Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 30.06.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Световно първенство по биатлон Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано02.03.11 19:22



Утре започва дългоочакваното световно първенство по биатлон в Ханти-Мансийск (Русия).
Първият старт ще е смесената щафета.
За тези които не знаят да спомена, че за разлика от алпийските ски, скоковете и бягането, тук се дават точки и за Световната купа.


Аз ще викам за Бьорндален, Бьо, Тора Бергер и Кайса Макарайнен




Редактирано от Diavolo на 02.03.11 19:23.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 13:33



Почва се!Аз в микс-щафетата викам за Германия и България. Но забеляжвате ли че Българската щафета не се състои от най-добрите ни състезатели. Това е било ката, защото искали да запазят в мъжката и в женската щафета нашите позиции, именно 15 и 20. Иначе тази дисциплина ми е след любимите. Има поне десет отбора, които могат да победят.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 13:50



Фантастична, уникална Тора Бергер!


Предаде на 16 секунди след Словения и най-важното, 26 секунди пред Германия (Хенкел). Уникална. Сега е рисковия пост в Норвегия - Флатланд. Уфф, дано да устои... Защото после са Бьо и Бьорндален...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 13:57



Хаха! Нойнер направи просто стахотна стрелба като се има предвид рязкото повишаване на скороста на вятъра. От 7 км/ч на 20км/ч. Иначе Тора изобщо не се мислеше и атакува още от първата стрелба. Такива разлики в първата десятка рядко се виждат. Ама втория пост на Норвегия не е добър...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 14:04



Както и каза Флапланд не става! Нойнер направи 10 от 10 без допълнителен патрон! Свали разликата от 16 секунди и направи разлика с още 16 секунди! Това е класа. Ако бяха заедно с Бергер бих заложил на германката!





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:07



кобилата пак се е нафиркала до козирката





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:09



Много важен извод е, че Хенкел не е във форма нещо... Екхолм даде по-добро ски бягане от нея и изобщо не изглеждаше добре Андреа, а това е много важно заради предстощята свирепа борба за СК.


Макарайнен пък е в супер форма и помете всичко живо извеждайки щафетата на Финландия до третото място след втори пост.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано03.03.11 14:15



Стига бе, да кажеш на Нойнер кобила





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 14:15



Дален изпусна златна възможност да се доближи до Пайфер и битката да стане още по ожесточена, ама направи две грешки....

Иначе стахота стрелба на германеца. Айде вървим към медал и то златен! Веча аванса на германците е 30 секунди.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:22



на третите постове определено Арнд Пайфер поддаде, но Оле изобщо не се възползва, бих казал даже трагично представяне на Бьорндален, а почва над 2 месеца готвейки се за това световно





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:23



и 30 секунди да беше останала преднината на германците, Бьо е способен да ги направи на Грайс.





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:24



това е годинките на никой не прощават...
Пайфер е по-бърз в ски бягането от Бьорндален и му прави разлики непрекъснато.


Не мога да разбера защо Свендсен не участва тук



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 14:24



Едва ли тук дава най-доброто от себе си. Виж сега почва да намалва разликата. Във втолата срелба я намали с 10 секунди и продължава да намалява.





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:25



намали заради слабата стрелба на Пайфер. Пайфер направи относително слаб пост, само че Бьорндален е като мумия



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 14:25



ще видим!





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 14:26



По трагикомично беше първото място на румънците след първата стрелба.





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:27



абе така си говоря... сложно е.
ако Грайс стреля точно и бързо, Бьо няма да има шанс... километрите са малко...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:32



Уникален Бьо!!!



Златото вече е на 90% за Норвегия



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 14:33



ужасна стрелба на Грайс. Поне среброто е в кърпа вързана!





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 14:42



Ай честито на Дявола! Грайс просто се изложи. Но и среброто е добро. Очакваше се битка между Германия и Норвегия, но младоста и свежоста победиха. Няма как да направи разлика германеца след две збъркани мишени. Бьо е по-добър и в стрелбата и в ски бянето. Само Грайс можеше да побед с опит, но младия норвежец не му позволи! Честито. Радвам се за Дален.



Тема Велик Бьо, празник за Норгенови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:42





Световното започва по уникален начин за мен

Титла за любимата ми Норвегия в пряк дуел с каските и категорична победа за най-великата нация в биатлона - Норвегия

И още нещо:
Бьорндален ще стане световен шампион в единствената си дисциплина в този спорт в която не е ставал световен шампион. Уникално постижение за най-голямата легенда в този спорт.

Тарей Бьо засега прави 38 секунди на Мика Грайс и то всичко това само след втората стрелба, без да броим последната обиколка.
Прави впечатление и зверската форма на Фуркад който изяде всичко живо в страхотен ритъм. Определено Свендсен и Фуркад ще са фаворитите номер 1 в индивидуалните дисциплини, но за Бьо е важно да е близко, за да спечели СК.



Тема Re: Велик Бьо, празник за Норгенови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 14:44



И за ме почва о-стахотен начин.



Дален с злето, а Германия със сребро!



Тема Re: Велик Бьо, празник за Норгенови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:49



с злето





Тема Re: Велик Бьо, празник за Норгенови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.11 14:49



Иначе ти за кой ще си на това световно? Какво искаш да стане?



Тема Re: Велик Бьо, празник за Норгенови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано03.03.11 14:57



Много е объркано. Ще се радвам на победи на Пайфер, Дален, Бери и Бирмбахер. Не слагам Грайс, защото знам, че няма как да победи. Това е моята петица. При жените съм от Нойнер, Хенкел, Гьоснер и Бергер. дъгъл лист имам.

Има само трима, които не са германци. Това означава, че ще искам и при женската и при мъжката щафета да победят Германия. Втори за мен са Норвегия, а трети Швеция.



Тема Спринта при мъжете!нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано05.03.11 11:03



Айдеу и тук се почва! Големите фаворити са: Бьо, Дален, Свенсен и Грайс. Аз съм от Пайфер, Грайс и великия на великите Дален. Пожелавам успехи на тримата и на всички други германци. Големия фаворит е Бьо, но си мисля, че Дален не е показал всичко от себе си в миск-щафетата. е това ще е състезанието, което ще покаже дали Дален е готов за това световно. Дано Креси Анев да е в топ30, а ако има сили и в топ20. Успех и на всички българи!





Тема Re: Спринта при мъжете!нови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 11:19



забравил си за Фуркад :) Той за мен е основен фаворит заедно със Свендсен. След това идват Бьо и Пайфер, ако изхождаме от последните стартове. Нека видим Тарей в каква бегова форма е и тогава вече по-смело може да се залага, ако е върнал формата си от началото на сезона не би трябвало да има проблеми.

И нека видим Черезов и останалите руснаци какво ще направят.



Тема Re: Спринта при мъжете!нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано05.03.11 11:23



АААААААА! Пайфер!


Каква стрелба, какво бягане. Едва ли някой друг би направил 30 секунди разлика на първия след една единствено обиколка! Айде към медал. Само да не сгреши във втората стрелба и златото е гарантирано, все пак такова бягане от германеца.
Ааа, сега разбирам, че Краси няма да участва. Пазел се е за мъжката щафета? Сигурно е много важно. Това е била основната цел.



Тема Re: Спринта при мъжете!нови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано05.03.11 11:31



Пайфер оплеска последния патрон! Как може да сгрешиш точно пследния!


