Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 30.05.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: :онови [re: f(x)dx] Отговор на мнението
Автор Vendome ()
Публикувано02.03.10 22:24



Съгласен съм, точно спортистите в тези две дисциплини са големи ентусиасти и участват главно заради идеята, а спортовете им са доста трудни и изискват наистина много талант и тренировки.



Тема Re: :онови [re: f(x)dx] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано02.03.10 22:36



И така да е за фрийстайла и халфпайпа - това са си по-скоро демонстративни дисциплини, откъдето и да ги завъртиш.

Като каза за хокея на заледено езеро, се сетих, че има един спорт банди (хокей на лед с топка), който също може да се пробва в далечно бъдеще. Но за летните олимпиади флорборът е задължителен, не знам защо го игнорират така... :/ Чудя си и каква им е официалната формулировка ръгбито да не е олимпийски спорт...





Тема Re: Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови [re: бaй Moмчил Beлиkи] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано03.03.10 00:24



Този Иво Иванов определно има стил и усет към интересната статия, ама винаги ще вземе да се изпразни по своеобразен начин върху написаното, къде с излишно хиперболизиране, къде с някоя откровена глупащина. В конкретния случай - какво пък толкова има против церемониите по откриванията и закриванията. Нека ги приеме като чиста проба изкуство. В крайна сметка, наред с малкото или многото грандомания, тези церемонии носят и огромно символно значение. Ама то не става да гледаш на нещата от позицията си на пуканкоядящ американски сеирджия и да ги разбираш в дълбочина.

Относно следващата зимна олимпиада - жалко, защото Залцбург (нещо го бях сбъркал с Инсбрук) беше перфектният домакин - като база, зимно излъчване, традиции, всичко... Пък и най-вече, беше ни на една ръка разстояние... А сега - следващата в Сочи, по-следващата - в Корея... Как изпуснахме Торино, още не мога да си простя ://



Редактирано от Meйджъp на 03.03.10 00:25.



Тема Re: :онови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.10 01:32



За Бандито има сериозно брожение също така, но да видим... :)
чел съм, че е доста атрактивен спорт и има много фенове в скандинавските страни и Русия, но проблема е, че е малко развит като география. Но аз нямам нищо против поне като за начало да го пробват като демонстрационен спорт.





Тема Re: :онови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано03.03.10 01:50



Честно казано, аз съм по-скоро против да се разводняват нещата със спортове като бандито. Иначе гледах веднъж някакъв мач по стрийма и ми стоеше като някаква непохватна пародия на класическия хокей. Теренът - някакво хале, като футболно игрище, а играчите се търкалят наляво-надясно с някакво невидимо топче :)))





Тема Re: Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано03.03.10 11:14



И аз нямам против церемониите, даже не мога да си представя Олимпиада без тях.

Мисълта ми беше за избора на Сочи

и доказаната корупция в МОК.



Тема Re: Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Авторjoy (Нерегистриран)
Публикувано07.03.10 13:05



Церемонията на откриването ми е любимата част от олимпиадите, не мога да си представя да я няма, и всеки пъм ми става едно такова мило, като видя нашата делегация

, но закриванията може да се поопростят, и без това там най-важно е загасянето на огъня, и предаването на щафетата към следващия домакин, не е нужно пак да гледаме етно-измислици.
Състезания с кучета бих гледала, животинките са симпатични, но доколкото знам , традицията е за дълги пробези в рамките на ден или два, надали телевизиите биха се израдвали при такава перспектива.
А Сочи чисто географски не е ли по-близо от Залцбург, нали само едно море ни дели



Тема Re: Нови спортове за Сочи или по-нататък...нови [re: joy] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано07.03.10 13:51



Да, закриванията и психологически са по-тегави за гледане - дет беше казал някой, има нещо тъжно в тях...

Иначе Сочи може да е по-близо географски (не съм сигурен), но чисто туристически си е направо на другия край на света... :))





Тема Re: :онови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.03.10 20:29



това са си по-скоро демонстративни дисциплини, откъдето и да ги завъртиш

какво имаш предвид под демонстративни?
Защо фигурно пързаляне да може, а халфпайп - не?
И най-важното - олимпийския дух



Тема Re: :онови [re: f(x)dx] Отговор на мнението
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.10 03:09



Ми не им отива състезателния характер най-вече. За мен фигурното също си е демонстративен спорт, а и се стремя да го възприемам изцяло като такъв, иначе трябва да изгубя половината кеф от нерви по разни съдии безнравственици...

Олимпийският дух го търси при такива като онзи ганаец, дето се научил да кара ски преди няколко години, докато бил пазач на някаква зала за ски (доколкото четох някъде, да не излъжа) ;)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.