Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 11.06.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Италия - Германия (жени)нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.12.11 18:32



Уникално слабо ниво!



То и като имена е доста постно. Отсъства отборът на Анди Кап. Твърде вероятно култовият немец да е приключил с кърлинга, защото от началото на сезона в евросериите миналогодишният му отбор играе без него и със скип Хартберг. Отсъства тазгодишната световна шампионка Анет Норберг, както и вечната й съперничка Мирям От. На Мюърхед отборът е без някои от ключовите си състезателки от последните години - например опитната Кели Ууд.

Въобще абсолютна трагедия откъм имена. Все пак при мъжете отчитаме завръщането на голямата сцена на великана Дейвид Мърдок с неговия нов отбор, твърде неопитен, трябва да отбележа, а и самият Дейвид сякаш е позагубил от блясъка си (днес гледах Дания - Шотландия и нашият човек беше повече от трагичен; затова пък датчаните са страхотен отбор в сегашния си състав).



Редактирано от Meйджъp на 06.12.11 18:36.



Тема Re:нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.12.11 01:38



Видео от въпросния мач Дания - Шотландия:



Много ключов последен камък на Стерне, в който успя да направи тейкаут през камък и така взе две точки вместо да му бъде открадната единичка.







Тема Драма при мъжетенови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано08.12.11 12:12



Скандинавското три Норвегия - Швеция - Дания се класира за плейофите, докато Шотландия играе с Чехия в тайбрека за определяне на четвъртия участник. При победа на Мърдок се заформя абсолютна супер четворка при мъжете.

Снощи Мърдок е смачкал Един в решаващия мач с 9:3. Жалко, че няма къде да го гледаме. Тази сутрин път Евроспорт дават записи от вчерашните мачове вместо да пуснат пряко някой от тайбреците. Пълни нещастници. Намислил съм да пиша писмо до WCF да преосмислят медийната си политика, защото не е нормално Евроспорт да монополизира широкото излъчване на големите първенства чрез платената си и крайно нискокачествена услуга - Евроспорт плейър >:(





Тема Re: Драма при мъжетенови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Banditoo ()
Публикувано08.12.11 14:30



от утре в колко часа ще започнат. или изобщо ще започнат ли? Кърлинга го гледам от две години вече, ама не съм се разписвал в темата. Ами за немците съм, то е ясно.





Тема Re: Драма при мъжетенови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано08.12.11 19:02



Здрасти :)

Утре от 12:45 ще има някакъв запис, ама не е ясно какъв.

Иначе и аз съм германците, ама и двата им отбора не се класираха за елиминационната фаза.

Между другото не знам дали съм го споменавал (тук или на Дяволето конкретно), но преди време си чатихме с един немски състезател по кърлинг и същият ми сподели, че в Германия на този спорт не се отделя нужното внимание, за да се развива добре - по начина, по който изисква немската спортна култура. Мисълта ми беше, че тези резултати си имат своето логично обяснение.





Тема Жени, малък финал: Русия - Дания (+ инфо)нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.12.11 02:50



Вчера си намерих един стрийм на Евроспорт 2 и гледах малкия финал при жените между домакините от Русия и Дания. Не знам дали като контраст с ниското ниво от другите мачове, но този доста ми хареса. Въобще има някакво наблюдение, че в малките финали стават много по-атрактивни мачове, отколкото в баш финалите, където напрежението и подсигуряването взимат връх и не ставаме свидетели на кой знае какви спектакли. Дано по-късно днес ме опровергаят.

Сутринта от 09:00 се играе женският финал между Швеция и Шотландия. Сигфридсон е в страхотна форма този сезон и мачка наред, тъй че й давам 65% шанс за крайна победа. От друга страна Ив Мюърхед е вечно втората, може и да е дошло времето Фортуда да й се усмихне най-накрая :)

В 13:00 започва и мъжкия финал с европейската класика Швеция (Един) - Норвегия (Улсруд). Шампионите от последните две издания един срещу друг в битка за второ злато в кариерата. Аз лично съм за Улсруд. Един не ми е симпатичен. Шансове 55/45 за норвежците, че са по-опитни, макар този сезон да не са съвсем убедителни.

Жените ще ги дават по Евроспорт, а мъжете - по Евроспорт 2.

Между другото и двете формации на Унгария влизат в Група А. Явно там се работи. В елита се завръщат още Русия (мъже) и Финландия (жени). За съжаление, при жените отпаднаха симпатичните норвежки.

Иначе две стари муцуни се появиха в Москва. Бившата трета в отбора на Андреа Шоп - Мелани Робияр, е треньор на испанските формации при мъжете и жените. Финландският великан (в прекия и преносен смисъл) - Марку Уусипаавалниеми, който за кратко се пробва и в политиката, отново е начело на финландския отбор. Жалко, че не му достигна малко да се бори за елита.





Тема Суперкласиката Глен Хауърд - Кевин Мартиннови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.12.11 02:59



Финал за Купата на Канада (не съм сигурен, но май се води второто най-престижно състезание по кърлинг след Брайър-а), игран преди няколко дена, противопоставящ вечните съперници Кевин Мартин и Глен Хауърд. В ролята на трети за Хауърд се появява отново Уейн Мидо (дано да не е само временно).

Пълен запис в любимия ни видео портал, с любимите ни коментатори:



Умишлено не споменавам резултата заради Дяволето, да му е интересно гледането :)





Тема Re: Жени, малък финал: Русия - Дания (+ инфо)нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано10.12.11 21:29



утре ще гледам сутринта записа на мъжкия финал, така че трай, но кажи какво е станало между шведки и шотландки или ако има торент откъдето да се изтегли :/

п.с. В момента гледам Мартин - Хауърд ;)



Тема Re: Суперкласиката Глен Хауърд - Кевин Мартиннови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано10.12.11 21:51



ааааа какъв последен магически удар на Мартин в третия енд





Тема Re: Суперкласиката Глен Хауърд - Кевин Мартин [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано10.12.11 22:42



ее няма такъв удар просто, ебати техниката :О немам думи
гледай 8 ия енд, последното хвърляне на Мартин.
Направо красота




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.