Поне медал му е гарантиран след грешката на Бьо! Грешка също така и за Грайс и шансовете за медал му са нижтожни! Ще завэрши кариерата си без медал от спронт на световно. Пайфер от тук нататък могат да го измесят само Дален и Фуркад.



Тема Re: Спринта при мъжете!нови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 11:38



Пайфер с по-бързо ски бягане от Свендсен?! :О
какъв е този зоб?



Тема изключително съм възмутеннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 11:41



от излъчването на спринта от ушанките

пияни ли са какво ли, но изпускат ключови стрелби, контроли и пр. Почти нищо не видях мамка му



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 11:46



Браво на Бьо


Устиска по последната обиколка и запази малкия си аванс пред Свендсен. Голяма класа и контрол върху състезанието, които демонстрира за пореден път Бьо за тези малко години които има.



Тема Re: изключително съм възмутеннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано05.03.11 11:47



на мен изобщо не ми пука, нали Пайфер вече е взел златото на 80%. Това е титла чакана от германия над 30 гониди. Бирмбафхер и той много бързо бяга. Ясно е, че германците ще имат силна школа през Сочи 2014. Айде Гермянийо!





Тема Re: Спринта при мъжете!нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 11:58



и още по-бързо бягане на Фуркад, респектиращо





Тема Re: Спринта при мъжете!нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано05.03.11 12:00



Видях, видях. Много се притесних даже. Сега е ред на руснака да ме притесни.





Тема Тарей Бьо спечели малката световна купанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 12:37



в спринта - официално





Тема Re: Тарей Бьо спечели малката световна купанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано05.03.11 13:10



Давайте германци! Днес много ме разадваха. Май имат най-добрите ски, а забелязахте ли как Бьо намекна, че тяхните ски не са от най-добрите.То резултата го доказва. Няма как толкова класни състезатели да изостават толкова от Пайфер. А вижте Фуркад. Какъв бегач. С две изпуснати мишени е само на 13 секунди от германеца. Стахотна подготовка. Мисля, че ще е големия фактор в преследването. Имаме цели четири германци в топ 10 и така те ще поведят в отборното състезание. Това са Пайфер, Бирмбахер, Щепхан и Грайс! Интересно е и неучастието на Краси Анев в състезанието. Според коментатора той се пази за мъжксата щафета, защото основната цел на българите в това световно е да запазят 15 позиция. Така ние ще имаме квота за четири състезателя другата година. Единствения от топ10, който не направи грешки е руснака Макараев. Ама след този ужасен сезон за тях това си е съвсем заслужено. Той изостава само по ски-бягане. Имаме само един българин, който ще участва в преседването и това е Михаил Клечеров. Той е на педесето място с изоставане 2мин и 28 сек. Владо Илиев на 68 място, Мартин Богданов 80то и Мирослав Кенанов 94. Пожелавам успех на всичики утре.





Тема КУР за руснацитенови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 15:33





Тора Бергер участва ли изобщо днес???

Не видяхме и първата стрелба на Макарайнен


Няма по-големи пройдохи от тия пяндета, кой им даде олимпиада ве???

Редактирано от Diavolo на 05.03.11 15:34.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 15:44



Перфектна, Макрайнен! :о
дали ще успее да бяга по-бързо от самата Нойнер? Съмнява ме, но все пак направи интересно едно рано убито състезание.

Както и очаквах и прогнозирах, баба Хенкел е до тук


Макарайнен ще поведе отново за генералната световна купа

Тора Бергер, пета, поне на финала я показаха водкаджиите. Екхолм много стабилна в стрелбата, но бягането и отново куца. :о

1. Нойнер
2. Макрайнен
3. Кузмина
4. Зайцева
5. Екхолм

така трябва да финишират.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано05.03.11 15:59



Бравоа на Нойнер.


Забравих да ги гледам , играеше ми се федербал. Днес съм много радостен. Две златни едала за германците!
българките какво направиха?



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 16:03



Емилия Йорданова е най-напред, 42 засега само с 1 грешка и на близо 3 минути и поливина зад Нойнер.
Нина Кленовска е 56
зле, но така е цял сезон.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 16:14



най-бързо ски бягане:
1. Нойнер
2. Макарайнен
3. Бергер



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано05.03.11 20:33



ААААААААААААААААААААААА!

Кралица МАГДАЛЕНАААААААААААААААААААААА!

Няма по-голяма в този спорт от нея, просто е от друго измерение!!!
Тази пача Макарайнен остави отворена вратата за преследването, но утре очаквам поредния 8-ми индивидулаен златен медал за Нойна на СП !!!



А Кузмина има изумително ски бягане сега, както и във Ванкувър



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано05.03.11 23:42



Кузмина си е отлична спринтьорка, една от най-добрите и непрекъснато го доказва на всички които се тюхкаха, че победата и във Ванкувър била случайна, по-скоро фаворитките се провалиха тогава, а тя си беше супер стабилна както не малко пъти и този сезон.
Утре в преследването е много трудно да се правят прогнози. То и по принцип с тия стрелби да се прогнозира биатлон е крайно рисковано.
За мен най-важното е Макарайнен да настигне бързо Нойнер и да се закачи за нея, а Тора Бергер също бързо, бързо да нстигне и задмине Екхолм.
Макарайнен и Зайцева ми се виждат стабилни в момента и едва ли ще се пропукат. Ако някой ще поддаде по-скоро ще е Кузмина. Нойнер ми е загадка, както може да финишира първа и да си кара до края сама и да спечели, така и в тройката може да не попадне. Все пак залагам за Макарайнен или Зайцева, стия с тая кобилка :)


Редактирано от Diavolo на 05.03.11 23:43.



Тема преследване мъженови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано06.03.11 11:22



леле, преди последния прав, Пайфер има 30 секунди аванс, но и страховити преследвачи и то в група - Бьо, Свендсен и Фуркад





Тема Re: преследване мъженови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано06.03.11 11:35



Страхотна победа за Мартен Фуркад. Очаквано Пайфер не взе медал. Свендсен изръси малко преди финала Бьо и така
1. Фуркад 2. Свендсен 3. Бьо


Много хубаво състезание



Тема Re: преследване мъженови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Vendome (Duke)
Публикувано06.03.11 13:55



Мамка му, две грешки на Нойнер.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Vendome (Duke)
Публикувано06.03.11 13:59



И титла за Макарайнен





Тема Фантастичнанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано06.03.11 14:03



невероятна, златна Кайййса Макарайнен


Първа световна титла в нейната кариера, да и е честито и на нея и на Финландия.
Браво и на Екхолм и Хенкел. Бергер можеше повече, Зайцева се провали. Какво става с руснаците...? Очаквано Кузмина се сгромоляса.
Общо взето всичко протече нормално и логично за мен.


Редактирано от Diavolo на 06.03.11 14:04.



Тема Re: Фантастичнанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано06.03.11 14:29



Не мога да разбера защо продължаваш да наричаш Нойнер кобилка при положение, че има състезателки, които са със същото ски бягане и то на най-важните състезания...
Каквото и да си говорим, уникален малшанс за Великата германка. Първо се появи вятър на първия изстрел от последната стрелба, а заради настинката в Бундестима не успя да избие загубените секунди след това с бягане. Браво на Макарайнен за психиката, но според мен са я назобили здравата за световното...


