Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 27.04.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано01.03.10 22:44



Малко 'фън' тема. :)
Я да видим кой е 'ЗА' и кой 'Против' :)

Общо взето от това което чета из западаното виртуално пространство следните спортове искат да попаднат официално под шапката на МОК и да добият право да се състезават на олимпиади:

Надбягване с кучешки впрягове

Аз определено съм 'ЗА' особено да гледам тия сладури хъскитата няма как да откажа. :))
Само не знам асоциацията за защита на животните дали няма да нададе вой за малтретиране на животните, а и ще е любопитно къде ще настанят кучетата в олимпийското село при спортистите или отделно, хаха :)
Не, сериозно, това звучи адски сериозно, а и има вековни традиции в много северни нации включително Канада, САЩ и Русия. Но се съмнявам да стане номера... :/

Зимно ориентиране
Това е като класичесото спортно ориентиране, но става със ски из разни заснежени планини и хълмове или нещо такова, нямам си на идея.
На мен малко идиотско ми стои. Самото лятно ориентиране го няма на летните игри, та това ли...

Ски скокове - жени
Този спорт в последния момент отпадна от програмата във Ванкувър, така че има голяма вероятност да дебютира в Сочи.
Всъщност ако се замисля май само в този спорт жените не са се намешали все още...

Смесена щафета в биатлона и ски бягането
Два поста жени и после два поста мъже. Съответно сменят стилове и т.н.
Особено за биатлона от това което знам има много голяма вероятност да се приеме, защото ще е интересно и зрелищно.
хехе Я си представете една щафета с Бьорген и Нордхуг, хохо :)
ЗА! Обаче да са на по-малко разстояния викам да не се натоварват излишно спортистите.

Ами общо взето е това. Към днешна дата е по-вероятно нищо от това да не се приеме, но знае ли човек.

В същото това време женският хокей е сериозно застрашен, защото според Жак Рох идеята на олимпизма е да има развитие и равностойност, интрига. А в женскитя хокей откакто дебютира в Нагано' 1998 г. гледаме все едни и същи финали, като само Швеция направи един случаен и сензационен пробив. И общо взето всичко е ясно. Канада и САЩ спорят за титлата, а Швеция и Финландия спорят за бронза.
Според мен ако забранят хокея за жени за мен ще е гавра с тези момичета и жени, които обичат тази игра и носят толкова много лишения само и само да я практикуват. А и както казват американки и канадки те какво сега да падат ли? След като другите не се развиват и тъпчат на едно място значи проблема е при тях, а не при нас.
Освен всичко това като гледах мача за бронза между финландки и шведки и после финала за златото направо останах изумен. Тези жени ако хванат нашите мъжки национали просто сме загазили много яко.


Редактирано от Diavolo на 01.03.10 22:46.



Тема Re: Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор shevchenko (стар клубар)
Публикувано01.03.10 22:50



Значи аз съм против въвеждането на нови спортове. Бих бил "за" смесените щафети в ски бягането и биатлона като нови дисциплини и за оставането на женския хокей. Освен това забравих да пиша в обзор темата на олимпиадата, но съм против всякакви простотии от сорта на бабуните, ски-акробатиката и халфпайпа. Да ги махнат и трите





Тема Re: Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано01.03.10 23:18



И аз да си кажа, че съм малко консерва и постоянните нови спортове ми идват в повече. Може би само за надбягването с кучета бих бил за. Има голяма история този спорт, а това с женската еманципация, нямам думи направо.... Има си мъжки, има си и женски спортове.

Бтв. тука е момента да постна една от сравнително новите статии на Иво Иванов





Тема Re: Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор alessandron ()
Публикувано01.03.10 23:43



Това за биатлона и ски бягането се обсъжда доста отдавна и аз определено съм "за". Също и за кучетата - както казваш такива страхотни сладури като хъскитата как няма да се гледат? А природозащитниците да се ебат в гъза - за тези животни е смисъл на живота да са впрегнати кучета и съществуват само заради това, като връзката с господаря им е неразривна - да земат да забранят и конния спорт тогава?




Тема Re: Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Vendome ()
Публикувано02.03.10 00:07



За гонките с кучета съм и за смесените щафети, а женският хокей ще е тъпо да бъде закрит. Наистина канадки и американки не са виновни, че другите са слаби, но пък няма и гаранция, че винаги ще са слаби.



