Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 02.07.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано03.01.11 14:37



Не знам какво имаш предвид под късмет?! Действително има вероятност някой посредствен състезател да се падне в лесен поток и да стигне леко до финала, в същото време някой фаворит да отпадне в първата двойка от най-добрия, но затова си има преелиминационна фаза и дирижиране на двойките. Много по-силен фактор късмет има в класическата дисциплина - направиш едно силно спускане и си първи, въпреки че в 9/10 от случаите няма да си в петицата.





Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.01.11 15:12



В спускането няма как са в два манша, защото е изключително тежко и изтискващо силите състезание... ;)




Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.01.11 16:11



иначе,

не може да сравнявам такова състезание с класическите такива. Та това са 200 метра и 20 врати само, нормално е да много по-лесно и изравнено и всеки има шанс да бие всеки... Майсторлъка си личи когато има повече метри и повече врати с които да се справяш, това е вън от съмнение. Освен това може да имаш късмет с жребия и най-голямата идиотщина, падаш като чувал с картофи в първия манш и какво? Дават ти изоставане с 0.50, ама после във второто спускане, може да ометеш някое колче или да ти заяде старт вратичката или малка грешка, а съперникът който няма какво да губи и е свалил напрежението след провала в първия манш винаги може направи феномеално спускане. А че има интерес, има, ама този интерес е повече сред тийновете и феновете на екстремните спортове където подобни атракции всъщност са основното. Не може да тръгнеш да спориш с близо 100 години традиции, Борка...




Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано03.01.11 16:55



За спускането - щом може да има 2 тренировки, значи може да има и 2 манша за сметка на едната тренировка.

За паралелния слалом - не съм гледал състезанието в Мюнхен и не знам по какъв регламент точно се е провело, за да коментирам недостатъците на правилата. Спомням си експеримента преди няколко години и тогавашните правила ми се харесаха. Иначе късото трасе действително е недостатък, но не виждам проблем в бъдеще да се направи по-дълго. Пък и 6 къси дължини не са ли повече от 2 по-дълги, откъдето и да си сложиш метъра?!?

Съгласен съм с това, което казваш за типично сеирджийският тийн-грънч-екстрийм интерес към новия формат, но основният интерес тук ще си остане спортно-състезателният - пряк двубой, тактика, пресмятане на силите, психология.

И колкото и да ми е тъжно да го кажа, някои спортове трябва да се реформират (в разумни граници, разбира се), инак новата вълна гейски тото-тиви "спортове" ще ги изместят пагубно в периферията... :(





Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.01.11 17:08



специално за спускането, тренировката е ТРЕНИРОВКА, има огромна разлика между спускане в тренировка и състезателно спускане. То и тренировката е ден/два преди самото състезание. Няма как да се направят два манша, защото рискът за здравето на състезателите ще е много голям, не случайно и няма такъв манш, иначе мислиш ли, че нямаше да направят при положение, че спускането е най-гледаната и популярна дисциплина (разбирай най-голям тв рейтинг, значи парички) в алпийските ски и е наречена кралската дисциплина.




Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано03.01.11 19:08



То едната тренировка не беше ли квалификация за стартовия ред на официалното спускане? Разбирай, има полуофициален характер. Какво пречи вместо тази безумна квалификация да има втори манш и състезанието пак ще е в 2-3 дни?! Или искаш да кажеш, че скиорите карат с 20% на квалификацията и ако тя стане официален манш, включват 100-те процента и ще се пребиват от умора на втория ден?!? Ами не съм съгласен... :о

Всъщност ти я пусна тази муха за двата манша на спускането, аз само продължих разсъжденията :))) Ставаше въпрос, че в един (или два манша) единично спускане ще се получи много по-нереално и късметлийско класиране, отколкото в една паралелна дисциплина, в която има между 4-6 пускания срещу пряк съперник. Това ми е мнението.





Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.01.11 20:06



Да, така е, аз говорих специално за тренировката в която не винаги фаворитите се спускат. Иначе двата хипотетични манша в спускането за които говориш трябва да се състоят макс. след 3/4 часа пауза, не повече за да няма резки промени в атмосферните условия, защото това е спускане все пак и тези неща са много по-важни отколкото в слалома да речем. А няма гаранция и че след час ще е същото времето...
Отделно след едно такова натоварване на което се подлагат спускачите им трябва ден/два за релакс, чувстват се като пребити с камъни, а ти искаш втори манш в който пак да се спускат с 120 км/ч, невъзможно е ;)

Не съм я пускал аз тази муха, ти някъде по темата първи писа, че не било реално да имаш едно спускане в което да зависи всичко, а пък видиш ли тук има няколко спускания и т.н. Има няколко спускания, ама това са 200 метра, Мейджъре които както и да ги гледаш са си 200 метра. Тия 200 метра се взимат за 20 секунди грубо, така че това, че имаш 6 спускания (1/4 финали, 1/2 финали, финал или 3/4 място) пак не може да се съпоставяне с натоварването дори в един слалом. Това шоу, да добре стои и е интересно, но не показва истинската класа на състезателите... В алпийските ски този пряк дуел липсва, такива са традициите, тук надпреварата е с хронометъра ;)
дуели има само в биатлона (масов старт и щафети) и ски бягането в класическия спринт и класическото преследване 10х10 / 5х5, иначе пак е на хронометър :)



Редактирано от Diavolo на 03.01.11 20:07.



Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано03.01.11 21:41



Не си ме разбрал - под спускане визирах всички видове пускане по заснежена писта със ски - от спускането до слалома.

Иначе продължаваш да твърдиш, че паралелният слалом не отмерва реалните възможности на състезателите, без да се аргументираш. И отказваш да приемеш, че много спортни показатели, които ти изброих, де факто не се отмерват при класическата дисциплина, просто защото характерът и форматът й е такъв - тренировъчен!

Съгласен съм за традициите и знаеш, че самият аз съм заклет традиционалист, но в случая със ските съм на по-особено мнение.

п.п. Честно казано в момента не се сещам за друг спорт, в който няма дуел, освен фигурното, но то не е спорт, ами изкуство.

п.п.п. Сетих се - шейни, бобслей. Но там просто няма възможност за такъв дуел. В ските има, поне за техничните дисциплини, и са длъжни да го изпробват, защото много взе да се алармира, че в последните години ските губят мощно позиции за сметка на тийн-грънч-екстрийм дришнята сноуборд. :(





Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.01.11 00:01



Е как, аз се аргументирах по-нагоре... Посочих кои са нещата които не ми допадат и нещата които според мен пречат на този паралелен слалол да се гледа като нещо наистина стойностн, а не едно шоу... :)
Иначе сноуборда е популярен само в Северна америка и няколко европейски страни като Франция, Австрия, Швейцария, Чехия и Норвегия, но главно в Северна америка, където X GAMES са по-популярни от ски алпийските дисциплини... :о Това е положението... Ските все повече губят почва, но пак подчертавам това касае главно един континент... Засега де.






Тема Re: Паралелен слалом - Мюнхеннови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано04.01.11 00:42



Абе и в Европа набира яко скорост екстремната дришня :(((






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.