И на всичкото отгоре другите три, които са пред Нойнер за СК се класираха от 3-то до 5-то място...

Преследването при мъжете го изпуснах, че пътувах. Мислех да го гледам на запис по евроспорт и да не гледам резултата, ама без да искам в паната на ринг.бг се появи Мартен Фуркад спечели преследването бла бла, докато сменях каналите

При всички положения много се радвам за франсето, направи ми впечетление, че вчера почти всички фаворити се изтипосаха на снега след финала, а той въпреки смазващото такова (най-бързия вчера) не легна и можеше да бяга още много с това темпо...


Уфф, ебати тъпнята. Снощи Арсенал и днес Нойнер супер много се издразних, а на всичкото отгоре Юве - Милан трябваше да го гледам на стрийм и много много не видях...



Тема Re: Фантастичнанови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано06.03.11 14:47



стига си ревал

малко ли са ти 8 златни медала? :о
виж на финала Нойнер как феърплейската поздрави по-добрата днес. Никой не и виновен на Нойнер, че при аванс от над 30 секунди сбърка два пъти. Макарайнен все още няма грешка, респект само.
ти как можеш да наричаш пък финландката 'пача'
аз кобилки си наричам по принцип немкините и никога не съм ги харесвал, нямам нищо персонално спрямо Нойнер. :) Както казах и ще се потретя във Ванкувър се радвах за нея.
Гледай сега мъжката класика, поне нея можеш да хванеш. Жалко за пропуските ама то не може всичко да се гледа, уф.



Тема Re: Фантастичнанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано06.03.11 14:55



ми и аз рева!


Нойнер си трупаше секунди през цялото време. След всяка стрелба, след всяка контола, а какво направи най-накакря. Сбърка не една, а цели две мишени. и всички усилия отидоха на вятъра. Уффф пак Маракайнен. Намразих го това момиче. Изобщо не ми е симпатично. На мен не са ми достатъчно осем след като си бил в много добра позиция за деветта титла. Аз силно вервам, че Нойнер ще се превърне в най-добрата биатбонистка за всички времена, но не е тази стрелбанта, която трабва да показва. Иначе Хенкел напредна с цели 16 позиции напред. Хах това е класа. Давай Хекел към номер едно.



Тема Re: Фантастичнанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано06.03.11 14:55



Ами да, ама и в четвъртък заради Мики Грайс - Нойнер изпусна още една титла...
Обидих Макарайнен от спортна злоба снощи след състезанието, а ти перманентно си наричаш кобилка и че требвало да се състезава с ски бягането :0
На това световно започна с 35 точни изстрела кобилката ;)
Дам, Нойнер си е класа отвсякъде. Този сезон имаше брейкинг ди айс с нея, много свястно момиче определено


Ама и ти трябва да признаеш, че си е странно вече втори ден Макарайнен да има равно бегово време с Магдалена
Ще гледам естествено, ама май смених плочата и вече ще викам за Нортхуг



Тема Re: Фантастичнанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано06.03.11 14:57



И освен това Нойнер ще се откаже вероятно след 3 години, а до тогава искам да има най-много медали и злата от олимпиада/световно + 4 СК, за да може да и отдадем заслуженото място на най-велика в историята !





Тема Re: Фантастичнанови [re: Banditoo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано06.03.11 16:27



хаха, Хенкел ще види първото място през крив макарон





Тема Re: Фантастичнанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано06.03.11 18:33



ще видим!





Тема Re: Фантастичнанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.03.11 01:35



Браво на Кайса, но ски-бягането, което демонстрира последните два дни, е супер нереално...







Тема Re: Фантастичнанови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано07.03.11 21:02



Е, защо така мислите с Шевата...? :О
Ами спомняте ли си последните стартове за СК, преди паузата? Там точно за това стана въпрос, че има най-добро бягане след двете ски бегачки, после дойде и паузата преди световното и ето ти го сега резултата :) А Кайса започна също така ударно сезона. Т.е. и при нея и при Бьо (при него в по-малка степен, но също се забелязва) нещата се връщат там където си бяха в началото...



Редактирано от Diavolo на 07.03.11 21:34.



Тема Re: Фантастичнанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано07.03.11 22:29



Незнам батенце, при всички положения си е странно Нойнер да не може да избие 2 наказателни обиколки с шест стрелби (защото Нойнер стреля по-бързо) и общо 17,5 км ски бягане, когато става дума за съдбата на златен медал на СП...
Както и да е, утре вероятно ще пропусна пряко индивидуалния старт при мъжете, но ще оставя да се записва и ще зяпам преди Барса - Арсенал, а в сряда да съм на линия за жените.



Тема Re: Фантастичнанови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано07.03.11 22:50



утре Свендсен ми се вижда топ фаворит за титлата :о :/
за сряда не знам... може би Нойнер пак или Екхолм :о а аз тайничко се надявам на Бергер, Кайса не ми се вярва да направи втора поредна и отпада. хм, а Зайцева? тия руснаци цял сезон ни заливат с приказките, че се готвят за световното, а засега пълен провал и на него :о



Тема Няма, няма по-големи ИДИОТИнови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано08.03.11 15:10



от руснаците. Не знам вече за кой път го пиша това.
Никога повече не трябва да се дава голям форум на тия колхозници



Не видяхме четвъртата стрелба на Тарей Бьо, как може???!!! Не видяхме последните две стрелби на Мартен Фуркад (втората и третата) и същата работа и при Пайфер.
А повечето стрелби бяха без мишени, т.е. само по слух и време се ориентирахме дали има грешки или не



Тема леле каква драманови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано08.03.11 15:34



Кристоф Суман беше на един последен 20 изстрел за ЗЛАТЕН МЕДАЛ и го пропусна!!!


Тарей Бьо е вече на 95% шампион



Тема Тарей Бьонови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано08.03.11 16:19



с втора световна титла и първа индивидуална и то във водещата се на книга за най-престижната дисциплина - 20 км. индивидуално, първата дисциплина изобщо с която стартира биатлона.



Видяхме едно фантастично състезание с много обрати, изненади (типични за тази много опасна и своебразна дисциплина) и драма.

Най-бързо бягане: 1. Фуркад 2. Свендсен 3. Бьо 4. Черезов 5. Пайфер

Тарей Бьо определено тръгна в това състезание не на всяка цена да печели световна титла (макар че преди първенството да заяви смело в интервю, че идва на това световно за две титли - като едната да е индивидуална), но да е в топ 5, което го устройва за СК. Много мъдро състезание обаче от негова страна. Започна консервативно и постепенно тръгна да увеличава темпото. Грешката която допусна от втория легнал изобщо не го разстрои и на най-важната четвърта стрелба беше безпогрешен (което не го видяхме обаче), чак тогава се впусна в луда гонка и показателното е, че Бьо направи най-бързата финална пета обиколка от всички биатлонисти (включителни по-бърз с 2.3 секунди от Свендсен и близо 15 секунди от Фуркад) и направи сериозен буфер между себе си и останалите.

Свендсен обърка всичко в първия си прав, когато направи непривичните за него две грешки. В останалите си стрелби беше безпогрешен, но нямаше как да компенсира в тази дисциплина когато няма наказателни обиколки, а наказателна минута за грешка.

Мартен Фуркад тръгна прекалено бързо и това според мен му коства грешките които направи на трета и четвърта стрелба, а и направи слаба последна обиколка за неговите възможности. Явно това не беше неговия ден.

