Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Преди 25 000 години на Земята е имало ядрена внови [re: Aлekc]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.03.08 14:36



Да ти имам 'доказателството'. В този съмнителен откъм достоверност сайт освен цитати на Махабхарата /която е достоверна колкото и Библията/, никакво позоваване на сериозни научни изследвания няма.
Няма намерени артефакти, нито повишен радиоактивен фон. Нали ако имаше ядрен катаклизъм, по земята щяха да щъкат само хлебарки и скорпиони /наистина устойчиви на радиация създания/. Аре стига митологии. Толкова ли няма богове, в които да вярвате, че модерни приказки започнахте да създавате.
Пък и няма да е лошо да зърнем някой чертеж на вимана, макар че кой знае - може би световната конспирация го е покрила.
Ама да не кажеш, че и аз съм Тома Неверни и че отричам - ето ти линк, доказващ, че циганите били извънземни. Сам прецени колко достоверно е поднесена информацията там:



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Хайде сега да те видя, умнико:-)нови [re: Aлekc]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 14:44



А тоя линк е още по-измислен, специално за египетския йероглиф е доказано, че е бил преработван няколко пъти, затова е придобил такава форма. Пък и какви са тея модерни хеликоптери и подводници по него /при положение, че цивилизация с цивилизация не си приличат/?



Мохенджо Даро пък е разрушено от арийците, а не от атомна бомба. Тъй като в противен случай скелетите на хората нямаше да се съхранят. Да не говорим, че едно вулканично изригване също напомня термоядрен взрив и по поражение и по вид.
Остава да кажеш, че Содом и Гомор са разрушени от ядрен катаклизъм.



Тема Re: Една жена каза... :) Не съм от тях как Сийке :)нови [re: Aлekc]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 14:50



Какви глупости е писал Имаго преди 5 години и поради каква причине мен не ме интерисува! Мен ме интерисува истината, а истината е една, няма абсолютно никакви доказателства за подобни глупости. Нека Имаго да дойде и да защити подобна информация! Действително има подобни фантазии на разни индийски "учени" че в Махабхарата има описание че Ардужна е използвал междуконтенентални ракети с ядрени глави! По голяма идиотщина, по голяма тъпунгерска интерпретация аз не съм виждал и много ме съмнява дали Имаго е привърженик на подобни идиотщини. Най вероятното е че той е попаднал тогава на подобна информация, направила му е впечатление и той е попързал да сподели това на форумите. Но... това в никакъв случай не е сериозна информация!! Не може да се взема като нищо друго освен чикия на "Учьоните". При това "чикия" е много слабо и меко взета дума, трябва да се вземе по силна дума, но не разполагаме за сега във българският речник





Тема Re: Хайде сега да те видя, умнико:-)нови [re: Last Roman]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано11.03.08 14:55



Аз изобщо нямам лично отношение към тази крайно съмнителна и за мен ядрена проблематика и мисля че вече го показах. Просто като видях, че на тази тема има публикация и в издание на Имаго, не можах да се сдържа да пусна тази тема.



А какво смятам за наистина сериозно в тази тема, вече изрично посочих:





Тема Re: Една жена каза... :) Не съм от тях как Сийке :)нови [re: Бpaxмaн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано11.03.08 14:58



Ама Имаго цитира като достоверна тази публикация вчера в клуб "Йога".

Той смята за достоверен преди всичко фактът за силната остатъчна радиоактивност, а не обясненията и, които не е коментирал.



Тема Re: Една жена каза... :) Не съм от тях как Сийке :)нови [re: Aлekc]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 15:09



Имаго да ходи да го духа

Цитирал е като достоверна информацията и кой е цитирал???????????? Харе Кришна ИДИОТИТЕ!!! На това ако му казваш достоверна информация, здраве му кажи "Харе Кришна", "Харе Рама" и "Харе Как Сийке" на Чудомир



Тема Re: Една жена каза... :) Не съм от тях как Сийке :)нови [re: Бpaxмaн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано11.03.08 15:14



Вместо да се ебаваш с Имаго, по-добре вземи отношение към постинга ми КОГАТО НЕБЕТО ПАДНА. В търсене на Атлантида.

Него аз смятам наистина за сериозен.



Тема Не бъдете като агенция как Сийканови [re: Aлekc]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 15:16



Чудомир има един чудесен фейлетон в който описва една махленска клюкарка, ама така я издокарва човека, не вярвам в световната литература да има по добро от това! Не бъдете като "как Сийка"!!! Чул не до чул, разбрал не доразбрал и веднага информира със 100 процента сигурност, само за да се намира на мохабед! Ето го и фейлетона на Чудомир:


Не съм от тях


Не обичам, как'Сийке, и не съм от тия, дето се бъркат в хорските работи, ама има едни жени, като Тана Папучкина, като разчекнат едни уста - като ханджийска порта! Онзи ден, както си седя у дома и наплитам пета на чорапа на наш Груя, гледам я през прозореца, тин-тин-тин, зачупила кръст, накокошинила се с кожи, с плетена чанта с мотив в ръка, и право у доктора влиза. Женена жена ма, сестро, да си седне в къщи и да си гледа работата, а то - фитнало се и не оставя човека на мира! Година и половина я гледам, все зъби поправя. Какви бяха тия зъби, какво беше туй чудо! И по небцето й да бяха никнали, и все с дупки да бяха, пак досега щяха да се поправят. Развали къщата на човека, кучката му с кучка! Гледам булката му, горката - охка, пъшка, караха се, биха се, - па и тя почна май да си покръшнува: все напудрена, я гледам, излиза и шапката й настрана малко килната, като фантазия.

