредни мачове от писналите до пълно побъркване лигави баскетбол и волейбол. Сякаш и тях не ги зяпахме цял сезон в разни световни лиг(л)и, квалификации, шампионата на Националната Бананова Асоциация (накратко НБА) и прочие.
Както се очертава няма да предават дори финала на водната топка, но затова пък ще гледаме пряко бараж за баража Хаити - Сан Марино волейбол за девойки до 14 години ...

Пълен кретенизъм, както беше казал Батето навремето. Но как може да е различно, като се има предвид пословичната некадърност в БНТ? И как може да е различно, като няколко богоизбрани спорта си имат желязно лоби, а за останалите няма кадри, които да го отразяват адекватно.

Като заключение ще кажа какво ме е грабна най-много по време на олимпиади. Онзи африкански скиор, който се загуби в една гора в Нагано, завършвайки час и нещо след победителя в състезанието по ски-бягане. Или онзи скиор, който пропусна врата и се изкачи, за да си я вземе и да завърши. Или онзи бобслей от екзотична карибска държава, който се обърна поне 5 пъти, но финишира. Всички тези спортисти (и много други) бяха там на Олимпиадата, за да докажат, че спортът има и друго лице в ерата на допинга, комерса и изкривяването на спортните ценности. Тези горни примери не са радостта на сеирджията, това е нагледно представяне на очарованието на олимпийските игри. Това е разликата между този уникален спортен форум и останалите спортни състезания - световни/европейски първенства/купи/лиги. Това е смисълът на Олимпиадата! А цифрите и рекордите са за малоумните статистици.





Тема Re: И пак да повторим: КУР за БНТ и КУР за комерса!нови [re: Bosko Balaban] Отговор на мнението
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано15.08.04 01:37



В отговор на:

Като заключение ще кажа какво ме е грабна най-много по време на олимпиади. Онзи африкански скиор, който се загуби в една гора в Нагано, завършвайки час и нещо след победителя в състезанието по ски-бягане. Или онзи скиор, който пропусна врата и се изкачи, за да си я вземе и да завърши. Или онзи бобслей от екзотична карибска държава, който се обърна поне 5 пъти, но финишира. Всички тези спортисти (и много други) бяха там на Олимпиадата, за да докажат, че спортът има и друго лице в ерата на допинга, комерса и изкривяването на спортните ценности. Тези горни примери не са радостта на сеирджията, това е нагледно представяне на очарованието на олимпийските игри. Това е разликата между този уникален спортен форум и останалите спортни състезания - световни/европейски първенства/купи/лиги.




Респект за тези думи, бате!

п..п. Днеска също имаше нещо подобно, в академичното гребане при жените двойката скул на Нова Зеландия стана нещо, което се склучва изключително рядко. Едната гребкиня падна във водата... :))) докато се качи обратно в лодката мина бая време, а партньорката и едвам запазваше равновесие за да ме се обърне скула...
И в крайна сметка с близо 2 минути закъснение финишираха ей така заради принципа и обраха бурните овации на публиката.



Тема Bravo Bosko,нови [re: Diavolo Rossonero] Отговор на мнението
Автор King (Antiemancipator)
Публикувано15.08.04 02:07



Govori6 kato drugarq Lenin!!!
Haresah te!!! i az mrazq himicite

-----------------------------------------
"Il s'amuse avec de l'argent..."


Тема Айде и от мен един кур за БНТ!нови [re: Bosko Balaban] Отговор на мнението
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано15.08.04 02:14