Голямата изненада беше руския ветеран, Максим Максимов, който направи старта на живота си и без да допусне нито една грешка от 20 изстрела взе сребърния медал, първи медал за Русия на това световно. Живец показаха и Черезов и Чудов, така че руснаците се засилиха точно преди щафетата, което е хубаво за интригата, а не да гледаме норвежко/германски дуел (да добавим и Франция също така заедно с Русия).

Голямо състезание и за старите пушки, Суман (35 г.) и Бьорндален (37 г.)
И двамата бяха в тройката след третата стрелба (Суман с голяма преднина на първо място), но допуснаха по един фатален пропуск на четвъртия. Оле дори и да не беше сбъркал нямаше да може да измести Бьо, но щеше да е втори, докато Суман супер инфарктно сбърка последния си 20 изстрел (защо не го забави малко повече...?) иначе взимаше златото. Щеше да има аванс от близо 50 секунди и впоследствие да финишира на първо място с около 14, 15 секунди аванс, но така и така взе медал - бронзовия.

Това вклиняване на Максимов и Суман между Бьо и Свендсен вече прави победата за СК на Бьо, 95% сигурна, авансът му вече е прекалено голям (92 точки пред Свендсен и 110 точки пред Фуркад), а стартовете до края са само четири.

Да отебелжим и спечелената от Свендсен малка купа именно в 20 км. днес, тъй като това беше последното състезание за сезона. Бьо остана втори с 16 точки пасив, а трети е М. Фуркад със само 7 точки аванс пред Оле.


















Редактирано от Diavolo на 08.03.11 20:21.



Тема Re:нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано08.03.11 19:03



Ами кур интрига за последния кръг. Сега вместо да има решителен титаничен сблъсък Бьо - Свендсен пред родна публика, ще е само возене за отбиване на номера... :(((

Иначе аз ли разбрах лошо Спиридонката, или Бьо се израдвал на грешката на Суман. Ако е така, много грозна проява, която заслужава единствено презрение... :(((





Тема Re:нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано08.03.11 19:35



Хмм, това незнам, но каза, че руската публика се е зарадвала на грешката на Бьорндален понеже това е означавало медал за Максимов. Може и да ги бъркаш двете, незнам





Тема Re: Тарей Бьонови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано08.03.11 19:38



Добре си ги обобщил нещата, няма какво да добавя...
Само може би, че на Фуркад му падна мотивацията и затова му е по-слаба последната обиколка...
И наистина телевизионното отразяване на спринта и индивидуалното, където борбата е виртуално е мега гига турбо зле. Виждал съм пристрастно отразяване, но това е некадърно. Та те изпуснаха повечето стрелби на Черезов и решителната последна обиколка на Максимов я включиха чак на 19, 6 км контролата преди финала. Дано се вземат в ръце за олимпиадата...



Иначе засега на световното май големите губещи са Свендсен и Бьорндален. Последния явно е решил здравата да се излага в края на годините си, ако спази обещанието и кара до Сочи'14...



Тема Re:нови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано08.03.11 19:48



Руснаците са пълни помияри, а освен това напълно подкрепям възмущението на Дяволето - телевизионното им отразяване е не просто ужасно, ами направо под всякаква критика! Спомням си, че и на предното световно в Пьончан имаше неуредици, ама това тук мина всякакви граници на простотията! Изпуснаха супер ключови стрелби, за междинни контроли и дума не може да се изрече, но затова пък проследиха много внимателно гренландец и някакви петоразрядни литовци... :о :((





Тема Re:нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано08.03.11 20:21



Ами явно не сте гледали (това дето казва Шевата също е вярно, че публиката избухна при грешката на Бьорндален заради Максимов) с Шевата докрай всичко, защото го дадоха Бьо как се радва. :О Значи доста след финиша на претендентите когато оставаше да финишират последните номера дадоха кадър как Бьо си е скрил лицето с ръце и гледа стрелбата на Суман и издаваше един стон като нещо такова ''ъъъъъъъъъ нее'' защото Суман поваляше мишена след мишена и Бьо скимтеше и издаваше някакъв отчаян звук и точно при пропуска на Суман на последната мишена, Бьо изкрещя на умрело и се срути на земята, направо щеше да пукне от кеф.


Вижте сега знам, че ще го нападнете ама това е младо момче, а това му е първа индивидуална титла и то дошла след поредица от неприятни загуби от Фуркад и Свендсен, явно е доста емоционален... Не адмирирам подобни прояви, но бъдете по-снизходителни ако може ;)



Тема Re:нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано08.03.11 20:36



Хахахха, ами аз превъртех записа след финала на Суман, мислих си че няма какво да се види, а то какво стана :))
Значи утре като имам повече време ще го потърся да го видя непременно...
Ами аз не го виня напротив, мисля, че всички на негово място биха искали същото...
Просто някои биха били лицемерни да не го показват...

Редактирано от shevchenko на 08.03.11 20:37.



Тема Re:нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано08.03.11 20:38



Иначе аз, докато гледах се надявах Суман да успее, просто не вярвам отново някой път да попадне в такава ситуация, а за Бьо тепърва предстоят успехите



Тема Re:нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано08.03.11 20:38



П.С. И не ги спестявай тия моменти, гледай как щех да изпусна шоуто :))



Тема Re:нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано08.03.11 20:50



Абе грозно си е, както и да го въртиш... :(( Както и реакцията на руските дегенерати по трибуните. Същата критика я изказах и за българските цървули по време на европейското в Банско преди няколко години, когато освиркваха и се радваха на пропуските на Домрачова и ко.

Иначе Суман беше голям джентълмен на интервюто след състезанието. Това му беше сигурно последният шанс за злато в кариерата, но поздрави чистосърдечно Бьо и му пожела успех занапред, въпреки провокативния въпрос на репортера! Ей това е големият спортист - ЕВАЛА!!!





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано09.03.11 10:43



Днес има състезание, нали? Че и аз ще ставам фенка





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 12:10



Да, в 14,15 часа е индивидуалния старт при жените ;)



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 13:34



Днес за разлика от вчера фаворитките почти всички са в първа група, така че екшъна ще е в началото на състезанието.
Букитата слагат фаворит Нойнер, пред Екхолм, но Магдалена няма все още медал от голямо първенство в тази дисциплина.
Олимпийска шампионка тук е Тора Бергер, а световна вече несъстезаващата се Кати Вилхелм.
Дисциплината с най-много изненади и където прогнозите са най-рисковани.





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано09.03.11 14:25



Благодаря





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 14:29



Има лош вятър в началото и това ще прецака състезанието


Засега Бергер и Домрачова са с по една грешка, но Флатланд направи две, а Тадея Бранкович цели 4



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 14:31



ехх, Нойнер се спаси на първата стрелба, сега втората ще е много важна, защото е на прав...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано09.03.11 14:40



Две грешки, това колко обиколки са?



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 14:42



ами в индивидуалното ти начисляват по една минута време на грешка...
в останалите дисциплини правиш по обиколка на грешка, което е към 25-30 секунди, а в щафетата имаш три допълнителни патрона в случай, че не свалиш мишените ;)

П.С. Нойнер не успя да остане суха и направи две грешки на прав



А Хенкел и Зидек бяха с най-лош късмет и направиха по три грешки...
Струва ми се, че Екхолм ще бъде най-голямата късметлийка днес



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано09.03.11 14:50



Ясно, значи дотук три минути отгоре за Нойнер, множко ми се струват..



