Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 03.07.24 
Спорт
   >> Зимни спортове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Канада покори световния хокей!нови [re: Meйджъp] Отговор на мнението
Автор Vendome ()
Публикувано02.03.10 09:32



Мдам спортна е, основните изповядване спортове са - танци на маса, вдигане на чаши с ракия, бързо владеене на вилица и нож.



Тема Re: Канада покори световния хокей!нови [re: Vendome] Отговор на мнението
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано02.03.10 10:06



Не си прав. Печелиш големите кинти, купуваш си дрешки, Г класа, зимаш бело, селското девойче го моделираш кат пластелин... Това е ПРОГРЕС. Иди в един друг клуб и точно в това ще те убедят! КУР Спорт Кур Държава!





Тема Канада чупи рекорди - луди цифринови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.10 01:57



Ех...

Та значи 80% от всички канадци са гледали финалът между Канада и САЩ. Това са умопомрачителни цифри. :О Точно 16.6 млн. зр. са гледали мача. Това означава, че близо 50 проц. от канадското население е включило телевизора на този мач. Но като прибавим препълнените барове, пъбове, площади и по къщите по семейно, съседки и роднински то нещата стават и над 80%. Общо взето тези които не са гледали са бебетата и тежко болните хора предполагам. Това е най-гледаното предаване в цялата история на канадската телевизия.
Това са стряскащи цифри.

[b[А ето още любопитни цифри:

USA vs. Canada: Най- гледания хокеен мач за последните 30 години в САЩ

*USA vs. Canada - 2010 (gold medal): 34.8 million

* USA/Russia - 1980 (Miracle on Ice): 34.2 million

* USA/Finland - 1980 (gold medal): 32.8 million

* USA/Canada - 2010 (RR): 27.6 million

* USA/Canada – 2002 (gold medal): 17.1 million

За сравнение с други големи събития:

2010 Grammy Awards (25.9 million)
2010 Rose Bowl (24.0 million)
2009 World Series, Game 4 (22.8 million)
2009 NCAA Basketball Championship (17.6 million)
2009 NBA Finals, Game 4 (16.0 million)
2010 Daytona 500 (16.0 million)

Май май хокея и в щатите си е в топ 5.

NBC се напушиха яко, това са най-гледаните олимпийски игри (зимни) в историята на американската телевизия. Като за първите четири дни 129 млн. американци са гледали игрите. И тотално през двете седмици през които светът бе олимпиада именно игрите по NBC бяха неизменно най-гледаните като пребориха дори и култовия Америкън Айдъл, което е най-гледаното предаване по принцип в Америка след Супер Боул.



Тема Мнения на някои от действащите лицанови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.10 02:02



Героят Сидни Кросби: Не видях как шайбата влезе в мрежата, само чух как всички пищят

22-годишният Сидни Кросби, който се превърна в истински герой за Канада като вкара "златния" гол във финала на олимпийския хокейния турнир срещу САЩ във Ванкувър, сподели след това, че не е успял да види как шайбата влезе в мрежата, а само е чул как всички пищят от радост.
"Изпълних се с гордост когато видях тази вечер цялата тази зала изпълнена и страстта към хокея в очите на канадците. Горди сме, че можем да ги представляваме. Не се почувствахме добре, когато ни вкараха втория гол. Минавали сме през този сценарий и преди и просто се опитахме да използваме опита, който имаме, за да върнем попадението. Нищо не можахме да направим, но все още имахме шанс да спечелим. Опитахме се да се прегрупираме по време на почивката", коментира Кросби.
"Когато получиш своя шанс трябва да се опиташ да извлечеш максимума от него и за мое щастие успях. Видях Жером Игинла и просто го оставих да предположи къде ще съм. Не мисля, че знаеше, че ще съм там. Той направи чудесен къс пас по леда и аз просто вкарах шайбата в мрежата. В продължението си уморен и човек играе само на мускули, но успях да спечеля битката един срещу един срещу Милър. Дори не видях как шайбата влезе в мрежата. Само чух как всички пищят. Стрелях, но нр видях къде отиде шайбата. Всяко дете мечтае за такава възможност и всички момчетата могат да го направят, но да го направиш в Канада е веднъж в живота", каза още щастливият нападател на Питсбърг Пингуинс.


