Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Даскалът винаги си остава даскал...нови [re: Last Roman]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано12.03.08 00:25



За Южна Америка говорехме - там също мащаба и начина на начертаването показват поглед от Космоса. Та как един турски пират е летял в космоса, или чий космически кораб е превзел на абордаж?

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Даскалът винаги си остава даскал...нови [re: DarthVader™]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано12.03.08 00:32





Не подценявайте турските пирати и хакери!

Те са голяма работа.

Дори миналата година на два пъти хакнаха сайта на в-к Атака и си поставиха своя снимка и музика.



Тема Re: Даскалът винаги си остава даскал...нови [re: Aлekc]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано12.03.08 00:36



Бе те преди 500 години хакнаха целия балкански полуостров, а ти за един сайт си се затръшкал!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Даскалът винаги си остава даскал...нови [re: DarthVader™]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано12.03.08 00:49



Те без малко и Виена щяха да хакнат, ама за късмет на виенчани султан Сюлейман Великолепни предаде Богу дух по време на обсадата.



А наскоро Валери Жискар Д'Естен заяви, че ако ЕС приеме Турция за свой член, то ще излезе, че е нямало никакъв смисъл европейците да спечелят някога съдбоносната за тях битка при Виена.



Тема Re: Даскалът винаги си остава даскал...нови [re: Aлekc]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 11:15



Алекс, ти ми напомняш журналиста от следният виц:

Един влак пътувал през Швейцария. В едно от купетата му имало млада дама с детето си, астроном, физик, математик и журналист. Дамата флиртувала с всички едновременно и всеки се чудил какво да и каже. Но нали били смотани учени правили се, че им е много интересно да гледат през прозореца.

По едно време астронома казал:
- Я вижте в Швейцария овцете били черни!
Физикът уточнил:
- Колега грешите, от това наблюдение може да се направи заключение, че само някой от овцете в Швейцария са черни.
Математикът добавил самодоволно:
- Моля ви се колеги да не говорите прибързано. От това наблюдение може да се направи единствено заключението, че в Швейцария има поне една овца, която поне от едната и страна е черна.
Детето на дамата казало:
- Мамо ма, тези чичковци защо казват на козата „овца”?

На другият ден във вестниците се появила обширна статия за това че черните овце в Швейцария били на изчезване. След една седмица дружеството за защита на животните и опазване на околната среда организирало серия от огромни митинги с цел защита на изчезващият вид „черна овца”.


Алекс писа:
В отговор на писмена молба от 16.10.1964 г, посолството на Република Турция в столицата на САЩ Вашингтон предоставя на на 28 януари 1965 г. фотокопие на картата на Пири Рейс за нуждите на Чарлз Хапгуд. Той подробно сравнява данните от съвременните сондажи на Антарктида с тзи от древната карта.

Чарлз Хапгуд е писал глупости които не издържат никакво сериозно научно разглеждане!!! Въпреки всичко той става популярен защото Ерик фон Деникен използва неговата книга за да си пише своят бестселър от фантазии и измишльотини. Всичко е оборено и отдавна вече никой не обръща внимание на тези смехории освен може би някой фантазьори или модерни култове Прочети за повече подробности тук. Ще видиш че дори и ББС се виждат принудени да направят документално предаване за да се спрат тези съзнателни заблуди!



Ето и текста който е написан на въпросната карта




Тема За световните великани и за клубните пигмеинови [re: Бpaxмaн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано12.03.08 11:54



Благодаря за хубавия виц.



Но това, което си писал по-нататък, нещо хич, ама хич не е убедително!

Ти пишеш:

Чарлз Хапгуд е писал глупости които не издържат никакво сериозно научно разглеждане!!!

Браво!!!

Големият световно неизвестен форумен учен Брахман каза тежкото си и авторитетно мнение по въпроса!

Рече и отсече!


А пък явно недотам авторитетният в научния свят Алберт Айнщайн, който за разлика от наш Брахман, си няма понятие от истинска научност, да взвеме да напише следното:

"Намирам аргументите ви за много убедителни и оставам с впечатлението, че хипотезата ви е вярна. Едва ли може да остане място за съмнение, че неведнъж и за кратко време са ставали значителни размествания на земната кора."

Из писмото на Алберт Айнщайн до Чарлз Хапгуд от 8 май 1953 г.


По-късно, малко преди да почине, Айнщайн написва и предговора към книгата на Хапгуд "Приплъзващата се земна кора" (1958).

Оставам на всеки сам да прецени кой по-разбира от наука - признатият за гений от целия свят физик Айнщайн или нашият комплексиран клубен пигмей Брахман.

И да си помисли, дали ако утре Брахман предаде Богу дух, някой изобщо ще си спомня дори само месец след смъртта му за плиткоумните му и некомпетентни даскалски бъртвежи на научни и други теми?

