Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 11.06.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Латвия - домакин на световното за жени през 2013нови [re: Vendome] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.08.11 13:08



Вече и за нея се съмнявам, че съществува!...







Тема Румъниянови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано29.09.11 22:14



Румъния - федерация на една година:









Тема ЕП - група Ц (+ некои разсъждения за цървулщината)нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано04.10.11 12:55



В момента в Тарнбю, Дания се провежда европейското първенство в група Ц. Тъжната новина е, че надпреварата отново ще мине без българско участие. Причината вероятно отново е финансова. Така поне обясни от ефира на Евроспорт мистър "Кърлинг България" - Любомир Велинов, при предишното позорно неявяване на националния отбор на миналогодишното европейско в Шампери. Тогава водещият в ефир (една подлога, на която не искам да споменавам името) изцъка съчувствено с език вместо да зададе съвсем резонния въпрос как една уж работеща федерация не може да събере 5000 евро веднъж годишно, за да участва на единствения престижен европейски форум, и това при положение, че получава някакви суми от министерството и тотализатора, а и има хора от безнес средите в управленското си тяло.

Съвсем скоро г-н Велинов ще се наложи да дава подробни обяснения какво направи с кърлинга в България за 20 години и защо федерации на по 1-2 години, като Турция, Румъния и Словения, вече коват победи на европейския лед, докато у наше село още не е дошъл и интеренето, че дори официален сайт на федерацията не сме сколасали да направим. За 20 години. Единствената ни гордост е някаква еднопистова зала, завряна на пичка си лелина, която е абсолютно недостъпна за нормалния човек. Дори сърбите, които са що-годе на нашия хал, правят две поредни зими събития за гражданите на столицата, па макар и на не толкова добър лед, да не говорим за румънците, които още в първите месеци на съществуването си организираха престижен международен турнир (виж горното мнение). Даже вече ме съмнява, че въпросната зала в Якимово функционира, като се има предвид усилията и средствата, които трябва да се полагат за нормалната поддръжка, а аматьорския размах, с който се работи при нас, съвсем не предполагат подобно нещо.

Въобще много теми за размисъл, които съвсем скоро ще излязат от форума и ще се пренесат в публичното пространство и някой ще трябва да отговаря!!!

Инфо за европейското в група-Ц:







Тема Ахахахаха... ВЕЛИКАН!!!нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано19.10.11 02:33







~ ~ ~

...ко да напраа, АЗ КО ДА НАПРАА... АЗ... АЗ... АЗ...





Тема Re: Ахахахаха... ВЕЛИКАН!!!нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано19.10.11 03:03



хаххаа


ей сега го изгледах цялото, абе много хубаво репортажче :))
хех, бил си ипотекирал апартамента?! :О за да се развее знамето ни? А какво е това 15 място дето бил на него? :О

Е, поне видяхме, че си удържаха на думата и има условия за игра на кърлинг в зимния дворец, точно както каза онзи хокеист дето му загубих телефона. :) ние докат се наканиме да идем... :)



Тема Re: Ахахахаха... ВЕЛИКАН!!!нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано19.10.11 03:29



Аз като условия на игра разбирам да се прегради някакво място, ако ще да е една кирлива пътека, но да си е обработено специално за кърлинг. А тези от репортажа тренираха на гол лед, после влизат хокеисти, рият леда, оставят бразди, ебем ти и донопотопния кърлинг... :о

Да не ти развалям ентусиазма, ама малката пързалка се ползва за практики на студентите от специалността "кърлинг" в НСА открай време - това видях и на репортажа, а не нещо ново и специално, каквото го описваше хокеистът (и по възможност независимо от т.нар. Създател на кърлинга в БГ)...







Тема Re: Европейското в Москванови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано02.12.11 02:38



От днес до 10-ти в руската столица Москва ще се проведе европейското по кърлинг за мъже и жени. Искаше ми се да направя едно ревю, но нещо нямам вдъхновение в момента. Евентуално тези дни, да минат няколко мача.

Иначе Евроспорт ще дават първенството. Още не съм разглеждал каква е точната програма на предвидените за излъчване мачове, но едно е сигурно - молим се на глас палячото Божинов да не е зад микрофона!





Тема Re: Дания - Швеция (жени)нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано03.12.11 20:14



Тази сутрин Евросопрт дадоха втората половина на мача Швеция и Дания при жените. Какво да кажа, по-тъп мач, изпъстрен с малоумни грешки, отдавна не си спомням да съм гледал. Рускините също се мъчиха с чехкините, не знам дали биха в крайна сметка. Въобще доста посредствено първенство се очертава. При липсата на Норберг и От, ако и сега Мюърхед не вземе титлата, то напълно ще си заслужи името лузър на десетлетието.

Аз съм за баба Шоп, но не й давам много шансове :)





Тема Re: Италия - Германия (жени)нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано04.12.11 23:44



Кратко репортажче:



Има няколко много добри последни удара.





Тема Re: Италия - Германия (жени)нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.12.11 02:37



мерси, страхотен линк


иначе аз от утре ще ги подхвана, засега гледах малко от Германия и Швейцария, ама много грозен кърлинг, много слабо ниво :о




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.