Жером Игинла: Кросби ми крещеше да му подам

Нападателят на Канада Жером Игинла, който асистира за "златния" гол на Сидни Кросби във мъжкия финал на хокей на лед на Олимпиадата във Ванкувър срещу САЩ, коментира, че съотборникът му направо му е крещял да му попаде шайбата, за да вкара.
"Кросби ми викаше и се надявах, че не е твърде късно. Когато вкара всички да се радват и не можах да повярвам. Не видях къде вкара шайбата. Просто видях как всички скачат около него. Невероятно беше. Крещеше да му подам. Говорихме си през целия турнир за комуникацията между нас и че, ако е свободен да му подам. Сидни не знаеше, че вика, но викаше доста силно. Страхотно беше да видя как вкарва. Американците се опитваха да го затворят през цялото време, но се радвам, че Кросби имаше този шанс", заяви Игинла след финала.
"Много съм горд, че съм част от Олимпиадата и от този отбор, който се присъедини към женския със спечеленото злато. Много съм горд, че се присъедихме и към другите канадски олимпийци, които спечелиха златни медали", допълни канадецът.


Скот Нидермайър: Знаехме какво трябва да направим в продължението

Капитанът на Канада, която стана олимпийски шампион по хокей на лед във Ванкувър след продължение и 3:2 над САЩ, Скот Нидермайър заяви след награждаването, че са знаели какво трябва да направят в продължението, а именно да излезят и да играят играта си и са успели.
"Кой знае кога ще свърши кариерата ми. Вероятно не питате правилния човек. Бяха хубави две седмици с интензивен кратък турнир. Когото и да попитате ще ви каже, че иска да участва на Олимпиада особено в родината си. Това е уникална възможност. Това е всичко, което исках и се радвам, че можах да го направя. Преди продължението момчетата се събудиха и запазиха спокойствие. Знаехме какво трябва да направим, а именно да излезем и да играем играта си. Просто вярвахме, че ще стане", сподели щастливият капитан на "кленовите листа".


Брайън Рафалски: Малко не ни достигна

Защитникът на САЩ Брайън Рафалски заяви след драматично загубения хокеен финал на Олимпиадата във Ванкувър от домакините с 2:3, че като цяло турнира е бил ддобър за тях, но малко не им достигнало а спечелят и златото.
"Беше добър турнир като цяло, но малко не ни достигна. Щяхме да си тръгнем така или иначе. Имахме много шансове за гол, но не можахме да се възползваме от тях", коментира Рафалски след финала.


Майк Бабкок: Невероятно е да си олимпийски шампион

Селекционерът на "кленовите листа" Майк Бабкок сподели развълнувано след финала на Олимпиадата във Ванкувър, който Канада спечели трудно с 3:2 след "златен" гол на Сидни Кросби, че чувството да си олимпийски шампион е невероятно и даже не може да го опише.
"Невероятно чувство е да спечелиш олимпийското злато. Дори не мога да опиша как се чувствам като знам, че Ванкувър и цялата страна са зад нас. Мисля, че американците бяха наистина добри. Мислех, че Жером Игинла и Сид ще имат шанс и очевидно, че накрая успяха. Направиха добър мач. Мисля, че най-добрите играчи в света трябва да имат шанс да играят и в Сочи'2014. Това все пак е Олимпиада", каза щастливият треньор на канадците.


Рон Уилсън: Жалко е, че и двата отбора не могат да получат златни медали

Селекционерът на националния хокеен отбор на САЩ Рон Уилсън каза след загубения финал на Олимпиадата във Ванкувър от Канада с 2:3 след "златен" гол, че и двата отбора са изиграли страхотен мач и съжалява, че и двата тима не могат да получат златни медали.
"Канада изигра страхотен мач, но мисля, че и ние направихме чудесен мач. Трудно е да загубиш по този начин, но не мога да искам повече от играчите си. Жалко е просто, че и двата отбора не могат да получат златни медали тук днес. Надявам се, че играчите и особено моите да получат шанса да отидат в Сочи", заяви Роб Уилсън на пресконференцията след финала.