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 14:52



Множко са, но Нойнер никога не е била сигурна в стрелбата, а днес условията са ужасни. Две отлични състезателки в стрелабата като Зидек и Хенкел имат съответно 5 и 7 грешки от две стрелби...

Всичко отива към титла за Екхолм...
А Беларус традиционно прави силни резултати в тази дисциплина и изненадата Скардино вече имаме три нули...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано09.03.11 14:57



Отвикнала съм да гледам биатлон и ми е леко трудно да ги следя коя с колко грешки е, ама по две на стрелба ми се струват множко, помня едно време Поаре все беше с нули. Занимателен спорт, жалко че в края на сезона се сетих за него.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 15:09



Нойнер беше много консервативна в ски бягането, но сега на последната обиколка е направила над 30 секунди на Тора Бергер. Мисля, че може да се задържи в шестицата, особено ако вятърът не утихне...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 15:12



Ами това е световна титла за Екхолм. На легнал вятъра и беше утихнал, а на прав е прекалено добра...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 15:51



В крайна сметка Екхолм пред Бахман и Вита Семеренко. Нойнер е пета, Бергер десета, Макарайнен ще е около 30-място, а Хенкел извън точките...

За СК Екхолм и Макарайнен се изравняват и са на 60 точки пред Хенкел, 70 пред Бергер и 80 пред Нойнер... До края остават 4 индивидуална старта.

Редактирано от shevchenko на 09.03.11 15:51.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано09.03.11 16:07



Да и е честита, аз пак изтървах края, ама имахме семинар

. Последен старт ли беше това на световното, или има още нещо при мъжете?



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано09.03.11 16:12



може би вече за 1001 път ще кажа, че съм си правил труда и си играх бая време да пусна една генерална тема в която има целия календар на всички топ зимни спортове. там естествено фигурира и програмата за световното в Русия.





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано09.03.11 16:15



ето как един старт може да ти провали целия сезон


Макарайнен тотално се срина на стрелбата и целия и аванс от 47 точки отиде по дяволите.
Тъпо състезание, изобщо не ми хареса, тъпотия голяма с този вятър.
На масовия старт задължително трябва да е пред шведката, защото тя е много по-опитна от финландката и знае после как да се настрои за финала на сезона и да гони това което и трябва, дори и да е по-бавна. И все пак Макарайнен в моите очи е фаворитка, защото има два старта на спринт и преследване, където е много по-добра от шведката и е най-добрата изобщо през сезона, а 15 км. индивидуално повече няма.

Екхолм спечели малката световна купа в дисиплината



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано09.03.11 16:19



ОК, извинявай, и пак благодаря. Вярно и на мен си го казвал.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано09.03.11 16:27



Перфектна развръзка, която оставя интригата отворена.

Най-хубавата развръзка за масовите стартове ще бъде Нойнер-Бергер на подиума, а Макарайнен-Екхолм извън десетката. При мъжете: Свендсен и Фуркад в тройката, а Бьо да не стартира или да направи 11 грешки. Тогава вече ще има класика интрига в Холменколен. Но да не мечтаем прекалено :)





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 20:29



Спорно е коя е най-добра през сезона...
От една страна най-много победи има Тора Бергер, от друга ако Нойнер си беше участвала в двата спринта и едното преследване дето изпусна нали не си мислиш, че щеше да е на друго място освен първото ?
От трета страна най-много точки си имат Екхолм и Макарайнен. :)
Според мен Нойнер ще пребори Бергер и Хенкел и може би една от двете Екхолм/Макарайнен, но и двете да се сринат толкова, че да ги задмине едва ли ще стане...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано09.03.11 20:31



А ти как мислиш на финалите дали ще има бясна конкуренция, защото това е много важно, за да се запази интригата и да могат да бъдат наваксани едни 60-70 точки в рамките на три старта там...
Защото ако много участници решат, че няма нужда да ходят тъй като световното е минало, а те нама за какво да се борят в СК ще стане много тъпичко...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано09.03.11 20:43



Мдам и това го има... Да се оправдаят с умора след световното и въобще да не пътуват за Норвегия...

Трябва да видя как е било предни години...





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано09.03.11 21:13



Макарайнен за мен заслужава най-много кристалния глобус, защото има най-много призови/предни класирания. Това, че Екхолм е в играта се дължи изцяло на финландката заради две нейни трагични изпълнения, за едното от които не взе и 1 точка.

Редактирано от Diavolo на 09.03.11 21:15.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано09.03.11 21:15



Точно така ще стане и е ставало много пъти...
Бьо е сигурен, поне при жените ще има интрига, но е много важно кой ще поведе след масовия старт тук на световното, тъй като в Холменколен ще е по-лесно за топ фаворитите с оглед конкуренцията и мотивацията на останалите.



Тема Какъв първи постнови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 15:23



на ВЕЛИКИЯ, Оле Ейнар Бьорндален


Красота, класика!
Сега да не казвам силни думи, но Норге на 90% е вече шампион... Дано само Ос не осере нещата... т.е. всичко друго, но не и наказателна обиколка...



Тема Re: Какъв първи постнови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 15:35



Ами неизбенжоо стама, Ос в наказателната обиколка...


Обаче да го поздравим все пак. Това се очакваше. Браво за това, че се пребори със себе си да не прави втора наказателна обиколка.
Сега очаквам да направи най-бързата последна обиколка, защото беше най-сдържан от всичко досега в бягането и да предаде въпреки всичко пръв на Свендсен.



Тема както инови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 15:40



очаквах


Каква красота, трите най-велики сили в биатлона, рамо до рамо

Сега третия пост за мен ще е решаващ, а именно: Свендсен срещу Пайфер!
Максимов от Русия би трябвало да загуби 40 секунди някъде.
Внимание към Швеция. Скрит кандидат за бронзовия медал.



Тема Re: както инови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 15:52



никакъв го няма в стрелбата, Свендсен





Тема директен двубой за златотонови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 16:00



и пак между Грайс и Бьо, епизод 2


Би трябвало Бьо да бие!

Битка и за бронза ще има, но все пак Черезов е голям фаворит заради много бързото си ски бягане. Там са още и Италия, Швеция и Украйна, но шведи и украинци ще трябва да се надяват на грешки на стрелбата на Черезов, докато италианците ги отписвам.

Редактирано от Diavolo на 11.03.11 16:00.



Тема алеле, майконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 16:09



Какво направи този Грайс? :О
3 наказателни обиколки!!! Германия влезна втора, а излезн осма, зад Словения (без Фаг) и САЩ
Винидш, Винидш, Виндиш е на позиция за сребърен медал!!! :О
Време за залози, ами залагам на най-надежния стрелец, Седнев, би трябвало и опита на Фери да си каже думата. Не вярвам на стрелбата на Черезов, а Виндиш трябва някъде нещо да загуби, предстявате ли си Италия със сребърен медал, аз не...



Тема Re: алеле, майконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 16:12



Бьо с наказателна обиколка?! :О
И все пак никакви проблеми за златото, +15 секунди въпреки това


Бьо титан - трети златен медал

Черезов, втори (каква втора стрелба?! :О), а Фери може и да настигне, Седнев, там аз виждам някаква интрига, особено Черезов спре да помага на Седнев по обиколката. Айде Бьорн!