Не ми е работа, как’Сийке, и не съм от тях, ама изпъденото й слугинче разправяло на Бона Кевина, пък тя казала на наша Кица Събчовата. Ама и за него се чува, че не било стока. От два месеца било без работа и все един подофицер, уж от тяхното село, се мъкнел с него. Остава ли ми време, сестро, от пуста работа да разуча отде е, откъде е и дали не е някой модерен братовчед! Пък и работа ли ми е да се меся в хорските маскарлъци! Човек да си гледа къщата, да му е ошетано, преметено и подредено навред, че вчера ходих у Бона Бозаджийкина за квас - пази боже! Нощвите им, как’Сийке, от две години неизстъргани, месалите им загорели от тесто и хвърлени в едно кьоше и отгоре им котката спи. Грехота и срамота! Два пъти в годината си андулира косите и обувки с лачени бомбета носи, а в къщата им - сякаш вторничен ден след пазар. Ама тяхна работа е пак, да ти кажа. Да правят, каквото си щат. Наш Груйо тъй дума: “Във всяка къща - и наредба, всяка коза - за свой крак. Кой както иска, тъй да я кара!” Я Колчеви пък, никога не си дигат завивките от леглата. Както се измъкнат сутрин, тъй им седят креватите цял ден. Рекох веднъж на госпожата, а тя: “Нарочно - кай - ги оставяме, та да се проветряват.” Пък то, че я мързи да ги подреди, мързи я, ама защо лъже хората! В една къща, дето пипа работна жена, то си личи. И спалнята им неразтребена, и във всекидневната им на миндера има една възглавница разпрана, и иглинарникът им виси накриво, а пък кърпата им за лице - сякаш цигани са се бърсали с нея!

Ооох, каквото, каквото - тяхна работа! Да си мълчи човек и да не се смразява с хората - тъй си зная аз, и кой какво е правил - той да си отговаря, ами я да ставам да си вървя, че оставих малката да пържи лук в къщи: ще вземе да го прегори, че ще замирише, като кога минаваш край Парапанкини. Нали пустата им къща е на кьоше! Тя каква е къща, ама прозорци има и надолу да гледат, и нагоре по улицата. На единия постоянно е майката, а на другия - дъщеря й и не пропускат човек да мине, докато не разчовъркат целия му род. И все на изгоряла манджа мирише покрай тях. Дърта жена мари, сестро, а тръгнала по ума на дъщеря си! Все тоя инженер я бил искал, онзи съдия бил питал - чунким хората са полудели цял живот изгорели манджи да ядат! То да не излезе като Деша Коликучкова? Искали я, молили я, щели да я крадат, а и до ден днешен си стои в къщи смутена и

сбръчкана, та и Еньо Кантонеринът й се назлъндисва вече. Пък и той какво ли търси? Чунким не помня, като го роди майка му четири месеца по-напред и какъв байрак развяваше на времето из долната махала!...

Снощи по тъмно, като събирах прането из двора, и - тупуррр - събори се нещо през две-три къщи от нас. Тръснах ризите на дърветата, хукнах се и - какво мислиш? На Пена Цанковичина, вдовицата, на дувара, от лява страна до портата - три керемиди съборени. Тъмно беше и не можах хубаво да разгледам, та сутринта рано още ходих и три мъжки стъпки с гумени токове намерих около мястото. Попитах нея каква беше тая тупурдия снощи, а тя: “Котарак - кай, - госпожа, котарак прескочил дувара и съборил керемиди...” Мари аз го зная тоя котарак, дето си има и котка, и две котенца в къщи и дето работи във финансовото, ама не обичам да ги разправям!

От друга страна, яд ме е пък, че все на светица се прави, все на черкова ходи и надолу гледа. Ама наш Груйо знаеш ли за такива как дума: “Който гледа надолу - мисли за голо!” И права приказка е тя, ами не ми трябва да ги разправям! Чунким у дома всичко е потекло по вода, та из чужди къщи ще ровим! Една снаха си доведохме, как’Сийке, господ да те пази до девета рода! Откак се е омъжила, все болна, все чамава. Злъчката й била пукната, стомахът и бил нервен, уж все диета пази, пък на втория ден на Коледа половината рибица от прасето оплюскала, дордето бях на гости! То добре, че като походвам тук-таме, та ме гощават хората, инак де можем надви с ядене в къщи! Не остави ни сладко, сестро, ни захар, ни саздърма! Мислех си, като е на диета, поне туршията няма да бута, а то, га погледнах в голямата делва - тук-там плува някое камбе!