Лично аз ще го запомня само с прекрасната музикална подборка от стари италиански песни, която той пусна наскоро в този клуб.



Тема Моите претенции-здрав разум Твоите - Остап Бендернови [re: Aлekc]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 12:31



Нямам претенциите да съм световен великан, нито пък клубен „многознайко” като теб. Имам претенциите да съм със здрав разум и да мога да виждам къде кое прави смисъл. Нямам претенциите да съм клубният Настърдин Ходжа който обича да разтяга лукуми. За разлика от теб, който обича да си придава важности като се пише за знаещ на някакви „тайни”, и който имал някакви свръхсетивни опитности, и поради това има и „тайни знания”, небесни секретарки които му пошушват на ухото цялото знание. Не съм откачил! Това е за което имам претенциите. И нямам никакво намерение да оставам нещо след себе си. Не страдам от излишно его като теб, и не ми се иска егото ми да отиде в рая и да се кефи там до края на света. В същност ти затова вярваш в душа, в рай и тем подобни глупости, защото толкова много те боли за дребното ти его, че искаш да си сигурен дори и след физическата ти смърт, дребното ти ЕГЕНЦЕ ще продължи да СЪЩЕСТВУВА???

Както и да е това че цитираш Айнщайн не означава нищо. Това което си писал, че Айнщайн го е писал не доказва по никакъв случай че точно преди 25000 години е имало катастрофални размествания на земната кора. Той просто си казва човека че със сигурност в миналото е имало подобни неща, кога, къде и прочие не казва. Второ дори и да го беше казал това нямаше да бъде ДОКАЗАТЕЛСТВО че нещо е вярно. Айнщайн е бил човек както всички други хора и е правил грешки и то много. Но хората не са злопаметни и не обръщат внимание на грешките, не ги изтъкват. Например Айнщайн не е приемал принципа за Неопределеност на Хайзенберг! Не го е приемал и толкова. При това става въпрос за погрешно схващане за нещо което е в неговата област.
Най важното което е че той е бил нещо като суперзвезда на времето. Всички които са правили нещо са искали неговата подкрепа и той е бил явно добряк човека, не е отказвал директно, и е гледал да подкрепи по скоро от колкото да отрече дори и да не разбира. Поради това днес дори продължават да му използват името разни мошеници, тарикати, култови ръководители, всякаква сволач го цитира за да „докаже” с Айнщайн своите лъжи и заблуди. Нирмала Деви го използва, Прем Креват го използва и дори и ти!?! – барабар Петко с големите Остап Бендеровци.

Колкото и да ти е тъжно, колкото и да ти е мъчно, това което пиша НЕ Е МОЕ МНЕНИЕ а е мнение на специалисти хора в съответната област, които са били наети от ББС за да спрат една идиотщина която беше модерна на времето благодарение на Ерих Фон Деникен – доказан лъжец от класа. Както и да е вече никой не обръща внимание тук на тези неща, отдавна е прието че е било заблуда. Дори бабите от теософското общество тук вече не вярват на подобни идиотщини. Е за теб е друго, май информацията при теб пристига с 30-40 години закъснение. Карай си както си знаеш





Тема За духовната слепота на материалиститенови [re: Бpaxмaн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано12.03.08 13:09



Отдавна съм забелязал, че когато някоя хипотеза не ти допада, ти не си в състояние дори да запомниш правилно основните факти, свързани с нея...

Откъде ги изфабрикува тези катастрофални размествания на земната кора преди 25 000 години?

По стар навик направи миш-маш от две публикации, които нямат абсолютно нищо общо помежду си.

Точно както няма нищо общо между схващанията на Айнщайн и Хапгуд от една страна, и по-късната им интерпретация от Ерих фон Деникен.


За съжаление и ти, като всички останали материалисти, си духовно сляп и импотентен.

На вас ви дай само да раздавате оценки и да отричате!

Декарт, Лайбниц и Нютон, а не някой дървен философ-материалист като теб, са поставили основите на съвремената математика и физика.

А ти, невеж глупако, освен за да плюеш по техните религиозни и окултни "заблуди", за нищо друго не ставаш!

Религиозни хора са построили пирамидите, а не материалистически нищожества като теб.

Най-великите произведения на изкуството - литература, музика, живопис - също не са дело на бездушни материалисти като теб.

Аз вече ти писах, ти не си виновен, че си се родил духовно сляп.

Но нескромността да си въобразяваш, че твоята духовна слепота е критерий за истиност за виждащите, е смехотворна и дразнеща.

Още повече, че поне 90% от хората в този клуб определено не са духовно слепи като теб.

Наистина, те често имат доста причудливи хрумвания по един или друг въпрос, но във всяка тяхна и най-налудна идея има поне едно зрънце сияйна истина, за която ти си безнадежно сляп.