Редактирано от Diavolo на 11.03.11 16:14.



Тема злато за Норгенови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 16:23



5 злато в историята за най-престижната мъжка дисциплина, великата щафета.


Това беше ясно мисля още след втори пост, когато Ос предаде първи, макар и символично.
Бьо и с втора наказателна обиколка взимаше златото според мен, защото щеше да изостава с около 11 секунди зад Черезов, но щеше да го отвее в ски бягане, въпреки, че това е Черезов и все пак имаше видна разлика в движенията на двамата.
Логично второ място и за Русия.
Грайс закопа Германия, като последните не само финишираха срамно зад САЩ (?!), но загубиха и битката за малката световна купа.
Украйна с първи медал в историята си, а голямото чакане за Швеция, продължава - вече 44 години без медал за такава нация си е... :О
Голям провал днес и за французите ама там нещата бяха непоправими след първие два поста. Мартен просто нямаше какво да направи и съхрани сили за масовия старт.
Хубава щафета с много обрати и ключови моменти.



Тема Re: злато за Норгенови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано11.03.11 20:12



Много слабо състезание...
Норге спечели въпреки издънките на Ос и Бьо ( за чието индивидуално представяне най-добре изобщо да не отваряш дума), Свендсен не беше железен и направи равен пост с Пайфър, а Бьорндален продължава да затъва като ски бягане...
Тоя Мики Грайс сериозно ме издразни на това световно. Втори пореден златен медал прецаква


А батка, какво става с Венсан Джай, говорим за олимпийски шампион в спринта, който му правеха разлика канадци, японци и т.н. И Алексис Бьоуф и той супер бавно...
Утре Мартен Фуркад ще наказва ми се чини



Тема Re: злато за Норгенови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 20:58



чакай ве, защо да не се отваря дума за представянето на Тарей кинг? :о :)
Бил направил една наказателна обиколка, ами той водеше с цяла вечност, сам си изгради тази разлика със ски бягане и отлична бърза първа стрелба със само един допълнителен патрон, а другите какво правиха? :)
Накрая според мен беше вече прекалено спокоен или другата крайност - представяш ли си какво бреме е на тия години да си последен пост на страна като Норвегия на световно първенство, където всичко освен първото място е равносилно на трагедия... :о
Бьорндален направи добра последна обиколка, все пак е на доста годинки вече, но виж само каква стрелба, а? Без нито един допълнителен патрон, а Ос си беше ясен рисков фактор, обикновено именно Ос или Бергер или някой друг такъв дъни норвежците, факт е обаче, че Ос предаде първи щафетата, не забравяй, а нямаше чак такъв голям аванс пред останалите... :)



Тема Re: злато за Норгенови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано11.03.11 21:25



Айде, айде направи преднина, защото Грайс и Черезов бяха трагедия...
Не е бил спокоен, адски нервен беше - особено последния трети допълнителен ако беше видял едвам хвана екрана беше толкова неточен. :)
Просто нямаше кой да го притисне...
Айде прогнози за утре : Нойнер и Мартен Фуркад съм аз





Тема Re: злато за Норгенови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 21:33



Свендсен и Нойнер

Надявам се на Бьо и Макарайнен/Бергер





Тема Re: злато за Норгенови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.11 21:37



апропо почна световното по бързо пързаляне с кънки, по Евроспорта дават кратки записи на най-добрите, гледах 1500 м мъже и 3000 м жени, титли за Бьоко и Вюрст, забравих да те подтсетя по-рано... уф. събота и неделя са най-интересните дисциплини :)

и гледай ако имаш време решителните кърлинг класики, такива мачове едва ли ще видиш и на световното ;)



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано12.03.11 14:09



ДААААААААААААААААААААААААААА!


Изключително състезание!



Тема Re: злато за Норгенови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано12.03.11 14:11



Ами не виждам днес и утре да дават кънки по евроспорт, бате...
При всички положения ще хвърля едно око на резултатите ;)
Хмм, Сабликова не е спечелила на 3000 метра ?





Тема Масовия стар - женинови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 14:14



Супер състезание, такива обрати и драматизъм отдавна не е имало на масов старт.


Втора титла за Нойнер на това световно :о Германия изравни Норвегия с по 3 златни медала, първи медал за Беларус и първи медал изобщо за Домрачова от световни първенства. Браво на Тора Бергер, беше към 30 място някъде по едно време, а накрая бронз.
И най-важното, Макарайнен е четвърта, а Екхолм е седма. Браво на Кайса, че на последния прав повали всичките мишени, това беше ключовия момент за нея. Екхолм си наруши стоте процента (очаквано) на това световното, но ски бягането и куца, с такова ски бягане трябва да се надява на подаръци от страна на Макарайнен.



Тема офченови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 14:19



Тереза Йохауг подпади гуменките на Ковалчик, мухахаха така се накрещях, че ме чуха на последния етаж


Уникален финален спринт/фотифиниш реши съдбата на преследването в Лахти, една от най-трудните, стари и престижни писти. Ковалчик - много мръсен играч отново се прояви, затваряйки брутално секси Тереза, но Йохауг въпреки, че е на половината на полския мутант мина по по-голямата тракетория само и само да успее да мине отнякъде и от дясно я подпали, ахаха не е истина просто, милиметри решиха златото, може би хилядни от секундата. Фантастична гонка. Бьорген много лошо падна 5 км преди края и изостана доста, наруши си и ритъм и всичко и след това само се допута до финала печелейки четвъртото място.
След края на състезанието Ковалчик изгледжаше така все едно са и откраднали кристалния глобус в последния момент, толкова беше посърнала и чак сереше от яд, хохо ще затваряш, на ти сега, обречена си другите да правят великите победи, а ти само да трупаш точки.



Тема Re: злато за Норгенови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 14:22



Нормално и очаквано, странно защо г-н Ставрев беше толкова изненадан ;)
Сабликова ''чисти допинга'' след Ванкувър е далеч от формата си :)
А и в този спорт доминациите не са големи, това е доста цикличен и изтискващ спорт с много чести смени на шампионите. И все пак Сабликова си оставя фаворитка на 5000 м.
Верно ли няма? Ами явно няма как да сместят в програмата, жалко :/
Ще пиша до Ставрев да видим какво ще ми отговори, уф :/
Иначе от това което видях пълен стадион и супер атмосфера - Германия баце, няма какво да добавя повече.

уф айде, че Риш се пуска...



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 14:24



честито :/



Тема Re: злато за Норгенови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано12.03.11 14:28



батка, как ги пишеш с такава лекота, че Сабликова чистела допинга, евала





Тема Re: злато за Норгенови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 14:30



еми през целия сезон не е убедителна, а и на световното по многобой дето беше в Калгари ако си спомняш преди месец някъде в коронния си многобой също беше неузнаваема, а е минала само година от Ванкувър, контузия няма, поне не съм чувал ;-)



Тема друго офченови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 15:05



Браво на Дарио Колоня


Прекрасно контролирано състезание и впечатляваща, страхотна победа на престижното Лахти. Негова пета побед през сезона. Страхотно второ място и за Морис Манифика.
Къде беше обаче това ски бягане на Колоня в Осло, та трудно попадаше в топ 5... :/
Това спортната психология е уникално нещо... :о



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 15:10



верно си е, че е сладурана и чаровна и е почти винаги усмихната :)
ама германка баце :/ като я чуя тази реч...



