Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 15.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: Perfum]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано10.03.11 09:56



Пак ми бягаш по тъча. Не разбрах ти какво ядеш.

Аз за мене си съм наясно: и за менюто, и за газовете... Ти ми дай гъз дето не пърди, че да го целуна...

Ако си задълбочиш малко мислите ще стигнеш до извода, че и растенията са живи същества: дишат, растат, слушат музика... И ако спреш да ядеш и тях се чудя кво ти остава от дажбите за рупане...

Да, мисля се за духовна и добра. Бог е разрешил да ядем. Неговият син е хранил хора с риба (която по всяка вероятност е имала очи)... той е създал така човек, той е създал и лешояда и тигъра...

Та вземи и напиши какво ядеш и къде се произвежда? Ама конкретно...



Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: ratna]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано10.03.11 13:44



Ratna,напълно права си ,че само с вегетарианство /физическо / нищо не се постига ,затова е важно т.нар. духовно вегетарианство . Вегетарианството обаче е първата стъпка ,първото ниво на осъзнаване ,а после има дълъг път . Идеята е ,че едно същество ,което не изпитва състрадание , което изяжда чувстващи интелигентни същества не може изобщо да претендира за каквато и да е духовност . Никой не е казал ,че въздържането от месо е достатъчно ; права си ,че има вегетарианци /поради някакви здравословни причини / които са зли хора или пък вегетарианстват демонстративно ,а в същото време са си същите като останалите ,че и по-лоши . Всеки отговаря за себе си . Но е и факт ,че едно тяло задръстено от свинска мас ,от трупове ,от отпадни продукти на белтъчната обмяна не може да бъде духовен център или инструмент за постигане на духовното . Физическата чистота не е без значение ,особено когато е плод на осъзнаването на страданието на животните и решителен отказ от съучастничество . Никой тук не говори за "светци" и сарказмът ти е глупав и неуместен . Но е факт пък ,че няма да видиш дебел светец или дори да не е дебел ,такъв който хапва кебапчета и по брадата му тече маз от убито животно .
Има хора ,които поради обстоятелствата са принудени да ядат месо и никой не може да кори ескимосите ,че не са вегетарианци .Но това вече е липса на избор ,това е оцеляване . Но ти едва ли хапваш мръвка за да оцелееш ,просто така ти е вкусно .
А иначе ,защо не отговаряте аргументирано ,а се пробвате с някакъв жалък напън за сарказъм .Няма защо да се напъвате .Не можете да оборите истината с тия жалки напъни ; най-много да пръднете на гнило .

I see you...


Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: chorlavata]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано10.03.11 13:55



Г-жа чорлава , бягала си често от час по биология ,най-вероятно за да си купиш кебапчета от близката кебапчийница и си пропуснала факта ,че растенията нямат ЦНС ,тоест чувство за болка . Не пищят ,не хвърчи кръв ,не те гледат с ужас в очите ...
Аз подозирах ,че си християнка и ето ,че съм била на прав път . Ето ,че размаха Библията като аргумент и взе да дрънкаш за божия син .Тоя дъвкан и предъвкван аргумент ,че бог дал животните за храна вече е толкова досаден ,че не ми се и спори .Я си прочети Битие и виж какво е дал бог за храна след като създал човека и после да коментираме. Освен това ,изобщо не ме интересува какво е ял "божия син ' и с какво е хранил евреите .Ако питаш мене , свинското е забранено в Библията ,но това си го пропуснала покрай любовта си към кебапчетата. "Божият син " никъде не е казал ,че отменя забраната за ядене на свинско ,но езичниците едва ли са щели да прегърнат християнството без печено прасенце . Но въпросът е: ти нямаш ли очи ,уши ,мозък и сърце ,че ми цитираш Библията .Това ли ти е най-великият аргумент?
Питам конкретно :ти разбираш ли ,че животните имат чувства и интелект ? Ти разбираш ли ,че те страдат ужасно , натъпкани са в кланици ,убивани жестоко заради твоята лакомия ? Отговори на това ,не ми тикай еврейската Библия ,защото и аз мога да размахвам много по-древни книги ,но не това е целта.
Ти разбираш ли ,че убиваш живот за да го натъпчеш в стомаха си ?

I see you...


Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: Perfum]  
Автор ratna ()
Публикувано10.03.11 14:06



Но ти едва ли хапваш мръвка за да оцелееш ,просто така ти е вкусно

Не ме познаваш , за да твърдиш , че ми е вкусно месото

.
Колкото до сарказмът , обърни внимание на постингите си , те изобилстват от него . На особена почит поставяш отделянето на храносмилателните отпадъци , което също ме впечатлява . Когато някой е вегитарианец или спазва пост , не трябва да разгласява на целия свят за своя избор .
Срещам хора хранещи се с месо , които проявяват по-високо ниво на състрадание към хора и животни , в сравнение с някои вегитарианци . Разбира се , че познавам и вегитарианци , които са по-съзнателни и чувствителни .
Хора , които не искат да бъдат духовен център , при това без здравословни проблеми , независими от лекарства и хранителни добавки как можеш да ги
накараш да се откажат от хранителните си навиците ? Само с аргумента за животински трупове и свинска мас , не може . Трябва да приемеш , че съществуват и такива хора и че те също са хора , не с по-малки възможности за развитие .
Факт е че човек може да е "дебел" и без да се храни с месо . Факт е ,че човек може да е болен без никога да е употребявал месо . Факт е ,че човек може да е крайно негативен , дори да консумира най-чистата храна .



Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: Perfum]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано10.03.11 14:57



най-краткият виц :
"ескимос - вегетарианец"



хората са всеядни животни, могат да ядът дори и духовна храна



Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: Цар Изрод]  
Автор Avalon69 (Черен маг )
Публикувано10.03.11 15:35



А, то да си "орта будала" както казват турците си е цяло изкуство





Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: ratna]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано10.03.11 16:01



Както казва Майка тереза "Думите подготвят душата към дела ".Тоест ,ако зад думите няма дела ,всичко е празен шум .
Първо : как някой може да проявява "високо ниво на състрадание към животни " ако ги яде ? Най-вероятно ,такъв човек смята за състрадание убийството на животни в кланиците за да се натъпче след това с тях .Едва ли има нужда да обяснявам ,че това е очевиден абсурд . Някак си бих разбрала ,ако някой ми каже ,че харесва месото и не иска да става вегетарианец .Такъв човек поне е честен .Но да ми обясняваш как някой убива и яде животни от велико състрадание към тях ,си е абсолютно безумие .Все едно да дойда да ти изям кучето ,защото страшно го обичам с картофки или ориз на фурна . Ти чуваш ли се какви ги дрънкаш?
Никого не се опитвам да отказвам от хранителните му навици ,щом така предпочиташ да наричаш яденето на трупове .Вече обясних ,че това не е възможно насила ,а е необходимо дълбоко и непоклатимо вътрешно решение взето след осъзнаване на страданието и ужаса причинен на животните .Приятелят ми искаше да се откаже от месото заради мен и аз му казах да не го прави докато сам не се убеди ,че това е правилното решение . Достатъчно лицемерни религиозни има ,няма нужда от лицемерни вегетарианци .
Незнам защо не ти харесва аргумента с животинските трупове и свинска мас ,но за съжаление това е действителността .Ти ядеш трупове в определена фаза на разложение ,натъпкани с консерванти ,оцветители ,антибиотици,стероиди и каквато гадост още се сетиш .Това е истината ,а тя нама нужда от друг блясък освен от самата себе си .
Права си ,че и вегетарианци могат да бъдат дебели ,ако прекаляват със сладко ,тестяно и пр .Но аз не осъждам теглото на някого ,осъждам липсата на състрадание и съпричастност с мъката на животните . Да и вегетарианците се разболяват ,те не са неуязвими ,но е медицински факт ,че те са по-здрави ,по-жизнени ,по-дълголетни ,по-младолики и пр. особено пък ако съчетават правилното хранене с физическа активност и положителна нагласа към живота .Просто иди в първата поликлиника и запитай хронично болните колко от тях са вегетарианци и сама ще се убедиш .
Понякога когато излизам от нас ,се качвам в асансьора с някой месояден прекалил с мръвките предната вечер и по принцип .Той целия мирише на кисело ,защото месото изисква кисел стомашен сок .Бавно целият организъм се пренасища киселинно ;затова и месото на хищниците е кисело .Твоето също .Затова хората не ядат хищници ,а не защото милеят за тях .
И като махнем всички тия медицински факти ,къде остава състраданието? Къде? В чинията с мръвки ?

I see you...


Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: Perfum]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано10.03.11 16:56



като махнем всички тия медицински факти ,къде остава състраданието?

Точно за състраданието като си говорим, това вегетарианското ми изглежда някак си половинчато - къде е при тях състраданието към тревичките? Една ядка, като орех е вегетарианска, но от нея знаеш ли какво дърво може да поникне?



Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: nonetheless]  
Автор Perfum (Ambra)
Публикувано10.03.11 17:20



За растенията вече обясних и няма нужда да се повтарям .Критерият е ЦНС ,тоест наличие на чувство за болка и страдание . Иначе си прав ,че ние хората така или иначе трябва да унищожаваме нещо за да оцелеем . Но когато оцеляването се превърне в лакомия и безумно пилеене на енергия и ресурси за задоволяване на лакомията ни ,това вече е престъпление . Всяка лъскава опаковка , всяка торбичка е безумно пилеене на петрол и енергия за производството им . Всеки декар засаден с фураж за угояване на животни е безумие ,защото тоя декар може да бъде засят с храна за хора .Днес стотици милиони хектари земя е засята с растения използвани за фураж за животни ,когато с тия милиони хектари проблемът с глада може да бъде решен .В края на краищата за да стане телето един тон ,пак е пасло трева , не е яло пържоли . Човек може да си набави всички хранителни вещества от растенията пряко ,без да чака едно животно да изяде тонове фураж за да се угои и да стане за пържоли . Всеки може да прочете статистики . А когато животното стане годно за пържоли ,хората го варят ,пържат ,пекат и пр. тоет месото минава през термична обработка ,а няма хищник в природата ,който да готви . Белтъците в месото коагулират и не стават за нищо ,те не са толкова устойчиви като растителните . Докато едно зърно може да оцелее хиляди години ,месото почва да гние от момента в който животното е убито .Тогава на помощ идва химическата промишленост .тя го оцветява в червено за да скрие характерния сиво-синкав цвят на разложението ;тъпче го с антибиотици за да спре гнилостните бактерии и т.н. и т.н.
И като махнем всичко това :къде е състраданието ?

I see you...


Тема Re: Животът: труден или лесен ?нови [re: Perfum]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано10.03.11 17:45



къде е състраданието ?

Това питах одеве, къде е състраданието към ореха от който ще поникне дърво?

Ако ще се оправдаваш че заради нервната система се тъпчеш само с марули, то

.


...и още нещо, като ти гледам подписа от къде е излезнал - ми гледай го пак филма, че може да видиш нещо пропуснато




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.