Но в малко по-различна насока...
Първо нашата национална телевизия стана първата (думи на Камен Алипиев) накъсала най-грандизоното спортно събитие на планетата (откриването на Летни Олимпйкси Игри) гледано от над 4 млрд. зрители по цял свят с досадните и омразни реклами... Това е абсолютен прецедент, добре че имам кабелна и веднага превключвах на Евроспорт, но тези които нямат вместо да гледат величествената възтановка на древногръцката митология са гледали реклами на перилни препарати...!?!? Разбрах от мои приятели, че в Канада, САЩ и Германия не е имало прекъсвания, по Евроспорт също нямаше... Разбирам да го направят веднъж, но това тяхното мина всякакви граници...
Но това не беше всичко, двамата коментатори на БНТ на откриването не млъкнаха по дяволите!!! Заляха ни с излишни статистически данни и прекалиха с политиката и това кой кога бил председател на някакъв си комитет пък после бил уволнен и станал президент на еди коя си федерация, докато в същото това време течеше грандиозното откриване, по дяволите не можах да чуя като хората и фамозният Ди Джей Тиесто...
Още изключително лош избор на състезанията, които се дават. Пълен хаос, днес така и не станахме свидетели на световния рекорд на Майкъл Фелпс на 400 м. съчетано, защото трябваше да гледаме Латерна магика или там както се казва, простоиите на Део, Каналето, некво интервю с Герхард Шрьодер, Хит минус едно, Мрежата и още куп идиотщини.
Водещ на студиото в Атина е доказания лаик Методи Манченко, който не спира да попада в лапсуси и да задава изключително глупави и до болка шаблонни въпроси. И за финал къде по дяволите е Асен Спиридонов и защо не коментира плуването? Там му е стихията, тази Матакиева ли е каква ли е пълна скръб, никаква емоция, говори на носа си и при това глупости. Днес пък останах в пощрес като чух, че Камен Алипиев (корифей в баскета) коментира щангите!?!? Ами нормално е да има комични ситуации като например имаше 2 опита при жените до 48 кг. отсъдени от тримата съдии за фалове (неуспешен опит) и съответно светнаха две червени лампички, което ще рече че с 2:1 гласа опита не се зачита, но г-н Алипиев си ги броеше опитите за вярни и си ги смяташе човечеца, хаха лошо нема де шоу да става, важен е принципа/учстието (ама той важи за спортистите)...
Е така олипмийска програма не се прави, още по-малко пък рейтинг. Само си представям колко много изнервени зрители са превключвали бесни било на Евроспорт или ARD/ZDF а като добавим и многото футболни мачове става ясно, че парите хвърлени от телевизията няма как да се избият, извинявай но когато даваш приблизително 2 млн. за правата на игрите човек си представя съвсем друга картинка от тази показана за пореден път от ''националната'' ни телевизия.



Тема Спорта...Ех , СПОРТА ! ! !нови [re: Bosko Balaban] Отговор на мнението
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано15.08.04 09:31



Този най-истински театър! Само да имаш очи да го видиш... И душа да го оцениш!
Мисля ,че трябва списъка на забранените медикаменти да се разшири поне петорно.
Не , по-добре да запишат само разрешените-списък от една точка-аналгин!
Иначе ... Състезатели яки като бикове-на системи ?!
Ние родителите няма да разрешавамр на децата си да спортуват!
Треньорите в по-голямата си част са болни мозъци ! Увредени са безвъзвратно докато са били състезатели.
И аман от астматиците в спорта.

Да не говорим за тая коза ,дето снощи в плуването постоянно пращаше някои състезатели на 40 секунди след победителите,макар разликата им да беше само едно тяло,кой ти различава секунди от десети...



Тема Re: Айде и от мен един кур за БНТ!нови [re: Diavolo Rossonero] Отговор на мнението
Автор vogelfrei (Демиург)
Публикувано15.08.04 09:52



Пълна солидарност. Само да добавя още няколко факта:

На откриването освен глупавите статистики, които пречеха да се насладим на самото действие, при дефилето с флагове, бяха пропуснати, сякаш са малцинство, доста малки държавици, докато коментаторите се усетят да спрат да говорят коя била столицата и т.н. на предната. Заедно с това, обаче, никой не обсъди реално историята, звездите, шансовете на някоя нация, нямаше ги любопитните факти, които споменаваха на предните церемонии, изобщо скука и плямпане.

Това да показваш единствено състезания, където аматьорите ни участваш, е престъпление срещу истинския зрител - ние искаме да гледаме велики спортисти, а ако нашите се наредят в някой финал - тогава. Ако ще първи калитари да сме довели и състезанието, в което участват, да е слабо и скучно, айде това ни показват - няма избор. Тук и Юроспорт не са особено прилежни, след като излъчват колоездене, например.