Вече е на второ място във вечната ранглиста на световните първенства :О



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано12.03.11 15:47



Уау, този Фуркад не само е хубав, ами и стреля без грешка





Тема Re: злато за Норгенови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 16:11



дубъл





Тема ех, жалконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 16:14



Какво шоу само щеше да стане с финален спринт между Свендсен и Бьо, как можа да сбърка Тарей точно последните си два изстрела

18 поредни свалени мишени и вземи тия два поредни пропуска, а точно днес Бьо изглеждаше супер свеж, как само му вървяха ските не е истина. Той е и с най-бързото ски бягане днес. Втори е Свендсен.
Иначе четвърта световна титла за Норвегия на това първенство, втора световна титла в тази много рискова дисциплина за Свендсен и втора на този шампионат, и първи медал за Италия от 10 години насам.
Тарей Бьо изтърва да постигне исторически рекорд - медал във всяка една от 6 те дисциплини на това първенство. Жалко

Редактирано от Diavolo на 12.03.11 16:17.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: joy_r] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано12.03.11 16:15



не бих казал, че стрелбата му точно е сила или нещо за което да го хвалиш по принцип


Той ли се очертава да ти бъде любимец в биатлона?



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано12.03.11 23:07



Хохо, ще станеш ти симпатизант на Нойнер


Сигурно е имало интервю с нея докато си писал постинга, ама аз пуснах мъжкото състезание на секундата, че гледах пародията бг футбол до началото на масовия старт при мъжете и съм изпуснал...
А коя е на първо място ?

Магдалена има 5 златни индивидуални, още един сребърен...
От щафети 4 първи места и две втори...
И от Ванкувър има два златни индивидуални и един сребърен



Според мен е хубаво класацията да се прави само върху индивидуалните, защото щафетите са си особен тип състезание...
А пък и все пак някои дисциплини като смесената щафета и масовия старт са съвсем нови
От друга страна поне на книга би трябвало преди конкуренцията да е по-малка...



Тема Re: ех, жалконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано12.03.11 23:12



Ами батка Бьо много се баваше на първите две стрелби на легнал, но след това компенсираше с бързо ски бягане, така че според мен Свендсен щеше да си спечели, защото беше спестил много повече сили.
Интересно е обаче, че Свендсен сбърка първи, а след това Тарей направи и двете си грешки...
Много силно състезание и преди последната стрелба дори отличен ски бегач като Мартен Фуркад само с една грешка беше на 25 секунди от първото място...

В крайна сметка след приключване на всички индивидуални състезания отново само кралица Магдалена има повече от едно злато индивидуално

+ едно сребро и едно пето място

Утре да видим дали Екхолм и Макрайнен ще се пуснат в щафетите, миналата година във Ванкувър Нойнер не се и Германия не спечели златото...



Тема Re: ех, жалконови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 02:13



Утре в никакъв случай, кобилките не бива да печелят златото :O :/
щото ще изравнят Норге по брой златни медали, а имат повече сребърни, нали се сещаш какво значи това... :о

Да, има го и този момент. Бьо и при двете си стрелби от легнал губеше по 7/9 секунди и после се втурваше да ги догонва което малко или много може би щеше да си каже думата при един финален спринт срещу Свендсен, но все пак имаше реален шанс, а и щеше да е далеч по-интересно.
Най-много ми хареса в състезанието темпото на бягане, изключително високо, направо...


Два много хубави масови старта днес, особено женския.



Тема Re: ех, жалконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано13.03.11 02:20



Споко, рускините печелят.



Ако останат без злато на собствена земя, по-добре да закриват биатлона там!





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 02:36



е, чак фен няма да и стана... ;) Но нищо де, нз :)

Ами как коя, великата Лив Грете Поаре ;)
Тя е на първо място и по индивидуални златни медали (6, заедно с шведската кралица, Магдалена Форсберг) и общо ако гледаме и щафетите с 7 златни медала. Ако утре Нойнер спечели златото ще се изравни с нея с по 7 златни медала на върха, но все още има само 5 индивидуални титли.
По приницп на първо място с 9 златни медала е германката Петра Шааф, но навремето имаше тийм евент който отдавна го няма и не е редно да се брои и не се брои :) Иначе Петра също е със 7 златни медала - 4 индивидуални +3 щафета +2 от този тийм евент :)




Редактирано от Diavolo на 13.03.11 03:49.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 12:01



Нойнер има общо 9 златни както съм ти написал вчера, ама сега казаха че гони някаква рускиня, която има 10..
Да си пожелаем още днес нещата да си дойдат на местото, а догодина кой знае може да мислим и за индивидуалните ;)

Айде, Дойчланд !





Тема Re: ех, жалконови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 12:01



Съмнителна работа, баце...
Аз залагам за Германия.





Тема Re: ех, жалконови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 12:08



Хенкел и Гьоснер ще ги провалят със стрелбата





Тема Re: ех, жалконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 12:13



ти да не би да си за ушанките ?


айде те отлетеха, състезанието май приключи



Тема Re: ех, жалконови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 12:13



баце урочаса си


Екатерина Юрлова в Сибир



Тема Re: ех, жалконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 12:14



ахахаха, бате ти си опозиция на русия във всеки един спорт и сега за тях, не е истина. :)



Тема Re: ех, жалконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 12:27



ушанките нема са в петнайсетицата ве





Тема Re: ех, жалконови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 12:32



ебати ташака, защо трябваше да се рискува с Гьоснер ???





Тема Re: ех, жалконови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 12:35



не съм за тях, сега съм за Беларус и Украйна





Тема Re: ех, жалконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 12:37



сега Бахман трябва да избие 30-40 секунди и после Нойнер мачка ;)
Пидрушина и Писарева за сега от твойте отбори :)



Тема Re: ех, жалконови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 12:37



ахаха тая кобила Гьоснер или Нойнер на ''млади'' години, бухаха



Провалила се ски бегачка преквалифицирана на биатлонистка, мдам :)

Как може да си фен на германките :о Школа която винаги е залагала на бягането и темпото от времето на злото ГДР навремето.
Това СССР и ГДР брутално изнасилиха толкова много любими ми спортове, така че никога няма да им стана фен, никога. Не съм за Русия, просто не искам Германия да взима златото ;)



Тема Re: ех, жалконови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 12:47



Айде и тоя вятър се появи баш, когато не трябва...
Беларус и Украйна ми стрелят на 0 км/ч, а Бахман на (10;20)





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 13:12



ЛОЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!
Изумителнооооооооооооооооооооооооооооо!





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 13:13



некой трябва да им спре допинга на тия кранти, това е абсурдно просто и убийство на спорта





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 13:15



да, ама аз не броя някои неща, иначе е така, но няма значение коя класация се взима, официалната или реалната и в двата случая вече е на 1 място, изравни се





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 13:16



ахахахахах, батка благодари на Магдалена, че успя да видиш нещо такова изумително...
А стрелбата на прав, просто нямам думи





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 13:16



баце това е щафета, не е един налят кон срещу останалите. германките бяха трагични и изобщо не заслужават златото, а този спорт се казва биатлон, а не ски бягане, то бива, бива ама чак пък толкова не бива.
все едно се върнах 15/20 години назад, заеби... другите държави просто нямат шанс.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 13:17



на Хвостенко правия и беше по-бърз и хубав.