Тема За суеверните малоумни идиотинови [re: Aлekc]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 14:14



Алекс писа:
Сподед хипотезата на Чарлз Х. Хапгуд, подкрепяна и от Алберт Айнщайн, преди около 11 600 години земната ос се изместила за броени часове с около 15 градуса, което е довело до описвания във всички древни митове по света всемирен катаклизъм, познат ни като "Потопа".

Ееее, збъркал съм с 14000 години де

Но това не прави нещата по лоши за мен а по лоши за теб! Ако си въобразяваш че Айнщайн е вярвал че преди 11 600 години е имало катаклизъм то си е твоя работа. Специално пък по това време май е имало малък ледников период и доста земи които сега са под водата по онова време е било суша! Например между Англия и Европа е имало земя и е можело да се ходи пеш! Така че катаклизми не е имало а по скоро е имало топене на ледовете. Цяла северна европа е била покрита със дебел лед на места повече от един километър!

Общо ако трябва да те коментирам мнението ми е че за съжаление попадаш в графата на лековерните наивници които вярват в това което им се иска и което им се харесва на дребното его. Имаш още мнооого да работиш върху егото си, да го смаляваш, да не му даваш голяма важност, за да се освободиш от предрасъдъците и суеверията с които пълнеш и собствената си глава и този който ти се хваща на въдицата.

Все още живеем в свят пълен със суеверия, и този който не иска да види истината и фактите ги прескача за да живее в един измислен свят от изкривени религиозни фантазии. Доброволна лудост дето му викат. Ако искаш вярвай си в каквото ти харесва, това си е твое право Ако искаш вярвай че земята е плоска и се крепи на гърба на слонове и костенурки, вярвай че е център на вселената, вярвай че може да виждаш дяволи и ангели, вярвай че господ е направил земята преди 7000 години, изобщо вярвай си в каквито си глупости искаш.

Седнал да ми дава примери с Нютон? Хихихи! Той може да е бил гений в една област, но... пълен кретен в друга. Знаеш ли че Нютон е изхабил на вятъра последните 25 години на живота си, на брилянтният си ум за религиозни глупости? Нютон започва едно гигантско изследване на библията, изчисления кой кога е роден, кога е създаден света и тем подобни спекулации. Написал е сумати глупости за които дори и църквата го е критикувала и му е казала че отива твърде далеч! Дори са унищожили част от неговите изчисления, и той сам също защото са били върховна глупост!

Подобно на един Дарвин който също прави подобна глупост като Нютон и се отказва публично от своята теория за произход на видовете и за еволюцията! И защо? Защото един учен по онова време изчислил че ако слънцето е направено от най доброкачествените въглища то ще изгори за два милиона години. По онова време вече са знаели че слънцето свети далеч по дълго време. Но не са знаели че има такова нещо като термоядрена енергия. И затова светата църква побързала за "ОБЯСНИ" това чудо като казала че на слънцето имало БОЖЕСТВЕН ОГЪН!?! Дарвин прочел за това обяснеие и се отказал от собствената си теория за еволюцията??

Та ти си седнал да ми цитираш, за гениите. Еее аз се придържам към здравият разум. Признавам че хората са били гении в една област, но в друга ги няма. Никой не може да бъде многознайко освен някой който се самозаблуждава като теб.

За мен ти казах, избирам със здравият си разум това което е най правдоподобно, това което е логически правилно, което има смисъл, което е очистено от предрасъдъци и суеверия. Не съм духовно сляп ами съм със ЗДРАВ РАЗУМ. За мен това което ти наричаш духовна слепота, са само предрасъдъци и суеверия които днес ги има, утре ги няма. Онова с което теб ще те запомнят, ако изобщо те запомнят с нещо, е че си бил точно такъв, лековерен балама, който вярва на разпространените суеверия в днешно време. За бъдещите поколения ти ще изглеждаш по скоро на малоумен идиот. Но това си е твой избор! Защото ти е голямо егото



Тема Безперспективността на материализманови [re: Бpaxмaн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано12.03.08 14:31



Колко ти е здрав разумът, ще разбереш сравнително скоро, като напуснеш този свят.

Но дори и тогава ти нямаш никакъв шанс да ме опровергаеш.



Но така и не разбрах, кой кога къде и как е опровергал хипотезата на Чарлз Хапгуд?

Всички убедителни и лесно проверими конкретни доказателства за този огромен катаклизъм, изброени в книгата на Ранд и Роуз Флем-Ат "КОГАТО НЕБЕТО ПАДНА. В търсене на Атлантида" (1995).

Разликата между мен и теб в случая е, че аз съм проучвал тези доказателства, а ти не.

Затова престани да ми се правиш на Гуру-материалист.

От полуграмотни синове на праха, които са убедени, че скоро отново ще се превърнат в прах, акъл не ща!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.