Асен Спиридонов, ерудиран всестранно и извънредно интелигентен човек, както всички подобни в БНТ, си тръгна. Подписал е отдавна договор с Бг Юроспорт, дори мачовете от Еврото ги пое за хонорар, тъй като в тая телевизия нямат повече кадри. Явно и за Олимпиадата е така.

Vive Chiappe! Vive Chiappe! Vive Chiappe!Vive Chiappe!


Тема Re: Айде и от мен един кур за БНТ!нови [re: vogelfrei] Отговор на мнението
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано15.08.04 12:50



еми така е няма вече кадри, коментарите по време на ЕВРОТО го доказаха...
А това за Спиридонов не го знаех... Чак сега разбирам. Ами голяма загуба за БНТ и голяма придобивка за Бг Евроспорт.



Тема Re: И пак да повторим: КУР за БНТ и КУР за комерса!нови [re: Bosko Balaban] Отговор на мнението
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано18.08.04 10:26



Аз по принцип избягвам да критикувам толкова крайно, защото при толкова много спортове на олимпиада на никой не може да се угоди. Все един искал да гледа едно, а на друг друго му е интересно. Но в тоя случай съм напълно съгласен и да викнем всички с пълно гърло КУР ЗА БНТ. По-неадекватно отразяване отдавна не съм гледал. Почна се с рекламите по време на откриването(моля ви се, понеже сме знаели гръцката история можело и да не го гледаме ама ако пропуснем делегацията на Зимбабве можело да има дипломатически скандал, баси мамата и малоумие лелееее)

Кулминацията беше вчера, когато прекъснаха мача на Малеева заради идиотското предаване на Мето. Толкова не съм се ядосвал от не знам колко време. Щракнах за малко каналите по време на рекламите, връщам и гледам Мето. Викам си ясна работата, нашта я е смазала тука набързо(хем ми се стори максимум 2-3 минути да съм щъкал по останалите канали). И по едно време тоя урод с целата си наглост казва: Малеева в момента пада, вижте визитката на американския баскетболен отбор и се връщаме на корта. Е човек може само безмълвен да остане в такива моменти на дивна простотия.

Да не добавям и обзорните дневници, които почват в 1:30 през нощта и никой нормален не седи да ги чака, а точно там е малкия шанс човек да види Хокей на трева примерно. Вместо това гледаме втръснали волейболни мачове по 2 часа.


Иначе да, за много от останалите неща си прав(макар че може би е малко крайно, дето казваш комерса владее играта и със сигурност мнозинството му се гледат битките за медали, а не удавниците в първите серии по плуване). На мен ми се ще да намеря видеоклипче с оня ски-скачач аматьор(мисля че е негър даже), който целия свят го е чакал да се пребие, а след скока го е духнал вятъра в гората и се хванал за върха на едно дърво :))) Ако някой може да помогне на коя олимпиада точно е станало това ще съм много благодарен.




Тема Re: И пак да повторим: Да го духа т.нар. "бате" [re: Bosko Balaban] Отговор на мнението
Автор Aндpoидпapaнoиk (минаващ)
Публикувано18.08.04 13:00



Така обобщавам всичко написано до тук



Тема Прав си отново.нови [re: Diavolo Rossonero] Отговор на мнението
Автор FC_Bayern_Munchen (Богослов)
Публикувано18.08.04 23:36



Аз честно да ти кажа наблюдавам само щангите по нашата телевизия. Останалите спортове по Евроспорт и някаква немска.Просто канал едно са пълна трагедия.Особено в отразяването на плувните спортове.Освен с прочутата си некомпетентност те коментират трагичко.Според коментаторката например било голяма изненада ,че Брендан Хансен изгуби двата си златни медала на Бруст от двукратния СВЕТОВЕН шАМПИОН ОТ БАРСЕЛОНА Косюке Китажима.Аз като чух това направо се ровнах от смях и повече не пуснах К1.
Но все пак смятам да гледам всички стартове по ЛЕКА Атлетика по Канал 1.Тоя чешанков се е доказал като маистор на коментара и за мен е Но1.
ХАХАХАХАХА.Вярно Камен си го бива в Баскета ,но в щангите е пълна трагедия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.