Редактирано от Diavolo на 13.03.11 13:18.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 13:17



може би не броиш освен тим ивента и смесената щафета, логично е, това не са състезания, които трябва да се взимат под внимание чак толкова...
обаче днес трябва в неофициалната да броиш нойнер като индивидуално злато



Редактирано от shevchenko на 13.03.11 13:18.



Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 13:18



виждал съм далеч по-измителни неща в биатлона и то при мъжете (и при жените), където нещата имат много по-голяма стойност.





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 13:19



германките печелят класирането по медали с повече сребърни медали, но Норвегия има повече медали общо, така че резултата е 1-1

Редактирано от Diavolo на 13.03.11 13:31.



Тема Re: ех, жалконови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано13.03.11 13:20



Е, кво бе, само за някакви си 4 минути и половина не познах...







Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано13.03.11 13:21



само дето Квостенко е сила в стрелбата, а Нойнер има проблеми с правия и преди това изби 35 секунди по време на втората обиколка...
Стига си казвал на бялото - черно



И стига с тоя допинг, че наистина почваш да дразниш...
Все едно аз да почна да говоря за допинг при Надал и Фелпс, тогава няма да ти е хич приятно...
А психиката, какъв допинг трябва за нея...
Ако имаше допинг, то Макрайнен щеше да бъде отвяна в преследването

П.С. Хенкел не направи чак толкова лош пост, предаде на 3 секунди зад първия, Гьоснер и е първи сезон в тура и не издържа психически, а Бахман не е топ звезда и знаеше, че трябва да навакса. Освен това нямаше и късмет в първата стрелба с вятъра ;)



Тема Re: айде, пак фенщините.... :(нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано13.03.11 13:28



Не се излагай, Гяволе, Нойнер си е природен талант.

Само едно се чудя - щом Нойнер е допинг кранта, каква е Макарайнен, която прави равно ски-бягане на допинг крантата?!?







Тема Re: айде, пак фенщините.... :(нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 13:31



природен талант





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.03.11 13:35



точно така, защото едната я няма вече, а другата е отскоро, но мисля, че правилното е все пак всичко да се брои, златото си е злато.
За това има и друга класация - само за индивидуални отличия. В тези спортове имат значение подобни класации, защото щафетите не са така равностойни и някои държави просто имат много повече качествени състезатели отколкото други. Така че има две класации, Нойнер вече е в челото на едната, а на следващото световно ще има шанс да стане и с най-много индивидуални.



Тема Re: айде, пак фенщините.... :(нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано13.03.11 14:22



Значи като им спрат допинга на крантите, ще ги затваря с една обиколка талантливата финландка :о

Между другото Русия и Финландия са последните две страни, изгърмели заради допинг в биатлона. Не, че искам нещо да намекна... Всъщност обществена тайна е, че Германия и Норвегия са супер недосегаеми и трябва да стане някакъв супер скандал, за да се чуе за някой хванат с допинг немец или норвежец. Но и така трябва да бъде, защото тези две страни крепят биатлона, както не веднъж съм казвал. Представи си как ще се отрази на спорта, ако се разчуе, че Бьорндален е зобил до старини! Или пък как ще се отрази на интереса в Германия, ако местният биатлон бъде разбит по подобие на руския... :/

Както и да е, мисълта ми беше, че да се твърди как едните са допинг кранти, а другите са чисти като сълза таланти, е супер нелепо, колкото и да съм пристрастен по посока на вторите.

Иначе Нойнер я следя още от юношеските първенства - момичето си има много правилно развитие + постоянство. Ако тя е допинг кранта, останалите са допинг змейове! И Бьо има същия талант, но него го назобиха яко още от първия му сезон, което е супер грозно, но няма как, явно легендарният му батко Оле Ейнар ще слиза от голямата сцена и спешно трябва да се издига нова норвежка легенда, а както правилно отбеляза някъде, Свендсен няма нужната харизма за това... :(

Иначе ти ако си търсиш допинг мулета, на първо време насочи съмненията си към онези с големите амплитуди в представянето - дето днес са първи, а утре 51-и и то не заради несполучливи стрелби, ами заради плачевно каране (разбирай, пропуснати инжекциии)...



Редактирано от Meйджъp на 13.03.11 14:24.



Тема Re: айде, пак фенщините.... :(нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.11 14:57



прав си за всичко ве човек, все едно аз съм го писал всичко това, просто не мога да понасям германките и съм яко пристрастен, това е. Но имам доблестта да си призная къде съм прав и къде греша.

P.S. Бьорген пак мачка





Тема do Shevaнови [re: Diavolo] Отговор на мнението
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.11 14:58



след скоковете по Евроспорт ще дават близо 45 минути от световното по бързо пързаляне с кънки. днес са го включили предаването, явно не само аз съм изразил възмущение от това, че не го отразяват





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано13.03.11 15:28



Догодина световното е на едно от любимите трасета на Нойнер - Руполдинг, тъй че прави си сметката :))
Но стига сте бройкали тенекийки. Важното е да кара дълги години и да ни радва с драматични победи и драматични провали. Между другото любимото ми състезание на Нойнер е на един масов старт или едно преследване в Антхолц, когато водеше преди последната стрелба с минута и нещо, но направи 4 или 5 грешки и завърши на второ или трето място. Колко израсна тогава, не е истина!!!





Тема Re: Световно първенство по биатлоннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Banditoo (РР фен)
Публикувано13.03.11 18:56



Германки, германки, германки!


Злато, злато, злато!
Недоволен дявол, недоволен дявол, неговолен дявол!
Доволен Бандит и доволен Шева, доволен Бандит и доволен Шева, доволен Бандит и доволен Шева!
Тъпа Макарайнен, тъпа Макарайнен, тъпа Макарайнен!





Тема Re: do Shevaнови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано14.03.11 21:52



Не съм гледал батка, нямаше как...
Изпуснах и римското дерби...
Прегледах резултатите (разбирай тройките без резултати), ама във уикипедиа някои женски все още липсват...
А Свен Крамер да не се е отказал, няма го нито на 5к, нито на 10к ?
В Калгари преди месец е било многобоя, а в Хееренвеен спринт ?!



Тема Re: do Shevaнови [re: shevchenko] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано14.03.11 23:09



абе мани я уикипедията, ето ти линк



Колкото до великия Крамер, при него е доста заплетена ситуацията и се носят слухове, че е потулен допинг скандал и е излезнал в ''принудителна'' почивка...
Първо пропусна началото на сезона, първите два месеца с изявлението, че имал нужда от повече почивка... ок, очакваше се да се върне за световните първенства и финалите, но ноември месец треньорът му Рон Мълдър заяви, че Крамер е аут до края на сезона заради контузия в десния крак, без повече подробности.
И така, това е което знам. Дано се завърне в добра форма за новия сезон, защото много го харесвам и във всеки един спорт има нужда от такива като него. Ще е много интересен спорът му с новата звезда в холандското кънки бягане, Боб де Йонг, а и Иван Скобрев се е засилил яко за Сочи...

Редактирано от Diavolo на 14.03.11 23:11.



Тема Re: do Shevaнови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (рекордьор)
Публикувано16.03.11 14:16



10x. :)
Най-накрая на спокойствие да ги прегледам...
Е, аз такъв сайт търсех, ама не намерих и стигнах до уикипедиата... :/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.