Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 07.07.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: joyr] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано01.01.12 20:32



след Гармиш, Грегор е все по-близо до първа победа в кариерата си на Четирите шанци, а защо не и до бонус от 1 млн. $ ако победи на всяка една от четирите шанци. :о
Кофлер обаче се държи стабилно и ако не за турнира, то за СК с тия две поредни втори места не дава на Шлири да го доближи много в генералното. Общо взето Кофлер почти загуби шансове за крайната победа заради трагичния си втори опит в Оберсдорф, иначе всичко щеше да е почти на кантар. И все пак, на два пъти Грегор губи преднина на четирите шанци след като води в първите два кръга в Германия, така че все още може да стане изненада.
А всичко можеше да е много по-различно ако Валтер Хофер не анулира първите опити в петък когато 80% от скачачите бяха скочили вече (голям провал на Шлири там) и всъщност това стана за първи път в историята откакто се въведоха компенсациите именно от мистър Хофер...



Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано04.01.12 00:21



Ами какво да кажа, видя се, че има защо да рестартират заради Грегор, на някои други, родом от Швейцария, и десет рестарта не биха им стигнали

.

Това в кръга на шегата, иначе условията бяха повече от отвратителни и трябваше нещо да се направи. От този рестарт се възползва не само австриецът, но и други от фаворитите, а и нашето момче.



Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано04.01.12 00:24



Повторение на Ханавалд е ясно, че може да се очаква само от Грегор, но никак не ми се вярва да е точно тази година. Всъщност смятам, че ако има издънка за него, тя ще е точно у дома, всички тези очаквания и медийно внимание тежат. Добре изглеждаше днес на квалификациите, но не смея да се надявам дори и за победа в турнира все още, доста сезони е показвал, че не е най-устойчивия откъм психика шампион.

Пак да повторя- Хофер взе правилното решение...



Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.01.12 03:58



Така де, но имахме прецедент.
Гледай сега ето ще щрихирам
1) Първия опит почти е приключил, оставаше да скачат пет двойки някъде грубо го казвам, може и по-малко да беше.
2) Никога досега не е анулирано състезание след като опитите са почнали, т.е. да се почне цялото състезание от нулата, говоря откакто Валтер Хофер измисли компенсациите
3) Анулираха състезанието след слабия опит на Грегор и протеста на Пойнтнер. Дадоха по Евроспорт как Пойнтер говори разпалено, а Валтер Хофер до него седеше като смъмрен ученик. Всъщност се провалиха и германците и какво излезе, че двете нации в които ски скоковете имат най-голям пазарен дял са засегнати от условията (обаче това не пречеше на други скачаки да правят добри опити) и имахме прецедент, ей за това става въпрос.
4) Ако Шлири и Фрайтаг бяка скочили добре и бяха в едно виртуално топ 10 най-малко, дали щеше да има анулиране? По-скоро не, щеше да си завърши първия скок и да речем щяха да отложат втория скок за по-късен час, докато спре снеговалежа и се оправи шанцата.



Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.01.12 04:04



А и имаше предисторията на 2007 и 2009 г. ако не се лъжа когато пак Грегор водеше след първите две състезания в Германия и после се самопобеди на родна земя...
Не мисля обаче, че ще имаме хеттрик, споко. Ще е твърде странно и шокиращо ако историята отново се повтори. Освен това Кофлер колкото и да е постоянен просто не е от класта на Шлиренцауер, няма и неговата аура и общо взето дори за генералното класиране за сезона всичко си зависи от Шлири. Мен ме е яд за това, че Аман записва поредния слаб сезон, а и не виждам реална конкуренция на австрийците близките две години, което меко казано ме вбесява. Честно казано вече ми се драйфа от самодоволното лице на Пойнтнер и как всеки сезон някой австриец доминира, тази година даже ще е най-зле, като нищо чудно в края на сезона да имаме:
1. Шлиренцауер
2. Кофлер
3. Моргенщерн

Дано Бардал, Хилде и Фрайтагд направят нещо ако не сега то поне 2013 г. иначе какво да ти кажа...
И се вижда колко велик е Аман, единствен той хвърли ръкавицата на австрийската машина последните 7, 8 години и им образуваше нерви и безсънни нощи, но той е самороден талант, такива рядко се раждат. Виж ги другите швейцарци колко са зле и винаги са били зле, докато в Австрия това едва ли не се превърна в национален спорт и гордост.



Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано04.01.12 11:43



Прав си, прецедент е, освен това наистина нямаше да го направят за друг. Но кажи сам, справедливо ли щеше да е заради отвратителните условия, при които скача Шлири, всичкият му огромен потенциал за победа да замине в кошчето? Говорим за един от тримата най-успешни скачачи в историята в мега форма все пак. И моля те, кажи ми кои други правеха добри опити освен Ито? Да не говорим, че вятърът постоянно се менеше, и свестните скокове всъщност бяха и при свестни условия.



Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано04.01.12 11:46



Мен ме е яд за друго- в целият австрийски тим единственият наистина голям скачач е Шлиренцауер, но покрай лобито, което си създадоха с него, а и с Хофер, напред биват бутани всички вкупом. И досега не проумявам кка един Лойцл например направи такова име, той си е доста посредствен. Посредствен е и Кофлер, за разлика да речем от Томи.



Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано04.01.12 11:49



Пусни ако можеш обобщение на днешното състезание по-късно, че аз ще пропусна, аам няма как-пътувам следобеда





Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.01.12 05:44



Да, така е, може би в името на спорта това беше добро решение, а и в крайна сметка няма гаранция, че Шлиренцауер пак нямаше да спечели четирите шанци, все пак това беше едва първи опит... Минало-заминало, гледаме напред.





Тема Re: Ски-скокове- сезон 2011-2012нови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.01.12 05:51



Е таз хубава, аз мислех, че ти ще пишеш и сега да чета...
Ами бях включил видеото и гледах целия първи опит и после половината втори опити и изведнъж край, записа свърши и умрех от яд. Явно заради забавянията покрай силния вятър на моменти удължи състезанието и излезнах извън предварително зададените минути за запис, с една дума нямам развръзката точно на най-добрите след първия скок.


Утре няма да има повторение, май само от 09:00 ч. по Евроспорт 2, не ми се теглеше тепърва торент и просто погледнах в нета какво е станало и останах меко казано шокиран.
След първия опит Камил Щох водеше с над 6 точки на Шлири (също със страхотен опит) след уникален скок и като метраж и като стил и условия, но гледам поляка е скочил само 98 метра във втория скок, що за самоубийство?! :О
Грегор също много слаб втори опит и от цялата работа се е възползвал Кофлер, който взима близо 6 точки на Шлири от Инсбрук, но мисля, че преднината от над 16 точки в полза на Шлиренцауер ще му стигне за последното състезание, ще е истинско чудо да не стигне. Но ето че пак, скоковете се преместиха в Австрия и започнаха проблемите за Грегор, явно всичко опира до психика. Много слаб Аман отново :( Японците скачаха като обезумели в първия скок, като Такеучи и Ито бяха в топ 5, но явно вторите опити на най-добрите или са били при лоши условия или и аз не знам какво е станало, за да има толкова много лоши скокове и с малък метраж.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.