Тема Re: Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано02.03.10 01:48



Шейните звучат интересно и класически. Но не съм сигурен доколко се вписват в класическите представи за олимпийски спорт. В смисъл, кучета се състезават, вярно, управлявани от хора, ама...

Смесените щафети - твърдо за!

Женския хокей - на мен ми тъпее, но малко несериозни ми се виждат причините за премахване, пък и малко дискриминация ми изглежда. По-скоро трябва сериозно да се помисли да се разкарат всички онези малоумни дисциплини във фрийстайла и сноуборда. Да остане само кроса в сноуборда, останалите - аут или в краен случай - да останат като демостративни спортове, които не носят медали!



Редактирано от Meйджъp на 02.03.10 01:51.



Тема нови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано02.03.10 01:56



Сега се сещам, че някъде бях чел как някакво лоби искало да се вкарат "спортове" като сн00кера, бриджа, покера, дартса и тям подобните в зимните олимпиади. Щях да припадна. Това все едно да отвориш публичен дом в някоя манастирска обител... о_О





Тема Re: :онови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано02.03.10 02:20



Това за първи път го чувам.

Значи ахаха ами да поразсъждаваме трезво и логично. Тези спортове нямат шанс да влязат в летните игри и защо да не се пробват в зимните... В крана сметка ами така де играят на закрито хората, навънка вали снежец а те си джиткат :)) Зимно е някак си :) Снукъра например се провежда по-скоро зимата и пролетта отколкото лятото.
Иначе е абсурдно естествено всичко това и никога няма да стане.

Макар ако се замислиш има адски много спортове които нямат място по слънцето на олимпийските игри

Освен тези които си изброил има и още:
шах, табла, скуош, поло, ръгби, боулинг, моторните спортове (но там дилемата беше, че не зависело от спортистите ами от технологиите, бтв. ами да карат пилотите едни и същи автбомобили и ще се види кой е по-добър пилот, така де). А и ветроходството и бобслея също зависи от технологии, но както и да е де.
айде тия дето си ги изброил ок, но например защо да няма шах? Това е много древен и велик спорт. също така има какви ли не спортове като хокей на трева например а няма ръгби, което си е класика и е доста популярно в страни като Великобритания, Франция, Австралия, Нова Зеландия и ЮАР.

Например каква му е традицията и историята на стрелянето по чинийки например? :) Не че ме дразни нещо, напротив.
Вместо това обаче може да пуснат боулинг да речем или шах и още доста други неща.
Абе да ме направят шеф на МОК да видиш как ще пораздвижа нещата ;)
И разбира се ще въведа снукъра като с него ще се открива и закрива олимпиадата. :P

Редактирано от Diavolo на 02.03.10 02:22.



Тема Re: :онови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано02.03.10 02:36



Специално сн00кера го движи някакво долно и мазно гей лоби, което на практика е превзело Евроспорт и въпреки че това подобие на спорт, представляващо безсмислено ръгане с пръчки за огъзени червендалести чичковци с меки китки, няма никакъв телевизионен формат, го налагат яко в последното десетилетие и му надуват изкуствения рейтинг, тъй че не бих се учудил, ако го набутат и на зимните олимпиади, точно по причините, които си изтъкнал + няколко допълнителни аргумента с преобладаващи финикийски знаци + болните амбиции за по-силно солидно присъствие на британски флаг в челните редици на класирането по медали :ООО

А за ръгбито съм абсолютно съгласен, че трябва да присъства на летните олимпиади. Бейзболът беше за малко, ама после го разкараха, ако не се лъжа. Моторните спортове не са спортове и нямат никакво място. Настолните спортове - също, включително и шахмата. В противен случай що ли не си вкараме и ПаМеЛа като спорт, хаха :))





Тема Re: :о [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор f(x)dx ()
Публикувано02.03.10 21:46



Ръгби вече в програмата на летните олимпийски игри. Мисля дори още в Лондон ще го пуснат, което ще е яко, щото в Англия този спорт е религия.

Жалко само, че ще бъде във версията "Ръгби 7", която пак предлага доста емоции, но не е оргиналдъ все пак.

За зимните олимиади аз пък искам фрийстайла и халфпайпа. Има много труд, постоянство и майсторлък зад изпълненията на тези момчета и момичета. Да не говорим, че ми бута яко густо да им гледам каваците. И някак си имам впечатлението, че точно те носят олимпийския дух - правят го за идеята, защото им е приятно. Мое субективно мнение, разбира се.

Иначе хокей на заледено езеро с отбори по четирима как ви се вижда като идея?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.