Думах му на наш Пройка: слушай мене бре, майка, аз да ти избера момиче, че ги познавам всичките в града и околията. Какво му не думах! Дигна си един ден дърмите, че чак от Габрово я довлече. Хората и котка си не вземат от Габрово, а той жена домъкна! Малоумен излезе наш Пройко, на баща си се метнал. Не попитва, да се посъветва, да погледне чуждите къщи и наредби, ама тъй, урбулешката! Малко ли съм му думала: да иде у попадиини, да дойде у вас, че да види какво се казва наредба и фамилия! Я бат’Боньо, умен човек излезе, дето се ожени за тебе. Малко ти били редки зъбите и си понакуцнуваш, ама няма да маршируваш из кухнята я! Гледаш си къщата хубавичко и децата ти подредени, и бат’Боньо всяка събота с прана риза, а то у нас - разхвърляно, мръсно, една галимация!... Да започна да ти разправям, как’Сийке!... Ами не ми е по характера...

Не съм от тях!...







Тема Re: Една жена каза... :) Не съм от тях как Сийке :)нови [re: Aлekc]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 15:33



В отговор на:

Автор: Aлekc
Тема: Re: Една жена каза... :) Не съм от тях как Сийке :)

Вместо да се ебаваш с Имаго, по-добре вземи отношение към постинга ми КОГАТО НЕБЕТО ПАДНА. В търсене на Атлантида.

Него аз смятам наистина за сериозен.



По времето когато Айнщайн умира, вече е имало сериозни научин доказателства за това че части от земната кора които сега са на повърхроста са били под водата и обратно, части които са били под водата преди сега са на повърхноста!!! Но.... това е било по времето на Айнщайн, той не е можел да знае отговора който днес е добре известен дори на ученизи от 6 клас!! Съществуват така наречените КОНТЕНИНТАЛНИ ПЛОЧИ!! Те се движат и една част от тях потъва друга се издига и т.н. Това са открития коита са направени доста по късно, през 70 те години, когато геолозите се натъкват геомагнитната аномалия! Геомагнитнта аномалия води до откритието на движението на контенинталните плочи!! Чети!! Ако не можеш да намериш на български ще ти дам линкове на английски! Така че Айнщайн просто не е можел да разполага с тази информация която имаме днес. Ако знаеше за какво става дума, той нямаше да се чуди от къде на къде има вкаменелости на риби по върховете на Хималаите





Тема Даскалът винаги си остава даскал...нови [re: Бpaxмaн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано11.03.08 22:17



Движението на континенталните плочи нагоре-надолу е постоянен и твърде бавен процес.

Тук определено става въпрос за нещо друго.

През 1929 година дворецът Топкапъ бива преустроен в музей. Тогава на бял свят излиза една карта на света, съставена от турския адмирал Пири Рейс през 1513 г. на основата на над двайсет древни карти, и представена от него официално на султана през 1517 г.

На тази карта е нанесен и континента Антарктида. Обаче непокрит с лед, какъвто го познаваме днес.

В отговор на писмена молба от 16.10.1964 г, посолството на Република Турция в столицата на САЩ Вашингтон предоставя на на 28 януари 1965 г. фотокопие на картата на Пири Рейс за нуждите на Чарлз Хапгуд. Той подробно сравнява данните от съвременните сондажи на Антарктида с тзи от древната карта.

Подобни сондажни работи започват още през 1958 г. и приключват през 1978 г. Оказва се че древните карти, послужили на Пири Рейс при съставянето на неговата са напълно точни.

През 1966 г. излиза преведената и на български книга на Чарлз Х. Хапгуд "Карти на древни морски крале", в която най-подробно в табличен вид са посочени степента на грешките в картата на Пири Рейс не само спрямо Антарктида, а изобщо.

Става ясно, че по времето, когато в Средния Изток са се появили първите укрепени селища, вече е съществувала високоразвита морска цивилизация.

И тази високоразвита морска цивилизация, с център Антарктида е изчезнала изведнъж, най внезапно преди около 11 600 години.

Този катаклизъм, при който Антарктида внезапно се е покрила с лед е описан в митовете на много древни народи. Има и много други убедителни и лесно проверими конкретни доказателства за този огромен катаклизъм, изброени в книгата на Ранд и Роуз Флем-Ат "КОГАТО НЕБЕТО ПАДНА. В търсене на Атлантида".

Но ти предпочиташ вместо да се отнасяш сериозно и с уважение към изследванията на Чарлз Х. Хапгуд и да ги проучиш, ти предпочиташ да тупаш високомерно дори Алберт Айнщайн по рамото и да ми се правиш на даскал-многознайко.

А ти, Брахмане, за разлика например от Имаго, май не ставаш за учен. Знаеш истината за всичко априори и затова ставаш единствено за даскал.

Но може би греша. Предлагам ти да меопровергаеш с конкретни факти и доводи, а не с общи приказки.

Но най-напред прочети това:



А също и по-умерените статии на английски и руски по въпроса.



Редактирано от Aлekc на 11.03.08 23:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.