Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: nonetheless]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано11.03.11 14:17



Не нюхам с поглед ,скъпа . На какво мирише човек го определя физиологията и начинът му на хранене ,не аз . Нали не мислиш ,че някой плющи кебапчета ,а пък организмът му поддържа алкална среда напук на биологичните закони? Ти като голяма вегетарианка би трябвало да знаеш тия подробности .
И понеже все пак в тази тема ставаше дума за живота ,ще ти кажа ,че начинът на живот на хората определя и как изглеждат , как се чувстват и евентуално какви болести имат . Има фундаментални истини , от които никой не може да избяга ,а ако фундаментът ти е скапан ,върху него нищо не можеш да градиш .Така ,че ако не изпитваш елементарно състрадание и респект към живота във всичките му форми ,едва ли можеш да претендираш за духовност . Естествено ,никой не може да те направи състрадателен насила или да се стреми към духовност вместо теб . Ако това можеше да се случва и ако духовността можеше да се "инсталира " някак си наготово , светът щеше да е по-различно място . Не може да подкрепяш насилието и в същото време да мечтаеш за един по-добър свят . Няма такава опция . Истински свободният човек не използва свободата и преимуществата си за да причинява страдание или негласно да подкрепя насилие . Истински свободният човек е свободен от невежеството ,което е източник на всички злини . Проблемът е как да обясниш на невежият ,че е невеж .
И аз не пиша тук това ,защото е някаква моя лична борба и трябва да я спечеля ,а защото смятам ,че истината трябва да се защитава на всяка цена . А ти си мисли каквото си искаш .

I see you..


Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: Perfum]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано11.03.11 14:53



Да зная, дори имам приятели, които не са вегетарианци, но в горещите дни постят точно заради миризмата. И за друго си права в постовете си, че ако всеки трябваше да убива месото което изяжда, то всеки би ял много по-малко месо. Ама спокойно, те кремвершите и без това са от хартия.

Обясних ти за кое не се съгласявам с теб - за това че натрапваш вегетарианство и за това че същото състрадание би следвало да имаш и към растенията, и към хората, и към металните пътни табели, които по цял ден само висят на едно място, само и само да ни посочват пътя.

Сега ще ми кажеш ли все пак от какво се прави амбър, че ми стана интересно? - нямаше ли растение амбър?



Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: Perfum]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано11.03.11 14:56



Няма да ти давам координати. Видях те и просто не ме кефишшш...





Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: chorlavata]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано11.03.11 15:25



чорлава ,аз не съм се надявала и един процент да ми дадеш координати .Казах го вече . Искам само да ти покажа ,че за разлика от теб аз не се крия зад никове и не плюя анонимно . Не ме интересува дали те кефя или не ,аз съм това ,което съм и не се срамувам от себе си . Явно ти си тая ,която се срамува ;един човек с достойнство и самочувствие няма какво толкова да се крие и да се аргументира с правото на конфиденциалност .Аз не съм ти искала ЕГН ,адрес и телефон ,нито някакви обяснения . Не ме интересуваш .
Иначе ,така както не те кефя ,колко години ми даваш ? А ти на колко си?

I see you..


Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: nonetheless]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано11.03.11 15:33



Но пътят към шармантните парфюми е твърде прозаичен - за да се получат само няколко капки масло от амбра, трябва да се убият няколко кита да се пресоват и изстискат част от жлезите им с вътрешна секреция. Ловците на кашалоти пък я откриват в червата им. Стомахът на дългите 17 метра морски бозайници излъчва миризма, привлекателна за малките рибки, с които се храни. Несмлените остатъци от сепия и разни рибки, които дразнят храносмилането им, те изплюват като сива амбра. На храносмилателните проблеми на кашалота и на китовите жлези парфюмерията дължи своя най-скъп ароматичен продукт.
Мнозина не биха се пръскали с невинния аромат, ако видеха животинските разфасовки в лабораториите. Но това вече се случва много по-рядко: поради намаляващия брой на морските бозайници извлекът на амбра е официално забранен.
Но дълго време преди това решение амбрата е намирала широко приложение - от кулинарията до магическите афродизиаци. През Средновековието тя служела не само за тоалетна вода, но и за подправка към екзотични ястия.
Марко Поло пренася тази традиция от Китай и само за няколко години капките от амбра се търгуват по-скъпо от коприната и златото. Алхимиците не остават по-назад и почват да продават тайнствени стъкленици с амбра, които трябвало да вдъхнат живот дори и у най-немощните старци.

Виждаш ли как човешката суета води до убийства .Толкова е тъжно .За няколко капки парфюм -смърт на няколко от тези красиви животни .Това е човешкото безумие .

I see you..



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.