Овечкин

Звездата на руския тим Александър Овечкин призна канадската доминация в хокея на лед. Лявото крило на Вашингтон заяви след прибирането си в САЩ, че "кленовите листа" са били най-силни на турнира и съвсем заслужено са спечелили титлата. Канада се окичи със златните медали, след като победи САЩ с 3:2 след продължение във финала.
"Според мен канадците напълно заслужиха победата. Те играха много силно във финала срещу американците. Не знам защо при нас се получи обратното. Ние не играхме въобще, а видяхте как се представиха нашите съперници. Резултатите ни бяха слаби и това бе лошо за цялата нация. Както и да е. . . животът продължава", заяви Овечкин.






Тема VIPнови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано03.03.10 02:07



Цяло "съзвездие" от полулярни личности и златни медалисти проследи на живо победата на Канада с 3:2 след продължение срещу САЩ във финала на турнира по хокей на лед от зимните олимпийски игри във Ванкувър.

В залата все пак се открояваше присъствието на канадския премиер Стивън Харпър, който пристигна близо час преди началото на мача с огромно количество охрана. Той спечели бас с американския президент Барак Обама, който след загубата на отбора му дължи стек с пенсилванска бира на своя канадски колега. Абсолютно непредвидено от държавните глави, голът в продължението бе дело на играещия в пенсилванския Питсбърг Сидни Кросби.

Близо до канадския премиер седеше "Мистър Хокей" Горди Хауи, който бе приветстван бурно от публиката (б.пр.- Горди Хауи е четирикратен носител на Купа "Стенли" с Детройт). Там седна и считаният за най-велик хокеист за всички времена Уейн Грецки, а другата популярна личност край Харпър бе Марк Месие, който обра аплодисментите на публиката, след като бе показан от операторите на светлинното табло над леда (б,пр.- Месие е легендарен център на Едмънтън, изкарал четвърт век в състава на Ойлърс).

Сред популярните личности бе и Майкъл Фокс, който е израснал в предградието на Ванкувър - Бърнаби. На трибуните беше и целият отбор по хокей на лед на Канада, който три дни по-рано спечели златото във Ванкувър след победа отново над САЩ. В залата бяха още Джон Монгомъри - златен медалист за Канада по скелетон, Брайън Адамс - канадски певец, Уилям Шатнър - канадски актьор, Бил Демонг - носител на американския флаг на олимпиадата и златен медалист в ски-северните дисциплини, Аполо Оно и Райън Бедфорд - американски състезатели по бързо пързаляне с кънки, Еван Лисачек - златен медалист по фигурно пързаляне за САЩ, Линдзи Вон - американска златна медалистка в спускането, целият мъжки "златен" отбор на САЩ в четириместен боб и други.

п.с. А аз видях и актьорите Винс Вон, Майкъл Джей Фокс, Доналд Съдърланд и Дан Акройд.





Тема Re: Канада чупи рекорди - луди цифринови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано03.03.10 05:28



Аз имам бая френдове в Канада, същото викат. Отделно са голЕми националисти ( тука бъркаме патриотизъм с национализъм ). Тва ми разправят. Моите френдове са основно в Торонто, но имам и в Монреал и Ванкувър.



Тема Re: Канада чупи рекорди - луди цифринови [re: TheExorsist] Отговор на мнението
Автор Vendome ()
Публикувано03.03.10 15:55



Сигурен ли си, че са националисти, а не патриоти? Национализмът е патриотизъм, примесен с популизъм.



Тема Re: Канада чупи рекорди - луди цифринови [re: Vendome] Отговор на мнението
Автор TheExorsist (Пикая Лед)
Публикувано04.03.10 19:06



Така ми е казвал един приятел, който от години живее и учи в Торонто. А аз го тълкувам национализмът като по-крайно понятие от патриотизма, докато в Америка май е обратното. Най-крайното е шовинизъм, но идеята на моя приятел беше, че много се бият в гърдите, че са канадци и знамето е навсякъде, но не толкова крайни, че да ги нарече патриоти.



Тема Re: VIPнови [re: Diavolo] Отговор на мнението
Автор W1 (член)
Публикувано05.03.10 12:13



Когато известни личности подкрепят постиженията на спортистите, тогава може би идва и мотивацията, /е, макар и не съвсем, но май има някакво значение/ - освен да спечелиш нещо, така и да отидеш и ти самият да се състезаваш.... Не знам... Това във връзка защо състоянието на спорта ни е такова. Как може по света всички да гледат олимпиада, държавни глави, известни актьори, певци и пр., а ние тук .... хм... риалити програми, сапунки и пр....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.